DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #986645  autor: mateo1995
 01 kwie 2018, 08:45
Mam służbowy w Play z którego korzystam też prywatnie. Prywatny numer mam w nju z rachunkiem. Karta sim nju jest poza telefonem, przekierowanie rozmów działa dobrze jednak jeśli ktoś wyśle sms na ten numer nie dostaje info że on nie dotarł ani ja nie mam żadnego info że dostałem smsa. Zamierzam przenieść nr prywatny do Play OdNowa, żeby nie płacić za przekierowaną rozmowę. Myślę że da się ustawić przekierowanie w tej ofercie kodem *21*numer# ? Ale co z smsami czy w Play też będzie tak, że jeśli ktoś wyśle smsa nie dostanie info że nie dotarł? Karta sim będzie poza telefonem. Wiem że w Play jest opcja przekazywania kopii smsa na maila
https://www.play.pl/uslugi/wiadomosci-na-email/
ale to chyba działa tylko gdy sms dotrze na telefon. Czy jest jakaś opcja żeby pzrekierować smsy lub dostawać powiadomienie że ktoś smsa wysłał?
 #986646  autor: kozien70
 01 kwie 2018, 09:21
Kupić telefon Dual Sim i po problemie. Nic nie trzeba będzie przekierowywać, przenosić numerów itd.
No chyba, że jest się wyznawcą jedynie ajfonów, to jest problem.
Przekierowanie działa jedynie dla połączeń głosowych.
 #986649  autor: Kryniczanin
 01 kwie 2018, 09:55
Żadna Polska sieć nie udostępniła komercyjnie przekierowań sms na inny nr. Jako ciekawostka z tego co wiem - niekomercyjne przekierowanie na np. żądanie służb jak najbardziej jest dostępne :-)
 #986837  autor: sumix
 03 kwie 2018, 07:41
SMS Forwarder - dziala od lat
 #986846  autor: marcinb
 03 kwie 2018, 09:21
Cześć Mateo. U mnie jest podobnie i wybrałem od 2010 roku telefonu dual sim.
Jednak gdy kiedyś przez chwilę chciałem zrobić tak jak Ty (czyli tylko telefon służbowy) to wymysliłem taki mechanizm:
- numer prywatny w sieci Play (fresh - czyli prepaid),
- przekierowanie rozmów,
- usługa 'sms na e-mail'
- sms ustawiony aby przychodził na skrzynkę w wp.pl,
- ten serwis umożliwia wykupienie powiadomienia sms o mailach np. od okreslonego nadawcy, temacie itd czyli można ustawić powiadomienie o nadejściu smsa w postaci maila,
- sms z wp.pl przychodził na nr służbowy,
- oprócz tego można też ustawić przekierowanie smsowych maila z wp na skrzynkę email, która używasz i sprawdzasz najczęściej.

Podsumowując:
Rozmowy były przekierowane. O nadejściu smsa na nr prywatny dostawałem powoiadomienie sms na nr służbowy i sama wiadomość w postaci maila lądowała również na skrzynce e-mail.

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #986937  autor: alkonauta
 03 kwie 2018, 16:22
Play jest jedyną siecią w której no-limit można również wykorzystać na przekierowania. U pozostałych opów połączenia są dodatkowo płatne.
 #986988  autor: mateo1995
 03 kwie 2018, 21:07
Dzięki za zainteresowanie, chcę się jeszcze upewnić:
1) Czy 2 aktywne karty sim w tel z dual sim szybciej zużyją baterię niż gdy będzie aktywny jeden slot?
2) Czy na pewno jest możliwość przekierowania połączeń z Play OdNowa na Play Firmowy gdy sim z Play OdNowa nie będzie w telefonie?
 #987016  autor: kozien70
 04 kwie 2018, 07:30
No wiadomo, że przy dwóch kartach SIM stan baterii szybciej spadnie. Ale nie jest to spadek dwukrotnie szybszy. U mnie czas pracy jest krótszy tak o 15-20% - ale zależy to od modelu. Coś za coś. Trzeba kupić telefon z dobrą baterią.
 #987690  autor: klaudia123
 07 kwie 2018, 17:48
Np. taki lg k4 2018 dual ok 350-400zł a może i mniej...
+ LTE jest, na drugiej karcie i GSM może być.
- Minus to NIE aktywne dual podczas rozmowy, ale to załatwisz sobie przekierowaniami np. play>play. Ba, sam telefon pomaga to zrobić, o ile sieć pozwala. Chyba najprościej, bez kombinowania
+ SMS otrzymasz, bonus również MMS na obie karty :)

Telefon wygląda jak każdy inny obecnie, bateria 2-3 dni, ładowarka przy łóżku... jak tam chcesz.
 #990264  autor: gucio123
 23 kwie 2018, 15:41
Też potrzebuję przekierować rozmowy na Play i pytanie gdzie jest najtańszy w utrzymaniu i bezobsługowy stan darmowy. Czy Play OdNowa jest najlepszy do tego? Z tego co się orientuję tam będzie wychodziło 2 zł/mc. Karta SIM byłaby wyjęta z telefonu.
 #990314  autor: Johnny
 23 kwie 2018, 20:14
Jeśli karta SIM ma leżeć w szufladzie to uważaj bo w OdNowa musi być w ciągu roku wykonana chociaż jedna aktywność (np. sekundowe połączenie, SMS, połączenie z internetem, doładowanie, wykupienie jakiegoś pakietu).
Inaczej numer po 366 dniach zostaje odłączony.
 #990330  autor: gucio123
 23 kwie 2018, 22:17
Ok dzięki, w ciągu roku najwyżej wykonam jakieś połączenie płatne, czyli rozumiem że odNowa to jedyna taryfa, która się d takiego wykorzystania nadaje?
 #990332  autor: Johnny
 23 kwie 2018, 22:45
OdNowa to chyba jedna z ciekawszych ale nie jedyna.
W Odnowie da się to nawet zrobić jeszcze taniej ( nie będzie opłaty 2zł co miesiąc jeśli wykonasz w każdym miesiącu rozliczeniowym, czyli raz w miesiącu jakąś aktywną płatność np. sekundowe połączenie na jakiś numer do innej sieci niż P4 lub jakiś SMS).
Możesz też wybrać taryfę Formuła Play na Kartę (FpnK) gdzie doładowanie 5zł daje aktywne połączenia wychodzące na 50dni.
Najtaniej ale najwięcej zachodu było by przeniesienie numeru na kilka dni do innego operatora a następnie powrót do Play i zgarnięcie BzP (bonus za przeniesienie) czyli stan darmowy i RWK (rok ważności konta).
 #990409  autor: gucio123
 24 kwie 2018, 17:36
Jeśli jest taka możliwość uzyskania RWK(jestem w T-Mobile więc tylko przeszedłbym do Play) to było by najlepsze rozwiązanie(przez rok działa SD do przekierowań na Play bez interesowania się starterem). Czyli wystarczy iść do salonu zlecić przeniesienie, ustawić na Play24 przekierowanie, schować starter do szuflady i to wszystko?
 #990415  autor: Johnny
 24 kwie 2018, 18:30
gucio123 pisze:jestem w T-Mobile więc tylko przeszedłbym do Play) to było by najlepsze rozwiązanie(przez rok działa SD do przekierowań na Play bez interesowania się starterem). Czyli wystarczy iść do salonu zlecić przeniesienie, ustawić na Play24 przekierowanie, schować starter do szuflady i to wszystko?
Tak w twoim przypadku to jest idealne rozwiązanie.
Idziesz do salonu Play zlecasz przeniesienie numeru na kartę.
Automatycznie przeniosą Cię do taryfy PnKMNP (Play na kartę Start) do innej nie ma możliwości ale ta akurat najbardziej Ciebie interesuje (w tej taryfie stan darmowy masz zawsze bez jakiegokolwiek włączania)
Po przeniesieniu aktywujesz kartę np. przez sprawdzenie stanu konta (*101#) a następnie logujesz się do Play24 gdzie aktywujesz BzP (bonus za przeniesienie), otrzymujesz 200zł i 20GB na 60dni i Rok Ważności konta głównego na wychodzące.
Dalej ustawiasz sobie przekierowanie jakie chcesz.
Kartę możesz wrzucić do szuflady na 365 dni i ustawić sobie przypomnienie np na 363 dni :D