DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 30 z 33
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
 #930618  autor: Dorotea
 10 cze 2017, 16:31
qcom pisze:Ludzi takich jak tutaj na forum, którzy wiedzą jaka jest przyczyna tego spowolnienia internetu w roamingu i innych problemów z nim związanych jest pewnie poniżej 1% z całej bazy klientów play.
Wątpię, czy ludzie, którzy naprawdę potrzebują roamingu muszą jakoś szczególnie wnikać w przyczyny i szczegóły. Wystarczy, że zauważą, że jest cienko, a u konkurencji lepiej.
 #930621  autor: Dorotea
 10 cze 2017, 16:35
Patryk7588 pisze:Porównaj odejścia w całym 2016 z 1Q2017, wówczas zobaczysz czy był jakiś wypływ lejka na odejścia.
Mam numery w Play, które mnie już od wielu miesięcy nie interesują, konta są nieważne, a one nadal wiszą jako aktywne, można się dodzwonić i czekają na doładowania choć kiedyś takie po prostu wyłączano. Ciekawe, ile takich "martwych dusz" zawyża im statystyki.
 #930631  autor: Dorotea
 10 cze 2017, 16:48
Co do odejść klientów, którym np. nie podobają się ograniczenia. Nie każdy niezadowolony z Play musi numer przenosić do konkurencji, nieprzywiązani do numeru, prepaidowcy je porzucają, ja sama wygaszam tak swoje karty Play. Gdyby dało się wyłączyć numer jednym kliknięciem, wtedy z pewnością byłoby mniej "martwych dusz". Mam spore wątpliwości co do wiarygodności statystyk P4 w tym temacie.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2017, 17:00 przez Dorotea, łącznie zmieniany 1 raz.
 #930635  autor: Dorotea
 10 cze 2017, 16:55
Ciekawe ile jest takich przypadków jak mój. Mam numery, które powinny być już dawno wyłączone, ale reanimują trupa na siłę. Ciekawe również, czy inni operatorzy też tak robią, coby w statystykach ładnie wyglądało.
 #930641  autor: Ramirez
 10 cze 2017, 17:20
Inni też tak robią. Mam w domu numer tmobile gdzie wychodzące skończyły się w grudniu 2013 plus miesiąc na odbieranie. Ciekawe ile lat jeszcze pociągnie.No chyba że trzeba upomnieć się aby numer z mixa wyłączyli 8)
 #930644  autor: sa
 10 cze 2017, 17:28
Dorotea sporo, ja mam tj miałam taki nr.w playa,i sama simka fizycznie już nie istnieje, ale w systemie pewnie nadal wisi że jest.A przed jej skasowaniem nie dało się sprawdzić stanu konta ale dao się ..dodzwonić, a oficjalnie nr na wychodzące 14 dni a na odbieranie 3 m-ce(po zmianie taryfy).W nju np. mam 3 simki do skasowania,a ich ważność z uzyskanych info bez doładowania to bagatelka tylko 13 m-cy samego leżakowania.W orange każda nowa simka na na odbieranie 12 m-cy nie wiem jak t-mobile.więc liczby martwych simek u opów mogą być całkiem spore.
 #930658  autor: myk6414
 10 cze 2017, 18:41
Dorotea pisze:
myk6414 pisze:Upieką dwie pieczenie na jednym ogniu. Zaoszczędza na roamingu a ludziom pokażą ze konkurencja jest kiepska.
Tylko najciemniejsza masa (nie ubliżając nikomu) nabiera się na takie sztuczki. Za przysłowiowe kilka złotych można kupić startery konkurencji, zarejestrować choćby na poczcie i przetestować transfer. Albo rodzina, znajomi mają inne sieci i pokażą wyniki ze Speedtestu.
Nie każdemu chce się bawić w kupowanie starterów, doładowywanie itd. To że Ty, czy ja tak robię - pewnie robi tak nie więcej jak 1% użytkowników...

Tam (w Play) naprawdę nie siedzą idioci i mają wszystko porządnie skalkulowane - nawet ewentualne kary (choć wątpię bo nie widzę podstaw do tych kar - wszak usługa działa)
 #930668  autor: Dorotea
 10 cze 2017, 19:35
myk6414 pisze:Nie każdemu chce się bawić w kupowanie starterów, doładowywanie itd. To że Ty, czy ja tak robię - pewnie robi tak nie więcej jak 1% użytkowników...
Mnie też specjalnie się nie chce, kwestia motywacji. Bywam na wsi, widzę się z nadajnikiem konkurencji, zasięgu Play nie ma więc wpadam pod roaming 1,5 Mb/s. Motywacja do skorzystania z oferty konkurencji znalazła się. Właściwie już wtedy jak obcięli do 3 Mb/s. Jak kogoś naprawdę przyciśnie to będzie szukał rozwiązania.

Jeden z użytkowników mający abonament nawet złożył skargę do UKE i UOKiK, szczegóły na forum Play:
https://forumplay.pl/showthread.php/435 ... post411650
Zresztą nie tylko on:
https://forumplay.pl/showthread.php/450 ... post418142

myk6414 pisze:Tam (w Play) naprawdę nie siedzą idioci i mają wszystko porządnie skalkulowane - nawet ewentualne kary (choć wątpię bo nie widzę podstaw do tych kar - wszak usługa działa)
Nie chcę wypowiadać się na temat ich stanu umysłowego, ale gdyby tam siedzieli geniusze od "kalkulacji" to P4 nie miałoby prawie 4 miliardy zł długu.

Podstawa do kary może się znależć, inni operatorzy dostają nawet za kłamliwe reklamy. Wszystko zależy od tego, jakie stanowisko zajmie UOKiK. Cięcia w roamingu dotyczą wszystkich więc może to podpadać pod naruszenie zbiorowych interesów konsumentów.
 #930672  autor: mp107
 10 cze 2017, 20:02
W nocy z wczoraj na dziś około północy wyłączono na mojej karcie w taryfie Play RWK dostęp do sieci T-Mobile.
Wcześniej miałem ustawione "na sztywno" logowanie do sieci właśnie tego operatora, gdyż jako jedyny z dostępnych zapewniał mi ciągłość dostępu do sieci w trasie pokonywanej przeze mnie prawie codziennie.

Wie ktoś jakie jest kryterium blokowania dostępu do sieci?
 #930681  autor: Remington
 10 cze 2017, 22:03
Dorotea pisze:Nikt przy zdrowych zmysłach (pomijam ekstremalnych minimalistów i tych na abonamencie, którzy nie mają wyboru) nie będzie się katował Internetem 1,5 Mb/s i innymi ograniczeniami w roamingu. Niezadowoleni przeniosą się do innej sieci.
Patryk ma rację. Garstka świadomych osób o niczym nie przesądzi. Decyduje masa, a masa jest nieświadoma. Wczoraj rozmawiałem z dwiema osobami mającymi Playa i oni nie zauważyli żądnej różnicy ani w grudniu, ani teraz. Liczbę świadomych użytkowników szacuję na maks. kilka tysięcy, z których tylko prepaidowcy mogą odejść szybko, odejścia tych z cyrografami rozłożą się w czasie.
 #930686  autor: Dorotea
 10 cze 2017, 22:37
Jak już pisałam, żadna wyższa świadomość klientów nie jest tu specjalnie potrzebna. Wystarczy, że wielu, którzy realnie potrzebują i korzystają z roamingu zobaczy, że np. YT im przycina, czy wysłanie załącznika ciągnie się jak krew z nosa. Będzie bodziec, żeby przetestować ofertę konkurencji.

Mając abonament i brak zasięgu macierzystego (stale lub w wyniku częstego przemieszczania się) i tak trzeba chcąc nie chcąc, wziąć starter konkurencji, żeby mieć szybszy Internet.

Gdyby Play miał tyle nadajników co Orange to faktycznie problem byłby dość marginalny. Ale tak nie jest.
 #930687  autor: goral2099
 10 cze 2017, 22:51
Już pomijając świadomość lub jej brak, dla sporej części użyszkodników takie ograniczenie nie będzie miało znaczenia. Powód jest prosty: siedzą cały czas w jednym mieście i są w zasięgu sieci macierzystej. tu problemu nie ma.
Zresztą nawet jak używasz transmisji danych do WWW, maila, nawigacji, czy streamingu muzyki, różnicy nie zauważysz. Dla ludzi używających takiego dostępu do internetu z taryf głosowych jako domowego, czy streamingu wideo HD, roaming jest w praktyce nieużywalny niestety. Tu trzeba "zagłosować nogami".
 #930693  autor: harys
 10 cze 2017, 23:38
Dorotea pisze:
myk6414 pisze:Nie każdemu chce się bawić w kupowanie starterów, doładowywanie itd. To że Ty, czy ja tak robię - pewnie robi tak nie więcej jak 1% użytkowników...
Mnie też specjalnie się nie chce, kwestia motywacji. Bywam na wsi, widzę się z nadajnikiem konkurencji, zasięgu Play nie ma więc wpadam pod roaming 1,5 Mb/s. Motywacja do skorzystania z oferty konkurencji znalazła się. Właściwie już wtedy jak obcięli do 3 Mb/s. Jak kogoś naprawdę przyciśnie to będzie szukał rozwiązania.

Jeden z użytkowników mający abonament nawet złożył skargę do UKE i UOKiK, szczegóły na forum Play:
https://forumplay.pl/showthread.php/435 ... post411650
Zresztą nie tylko on:
https://forumplay.pl/showthread.php/450 ... post418142

myk6414 pisze:Tam (w Play) naprawdę nie siedzą idioci i mają wszystko porządnie skalkulowane - nawet ewentualne kary (choć wątpię bo nie widzę podstaw do tych kar - wszak usługa działa)
Nie chcę wypowiadać się na temat ich stanu umysłowego, ale gdyby tam siedzieli geniusze od "kalkulacji" to P4 nie miałoby prawie 4 miliardy zł długu.

Podstawa do kary może się znależć, inni operatorzy dostają nawet za kłamliwe reklamy. Wszystko zależy od tego, jakie stanowisko zajmie UOKiK. Cięcia w roamingu dotyczą wszystkich więc może to podpadać pod naruszenie zbiorowych interesów konsumentów.
Bez urazy ale zobacz ile tego długu ma reszta ;)
Do tego był wzięty na wypłatę kasy dla udziałowców. Drażni mnie play, sam jestem w Orange ale od strony finansowej to jeden z zdrowszych operatorów i za to raczej nie ma co im wytykac. Sama sieć jest świetnie skonfigurowana, niestety ten brak masztów psuje cały efekt
 #930695  autor: Dorotea
 10 cze 2017, 23:52
harys pisze:Bez urazy ale zobacz ile tego długu ma reszta ;)
Podziel się informacją. Daj linka. P4 nikt nawet nie chciał kupić.

Tak, czy owak, to nie inni tną roaming, żeby przyoszczędzić na klientach, tylko Play. A przez ten "brak masztów" niektórzy klienci Play jednak potrzebują roamingu.
  • Strona 30 z 33
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33