DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #862477  autor: drozda
 19 kwie 2016, 19:06
Ponieważ użytkownicy dziewicy dostają SMS o wymianie kart SIM a w wykazie UKE pojawiła się rezerwacja MNC 260-45 to może ktoś wie czy i jak oni zamierzają dokonać tej migracji ?
Rozumiem że przynajmniej przez jakiś karty Virgin Mobile będą zarówno w starym MNC i HLR Play a nowe plus wymienione już w HLR VM ?
https://www.uke.gov.pl/tablice/KodMnc-l ... ution=e2s1
 #862517  autor: marcinek243
 19 kwie 2016, 20:52
Czyżby przenosiny na własną platformę billingową ala lyca? Oby w Polsce a nie do Anglii jak lyca
 #862553  autor: kwistas
 20 kwie 2016, 01:01
Mogą też zmienić partnera infrastrukturalnego z Play na np Orange jeśli w grę wchodzą wymiana kart SIM to wszystko się może zdarzyć ;)
 #862555  autor: ja.michal
 20 kwie 2016, 04:22
kwistas, albo przez wdrożenie własnej platformy i ewentualnie MNC, będzie możliwa szybka i prosta zmiana partnera infrastrukturalnego, a w konsekwencji prostsza sprawa przy "targowaniu się" o warunki partnerstwa.
 #862584  autor: kwasek66
 20 kwie 2016, 11:13
Spacedust pisze:Ten wyróżnik sieci będzie widoczny w eterze ?
nie, to tylko karta sim będzie od Virgin Mobile, jakie sieci infrastrukturalne będą dostępne (zasięg) zależy od VM.

i może będzie słynne odświeżane sieci :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


MNC 260-45 - muszą być już po testach, sms o nowej sim nie otrzymałem, mając własna platformę, będą jak CP - od kogo będzie sieć radiowa, będzie mało znaczące. Ciekawe ile ich to $ będzie kosztować, muszą bardzo w to wierzyć :)
A pojawi się szumnie zapowiadana oferta abonamentowa - tylko jak tu Nju przebić? Dodawać karty dodatkowe za 5zł :)
Dziwna polityka, wszyscy na nową platformę, a mniejsze koszty generowała by przesiadka dla nowych, ewentualnie kupujących abonament. Ale ich sprawa, ciekawe czy będą jakieś problemy z aktywacją kart. TEORETYCZNIE powinno być to niezauważalne...
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2016, 11:21 przez kwasek66, łącznie zmieniany 1 raz.
 #862588  autor: Remington
 20 kwie 2016, 11:21
kwasek66 pisze:Dziwna polityką, wszyscy na nową platformę, a mniejsze koszty generowała by przesiadka dla nowych, ewentualnie kupujących abonament.
Migracja to będzie jednorazowy koszt, a utrzymywanie starych w systemie Play, a nowych w innym to byłby koszt ciągły (do tego pewnie jakieś koszta integracji i równoczesnego współgrania dwóch systemów).
 #862590  autor: kwasek66
 20 kwie 2016, 11:24
Remington pisze:Migracja to będzie jednorazowy koszt, a utrzymywanie starych w systemie Play, a nowych w innym to byłby koszt ciągły (do tego pewnie jakieś koszta integracji i równoczesnego współgrania dwóch systemów).
A co z kartami niezarejestrowanymi, a dającymi dochód? Przymusowa rejestracja, czy SMS w stylu "hello, gdzie ci wysłać nową sim?"
 #862591  autor: drozda
 20 kwie 2016, 11:30
Ciekawe co ze stanem darmowym z Play na karty na nowym MNC ? I HD Voice ? Ale plusy też mogą być spore zwłaszcza w roamingu, gdzie mogą skorzystać z globalnych umów Virgin Mobile a nie brać ofertę jaką ma Play .... do tego łatwiej byłoby uruchomić ofertę LTE po zalogowaniu do innych operatorów niż Play
 #862593  autor: Kryniczanin
 20 kwie 2016, 11:34
Pamiętajcie, taka operacja może oznaczać koniec HD Voice na linii Play - Virgin Mobile. Śp. Vectron na swoim kodzie nie miał HD na linii Vectron - T-Mobile.

Kolejna sprawa to co z niezarejestrowanymi simami.
 #862600  autor: drozda
 20 kwie 2016, 12:00
Może HD Voice przy okazji wdrożenia nowych międzyoperatorskich punktów styku będzie obejmował też roaming a przy okazji MVNO na własnych MNC ..... na razie to zagadka ale coś jest na rzeczy bo na twarzoksiążce potwierdzali że "wkrótce więcej szczegółów" - IMHO wymiana kart ma sens tylko jeśli wejdą na własne MNC inaczej to zwykłe wywalanie kasy w błoto
 #862616  autor: Remington
 20 kwie 2016, 13:20
kwasek66 pisze:
Remington pisze:Migracja to będzie jednorazowy koszt, a utrzymywanie starych w systemie Play, a nowych w innym to byłby koszt ciągły (do tego pewnie jakieś koszta integracji i równoczesnego współgrania dwóch systemów).
A co z kartami niezarejestrowanymi, a dającymi dochód? Przymusowa rejestracja, czy SMS w stylu "hello, gdzie ci wysłać nową sim?"
IMHO na nową platformę billingową przeniosą wszystkich, niezależnie od karty SIM. Przecież Lyca też ma karty Plusa (a na pewno miała).
 #862785  autor: drozda
 21 kwie 2016, 12:03
Na fanpejczu twierdzą że od miesiąca wysyłają już nowe karty przy zamawianiu duplikatu:
Virgin Mobile Polska Antoni, jeżeli zamówiłeś duplikat miesiąc temu, to otrzymasz kartę SIM nowej generacji
 #862806  autor: DanielR
 21 kwie 2016, 14:15
Jednak nadal nie wiem(y), co do cho*ery według VM, oznacza termin "karta SIM nowej generacji"?!
Sam bym pewnie wymienił, gdybym poznał wreszcie realne korzyści z owej wymiany wynikające.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #862817  autor: RicoExus
 21 kwie 2016, 15:40
Ja kartę wymieniłem 13.04 i na nowej zauważyłem takie coś, jak jestem w zasięgu LTE Play i włączę tryb samolotowy potem go wyłączę to za każdym razem najpierw próbuje mnie zalogować do LTE T-mobile a dopiero potem przełącza na LTE Play. Na starej karcie tak nie było w 3G łączy normalnie z Play. Tak to wygląda.

Obrazek
 #862818  autor: Kryniczanin
 21 kwie 2016, 15:44
Ze zrzutu widać, że masz kartę starego typu. Obok zasięgu Play miałbyś symbol R jakbyś miał nową.