DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #843975  autor: alkonauta
 07 sty 2016, 07:39
Moje pytanie dotyczy wykazu z którego można się dowiedzieć w którym roku operator otrzymał lub zaczął wykorzystywać dany prefix. Poszukuję tej wiedzy ponieważ chcę zminimalizować szansę trafienia na numer, który był w rękach wielu właścicieli. Kiedyś było prosto 601, 3, 4, 7, 9 potem 691... A teraz to ja sam nie wiem kiedy jakie prefixy były.
 #843989  autor: KR2615
 07 sty 2016, 10:09
Zapewne gdzieś taki wykaz w UKE istnieje, być może jest udostępniony publicznie na stronach Urzędu. Jeśli nie to dobrym pomysłem byłoby stworzyć go wspólną siłą wszystkich forumowiczów. Osobiście wszystkich nie pamiętam kiedy wchodziły ale pytaj o konkretny to może będę wiedział.
 #843994  autor: Romlen
 07 sty 2016, 10:29
Pytanie ciekawe. Nie znam odpowiedzi ale dokleję swoje (mam nadzieję że w jakiś sposób one się łączą):

Numer powiedzmy 601xxxx wędrował z właścicielem od operatora do operatora. Przenosił numer wiele razy, jednak po jakimś czasie numer stracił ważność (nie doładował na czas i numer przepadł). Pytanie: do kogo wraca numer? Do operatora macierzystego, od kogo jest dany prefix?
 #844287  autor: alkonauta
 08 sty 2016, 16:39
Jeśli komuś to pomoże to ja znalazłem tylko http://www.uke.gov.pl/tablice/NumerPlmn ... ution=e4s1

Tam jest informacja o "ostatniej aktualizacji" ale nawet nie ma daty. Poza tym aktualizacja to nie znaczy wykorzystanie. Po prostu inny operator wirtualny mógł korzystać z tej numeracji a gdy zamknął działalność to numerację przyznano innemu operatorowi.
 #932141  autor: wiciu1918
 17 cze 2017, 08:52
Witam
Wie ktoś może jaki jest najnowszy prefix PLay lub Orange ??
Pytam sie bo chce czysty numer "nie po kimś" z moim szczęsciem juz kilka razy trafiłem na minę ale to było bezrejestracji , nie chce rejestrować na siebie numeru z rózną przeszłością