DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #976027  autor: TonySter
 04 lut 2018, 19:50
Wiem, że jest już wątek o VoLTE i VoWiFi w krajowych sieciach... ale temat, który chciałbym poruszyć jest o nieco węższym zakresie...

Interesuje czy kwestia połączeń konferencyjnych zestawianych z poziomu smartfona z włączoną opcją VoLTE i VoWiFi (WiFi Calling).

Z moich osobistych doświadczeń w sieci Orange:
1. Galaxy S6 (soft Orange - Android 7.0) - notoryczne problemy z zestawieniem konferencji po VoLTE.
Przychodzące połączenie bardzo często od razu rozłącza poprzednie(!?).
Jeżeli już uda się zawiesić aktualne połączenie i odebrać kolejne, to przy próbie scalenia pierwsze jest rozłączane. Generalnie tylko w 1 na 10 prób udaje się zestawić konferencję z trzema numerami.
Po VoWiFi też podobnie...
Temat zgłoszony do operatora - odpowiedź: "w trybie VoLTE oraz WiFi Calling połączenia konferencyjne nie są obsługiwane" - NIE WIERZĘ... (?!) albo się nie znam :(

2. Galaxy S8+ (soft producenta - Android 7.0) - połączenia konferencyjne zestawiane z włączonym VoLTE działają prawidłowo w około 8 na 10 prób. Podobnie z wykorzystaniem trybu VoWiFi.

W celu uniknięcia problemów - wyłączyłem w obu smarfonach na sztywno zarówno VoLTE oraz WiFi Calling i połączenia konferencyjne zestawiane są prawidłowo za każdym razem!

Jak to jest naprawdę i jak powinno to działać?
Jakie macie doświadczenia empiryczne w danej sieci i na konkretnym sprzęcie?
Wykorzystuję połączenia konferencyjne zawodowo i u mnie to musi działać!
Ale dlaczego Operatorzy nie informują (takie mam podejrzenie - nie wiem, czy zasadne) o pewnych ułomnościach VoLTE i VoWiFi... (?).
 #976045  autor: muddy
 04 lut 2018, 22:43
Hm, co prawda nie korzystam z takich połączeń bardzo często, ale zdarzało się i nigdy nie miałem takiego problemu: zarówno w VoLTE, jak i w VoWiFi, zarówno gdy trzecie połączenie jest wykonywane z telefonu z VoLTE jak i gdy w trakcie rozmowy pojawia się połączenie przychodzące (z usługą połączenia oczekującego) i dołączę przychodzącą rozmowę do konferencji.
Telefon: S7 Edge Android 7.0 z oprogramowaniem Orange, sieć: Orange.

Myślę że odpowiedź BOKu to standardowa "spychologia" albo typowa niekompetencja ;-)

MM