DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #98471  autor: koval
 25 sie 2006, 11:58
Wczoraj między godziną 20:00, a 22:30 Orange miało jakieś duże problemy z zestawianiem połączeń na południu Krakowa. Bez przerwy próbowałem wysłać SMS i zadzwonić, znajdując się w zasięgu BTS`ów oznaczonych przez CB jako "KRAKOW, "WIELICZKA", "SWIATNIKI GORNE". O dziwo otrzymywałem komunikat "Wiadomość wysłana" jednak nie otrzymywałem raportu doręczenia. Próba zestawienia połączenia po kilkunastu sekundach kończyła się niepowodzeniem (cisza, a później 3 krótkie sygnały). Około 22:30 jakby wszystko się oblokowało, zasypało mnie SMS`ami i raportami z poczty. Chociaż zasięg miałem cały czas. Czy ktoś wie czym to mogło być spowodowane?


W zdenerwowaniu wczorajszymi problemami zauważyłem pewną zależność. W mojej Nokii 3100, gdy telefon jest ustawiony pionowo zasię jest na "full", czyli 7 kresek, natomiast gdy tylko odwrócę telefon w pozycję poziomą, spada do 2-3 kresek. Czy ktoś wie dlaczego tak jest?

 #98726  autor: nstn
 25 sie 2006, 23:05
Problemy zdarzaja sie w kazdej sieci. Dziwi mnie tylko ze trwalo to tak dlugo czyli 2,5 godziny.

 #98735  autor: D@rio
 25 sie 2006, 23:41
ja pamiętam mega awarię Orange (d. IDEA) w Lublinie...jak się sterownik stacji bazowych sypnął to w Lublinie i okolicach nie było zasięgu od 9 rano do ok. 18 ;) ...to były wtedy jaja :-)

....to jakieś rok, a może dwa lata temu było.

Obrazek