DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 4 z 46
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 46
 #976720  autor: kozien70
 09 lut 2018, 20:18
Nie no spokojnie - Service Mode w trybie monitorowania czyli *#0011# cały czas działa. Nie działa to, w którym można było grzebać w ustawieniach, wymuszać częstotliwości itp.
 #976746  autor: 3G
 09 lut 2018, 22:52
No teraz to już przegięli... *#0011# to tylko ułamek tego co potrzeba.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #977996  autor: Mateusz7
 16 lut 2018, 20:20
Przenoszę moją informację z innego wątku.

Po aktualizacji Galaxy S8 do Oreo w NetMonsterze/Netmonitorze od teraz pojawia się informacja o paśmie oraz o częstotliwości.

Obrazek

Niestety jest pewien minus aktualizacji, gdyż ikony są zaokrąglone i nie da się tego wyłączyć :/

Wypowiedź z innego wątku:
ReVoLTEa pisze:Nie "od teraz" tylko od ostatniej aktualizacji Netmonstera pojawia się info o częstotliwości i nie we wszystkich telefonach, np. Samsung uwala wszystko co się da i tam info o częstotliwości LTE nie zobaczysz. Bodajże wszystkie inne telefony oprócz Samsunga pokazują więcej.
Ok, ale ja pisałem o konkretnym przypadku. Ostatnia aktualizacja NetMonstera była w październiku 2017. W Galaxy S8 jeszcze przed tygodniem nie pokazywało mi tych informacji, a pojawiły się po aktualizacji do Oreo. Czyli to aktualizacja do Oreo jest w tym wypadku kluczowa.
 #978039  autor: ReVoLTEa
 16 lut 2018, 23:53
No to dobrze. Nie napisałeś dosyć jasno ale teraz już wiemy że Samsung od Oreo znów zaczyna pokazywać to co uwalał wcześniej, wiem że inne telefony w starszej wersji netmonstera i na starszym androidzie pokazywały pasmo LTE.
Ja mam S7 to muszę poczekać jeszcze na Oreo, a z Michałem od Netmonstera jestem w kontakcie:-)
 #978178  autor: Mixiorek
 17 lut 2018, 16:15
Czy ktoś wyjaśni czemu w NetMonsterze robi się log TM PL na karcie Orange? Ktoś, coś?

Obrazek

Dokładnie ta sama stacja. Zdarza mi się tak w logach częściej.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #978193  autor: Mateusz7
 17 lut 2018, 17:13
No właśnie ja też mam dokładnie ten sam problem. Jest to strasznie wkurzające, szczególnie przy wysyłaniu logów do BTSearch. Trzeba ręcznie usuwać 90% nieznanych logów.
ReVoLTEa pisze:Nie napisałeś dosyć jasno ale teraz już wiemy że Samsung od Oreo znów zaczyna pokazywać to co uwalał wcześniej, wiem że inne telefony w starszej wersji netmonstera i na starszym androidzie pokazywały pasmo LTE.
Myślę, że napisałem dość jasno, no ale pomińmy to.
ReVoLTEa pisze:Ja mam S7 to muszę poczekać jeszcze na Oreo, a z Michałem od Netmonstera jestem w kontakcie:-)
Właśnie chciałem jakoś napisać do twórcy tej aplikacji w ww. sprawie (tych logów T-Mobile na kartach Orange). Ponadto zaproponować/zapytać czy istnieje możliwość, aby dodać automatyczne pobieranie danych, jak to jest z wybranymi czeskimi i francuskimi operatorami (czy w ogóle jest na to szansa).

Gdyby udało się wprowadzić te dwie zmiany (a szczególnie tę pierwszą), to byłby kosmos. Wystarczyłoby wtedy tylko włączyć aplikację i raz na jakiś czas wysyłać nieznane logi do BTSearch.
 #978244  autor: ReVoLTEa
 17 lut 2018, 19:58
Ja ten temat poruszałem już kiedyś z Michałem twórcą "Netmonstera" aby dodać Polskę do listy krajów po Czechach i Francji, skomunikowałem Michała z chłopakami od btsearch ale stanęło na tym że dodali tylko opcję "Netmonster test" natomiast nie ma możliwości automatycznego odświeżania baz danych, możecie napisać do MIchała chętnie wam powie o co chodzi, mnie pisał że to chłopaki z btsearch muszą wykonać jakieś czynności aby Polska była w spisie krajów i był możliwy automatyczny import/odświeżanie baz.
 #978247  autor: Pijo
 17 lut 2018, 20:04
ReVoLTEa pisze:Ja ten temat poruszałem już kiedyś z Michałem twórcą "Netmonstera" aby dodać Polskę do listy krajów po Czechach i Francji, skomunikowałem Michała z chłopakami od btsearch ale stanęło na tym że dodali tylko opcję "Netmonster test" natomiast nie ma możliwości automatycznego odświeżania baz danych, możecie napisać do MIchała chętnie wam powie o co chodzi, mnie pisał że to chłopaki z btsearch muszą wykonać jakieś czynności aby Polska była w spisie krajów i był możliwy automatyczny import/odświeżanie baz.
Polskie bazy są w wersji beta Netmonstera. Zgłoś się do testów beta apki w GP. Osobiście jeszcze nie testowałem sciagania baz poprzez apkę, także nie mogę skomentować działania.
 #978250  autor: ReVoLTEa
 17 lut 2018, 20:07
Dzięki, to już coś, zgłoszę się do betatestów, ostatnio tam nie zaglądałem do GP.
Ręczne odświeżanie to masakra.
Zaktualizowałem przed chwilą NM po uprzednim przystąpieniu do betatestów, poszło sprawnie, Polska jest na liście krajów, bezproblemowo zaimportowałem bazę narazie dla jednego województwa (ok. 4MB), tylko jeżeli ktoś używa Orange albo T-mobile to musi wykonać dwa pobrania osobno dla N! i dla operatora T-mobile lub Orange, niestety nie da się zaznaczyć w menu wyboru wszystkich opcji jednocześnie. Jutro potestuję jak kojarzy zalogowane stacje.
 #978300  autor: Mateusz7
 17 lut 2018, 22:52
Bardzo się cieszę z tej informacji. Wcześniej czy później możliwość ta dotrze także do wersji finalnej. :) A wiadomo coś, jeżeli chodzi o te nieszczęsne wpisy T-Mobile na kartach Orange? Może w wersji beta udało się to wyeliminować?
 #978448  autor: ReVoLTEa
 18 lut 2018, 15:42
Nie udało się. Dziś sprawdzałem, wrzuca czasem stacje Orange ale chyba nie logowane tylko jako obecne (bo na szarym polu), mnie się wydaje że to może mieć związek jednak ze współdzieleniem (jeszcze) zasobów U900 i L1800 w T-mobile i Orange, stąd pojawiające się Orange w logach T-mobile i odwrotnie (sprawdzałem w obie strony). To chyba nie jest błąd tylko sygnalizacja że Netmonster "widzi" partnera.
 #978501  autor: Mateusz7
 18 lut 2018, 19:43
Chyba trzeba będzie napisać w tej sprawie do autora aplikacji. Też tak myślę, że źródłem problemów jest współdzielenie. Z tym, że niestety rozdzielenie U900 i L1800 jeszcze bardziej spotęguje ten problem. Zwróć uwagę, że te fałszywe wpisy dotyczą L800 albo L2600. L1800 jest nadal wspólne, dlatego pokazywane jest prawidłowo (ten sam CID).

Z kolei autor aplikacji zdaje się nie jest z Polski i mógł się osobiście nie spotkać z taką konfiguracją sieci (nie wiem czy w Czechach ktoś dzieli ze sobą infrastrukturę).
 #978504  autor: ReVoLTEa
 18 lut 2018, 19:47
Myślę że autor odpowie że korzysta z bazy btsearch i to po naszej stronie trzeba aktualizować. Faktem jest że to dziwnie pokazuje ale te (w moim przypadku) stacje Orange są na szaro, poza tym w ustawieniach Netmonstera można pogrzebać co i jak on ma pokazywać.
W Czechach współdzielą sieć T-mobile.cz i O2-CZ ale na jakich zasadach i w jakim modelu nie wiem.
Dziś już zrobiłem aktualizację w nowym systemie w Netmonsterze i bajka:-) Nie trzeba ręcznie przeklepywać tych baz, naciskasz kółeczko i zasysa i aktualizuje łącznie z zachowanymi zalogowanymi już w pamięci. Testowałem to już wcześniej w Czechach i mają to super działające, poza tym ich aktualizacje gsmweb są znacznie szybsze niż nasze w btsearch.
 #978507  autor: kaspeed
 18 lut 2018, 20:05
A ja zapytam P10lite jak sprawa ma sie z monitorowaniem sieci/agregacją pasm??ktos mi moze to opisac bo jutro moze sie zakupi ten tel

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
  • Strona 4 z 46
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 46
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 46