DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 371 z 533
  • 1
  • 369
  • 370
  • 371
  • 372
  • 373
  • 533
 #1032775  autor: Spacedust
 03 lis 2018, 18:06
Póki co tak będzie zapewne wyglądała granica wyłączenia roamingu krajowego (mapa z gsm.poznan.pl), według tego gdzie jest E-GSM:

Obrazek

Częsty widok w Poznaniu po wybraniu trybu 2G only, po prostu nie ma 2G w PLAY, trzeba kilka razy wyszukiwać sieć, aby się pojawiło:

Obrazek
 #1032789  autor: Mixiorek
 03 lis 2018, 19:42
ja.michal pisze: Pochwal się hardwarem i softwarem. ;) Chodzi mi po głowie zakup czegoś tylko i wyłącznie do monitorowania sieci. :)
Nieco za Koziena. Hardware to bodajże SGS9+ DS.
Pawrzes pisze:
Mixiorek pisze:Potworów PZS4430
W budowie, podobnie jak Klwów. Reszty nie znam...
Potworów potwierdzam. Konstrukcja masztu leży jeszcze nie ziemi, stacja na terenie działki ze stacją paliw. Bardzo- potrzebna stacja. Zasięg własny tam nie istnieje. Dziś zostałem przelogowany do RK T-Mobile.
Klwowa nie sprawdziłem ale stacja też zrobi robotę. Zasadniczo N! mógłby pomyśleć o tym by się do tej stacji dowiesić.
3G pisze:Nowy Regnów i Stolniki czekają na odpalenie, Idzikowice już działają. Nie wiem jak pozostałe dwie.
Idzikowice niestety póki co tylko z U900. Cieszą 4 sektory. Będzie lepsza obsługa CMK i okolicznych wsi.
Telefon dosyć mocno klei się do tej stacji. LTE z Opoczna niby blisko a ta stacja wszystko zgarnia a to tylko U900.
Sorry za jakość ale czas i pogoda nie sprzyjały lepszej jakości:

Obrazek

Jest radiolinia - Przepł Mb/s 242. Skierowana do stacji w Drzewicy.
Odległość pomiędzy Zawadami i Żurawką jest spora
Fakt. Powinni postawić coś między Kowiesami a Chrzczonowicami. Najlepiej między S8 a CMK. Dwa ważne szlaki z jednej stacji. Coś w trójkącie Stary-Nowy Wylezin- Gołyń.
telefon mógł też spaść do roamingu nawet wcześniej - pomiędzy stacjami Stare Budy i Korabiewice, gdzie też odległość jest spora.
Racja. Powinni postawić coś idealnie przy skrzyżowaniu CMK z DK 50.Tam to i N! by się bardzo przydała stacja.
Myślę, że do Opoczna Play wypadałby lepiej BEZ roamingu krajowego. No ale za Opocznem bez niego ciężko.
Pytanie co masz na myśli? Zasięg w ogóle czy sygnał używalny do np: streamingu?

Test streamingu (weszlo FM) na trasie warszawski Powsin - Konstancin - Solec - Baniocha - Dobiesz - Sobików - DK 50 - Grójec - Falęcice- Brzustowiec - Nowe Miasto n/Pilicą - Odrzywół - Drzewica - Idzikowice. Cały czas zasięg własny Play. Streaming chodził bez problemów. Jestem pozytywnie zaskoczony. Większość czasu LTE. 3G było i streaming chodził bez problemów.

To co wyrabia, jak chodzi i jaki obszar pokrywa stacja w Edwardowie gm Chynów między Grójcem a Górą Kalwarią to majstersztyk. W zasadzie większość czasu na DK 50 obsługuje ta stacja. Mimo tego, że chodzi to ok to jednak widziałbym kolejne stacje przy DK 50. Szczególnie bliżej Góry Kalwarii.
Na S7 bez problemów ale też moim zdaniem powinni zagęścić siatkę. Stacja w Tomczycach robi robotę. Gdy w Brzustowcu przy DW 728 sygnał N! schodzi do 3G, Play ma tam LTE. Trzeba by pokombinować by poprawić zasięg w lesie obok wsi Żdżarki przy DW 728.
W rejonie wsi Domaszno, Żdżary i Żardki (one są na samym dole) jest dolinka która jest z każdej strony otoczona lasami. Tam trzeba by pokombinować coś ze stacją bo doświetlić ten obszar z oddali będzie mega trudno.

Testy w Drzewicy (jest LTE 800, 1800, 2100, 2600). Około 1km od stacji, L1800+2100+2600, stacja w bezpośredniej widoczności:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co za pingi! Play ma swój serwer na speedtest.net? Jakoś tego nie odnotowałem. Testy właśnie do niego.

Droga powrotna była nieco inna ale też z tym samym streamingiem. Idzikowice - Ossa - Odrzywół - Klwów - Potworów - Wyśmierzyce - Białobrzegi - Warka - Potycz - Góra Kalwaria - Konstancin - warszawski Powsin.
Tu już były schody. Między Drzewicą a Ossą we wsi Żdżary powinna stanąć stacja. Jest słabo choć dolatują resztki sygnału z Borowej Woli. L800 z tej stacji weszło bardzo późno na terminal. Dopiero dosłownie przed samą stacją. W Potworowie wspomniany HO do T-Mobile. Na szczęście stacja już leży na ziemi. Między Falęcicami i Warką jest słabo ale.... stoi już stacja w Bończy. Są 3 sektory, z 3 antenami na sektor. N! i Plus powinni szybciutko iść po prośbie i montować swoje graty na tej wieży. Nie wiem jak stacja N! w sąsiednich Lechanicach (?).

Kilka nowych cidów do sprawdzenia. Koledzy, Pawrzes, pomożecie?
1613612 L800. Czyżby GRJ4403 Podole?
1449032 L800 i 1449012 L800. Czyżby już odpalili to co widziałem jakiś czas temu na własne oczy czyli Podgórzyce GRJ4460?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1032804  autor: 3G
 03 lis 2018, 21:20
Mixiorek pisze: Fakt. Powinni postawić coś między Kowiesami a Chrzczonowicami. Najlepiej między S8 a CMK. Dwa ważne szlaki z jednej stacji. Coś w trójkącie Stary-Nowy Wylezin- Gołyń.
Pewnie nie postawią - za bardzo zad.upia :) Na S8 między Zawadami a Wólką Babską też by stacja nie zaszkodziła, np. dowieszenie do T-mobile w Chrzczonowicach i można by wystrzelić jeden z sektorów w stronę CMK. Chociaż nie, za daleko, na pendolino to za bardzo nie pomoże...
Mixiorek pisze: Pytanie co masz na myśli? Zasięg w ogóle czy sygnał używalny do np: streamingu?
Do streamingu też, ale mam na myśli sytuację gdy ruszy Nowy Regnów, Stolniki, a Idzikowice dostaną LTE :) Byłoby pewnie jak tu:
Mixiorek pisze:Większość czasu LTE. 3G było i streaming chodził bez problemów.
Mixiorek pisze:Testy w Drzewicy
Bardzo fajne prędkości.
Mixiorek pisze:1613612 L800. Czyżby GRJ4403 Podole?
Nie wiem czy to będzie to, ale po logach z DCS wiem od Pawrzesa, że stacja Podole działa :)

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1032829  autor: WellDone
 04 lis 2018, 00:52
Poniższe okazało się błędem karty Play NEXT który pomieszał Timo i Plusa :smt005
Kod: Zaznacz cały
No i mamy LTE Timobajla w Play  :-D 

Karta Play NEXT, bez żadnych modyfikacji w sieci,

Ciekawostki: 

- Nie działa LTE Plusa i Orange, reszta: 3G i 2G działa normlanie z capem na 3/1 mbps
- LTE Timobajl wbija się bardzo szybko, po wybraniu z listy opów od razu wskakuje LTE, a nie najpierw 3G.
- Cap na uploud w Timobajl jest inny i wynosi 3/3 mbps (w końcu można używać FaceTime video bez zająknięcia!)
- Jadąc dzisiaj autem po mega zadpiach widziałem jak zrzuciło z uciekającego L800 Playa na mocne L1800 Timo :D
- W RK z TIMO w LTE działa tylko band 20 i 3  :shock: 
Obrazek


Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 lis 2018, 09:35 przez WellDone, łącznie zmieniany 2 razy.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1032830  autor: dagonPL
 04 lis 2018, 00:57
A ja miesiąc temu zablokowałem roaming T-Mobile :lol:

Twitter @FonRuchalFest
 #1032831  autor: WellDone
 04 lis 2018, 00:58
Z tego co widzę to działa tylko Play NEXT. Sprawdzałem Fakt Mobile i RBM. Tam jest po staremu.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1032837  autor: dagonPL
 04 lis 2018, 01:19
Z tego co widzę to nośna Plusa, który w L1800 ma 20MHz.

Twitter @FonRuchalFest
 #1032839  autor: WellDone
 04 lis 2018, 01:21
No dokładnie, tak samo mogę wbić się na band 8.
Ale bałagan :shock: Wyświetla się Timobajl, a działa Plus. I ta róznica w ograniczeniach prędkości...

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1032883  autor: Patryk_
 04 lis 2018, 10:42
Odpalona stacja Zabrzeg - wieża Orange (woj. śląskie, pow. bielski).
3 sektory DCS/UMTS2100/UMTS900/LTE1800/2100/800.
 #1032938  autor: marcin19883
 04 lis 2018, 13:13
Mam dziwną sytuację. Kiedy Play przeprowadza prace serwisowe nocne, to po takiej nocy, załącza się lejek 3Mbps, tak sam od siebie na zasięgu macierzystym PLAYA. Gdy resetne router, to wszystko wraca do normy. Miałem już tak z 3 razy. :( Tak średnio, to PLAY, co drugi piątek/sobota przeprowadza jakieś prace.
 #1033029  autor: areksz
 04 lis 2018, 14:38
Test streamingu (weszlo FM) na trasie warszawski Powsin - Konstancin - Solec - Baniocha - Dobiesz - Sobików - DK 50 - Grójec - Falęcice- Brzustowiec - Nowe Miasto n/Pilicą - Odrzywół - Drzewica - Idzikowice. Cały czas zasięg własny Play. Streaming chodził bez problemów. Jestem pozytywnie zaskoczony. Większość czasu LTE. 3G było i streaming chodził bez problemów.

jeśli chodzi o Brzostowiec między Mogielnicą a Nowym Miastem nad Pilicą (bo jest też Brzustowiec też na tej samej trasie 728 ale bliżej Końskich...)
to tak:
Play po postawieniu w tym rejonie BTSA jest królem...
szybkość do 24Mbps download w domu na LTE kat4.z Tomczyc, z Sadkowic w okolicach (około 2km od BTS) szybkość 12Mbps Kłopoczyn :
te same miejsca w N! jest sygnał 3G na zewnątrz budynku szczątkowa nie da się czasami zadzwonić a szybkości L800 to maksymalnie 7Mbps downlaod...
ze Świdna i Kalenia. Zero rozwoju w N! na poprawienie zasięgu2G/3G/4G
Plus to prawie nie ma zasięgu Lte 105dbm i 2Mbps w U900 1,2Mbps,
Plus tu podczas rozmów w 2G/3G ma czkawkę i przerywa, N! podobnie...
Od Mogielnicy do N.Miasta nad Pilicą poszerzana jest droga 728 i tą drogą przejeżdżają tysiące tirów które omijają opłaty na S7, lecz N! i Plus mają gdzieś lokalnych klientów i tych za kółkiem... bo od lasu w Brzostowcu do Bełku pod N.M (droga 728)sygnał jest szczątkowy i często są dropy we wszystkich kategoriach w tym rejonie zasięg ma tylko P4-play...
 #1033069  autor: spotify
 04 lis 2018, 15:16
@areksz
Spokojnie. Zapewne N! jak i Plus się z czasem dowieszą, Obecnie w końcu operatorzy zaczęli współpracować. Zobacz do ilu stacji innych opów się dowiesza P4 . Na A1 Play postawił też kilka stacji, gdzie N! dowiesiło swoje anteny. etc
 #1033105  autor: marcin19883
 04 lis 2018, 15:54
spotify pisze:@marcin19883
Chciałbym abyś chociaż raz napisał, że jesteś zadowolony :D
Od dwóch miesięcy masz tylko same problemy......
Ogólnie to drobnostki, tylko ciekawi mnie czy inni tak mają. :-)
 #1033127  autor: Mixiorek
 04 lis 2018, 19:43
areksz pisze:jeśli chodzi o Brzostowiec między Mogielnicą a Nowym Miastem nad Pilicą (bo jest też Brzustowiec też na tej samej trasie 728 ale bliżej Końskich...)
Zgadza się. Literówka, chodzi o Brzostowiec.
Play po postawieniu w tym rejonie BTSA jest królem...
Jestem w tym rejonie tylko przelotem ale jeżeli dojdą kolejne stacji czyli np: Belsk Duży i Błędów (lub tuż obok w Małej Wsi to pewnie back up) to faktycznie Play będzie tutaj bardzo mocny. Nieco dalej są Pniewy, ma być stacja obok Machnatki.

T-Mobile planuje budowę stacji za stacją paliw w Kozietułach ale to zdecydowanie bliżej Grójca. N! powinno zawieść anteny na maszcie Play w Nowym Mieście. Mają niby stację ale jest to maszt pod skarpą i moim zdaniem jest znakomita do obsługi doliny Pilicy i terenów w stronę Odrzywołu. Natomiast obszary w stronę Sadkowic byłyby dużo lepiej pokryte z masztu Play.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1033128  autor: matek451
 04 lis 2018, 19:59
Pytanie do kolegi @Pawrzes, pytanie o eNB 8826 i CID 2259531 gdzie to? Okolice Nowego Sącza, czy to Jazowsko a moze Łącko czy jeszcze co innego. Jakie inne pasma na BTS-ie oprócz LTE2100?Tylko w tobie nadzieja. Pozdrawiam.
 #1033132  autor: Dodo84
 04 lis 2018, 20:44
Motylewo (woj. Lubuskie, pow. Gorzowski, gm. Bogdaniec). Czy to może być Play i stacja GOR3051?
W GUNB widnieje wniosek z 06.06.2017 z którego można uzyskać informację, że "postępowanie zawieszone"
Przyłącze energetyczne jest, pozwolenie z UKE pierwsze z 2010r, drugie z 2016r. Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

https://www.speedtest.net/result/a/9816264223.png
  • Strona 371 z 533
  • 1
  • 369
  • 370
  • 371
  • 372
  • 373
  • 533
  • 1
  • 369
  • 370
  • 371
  • 372
  • 373
  • 533