DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 5 z 46
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 46
 #978300  autor: Mateusz7
 17 lut 2018, 22:52
Bardzo się cieszę z tej informacji. Wcześniej czy później możliwość ta dotrze także do wersji finalnej. :) A wiadomo coś, jeżeli chodzi o te nieszczęsne wpisy T-Mobile na kartach Orange? Może w wersji beta udało się to wyeliminować?
 #978448  autor: ReVoLTEa
 18 lut 2018, 15:42
Nie udało się. Dziś sprawdzałem, wrzuca czasem stacje Orange ale chyba nie logowane tylko jako obecne (bo na szarym polu), mnie się wydaje że to może mieć związek jednak ze współdzieleniem (jeszcze) zasobów U900 i L1800 w T-mobile i Orange, stąd pojawiające się Orange w logach T-mobile i odwrotnie (sprawdzałem w obie strony). To chyba nie jest błąd tylko sygnalizacja że Netmonster "widzi" partnera.
 #978501  autor: Mateusz7
 18 lut 2018, 19:43
Chyba trzeba będzie napisać w tej sprawie do autora aplikacji. Też tak myślę, że źródłem problemów jest współdzielenie. Z tym, że niestety rozdzielenie U900 i L1800 jeszcze bardziej spotęguje ten problem. Zwróć uwagę, że te fałszywe wpisy dotyczą L800 albo L2600. L1800 jest nadal wspólne, dlatego pokazywane jest prawidłowo (ten sam CID).

Z kolei autor aplikacji zdaje się nie jest z Polski i mógł się osobiście nie spotkać z taką konfiguracją sieci (nie wiem czy w Czechach ktoś dzieli ze sobą infrastrukturę).
 #978504  autor: ReVoLTEa
 18 lut 2018, 19:47
Myślę że autor odpowie że korzysta z bazy btsearch i to po naszej stronie trzeba aktualizować. Faktem jest że to dziwnie pokazuje ale te (w moim przypadku) stacje Orange są na szaro, poza tym w ustawieniach Netmonstera można pogrzebać co i jak on ma pokazywać.
W Czechach współdzielą sieć T-mobile.cz i O2-CZ ale na jakich zasadach i w jakim modelu nie wiem.
Dziś już zrobiłem aktualizację w nowym systemie w Netmonsterze i bajka:-) Nie trzeba ręcznie przeklepywać tych baz, naciskasz kółeczko i zasysa i aktualizuje łącznie z zachowanymi zalogowanymi już w pamięci. Testowałem to już wcześniej w Czechach i mają to super działające, poza tym ich aktualizacje gsmweb są znacznie szybsze niż nasze w btsearch.
 #978507  autor: kaspeed
 18 lut 2018, 20:05
A ja zapytam P10lite jak sprawa ma sie z monitorowaniem sieci/agregacją pasm??ktos mi moze to opisac bo jutro moze sie zakupi ten tel

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #978517  autor: ReVoLTEa
 18 lut 2018, 20:18
kaspeed pisze:A ja zapytam P10lite jak sprawa ma sie z monitorowaniem sieci/agregacją pasm??ktos mi moze to opisac bo jutro moze sie zakupi ten tel
Specyfikacje tutaj: https://www.gsmarena.com/huawei_p10_lite-8598.php

Podają że ma LTE cat. 6 a więc agreguje dwie nośne (2CA).

Generalnie jeżeli chodzi o monitorowanie sieci to Samsung najbardziej utrudnia, także w każdym innym powinno być więcej i lepiej :-)
 #978557  autor: kaspeed
 18 lut 2018, 22:52
Ale dowolne 2 nośne ?? bo nie kumam tego tematu to ma byc 1 telefon jaki mam z własnie cat 6

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #978578  autor: harys
 19 lut 2018, 08:46
ReVoLTEa pisze:
kaspeed pisze:A ja zapytam P10lite jak sprawa ma sie z monitorowaniem sieci/agregacją pasm??ktos mi moze to opisac bo jutro moze sie zakupi ten tel
Specyfikacje tutaj: https://www.gsmarena.com/huawei_p10_lite-8598.php

Podają że ma LTE cat. 6 a więc agreguje dwie nośne (2CA).

Generalnie jeżeli chodzi o monitorowanie sieci to Samsung najbardziej utrudnia, także w każdym innym powinno być więcej i lepiej :-)
Nie masz racji.
W Huawiach nic nie działa niestety.
Samsung poblokowal menu do wymuszenia pasm, ale informacje dalej możesz odczytywać. Na Huawiach nie działa ani jedno ani drugie

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka
 #978605  autor: ST
 19 lut 2018, 10:40
harys pisze:W Huawiach nic nie działa niestety.
Samsung poblokowal menu do wymuszenia pasm, ale informacje dalej możesz odczytywać. Na Huawiach nie działa ani jedno ani drugie
Czyli w zasadzie zostają LG na Snapie oraz szajsungi tam gdzie coś jeszcze działa. Oraz wszystkie terminale na MTK-u?
 #978710  autor: ReVoLTEa
 19 lut 2018, 17:46
harys pisze:Nie masz racji.
W Huawiach nic nie działa niestety.
Samsung poblokowal menu do wymuszenia pasm, ale informacje dalej możesz odczytywać. Na Huawiach nie działa ani jedno ani drugie
Nie o to chodziło, chodzi o to że współpraca Samsungów z aplikacją Netmonster jest słaba, na innych telefonach pokazuje pasmo i częstotliwość oraz EARFCN, wiem od autora że to Samsung właśnie utrudnia pewne odczyty. U kolegi na LG pokazuje wszystko, nie wiem jak na Huaweiach, jak ktoś zainstaluje NM to niech się wypowie co mu pokazuje.
 #978721  autor: harys
 19 lut 2018, 18:39
ReVoLTEa pisze:
harys pisze:Nie masz racji.
W Huawiach nic nie działa niestety.
Samsung poblokowal menu do wymuszenia pasm, ale informacje dalej możesz odczytywać. Na Huawiach nie działa ani jedno ani drugie
Nie o to chodziło, chodzi o to że współpraca Samsungów z aplikacją Netmonster jest słaba, na innych telefonach pokazuje pasmo i częstotliwość oraz EARFCN, wiem od autora że to Samsung właśnie utrudnia pewne odczyty. U kolegi na LG pokazuje wszystko, nie wiem jak na Huaweiach, jak ktoś zainstaluje NM to niech się wypowie co mu pokazuje.
No skoro nie wiesz to po co w błąd kogoś wprowadzasz. Współpraca z samsungami jest kiepska a z Huawei nie ma w ogole. Większość tego typu apek wcale się nie odpala. Nie wiem tylko czy to wina EMUI czy modemów w Kirinach. Tak czy siak pod tym kątem Huawei to najgorszy wybór

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka
 #978722  autor: lordbyd
 19 lut 2018, 18:52
nie wiem jak na Huaweiach, jak ktoś zainstaluje NM to niech się wypowie co mu pokazuje
Na Huawei-u dual SIM z procesorem MTK Netmonster działa na 4+.
Pojawiają się zdublowane lokalizacje, których CIDy nie są czasami rozpoznawane mimo obecności w pliku clf. Dzieje się tak w trybie 2G (nierozpoznane sąsiedztwa) jak i w 3G (wyświetlone są dwa razy CIDy stacji do której zalogowany jest terminal).
W ogóle z dwiema kartami SIM ciężko rozpoznać które CIDy przynależą do danej karty.
Dlatego pobrałem starszą wersję programu o numerze 1.7, która nie obsługuje dwóch kart SIM. Zdecydowanie lepiej (dla mnie) widać tu sąsiednie CIDy - szczególnie partnerów roamingowych w 2G Play-a :)
 #978723  autor: Benjamin Linus
 19 lut 2018, 18:54
Kryniczanin pisze:Kiepsko z NM na Huawei.
Benjamin Linus pisze:nie wiem czy ktoś zauważył ale w apce network signal guru działa, w darmowej wersji, wybór pasm w LTE, WCDMA i GSM.
zablokowałem na próbę U 2100 i o dziwo działa w huawei G6 ( taki stary model)
oczywiście z root'em
 #978728  autor: harys
 19 lut 2018, 19:19
Bo jest na snapie. 90% telefonów Huaweia jest na Kirinach ( m.in ten,o ktorego pytał wczoraj kolega) i tu nic kompletnie nie działa.

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka
 #978814  autor: adziu82
 20 lut 2018, 00:46
Panowie, dlaczego ostatnia cyfra CID-u jest w nawiasie, ale jak wejdę w info i edycję jest już normalnie.
Co oznacza UARFCN? Przydatne w lokalizowaniu nadajnika?
I jeszcze jedno, zauważyłem że pokazuje coś o agregacji. Czy to, że nadajnik umożliwia ja, czy że telefon użytkuje właśnie agregację?

Edit:
Pobrałem wersję beta, pobrałem listę nadajników Orange z BTSearch i fajnie pokazuje gdzie się znajduje nadajnik.
Ale dlaczego pokazuje, że np na 3G jest aż 12 pozycji? Czy to chodzi o U900 i U2100 i sektory?

RawStyle
 #978818  autor: Camis
 20 lut 2018, 04:41
muddy pisze:Troszkę OT: w jaki sposób zgłosić się do beta testów Netmonster?
Musisz dołączyć do strony:

https://plus.google.com/communities/115 ... 8063705499


Po akceptacji przez autora na stronie Google Play aplikacji pojawi się na dole opcja dołączenia do wersji BETA.

Elegancko sciaga z Polskiej bazy, tylko w Orange pokazuje podwójnie, i do tego często bez danych adresowych...


Obrazek
  • Strona 5 z 46
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 46
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 46