DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #900293  autor: Joe Johnson
 15 gru 2016, 20:24
Dzisiaj teściowej pomogłem sfinalizować kupno LTE domowego. Wzięliśmy Plus bo ma już u nich telewizję.
Wzięliśmy Router D-Link DWR-921E z naciskiem by odbierał lepiej niż wzięty z przed 2 lat E5573 (mobilny).

Słuchajcie jestem po kilkunastu speedtestach używając naprzemiennie tych dwóch sprzętów i.. wyniki są takie same jak nei czasem na korzyść starego HUAWEI. Dodam, że wiem doskonale gdzie znajduje się nadajnik w okolicy i urządzenia odbierały z tych samych miejsc w te same miejsca docelowe (laptop i komórka).

O co chodzi ? Zaraz się okaże, że wypowiemy umowę i weźniemy Internet (jak się da) bez sprzętu..
Chcieliśmy coś mocniejszego bo LTE nie sięgało dobrze w każdym zakątku mieszkania - CHORE. Jesteśmy 500 m w lini prostej od nadajnika. Zasłania nam drogę 1 domek i 1 drzewo..
 #900298  autor: harys
 15 gru 2016, 20:58
A antenki w tym d-linku masz wkręcone? Po czym poznajesz że nie jest lepiej?Sprawdzales RSSI?
 #900299  autor: Joe Johnson
 15 gru 2016, 21:01
żadnej antenki nie było natomaist faktycznei miejsce na nią na routerze jest. Co to RSSI ? Choidzi o kanały ?
 #900304  autor: habish
 15 gru 2016, 21:10
Podaj swoją lokalizację, na tej podstawie będzie można określić z którą stacją się łączysz.
 #900306  autor: harys
 15 gru 2016, 21:18
Chodzi mi o sile sygnalu czy się polepszyła. Bo jak narazie to nic nie napisałeś poza tym że niby nie jest lepiej
 #900308  autor: habish
 15 gru 2016, 21:24
Poznań :-)
W Poznaniu działa agregacja więc trzeba było brać router z agregacją: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 60#p209460

Lepsza mapa nadajników dla Wielkopolski: http://www.gsm.poznan.pl/

Ogólnie ten D-Link który wybraliście to kiepski wybór, antena wewnętrzna słaba a i na zewnątrz jest możliwość podłączenia tylko anteny w trybie SISO.
Jeśli masz możliwość to oddaj go i weź wyższy model.
 #900311  autor: Joe Johnson
 15 gru 2016, 21:26
Gość ściemnił, że obecnie nie mają nigdzie ale byłem już w 2 różnych salonach. Może przez internet ?
Moglibyście mi polecić konkretnie o które z ich oferty pytać ?
 #900312  autor: habish
 15 gru 2016, 21:32
Huawei E5186 LTE lub D-Link DWR-966 LTE
Obydwa obsługują agregację pasm.
W CP były niedawno Happy Days, myślę że wkrótce pojawi się także i w Plusie.

W tym wątku na plusforum: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... start=6240
możesz zapytać jakie pasma LTE (2600/1800/800) są dostępne na stacji z którą się łączysz.
 #900313  autor: Joe Johnson
 15 gru 2016, 21:34
Dzięki Wam uprzejme ! Jak zwykle na tym forum udzie dopisują.

Skorzystam z okazji --> Jak już podłączyłem się i "zżarłem" trochę tych mb z ich LTE to mimo wszystko wypowiedzenie 14dniowe funkcjonuje czy mają haczyki ?
 #900314  autor: habish
 15 gru 2016, 21:37
Jeśli w umowie masz opcje testowania przez 14 dni to możesz oddać, haczykiem jest to, że przepadnie Ci opłata aktywacyjna.
 #900331  autor: Joe Johnson
 15 gru 2016, 23:49
Nie wiem czy dobrze przeczytałem ale odstąpić od umowy mogę ale jeśli to była umowa podpisywana na odległość, a my byliśmy w salonie - pies pogrzebany ?
 #900336  autor: bed
 16 gru 2016, 00:41
Bardzo głęboko pogrzebany. Musiałbyś znaleźć inną podstawę, ale o to łatwo nie będzie. Dlatego zawsze lepiej zamówić przez internet/telefon, tym bardziej że często przez te środki są lepsze oferty.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #900338  autor: Joe Johnson
 16 gru 2016, 00:51
bed pisze:Bardzo głęboko pogrzebany. Musiałbyś znaleźć inną podstawę, ale o to łatwo nie będzie. Dlatego zawsze lepiej zamówić przez internet/telefon, tym bardziej że często przez te środki są lepsze oferty.

No nic cieszę się, że to nie ja jestem płatnikiem ale i tak wkurw*** mnie myśl o tym cwaniaku konsultancie, który wciskał. Teściowej będzie odpowiadać ale jestem w szoku, że różnicy nie ma między mobilnym, a stacjonarnym routerem...

Czy jest tu jakiś mistrz na pokładzie co doradzi jakby się tu odwołać od umowy ? Może słuchajcie aneks o wybranie dzierżawę innego sprzętu w tej samej cenie lub droższy ?

EDIT: Tak sobie myślę - może podstawą do negocjowania do odstąpienia umowy jest podanie mojego nr telefonu (nie teściowej) oraz maila ? Tam są haczyki na zgody marketingowe i promocje itd. ? Mogę jako właściciel tego nr udowodnić, że jestem inną fizycznie osobą i jakim prawem konsultant użył mojego nr bez pokrycia ?

EDIT 2 : Widzę, że na umowie w drugim imieniu abonenta jest literówka - może to i poprzednia sprawa pomoże ?
 #900358  autor: WellDone
 16 gru 2016, 09:41
Niedobrze mi się robi jak czytam takie cebulackie pytania czy literówka w umowie ją unieważni... Idz, pogadaj czy ci nie wymienią na inny, bo ten jest do d@@y. Jak nie to nie. Dowiedz sie nastepnym razem co kupujesz, albo kupuj przez internet.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #900368  autor: Joe Johnson
 16 gru 2016, 10:41
WellDone pisze:Niedobrze mi się robi jak czytam takie cebulackie pytania czy literówka w umowie ją unieważni... Idz, pogadaj czy ci nie wymienią na inny, bo ten jest do d@@y. Jak nie to nie. Dowiedz sie nastepnym razem co kupujesz, albo kupuj przez internet.
Jakie znowu cebulackie ? Cebulackie to było wciskanie konsultanta, a nie moja postawa. To słowo stało się ostatnimi czasy tak modne i nadużywane. Pytam bo gość ewidentnie namieszał i tak jest w tym jakieś moje niedopatrzenie poprzez nacisk teściowej, że ona chce już wszystko mieć załatwione co nadal nie znaczy, że gośc mnie okłamał w 2 sprawach w żywe oczy. Cebulackie ? To chyba twój nic nie wnoszący post w ten wątek