DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #913610  autor: sindikat
 01 mar 2017, 13:16
Witam,
Ostatnio coraz częściej obserwuję problemy z zasięgiem w Mobile Vikings.
Polegają one na tym, że w domu na wsi, gdzie dociera poprawny sygnał T-Mobile i Plus
nie mogę zalogować się do sieci. Ręcznie wyszukuję i wskazuję w/w Operatorów
po czym otrzymuję komunikat: "Nie można nawiązać połączenia. Spróbuj później".
"Odblokowanie" następuje wtedy, gdy zaloguję się w sieci macierzystej, tj. Play
w momencie, gdy wracam już z działki.
Później mam już zasięg także na wsi, ale do czasu wystąpienia identycznej sytuacji (średnio dwa razy w miesiącu)
Czy wiecie coś wiadomo na ten temat? Ktoś obserwował podobne zjawisko?
W tej chwili siostra i brat mają normalnie zasięg, a siedzą w pokoju obok.
Być może jutro lub pojutrze (nie ma reguły) Ich spotka taka sytuacja (występowała
już w przeszłości, ale raczej nigdy na obu telefonach w tym samym czasie).
 #913613  autor: Młody..
 01 mar 2017, 13:35
Być może jakiś chwilowy problem z uprawnieniami. Jak popatrzymy i natrafimy, to w Service Menu można zaobserwować, jak telefon dostaje fixa po zalogowaniu do sieci (prawdopodobnie takie potwierdzenie poprawnego zalogowania). Podobnie jest jak przykładowo logujemy się w trasie do stacji z innym LAC. Możliwe, że telefon dostał "odmowę".
 #913631  autor: Młody..
 01 mar 2017, 15:20
CELL_FACH - oznacza, że coś tam próbuje się logować ale mu nie wychodzi. CELL_DCH oznacza przejście danych. Ale tak patrzę, i przy -119dBm RSCP, to raczej ciężko o zalogowanie. Czyżby kolejny przypadek przerzucania userów wirtualnych sieci po mniej przepełnionych nadajnikach?
 #913639  autor: sindikat
 01 mar 2017, 16:09
Stację Plusa i TM widzę. Wyciągam na nich 30/4 przez całą dobę, bo w obu miejsowościach gdzie stoją jest FTTH i VDSL. Nie uważam żeby były przeciążone.
Teraz już mam zasięg Play i przez jakiś czas znów nie będzie problemu.
Za kilka dni pewnie moje rodzeństwo go zauważy.
A nie jest to wina, np. długo trwającej sesji? Nie pamiętam kiedy korzystałem z WFi. Akurat na czas robienia screenshoota włączyłem.
 #913652  autor: Młody..
 01 mar 2017, 17:04
W takim przypadku po prostu wyrzuciłoby Cie z sieci i wróciło. Wydaje mi się, że są jakieś problemy z uprawnieniami do roamingu. Skontaktuj się z obsługą i niech sprawdza co się dzieje.
 #913680  autor: baca01
 01 mar 2017, 20:41
Może mój przypadek nie jest identyczny ale miałem wielokrotnie problem z logowaniem do sieci partnera roamingowego Plusa w Niemczech, Austrii i Włoszech. Bywało że po kilkukrotnym manualnym wyszukiwaniu wszystkiego co było co "złapania" zostałem "zbanowany" przez kilka godzin. Numer żony w Plusie w międzyczasie działał normalnie. Sprawę zgłaszałem w BOK-u, kazali wymienić kartę co oczywiście było bzdurą. Po wymianie cały czas mam mniejsze lub większe problemy podczas wypadu za granicę.