DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #952877  autor: crixus937
 26 wrz 2017, 18:35
Jak wygląda obecnie sytuacja u polskich operatorów z płynnym przyłączaniem transmisji? Obecnie jestem w Orange i moim głównym playerem w samochodzie jest Spotify/Tidal.
Przełączanie 2G-3G działa w miarę sprawnie, natomiast żeby 4G wskoczyło trzeba włączyć na chwilkę tryb samolotowy, a jak podczas jazdy spadnie do 3G to do 4G już nie wróci. Ostatnio jechałem dłuższą trasę i przez ponad 120 km uparcie trzymało 3G. Dlatego nie korzystam z Tidala HIFI, bo w 3g co chwilę się zacina i nie da się słuchać komfortowo.
Czy jest sieć, która radzi sobie z tym dobrze?
 #952888  autor: viggen
 26 wrz 2017, 19:25
crixus937 pisze: Czy jest sieć, która radzi sobie z tym dobrze?
Szczerze - jeśli się poruszasz po miastach to jak na razie Play (nie wiem czy Plus pracuje nad tym, N! tak ale jakoś im to jeszcze nie wyszło). Jesli jeździsz po Polsce, nawet Play odpada bo tam brak zasięgu LTE (w dość dużej części Polski ok 30-35%, bo Play podaje jeśli to prawda, pokrycie Polski na 75%. Trzeba brać pod uwagę, że w każdej sieci oszukują na mapach zasięgu, więc realnie ok 65-70% pewnie będzie)). LTE w Orange też nic nie pomoże od stycznia, jeśli N! się z tym nie upora.

Z drugiej strony dość często jeżdżę na rowerze i słucham Spotify na IPhone7 w Orange. Nie mam problemów z przechodzeniem między LTE a 3G w dwie strony bo Spotify buforuje i jak tylko skończy, kończy się aktywna transmisja to wraca do LTE, jeśli wcześniej wpadł w 3G.
 #952907  autor: crixus937
 26 wrz 2017, 20:04
Spotify jeszcze jako tako sobie radzi, natomiast Tidal HIFI + nawigacja online + Yanosik zacina muzykę i nie ma mowy o przełączaniu.
Z play uciekłem ze względu na ciągłe smsy o nieodebranych połączeniach pomimo bycia w zasięgu.
Dziwi mnie to, że play tak dobrze sobie radzi a miedzynarodowa konkurencja nie potrafi podstawowych funkcjonalności wprowadzić np. trzymanie na siłę LTE 2600 zamiast 1800w N!, połączenie oczekujące i przekierowywanie połączeń (nie korzystam więc mi nie przeszkadza, ale jednak)
 #952955  autor: bed
 26 wrz 2017, 23:26
A mi potwornie tego brakowało po przejściu z Play i aż musiałem potem kartę zmienić na abonament, bo jedna z podstawowych funkcjonalności była nie do osiągnięcia...

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #953039  autor: viggen
 27 wrz 2017, 13:20
crixus937 pisze: Dziwi mnie to, że play tak dobrze sobie radzi a miedzynarodowa konkurencja nie potrafi podstawowych funkcjonalności wprowadzić np. trzymanie na siłę LTE 2600 zamiast 1800w N!, połączenie oczekujące i przekierowywanie połączeń (nie korzystam więc mi nie przeszkadza, ale jednak)
Winne jest wspólne LTE1800.
 #953098  autor: viggen
 27 wrz 2017, 17:09
Patryk7588 pisze:A w Plusie co jest winne?
A skąd mi to wiedzieć. Nie śledzę modernizacji Plusa, więc nie wiem czy na każdej stacji mają komplet. Może z tego tytułu to nie działa.
Play jakoś potrafi. N! nie potrafi bo wszystko przechodzi przez wspólne LTE1800. I nie ma agregacji jak w P4 i nie ma aktywnej transmisji jak w P4. Już nie wspomnę, że na NSN czytając tutaj co niektórych w Plusie ładnie działa agregacja a w N! nie.
Ten sam sprzęt co Play na Huawei jest z N!, ten sam sprzet co w Plusie na NSN jest w N!. Tylko N! nie potrafi. Wspólny mianownik bez zbędnego myślenia - winne jest LTE1800, które jest wspólne