DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #913876  autor: Killerqueen
 02 mar 2017, 22:31
Hej,

Czy ktoś się orientuje, czy któryś z operatorów komórkowych planuje np w ramach promocji rozstawiać w galeriach handlowych punkty gdzie można przysiąść i podładować indukcyjnie telefon? Spotkałem się z czymś podobnym, ale po kablu. Co więcej trzeba bbyło płacić za tę usługę.

Dzięki za odpowiedzi :D
 #914531  autor: morfinek
 07 mar 2017, 11:09
Siema,
Kolego, nie wydaje mi się, żeby któryś z operatorów miał w tym interes. Szybciej bym się spodziewał ogarnięcia czegoś takiego przez knajpki, puby, czy inne tego typu miejsca, gdzie przewija się dużo ludzi. A w galeriach handlowych szybciej to zrobią zarządcy niż telefoniarze - mówię Ci :D Ale fakt faktem, że takie coś nie byłoby głupie. Choć nie każdy ma możliwość indukcyjnego ładowania fona, to trzeba by jakoś inteligentnie rozwiązać.
 #914545  autor: Gregrin
 07 mar 2017, 12:26
Killerqueen pisze: Spotkałem się z czymś podobnym, ale po kablu. Co więcej trzeba bbyło płacić za tę usługę.
Widziałem takie coś na stoisku mBanku (kable wystawały ze sztucznej trawy -ze niby eko ?) ale płacić chyba nie trzeba było, chociaż dziwnie tak przy nich stać i tylko ładować telefon wiec pewnie coś będą polecać ;)
 #914687  autor: morfinek
 08 mar 2017, 10:41
Gregrin pisze:
Killerqueen pisze: Spotkałem się z czymś podobnym, ale po kablu. Co więcej trzeba bbyło płacić za tę usługę.
Widziałem takie coś na stoisku mBanku (kable wystawały ze sztucznej trawy -ze niby eko ?) ale płacić chyba nie trzeba było, chociaż dziwnie tak przy nich stać i tylko ładować telefon wiec pewnie coś będą polecać ;)
Gregrin, to chyba niestety wyjątek potwierdzający regułę ;) Fakt, mBank jakoś tak niby bardziej frontem do klienta, natomiast niezbyt mi się chce wchodzić do nich do placówki żeby naładować koma, szczególnie, że pewnie będę musiał od razu założyć konto :P :P A tak poważnie, przydałoby się coś takiego w ogólnodostępnych punktach użyteczności publicznej. Już nie mówię o ładowarkach dostępnych w galeriach handlowych, czy jakichś marketach, itp., ale chociaż w knajpach, czy pubach.
 #914692  autor: Gregrin
 08 mar 2017, 11:11
morfinek pisze:natomiast niezbyt mi się chce wchodzić do nich do placówki żeby naładować
Stoisko było w przejściu w galerii ;)
 #914968  autor: Killerqueen
 09 mar 2017, 22:18
Ja z kolei kiedyś spotkałem podobe stoisko tego typu tylko chyba ING. Nie podobało mi się, bo było właśnie w przejściu, ludzi milion się kręci i nie można było spokojnie podładować. Co więcej było widać, że kable były zmęczone życiem, albo po prostu wydajność tego ładowania była denna.
 #915220  autor: morfinek
 11 mar 2017, 11:43
Killerqueen bo widzisz, kabel kablowi nierówny. Cholera wie, co tam dają za kable, ale mam przekonanie graniczące z pewnością, że są to kable uniwersalne. No i teraz przykład z życia: na co dzień korzystam z fona znanej marki S..y ( :D ), już od kilku lat jestem jej wierny, natomiast przetarł mi się kabel w oryginalnej ładowarce. Jako, że jest odpinany od wtyczki zastąpiłem go kablem kupionym w w MM czy Saturnie i powiem szczerze - dramat. Albo nawet dramat to za mało. Jak na oryginalnym kablu fon ładował się do pełna w 1-1,5h, tak teraz 3-4h to lekko. Także tak to jest ze stosowaniem takich przewodów. Nawet mówią, że co jest do wszystkiego to jest do niczego. Dlatego pomysł takich publicznych stanowisk z kablami nie do końca do mnie przemawia. Co innego jakby udostępniali kontakty, z których każdy może skorzystać. Lub lepiej - zaproponowali ładowanie bezprzewodowe/indukcyjne, przy którym nie ma aż takiej straty energii. O ile możliwe jest zastosowanie jakiegoś takiego rozwiązania, aby mogły z tego korzystać również osoby, których telefony nie umożliwiają takiego rodzaju ładowania. Czy to jest wykonalne - nie wiem, ale znając dzisiejszy poziom technologii, jakoś trudno mi uwierzyć, że nie :)
 #915223  autor: kozien70
 11 mar 2017, 12:04
Killerqueen pisze:Ja z kolei kiedyś spotkałem podobe stoisko tego typu tylko chyba ING. Nie podobało mi się, bo było właśnie w przejściu, ludzi milion się kręci i nie można było spokojnie podładować. Co więcej było widać, że kable były zmęczone życiem, albo po prostu wydajność tego ładowania była denna.
Taką "supersensowną" stację ładowania widziałem rok temu w Juracie. Słupek stojący na placu pod gołym niebem, a z niego wiszące kable microUSB. Takie zwykłe kable, jak z kompletu z telefonu, bez żadnych zabezpieczeń, bez niczego. Nie muszę chyba mówić, jaki stan miały te metalowe końcówki wiszące sobie tak na wolnym powietrzu, na deszczu.
 #915564  autor: Killerqueen
 13 mar 2017, 00:28
@morfinek
Widziałem dziś w Ikei ładowarki indukcyjne zabudowane w stołach, lampkach nocnych albo takich fikuśnych podkładkach. Wrzucam http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categ ... ing/30611/


Fajnie byłoby, zeby zamiast tych wszystkich kanap z ładowaniem czy "supersensowych" słupków były takie właśnie stoliki do ładowania. Proste, schludne a cieszy i przede wszystkim działa.
 #915988  autor: morfinek
 15 mar 2017, 11:23
@Killerqueen
Widziałem te stoliki. Szczerze? Szanuję Ikeę za jakość mebli, które produkują, natomiast ten konkretny produkt wydaje mi się dość tandetny i odbiegający od kategorii produktów, w których produkcji się specjalizują. Nie wspominając o obudowach do telefonów, które nie obsługują ładowania indukcyjnego. Zdecydowane NIE. Ewentualnie, jeżeli nie NIE, to można to sobie kupić i postawić co najwyżej w ciemnym zakamarku w domu :P Natomiast miejsca publiczne wymagają czegoś solidniejszego od producenta wyspecjalizowanego konkretnie w tym zakresie. Takie przynajmniej jest moje zdanie, a opieram je na tym, co można zobaczyć choćby w krajach Europy zachodniej, gdzie tego typu rozwiązania są na porządku dziennym.
 #917428  autor: marynda
 23 mar 2017, 12:05
Dotarło. O ile to to, bo nie mam pewności, ale domyślam się, że tak, bo wygląda podobnie. W jednym z salonów manicure w Warszawie na Pradze-Południe, ale zakładam, że nie odważysz się tam zajrzeć ;)
 #917499  autor: Killerqueen
 23 mar 2017, 20:36
@morfinek

kolego, spokojnie. Nic ci nie wciskam, tylko podałem info że jest taka oferta właśnie w Ikea. Bez napinki. Chodziło mi o sam system ładowania. To z tym Starbucksem wygląda sensownie. Nie wiem czy takie rzeczy są importowane z Hameryki. Jeżeli tak to możemy mówić w końcu o dobrej zmianie :)
 #918007  autor: morfinek
 27 mar 2017, 18:34
Killerqueen pisze:@morfinek

kolego, spokojnie. Nic ci nie wciskam, tylko podałem info że jest taka oferta właśnie w Ikea. Bez napinki. Chodziło mi o sam system ładowania. To z tym Starbucksem wygląda sensownie. Nie wiem czy takie rzeczy są importowane z Hameryki. Jeżeli tak to możemy mówić w końcu o dobrej zmianie :)
Proszę bez agitacji politycznej :) Rozumiem, że chodziło Ci tylko o przedstawienie oferty Ikei jako przykładu w temacie. Ja tylko wyraziłem swoje zdanie o tym produkcie :P Zgadzam się, że rozwiązanie starbucksowe wygląda sensownie. Szkoda tylko, że mało który lokal posiada coś takiego... mam wrażenie, że wszystko jest tak technicznie zacofane... :(