DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 282 z 308
  • 1
  • 280
  • 281
  • 282
  • 283
  • 284
  • 308
 #1076244  autor: Marysiateki
 16 lip 2019, 13:09
Od wczoraj VoLTE Playa szwankuje, połączenia przychodzące w VoLTE są zrywane albo osoba dzwoniąca słyszy, że jestem niedostępny. A połączenia wychodzoące rozpoczynają się w VoLTE ale w trakcie jestem zrzucany do 3G. Play pokazał swoją prawdziwą twarz 😂. Zachodniopomorskie Szczecinek, sprawdzone na S8+ i A5 2017
 #1076255  autor: piotrzet
 16 lip 2019, 13:57
Im więcej mają nadajników tym więcej zaczyna się sypać w systemach.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1076258  autor: Mixiorek
 16 lip 2019, 14:44
Ciekawa teoria/ opinia. To dobrze, że Plus ma ich nie za dużo! A N! to chyba dzień w dzień coś musi robić.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1076260  autor: piotrzet
 16 lip 2019, 15:06
Pokaż w takim razie wcześniejsze problemy, które były w Play z VoLTE/VoWiFi. Jak doskonale wiadomo na forum ta sieć miała wzorowo wprowadzone i najbardziej stabilne te usługi. Teraz od jakiegoś czasu zaczyna się coś dziać. I widać to po kolejno pojawiających się postach odnośnie problemów w tej sieci dotyczących tych usług i nie tylko.
Akurat co do N! to teraz stabilność VoLTE czy VoWiFi o wiele się bardziej poprawiła co również widać na forum.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1076261  autor: WellDone
 16 lip 2019, 15:14
Nie panikujcie. Problemy są tymczasowe w rejonach gdzie zmieniają konfiguracje. W Krakowie jak przez ostatnie tygodnie wdrażali EGSM Volte też świrowało. Teraz działa tak jak wcześniej - bezproblemowo.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1076262  autor: Mixiorek
 16 lip 2019, 15:33
piotrzet pisze:
16 lip 2019, 15:06
Pokaż w takim razie wcześniejsze problemy, które były w Play z VoLTE/VoWiFi. Jak doskonale wiadomo na forum ta sieć miała wzorowo wprowadzone i najbardziej stabilne te usługi. Teraz od jakiegoś czasu zaczyna się coś dziać. I widać to po kolejno pojawiających się postach odnośnie problemów w tej sieci dotyczących tych usług i nie tylko.
Akurat co do N! to teraz stabilność VoLTE czy VoWiFi o wiele się bardziej poprawiła co również widać na forum.

Mogę się odnieść do okresu, w którym używam osobiście tych usług. Byłbym ostrożny w wyrabianiu sobie opinii na podstawie pojedynczych postów. Nie widzę tutaj awarii a'la Orange trwającej o ile dobrze pamiętam kilka miesięcy. Czy popołudniowe problemy TMobile z autoryzacją do usługi.
Pojawią się jakieś problemy ale traktował bym je każdorazowo z osobna.
WellDone pisze:Nie panikujcie.

Kto panikuje? Użytkownik, który nie używa Play a wyrabia sobie opinię na podstawie postów?
#fakenews
#nonsens
#bestintheAnnopol

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1076264  autor: piotrzet
 16 lip 2019, 15:37
Mixiorek
No widzisz jakbyś używał T-M to byś wiedział, że problemów z VoWiFi po południu nie ma już dłuższy czas. Ale jak zwykle wypowiadasz się na temat, który nie masz pojęcia.
Co do postów. Nie biorą się znikąd skoro wcześniej o problemach z VoLTE czy VoWiFi w Play nikt nie pisał, a użytkownicy tutaj zaczęli pisać, że się coś sypie to coś na rzeczy jest. Znikąd takie posty się nie biorą.
Zresztą Play w kwestii stabilności tych usług był uważany na forum za lidera.
Po za tym nie muszę chyba przypominać o problemach jakie obecnie maja z rozliczaniem promocyjnych 100GB dla yt. Dziwne, że o tym nie piszesz, a na forum cisza jak makiem zasiał. Zresztą nie pierwszy raz gdy coś się sypie w Orange czy T-Mobile to afera na całe forum jak w Play to cisza i zamiatanie pod dywan ;)
Nie pierwszy i nie ostatni raz.
Ale widać wiesz najlepiej jak zwykle więc kończę ten offtop i tak dalej będziesz pisał peany dotyczące Play jak robisz to zawsze.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1076265  autor: kozien70
 16 lip 2019, 15:41
Chyba trafiłeś kulą w płot, bo z tego co wiem Mixiorek ma służbowy telefon w Tm.
Jako że od pewnego czasu jestem daily userem Playa, mogę napisać, że VoLTE działa u mnie cały czas poprawnie. Kila razy na przestrzeni ostatnich paru tygodni miałem problem zrzucania do 3G przy połączeniach przychodzących (pisałem na forum) a tak - bez zastrzeżeń.
Pakiet yt owszem rozlicza się źle (sam zrobiłem zgłoszenie w tej sprawie), ale chyba nie o tym jest ten wątek i dyskusja.
 #1076266  autor: dagonPL
 16 lip 2019, 15:46
Ja niestety cały czas mam problem z tym, że przy połaczeniu VoLTE =>VoLTE nie słyszę pierwszych sekund połączenia w Play.

Twitter @FonRuchalFest
 #1076267  autor: piotrzet
 16 lip 2019, 15:47
kozien70
No i co z tego, że tam ma służbowy numer? Bo nie bardzo wiem?
Doskonale wiemy, że jeśli chodzi o posty dotyczące problemów VoLTE, VoWiFi w sieci Play można było ze świecą szukać. Teraz jest to nie pierwszy i nie drugi post, który pojawił się w tej kwestii.
Co do działania VoLTE i VoWiFi przy okazji problemów w Orange czy T-M można było zauważyć, że problemy występują na różnych urządzeniach i w różnych częściach kraju. Jednym działało innym nie. To, że tobie akurat działa nie znaczy, że tak jest u każdego.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1076269  autor: kozien70
 16 lip 2019, 15:57
piotrzet pisze:
16 lip 2019, 15:37
Mixiorek
No widzisz jakbyś używał T-M to byś wiedział, że problemów z VoWiFi po południu nie ma już dłuższy czas.
Może teraz zrozumiesz.
 #1076270  autor: Mixiorek
 16 lip 2019, 15:59
piotrzet pisze:
16 lip 2019, 15:37
No widzisz jakbyś używał T-M to byś wiedział, że problemów z VoWiFi po południu nie ma już dłuższy czas.

Przeczytaj bardzo uważnie i ze zrozumieniem to co napisałem. Powoli, powoli, bardzo powoli.
Ale jak zwykle wypowiadasz się na temat, który nie masz pojęcia.
Ale widać wiesz najlepiej jak zwykle więc kończę ten offtop i tak dalej będziesz pisał peany dotyczące Play jak robisz to zawsze.

:lol: :lol: :lol:
Dobrze, że mam dziś dobry humor bo można to tylko w taki sposób skomentować :-)
Chyba za dużo #nonsenów na szkoleniach.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1076274  autor: sql
 16 lip 2019, 17:07
Umidigi Power:
-Orange na kartę: WiFi calling oraz VoLTE działa.
-Play abonament: WiFi calling oraz VoLTE działa.
-T-Mobile abonament tyle że nie głosowy tylko data: WiFi calling oraz VoLTE działa.

Uwagi: trzeba było aktywować usługi na infolinii. WiFi calling aby działało wystarczy uruchomić w menu telefonu tą funkcję (oczywiście bez żadnych rootów i innych kombinacji). VoLTE działa bez konieczności ustawiania czegokolwiek w menu telefonu. Jeśli wyjmiemy kartę sim to znowu musimy uruchomić WiFi calling w menu telefonu.
 #1076287  autor: Marysiateki
 16 lip 2019, 19:38
Jeśli chodzi o Playa, to ja mogę wymienić dużo problemów z tą siecią. Oczywiście nie oznacza to, że jestem negatywnie nastawiony na Playa, tylko do techników, którzy przez rok naprawiali problem z zrzutem z 4G do 3G podczas połączenia (do tej pory tak jest, ratuje mnie VoLTE). Częste braki zasięgu z niewiadomo jakich powodów nadajnik wyłącza się i włącza po godzinie, ale BOK tego nie widzi. Najgorszy problem, który drażni mnie jest to "niedocierające połączenia" mimo że mam pełny zasięg, telefon włączony a osoba dzwoniąca do mnie słyszy, że jestem niedostępny. Były nawet zbiorowe zgłoszenia z tym problemem, ale dalej one występują najczęściej w 3G.
 #1076289  autor: piotrzet
 16 lip 2019, 19:52
Każda sieć ma wady i zalety to wiadomo. Fakty są takie, że kiedyś na VoLTE czy VoWiFi w Play nie skarżył się nikt na forum, a teraz widać, że postów z problemami w tej sieci w tych usługach przybywa.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1076290  autor: spotify
 16 lip 2019, 19:58
ja.michal pisze:
15 lip 2019, 02:39
spotify, w iOS WiFi Calling ustawia oddzielny tunel VPN do operatora. Jeśli uruchomisz VPN do wszystkich usług to w praktyce będą dwa - jedno, które ustawiłeś i drugie oddzielne do WiFi Calling. Tutaj o tym pisałem: viewtopic.php?f=24&t=128665&p=1064978&h ... g#p1064978
Dzięki wielkie! Jak znajdę więcej czasu to poczytam :-)

Natomiast co do reszty stanę po stronie @piotrzet.
Gdy coś nie działa lub się krzaczy w innych sieciach a przede wszystkim w N! to szydera i wiadro pomyj. Ludzie konta zakładają z tej okazji, żeby coś naskrobać.
Gdy coś się dzieje w P4 to cisza jak makiem zasiał albo stado obrońców. Albo omijają temat jakby się nigdy nic nie stało.
Gdy w odpowiednim temacie zgłosiłem tydzień temu, że u mnie znajomi narzekają na jakość Play to od razu się rzucili na mnie, że pisze herezje.
Diabli wiedzą, czy to zamierzone np przez EGSM czy coś im się ostatnio posypało, ze nie potrafią dojść do ładu. Mimo wszystko, coś jest na rzeczy.

Obecnie na usługi WoWifi w TM i w O nie narzekam wcale. Działają prawidłowo. Wywala tylko jak jestem pod pasmo 5Ghz zalogowany i poruszam się po mieszkaniu (ale to normalne, bo wifi 5Ghz jest mniej stabilne bo ma mniejszy zasięg)

Jedno co ewentualnie można przyznać P4, to to, że jeśli coś w sieci zmieniają (jeśli to oczywiście nie awaria) np rekonfiguracja to idzie im o wieeeeleee szybciej niż to ma w sieci N!. N! potrafi się nieraz guzdrać miesiąc albo czasami dwa. Do dzisiaj pamiętam, że po zamianie U2100 do L2100 się męczyli prawie 2 miesiące, zeby to działało - łącznie z voice. Orange dopiero niedawno zrobił porządek z połączeniami......a zmiana była u mnie prawie rok temu!!!
 #1076299  autor: WellDone
 16 lip 2019, 21:16
Spotify, z pełnym szacunkiem, musisz w każdym temacie opowiadać eseje na temat "która sieć lepsza"?
Piszmy konretnie, zgodnie z tematem. Poźniej człowiek czegoś szuka, a w każdym temacie te same wojenki. Macie wątek do takiej zabawy w piasku. Sorry, ale tak to wygląda.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1076307  autor: spotify
 16 lip 2019, 22:23
Nie miałem na myśli, która sieć lepsza. Stwierdziłem tylko, że awarię może mieć każda sieć. Oraz - jeśli jakieś zmiany w konfiguracje sieci powodują w/w problemy userów, to Play sobie z nimi znacznie szybciej poradzi niż ma to w przypadku N! (za co pochwaliłem).
No może poza wyjątkami - patrz @marcin z Sulęczyna ;)

Co do wpisu @ja.michał
Czy ktoś testował VPN na Androidzie z usługami VOLTE/WoWifi?
 #1076327  autor: p2225
 17 lip 2019, 08:18
Obrazek
Mała zapowiedź recenzji. Jeśli macie pytania to będę go miał przez minimum 2 tygodnie. Mam już pierwsze fajne spostrzeżenia co do działania VoLTE. :)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
  • Strona 282 z 308
  • 1
  • 280
  • 281
  • 282
  • 283
  • 284
  • 308
  • 1
  • 280
  • 281
  • 282
  • 283
  • 284
  • 308