Telekomunikacja jak na dłoni

VoLTE i VoWiFi w polskich sieciach

Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: VoLTE i VoWiFi w polskich sieciach

Postprzez kozien70 » 23 lut 2017, o 23:39

myk6414 napisał(a):Jak tam mmsy :) działają już ?

No gdzie tam ;-) MMS-y na naszych iPhone w taryfie korpo T-mobile nadal nie działają.
kozien70
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Galaxy S9+
Sieć: W4

Postprzez Spacedust » 23 lut 2017, o 23:52

f0ku5isko napisał(a):
SACZI napisał(a):Czy uruchomił ktoś WIFI Calling na iP5S, ale z dystrybucji pozaoperatorskiej?
Mnie akurat interesuje T-Mobile.
Widać, że kolega głównie na Androidach siedział... ;)

Co chcecie przecież Plus tapety i dzwonki wgrywał: https://imagazine.pl/2012/10/19/jak-to- ... i-z-plusa/
Spacedust
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 5
Model telefonu: Apple iPhone SE 64 GB - Huawei E3372s-153
Sieć: PLAY

Postprzez f0ku5 » 24 lut 2017, o 00:01

Spacedust napisał(a):Co chcecie przecież Plus tapety i dzwonki wgrywał: https://imagazine.pl/2012/10/19/jak-to- ... i-z-plusa/
O tej akcji wolałbym nic nie mówić, bo bym musiał użyć niecenzuralnych słów ;)
Trzeba jednak pamiętać, że wgranie swoich tapet, czy dzwonków do telefonu różni się nieco od "poważnego" brandowania telefonów z Androidem.

System na iPhonach jest taki sam w każdym telefonie na całym świecie, a konkretne ustawienia operatorskie są wgrywane właśnie w postaci... ustawień operatorskich :)
Jak dla mnie to jest największa i główna przewaga iOS'a nad Androidem.
Ostatnio edytowano 24 lut 2017, o 00:15 przez f0ku5, łącznie edytowano 1 raz
f0ku5
Moderator
Moderator

Model telefonu: iPhone X
Sieć: Orange - Nju

Postprzez Patryk7588 » 24 lut 2017, o 00:11

Właśnie dlatego do dziś nie ma w Plusie iPhona.
Patryk7588
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Samsung Galaxy S9
Sieć: Plus

Postprzez kozien70 » 24 lut 2017, o 00:14

f0ku5isko napisał(a):Jak dla mnie to jest największa i główna zaleta iOS'a nad Androidem.

Za wyjątkiem sytuacji takiej, jak opisana przeze mnie z niedziałającymi MMS-ami na Iphone w T-mobile (korpo) po ostatniej aktualizacji ustawień operatorskich :wink:
kozien70
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez f0ku5 » 24 lut 2017, o 00:16

Patryk7588 napisał(a):Właśnie dlatego do dziś nie ma w Plusie iPhona.
I oby tak zostało :) Nawet jakby w Plusie dało się w miarę sensownie używać iPhone'a to i tak bym tam nie poszedł. Ta sieć to żart większy niż Play ;)

kozien70 napisał(a):Za wyjątkiem sytuacji takiej, jak opisana przeze mnie z niedziałającymi MMS-ami na Iphone w T-mobile (korpo) po ostatniej aktualizacji ustawień operatorskich
Różne rzeczy się zdarzają, nikt nie jest nieomylny. Nie bój, naprawią ;)
f0ku5
Moderator
Moderator

Postprzez Patryk7588 » 24 lut 2017, o 00:17

f0ku5isko napisał(a):I oby tak zostało :) Nawet jakby w Plusie dało się w miarę sensownie używać iPhone'a to i tak bym tam nie poszedł. Ta sieć to żart większy niż Play ;)

Uargumentuj.
Patryk7588
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Samsung Galaxy S9
Sieć: Plus

Postprzez kozien70 » 24 lut 2017, o 00:20

f0ku5isko napisał(a):
kozien70 napisał(a):Za wyjątkiem sytuacji takiej, jak opisana przeze mnie z niedziałającymi MMS-ami na Iphone w T-mobile (korpo) po ostatniej aktualizacji ustawień operatorskich
Różne rzeczy się zdarzają, nikt nie jest nieomylny. Nie bój, naprawią ;)

Spoko, już prawie miesiąc naprawiają - trzymałbym kciuki, żeby wreszcie się udało, ale mi nie zależy, nie używam iPhone :wink:
kozien70
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez f0ku5 » 24 lut 2017, o 00:27

Patryk7588 napisał(a):Uargumentuj.
Najgorsze prędkości, bałagan na BTS'ach z pasmami, chore ceny telefonów i tak naprawdę obecnie chyba najgorsza oferta na rynku.

Spoko, już prawie miesiąc naprawiają - trzymałbym kciuki, żeby wreszcie się udało, ale mi nie zależy, nie używam iPhone
Naprawienie tego akurat nie jest takie proste. Najprawdopodobniej trzeba będzie wgrać na telefony nowe ustawienia, a "zaakceptowanie" ich przez Apple'a (jeżeli w ogóle znaleziono przyczynę problemów) to nie takie hop siup.
Myślę, że wraz z iOS'em 10.3 powinny wyjść nowe ustawienia i problem powinien zostać rozwiązany. Ale pożyjemy, zobaczymy :)
f0ku5
Moderator
Moderator

Postprzez reboot » 24 lut 2017, o 00:56

Hods napisał(a):- klienci ofert na kartę w Orange - mogą korzystać z usługi w Polsce

Skąd operator ma wiedzieć, gdzie korzystam z VoWiFi, skoro mam np. włączony tryb samolotowy?
WKS
reboot
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pochwały: 3
Model telefonu: iPhone 7
Sieć: T-Mobile

Postprzez kozien70 » 24 lut 2017, o 01:02

Na podstawie adresu IP spod którego się łączysz? Wystarczy, że pozwolą prepaidom łączyć się tylko z polskich adresów IP. Owszem, metoda niedoskonała, ale jest.
kozien70
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez f0ku5 » 24 lut 2017, o 01:07

Szczerze to po prostu wydaje mi się, że w prepaidach za granicą te rozmowy będą rozliczane inaczej. Nie wiem, dziwna taktyka.
W dobie najróżniejszych proxy nie do końca wiem, jak to ma działać...
f0ku5
Moderator
Moderator

Postprzez ja.michal » 24 lut 2017, o 01:57

munio napisał(a):Ze względu na niższe koszty WiFi Calling to idealne rozwiązanie do wykonywania połączeń za granicą. Będą one rozliczane tak, jakby były wykonane z Polski.

Dzwoniąc do Polski tak, dzwoniąc do innych krajów marny interes - koło 2 zł/min.

munio napisał(a):Ważna uwaga: klienci ofert na kartę nie mogą korzystać z WiFi Calling za granicą.

Ciekawe na jakiej zasadzie to będzie sprawdzane. Po IP? Jeśli tak to ciekawe czy mając skonfigurowany VPN w telefonie będzie i po tym działało VoWiFi czy VoWiFi będzie ignorowało połączenie VPN. Może ktoś się orientuje, albo sprawdził już u innych operatorów?

Mixiorek napisał(a):Nie widzę jeszcze odpowiedzi na pytanie - "Co się stanie, gdy stracę łączność WiFi?"

Przy słuchawce z VoLTE powinien być handover, przy słuchawce bez VoLTE przerwane połączenie.

munio napisał(a): I strona już nie działa.... Ale nie ma to jak print screen :D

Zainstaluj sobie wtyczkę np. ScreenGrab! to będziesz mógł zrobić elegancki rzuc całej strony (jedna z opcji) bez podziału. :-)

p2225 napisał(a):Czy WiFi Calling działa z każdym WiFi?

Usługa WiFi Calling świadczona przez Orange będzie działać niezależnie od tego, z jakiego dostawcy WiFi skorzysta klient.

Ciekawe jak to będzie działać np. na łączu internetowym dostępnym na statku (łącze satelitarne).

Patryk7588 napisał(a): Właśnie dlatego do dziś nie ma w Plusie iPhona.

Apple pokazało środkowy palec Plusowi za to co robił ze słuchawkami? Czy jednak problem jest techniczny (brak kompatybilności elementów sieci)?
ja.michal
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 21

Postprzez f0ku5 » 24 lut 2017, o 02:21

ja.michal napisał(a):Apple pokazało środkowy palec Plusowi za to co robił ze słuchawkami? Czy jednak problem jest techniczny (brak kompatybilności elementów sieci)?
Powód jest inny - Plus nie zapłacił ;)
ja.michal napisał(a):Dzwoniąc do Polski tak, dzwoniąc do innych krajów marny interes - koło 2 zł/min.
Stawki będą takie, jakbyś dzwonił z Polski.
Ciekawe na jakiej zasadzie to będzie sprawdzane. Po IP? Jeśli tak to ciekawe czy mając skonfigurowany VPN w telefonie będzie i po tym działało VoWiFi czy VoWiFi będzie ignorowało połączenie VPN. Może ktoś się orientuje, albo sprawdził już u innych operatorów?
Ja będąc w T-Mobile nie mam jak tego sprawdzić.
ja.michal napisał(a):Przy słuchawce z VoLTE powinien być handover, przy słuchawce bez VoLTE przerwane połączenie.
Aby na pewno przerwane? W T-Mobile chyba działa to tak, że po przerwaniu VoWiFi zrzuca do LTE, ale termin nie musi mieć obsługi VoLTE.
Ciekawe jak to będzie działać np. na łączu internetowym dostępnym na statku (łącze satelitarne).
Dokładnie tak samo, jak na każdym innym WiFi ;) Tylko problem w tym, że takie WiFi na statku pewnie wymaga zalogowania (i zapłacenia za dostęp), więc mija się z celem używanie wtedy VoWiFi.
f0ku5
Moderator
Moderator

Postprzez kozien70 » 24 lut 2017, o 08:20

f0ku5isko napisał(a):
ja.michal napisał(a):Przy słuchawce z VoLTE powinien być handover, przy słuchawce bez VoLTE przerwane połączenie.
Aby na pewno przerwane? W T-Mobile chyba działa to tak, że po przerwaniu VoWiFi zrzuca do LTE, ale termin nie musi mieć obsługi VoLTE.
.

To chyba oczywiste, że skoro handover głosu z VoWiFi jest tylko do VoLTE to telefon musi obsługiwać VoLTE, żeby głos po przejściu do LTE nie został zerwany. Inaczej koniec VoWiFi=przerwana rozmowa.
Operator nie ma znaczenia, taka technologia. Na telefonie bez VoLTE przeniesie Cię do LTE, ale rozmowę zerwie.
kozien70
Spamer ;)
Spamer ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Technikalia