DAJ CYNK
  • Wszelkie rozmowy i dyskusje o sporcie. Zarówno od strony kibica, jak i aktywnego uczestnika.
Wszelkie rozmowy i dyskusje o sporcie. Zarówno od strony kibica, jak i aktywnego uczestnika.

 #410389  autor: staruch
 15 cze 2010, 01:05
marko20 pisze:prawie przez rok grałem w w okręgówce. Dojeżdżaliśmy z kolegą na treningi rowerem prawie 4 km, nieważne czy deszcz czy śnieg - ważne żeby grać.
ja mialem 7 też okregówka i potrafilem jeszcze grać po treningu- nozna przekladala sie rowniez na sukcesy w biegach i innych dyscyplinach sportu.

ostatnio jak dziecko...-znalazlem na maszyne mierzaca sile kopniecia-szukalem jej rok...kopnalem raz-zabraklo niewiele do rekordu-drugi raz nie starczylo kasy a laska mi zlotowki nie dała bo stwierdzila ze w bloto kasy nie bede wyrzucac...bylem wsciekly;/
zwlaszcza ze w chwili pierwszego kopniecia doznalem prawie orgazmu:D

pozdro

 #410391  autor: orson_dzi
 15 cze 2010, 01:21
marko20 pisze:w Polsce szwankuje szkolenie młodzieży
W Polsce, to teraz jest problem ze znalezieniem młodzieży do gry. To co teraz się dzieje, to istna tragedia. Te dzieci są coraz niższe, coraz słabsze i wolą grać w PES-a, jak pobiegać za piłką.

A taka ciekawostka.
Mój trener lubi piłkę, jeździł na szkolenia, czytał różne książki, podpatrywał treningi innych, ciągle się uczył. U nas mało kto potrafił to docenić. Trafiła mu się okazja wyjazdu do Stanów, gdzie przez 2-3 miesiące trenował drużynę szkoły średniej i tam go na rękach nosili, jak zobaczyli ile wiedzy jest im w stanie przekazać. Ale i warunki tam były nie do opisania. Byle pierwsza lepsza szkoła, gdzie piłka nożna to niszowy sport, a boiska i sprzęt na takim samym poziomie jest w Polsce w tylu miejscach, że na jednej ręce można policzyć.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #410459  autor: staruch
 15 cze 2010, 13:03
porownujac pes-a do prawdziwej pilki noznej powiem tyle-gdy gralem w pes-a czulem sie zamulony i slabszy-bez formy.gdy gralem w noge dzien w dzien to sila i wytrzymalosc rosla

pozdro

 #410480  autor: Stefek
 15 cze 2010, 13:44
Co do tego ze dzieciaki wola grac w pesa to daltego ze polska piłka nie odnosi zadnych sukcesów.To akurat proste.Co do technicznego sie przepychania,okej może Ci raz wyjść ale jak ktoś jest silniejszy to nie masz za dużo szans! Tak jak wcześniej wpsominałem mój kumpel w swoim roczniku i wyższym anwet dominował fizycznie,a w czwartej lidze z weteranami sobie nie poradził!OCzywiście to można jakoś wytrenować na siłowni itd.A co do tego kolesia co był na testach we włoszech,uwazam ze kazdy kto ma szanse wyjechac na zachód w młodym wieku powinien z niej skorzystać bo to odrazu daje szanse na rozwinięcie się!

 #410485  autor: staruch
 15 cze 2010, 13:51
mialem znajomegto ktory zaczal od klasy a i jakies 3 lata temu dostal sie do pierwszoligowego klubu juniorow.

Jakies kilka miesiecy temu sie dowiedzialem ze splonal w wypadku samochodowym....sory ze odbilem troche od tematu

pozdro

 #410665  autor: Stefek
 16 cze 2010, 10:19
do juniorów to normalne!moj przyjaciel tez grął ze mna w druzynie! seniorzy tak samo graja gdzies w a klasie a teraz gra w juniorach zaglebia lubin!


ale z a klasy do pierwszej ligi w wieku np 22 lat sie raczej nie przebijesz

 #410681  autor: Jaca
 16 cze 2010, 11:18
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

 #410690  autor: orson_dzi
 16 cze 2010, 12:06
To może kontynuując wywody...
Znam dość dobrze drużynę z rocznika 92 Jagielloni. I weźmy zawodnika, który gra tam stopera. Chłop 18 lat, szybki, z powalającą techniką, potężnym strzałem, spokojnie grałby też na środku pomocy. Regularnie gra w reprezentacji województwa, jak i reprezentacji kraju. Ale co z tego, jak w tym wieku za granicą ludzie debiutują w największych klubach Europy, zarabiają potężne pieniądze, a u nas nic...

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #410696  autor: staruch
 16 cze 2010, 12:46
orson_dzi pisze:zarabiają potężne pieniądze, a u nas nic...
ile orientacyjnie zarabiają Wasi koledzy w 4 lidze?
Ile w okręgówce?(chodzi mi o płatne mecze bo sporadycznie sie zdarzają)

pozdro

 #410699  autor: Stefek
 16 cze 2010, 12:51
nie wiem wiem ze ziomek z okręgówki może koło 5 stów moze 3 ale to nie potwierdzone tak gdzies slyszalem:) reszta jeszcze gra w juniorach z tego co wiem to nie zarabiaja nic:)

 #410701  autor: orson_dzi
 16 cze 2010, 12:54
staruch pisze:ile orientacyjnie zarabiają Wasi koledzy w 4 lidze?
Nie mam pojęcia ale w większości nic.
staruch pisze:Ile w okręgówce?
Kompletnie nic.
Ale zdarzają się drużyny, gdzie płatne jest od zwycięstwa np. 50zł. Ale są to przeważnie drużyny, które w sezonie notują góra jedno, dwa zwycięstwa.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #410707  autor: staruch
 16 cze 2010, 13:07
mialem motywacje zeby jezdzic na treningi w okregowce...była taka że zawijałem lanki i więcej mnie nie było:P

pozdro

 #410744  autor: Dudi00
 16 cze 2010, 15:41
Może to zbyt popularna opinia, a może tylko moja ale na to co się dzieje z Polską piłką nożną.

SUCKS

PS.
Nie uważam się za znawcę
Nie interesuję się głębiej piłką nożna, jedyna obserwacja to TV kadra narodowa

 #410776  autor: staruch
 16 cze 2010, 17:08
Dudi00 pisze:Nie uważam się za znawcę
Nie interesuję się głębiej piłką nożna,
a potrafisz obiektywnie ocenic :D

pozdro

 #410872  autor: Stefek
 17 cze 2010, 09:14
Myślę że Korea Północna by nas rozjechała ja na dziś!

 #410970  autor: staruch
 17 cze 2010, 18:11
Stefek pisze:Myślę że Korea Północna by nas rozjechała ja na dziś!
a za Koreą stoi nieprzewidywalne San Marino...

pozdro

 #410974  autor: Dudi00
 17 cze 2010, 18:48
@staruch
Nazwa tematu to " Wasze stanowasko n atemat polskiej piłki nożnej" a nie " Obiektywna rozprawka o sytuacji polskiej piłce nożnej".
Moja opinia jest jedna. Pokażą klasę na meczu tak by było warto postawić na nich jakieś pieniądze -- to może je zmienię.

 #410977  autor: arti2006
 17 cze 2010, 19:27
moje stanowisko: żal..

 #410982  autor: staruch
 17 cze 2010, 19:59
Dudi00 pisze:@staruch
Nazwa tematu to " Wasze stanowasko n atemat polskiej piłki nożnej" a nie " Obiektywna rozprawka o sytuacji polskiej piłce nożnej".
Moja opinia jest jedna. Pokażą klasę na meczu tak by było warto postawić na nich jakieś pieniądze -- to może je zmienię.
Radze siegnac po materialy naukowe i poczytac czym jest rozprawka.
A jezeli zamiana słowa stanowiska na słowo opinia przyniesie Ci ulge to zwróć sie do moderatorów.
Albo załóż własny temat...

pozdro

 #411057  autor: Dudi00
 18 cze 2010, 00:33
Jak na razie to tobie nie odpowiadała wypowiedź, a ulgę przyniesie mi że będziesz trzymał się tematu bez zbędnego OT.