DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #886139  autor: Kryniczanin
 06 wrz 2016, 13:30
Mi od 2013 pali się tu przykład na Nokii Play, Era, Plus i Orange PL gdy jeszcze się logowało do Orange. Żadnych dodatków Nazwa - Play bądź PLAY(sieć) czy Virgin Mobile.
 #886148  autor: DanielR
 06 wrz 2016, 14:08
To, że można się zalogować do Plusa nie jest żadną nowiną. Taka możliwość istniała od momentu startu tej sieci.
A np. na mojej starej Noki C2-01, obojętnie czy jestem w zasięgu macierzystym, czy roamingowym, zawsze wyświetla się "Virgin Mobile". Jedynie przy przełączaniu (na krótko) pojawia się informacja o wyborze sieci - macierzystej lub roamingowej.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #890258  autor: Hods
 05 paź 2016, 20:41
Z innej beczki - czy na karcie Virgin można wymusić jakoś, żeby nazwa sieci to było PLAY, PLAY (T-Mobile), PLAY (Plus)? Kombinowałem już z etykietką Playową, ale nie przyniosło rezultatu. Telefon (iPhone 5s) pokazuje PLAY, T-Mobile.pl lub Plus. Na karcie PLAY pokazuje PLAY (T-Mobile) itd.
 #890324  autor: obru
 06 paź 2016, 13:30
Czy coś wiadomo na temat zmiany partnera roamingowego przez Virgin Mobile?
Zastanawiam się nad przejściem do innej sieci właśnie z uwagi na kiepski zasię play-a w miejscu pracy i częste przełączanie się na inne sieci.
 #890345  autor: Hods
 06 paź 2016, 15:28
Kryniczanin pisze:Notka sms Play
Czyli "aby włączyć funkcję Notka SMS dla usługi "Informacja o próbie połączenia" na Twoim numerze, wyślij SMS o treści START NOTKA pod darmowy numer 8042"?
 #890349  autor: Hods
 06 paź 2016, 15:35
Próbowałem już kiedyś z etykietką Playową. Możesz napisać, jakie dokładnie SMSy wysyłałeś, żeby zmienić nazwę na PLAY (T-Mobile)? Bo ja próbowałem: TEST na 8052, STOP na 8052 i dalej "T-Mobile.pl" :(
 #890350  autor: Kryniczanin
 06 paź 2016, 15:42
Udaje się czasami - mi za 1 razem, drugą kartę co chciałem tak urządzić już nie udało się mimo 2 min odstępu.
 #890706  autor: sumix
 09 paź 2016, 11:21
Testy wczorajsze karty VM.
Kazda siec w roamingu krajowym rozpoznawana jest jako VirginMobile.
Co ciekawe, brakuje znaczka (R) przy sile sygnalu. Wiec w sumie nie wiem w zasiegu jakiej sieci jestem.
 #890709  autor: obru
 09 paź 2016, 11:48
Ja na SGS4 mini z CM13 widziałem, jaki operator mnie obsługuje. Po zmianie na Xiaomi MI4 już nie, tylko Virgin. A co do zmiany partnera roamingowego przez VM, wiadomo coś?
 #890710  autor: Kryniczanin
 09 paź 2016, 11:50
Karty Vikinga na Lumiach wyświetlają do jakiej sieci są zalogowane. Na zwykłych telefonach już nie.
 #890832  autor: Benjamin Linus
 10 paź 2016, 10:53
podpowiem jak ja zrobiłem.

wsadziłem kartę do urządzenia z android, ustawiłem jakaś tam nazwę poprzez sms, a później wsadziłem kartę do Iphona. efekt: pokazuje się tylko nazwa operatora bez dopisku Play.

po włożeniu do androida i skasowaniu nazwy i ustawieniu domyślnym usługi - etykieta, w iphonie pokazuje PLAY ( Plus) lub inny op
 #890866  autor: Hods
 10 paź 2016, 15:13
Dzięki za podpowiedź, spróbuję.

@edit: spróbowałem i niestety brak efektu.
Na androidzie najpierw było Virgin mobile, później po zmianie etykietki - etykietka, jaką ustawiłem, później po wysłaniu "STOP" zmieniło się na Virgin Mobile (mobile zmieniło się na pisane z wielkiej litery), a na iPhone dalej PLAY, Plus, T-Mobile.pl. Chyba już nie działa ten trik :(
 #890945  autor: Benjamin Linus
 11 paź 2016, 10:39
Hods pisze:Dzięki za podpowiedź, spróbuję.

@edit: spróbowałem i niestety brak efektu.
Na androidzie najpierw było Virgin mobile, później po zmianie etykietki - etykietka,i w tym momencie wsadziłes kartę do iphona??? jaką ustawiłem, później po wysłaniu "STOP" zmieniło się na Virgin Mobile (mobile zmieniło się na pisane z wielkiej litery), a na iPhone dalej PLAY, Plus, T-Mobile.pl. Chyba już nie działa ten trik :(