DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 399 z 533
  • 1
  • 397
  • 398
  • 399
  • 400
  • 401
  • 533
 #1059890  autor: marcin19883
 20 gru 2018, 12:30
JFK2016 pisze:
20 gru 2018, 01:51
Sieć działa o wiele lepiej
Ha ha ha przestań już z swoimi teoriami na temat dilowców. U mnie też nie zauważyłem żadnej poprawy. Jest taki sam spadek prędkości z miesiąca na miesiąc. Widać, że coraz więcej ludzi posiada Playa. DiL niczego nie zmieniał.
 #1059894  autor: iphoneski
 20 gru 2018, 13:17
@JFK2016 Farmazony wypisujesz ty i to od dłuższego czasu. Nie pisałbym tego gdybym sprawdził 3 stacje wokół siebie. Sprawdziłem te przy blokowiskach, na osiedlach domków, przy uczelniach i akademikach, na obrzeżach i w centrum. Gdyby twoje teorie o setkach tysięcy klientów pobierających terabajty danych miały cokolwiek wspólnego z rzeczywistością to statystycznie rzecz ujmując powinienem odczuć poprawę przynajmniej na jednej z tych stacji, będę musiał sprawdzić chyba nadajnik w Nibylandii...
Już @Spotify miał więcej racji, twierdząc, że na nowych stacjach z czasem zaczną pojawiać się klienci i prędkości mogą spadać.
 #1059898  autor: Mixiorek
 20 gru 2018, 13:34
Panowie, mam prośbę. Nie mamy dostępu do danych by weryfikować Wasze teorie.

Zapytajcie proszę wujka google -> "wróżenie 24h - szybko, tanio i bez reklamacji".
Jeżeli macie info, zdjęcia z prac Play nad projektem 7k stacji 2018 to dajcie znać.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1059904  autor: kozien70
 20 gru 2018, 14:48
Tak, weź portfel i idź kupić. Powiedz, że przeczytałeś na forum, że można kupić. :evil:
Po jakiego diabła mielić po raz nty temat dystrybucji tego bloku, skoro ani Plus/Sferia go jeszcze nie oddała, ani UKE nie ogłosiło co z nim zrobi ani nic w ogóle nie wiadomo w tym temacie? Czy to jest forum techniczne o konfiguracji sieci/stacji bazowych czy klub snucia bajek ze szklanej kuli o dil-u, kupowaniu abstrakcyjnego pasma itp?
 #1059910  autor: marcin19883
 20 gru 2018, 15:22
kozien70 pisze:
20 gru 2018, 14:48
Czy to jest forum techniczne o konfiguracji sieci/stacji bazowych czy klub snucia bajek ze szklanej kuli o dil-u, kupowaniu abstrakcyjnego pasma itp?
Lepsze to niż pokazywanie sobie wyników speedtestów. :-)
 #1059917  autor: kozien70
 20 gru 2018, 16:07
Tak? W czym?
Speedtest pokazuje, jak działa transmisja danych w danej sieci i jest informacją pożyteczną.
A co daje bzdurzenie o zakupach pasma? Wymyślone bajki filozofów, którzy nie mają zielonego pojęcia o planach rządu w tym temacie (bo nikt z nas tu o tym nie ma). Ale siedzą przed monitorem i snują swoje fantazje, jak oni by to najlepiej to pasmo urządzili, co komu sprzedali i za ile. Teksty kompletnie bezużyteczne.
Weź aparat, zrób parę zdjęć jakiejś stacji, przejdź się z telefonem, poskanuj eter i powiedz co gdzie nowego uruchomili - z tego będzie jakiś pożytek.
Z mojej strony EOT.
 #1059922  autor: marcin19883
 20 gru 2018, 17:03
Nie gorączkuj sie tak. Po to są tematy, żeby móc pisać o wszystkich opcjach. Dla normalnego Kowalskiego nie ma znaczenia gdzie postawili stacje, bo i tak ich nie odróżnia, co do kogo należy. :-) U mnie na szczęście każda stacja już jest w bazie, więc po co mam latać.
 #1059930  autor: kozien70
 20 gru 2018, 19:17
marcin19883 pisze:
20 gru 2018, 17:03
U mnie na szczęście każda stacja już jest w bazie, więc po co mam latać.
Może po to, byś na forum wniósł dla innych coś wartościowego, na przykład zdjęcia. Póki co nic wartościowego nie opublikowałeś, za to często śmiecisz.
marcin19883 pisze:
20 gru 2018, 17:03
Po to są tematy, żeby móc pisać o wszystkich opcjach. Dla normalnego Kowalskiego nie ma znaczenia gdzie postawili stacje, bo i tak ich nie odróżnia, co do kogo należy
Tak, po to są wątki, żeby dyskutować o różnych rzeczach związanych z tematem wątku . Po to jest możliwość zakładania nowego wątku, by nie robić śmietnika w innych. Ten konkretny wątek jest po to, by publikować informacje o budowie stacji bazowych i działaniu sieci P4. To wątek stricte techniczny, a nie pudelek z bajkami dla Kowalskiego. Szkoda, że tyle czasu jesteś na forum, już pod kolejnym nickiem, a nadal tego nie rozumiesz.
 #1059936  autor: iphoneski
 20 gru 2018, 20:19
@kozien70 Wybacz, ale teraz sam śmiecisz. Już bardziej związane z tematem było pytanie o pasmo 800 po Plusie niż wywody do czego służy forum i wątki. Nie kwestionuję twojego wkładu w zawartość forum bo sporo fajnych rzeczy wrzucasz ale tę dyskusję mógłbyś sobie darować.
 #1059939  autor: kozien70
 20 gru 2018, 20:39
Masz rację. Mógłbym, gdyby nie fakt, że robi to po raz kolejny ta sama osoba, która w temacie o budowie stacji pisze, że nie ma znaczenia gdzie jakie stacje postawili, bo Kowalski tego nie rozróżnia.
PS. "Pasmo po Plusie" nie istnieje, bo cały czas jest w dyspozycji Plusa.
 #1059948  autor: Barciur
 20 gru 2018, 23:20
Przejechałem się trasą Lublin - Warszawa pociągiem przez Łuków, Parczew itp z macierzystym Play. Rzeczywiscie, dwie stacje w okolicahc Parczewa są odpalone. Ogólnie jestem dość pozytywnie zaskoczony - prawie cała trasa z macierzystym Playa, a w prawie wszystkich miejscach tam, gdzie nie ma P4 tam i nie ma innych - szczątkowy zasięg w lasach i bezludnych terenach jest normalny dla każdego. Jechałem z włączonym streamingiem 128 kbps.

Największa dziura na tej trasie jest w mazowieckim, od Kotunia do Mrozów nic nie łapie macierzystego, a roaming działa lepiej (chociaż też nie świetnie). Zauważyłem też, że były momenty, gdzie przy tym właczonym streamingu aparat non stop skakał z HSDPA+ B8 na LTE B20 i z powrotem - nie mogąc się ustatkować.

Zauważyłem też, że rzeczywiście LTE 800 sieje dalej niż U900 i to wypełnia troszkę dziury.
 #1059949  autor: Pawrzes
 20 gru 2018, 23:50
Mixiorek pisze:
15 gru 2018, 22:17
Jaka piękna konstrukcja. Cudowna odmiana od kratownic. Tylko czemu te rury nie są jednolitej barwy i mają przebarwienia? Nie podoba mi się ten brak estetyki :P ja wiem, że plan, premie, bonusy itp. ale szanujmy się i szanujmy jakość ;-)

Chciałeś rury to masz i nie wybrzydzaj ;-) A to dotyczy też np. Orange? :P
Obrazek

Czasem nie wygląda to idealnie ponieważ jest to wynik cynkowania nakładanego ręcznie w mniejszych przedsiębiorstwach które nie mają możliwości cynkowania ogniowego (zanurzeniowego tak dużych i ciężkich elementów). Producentów elementów stalowych jest wielu w kraju a niektórzy instalatorzy stacji sami je sobie produkują np. elementy stalowe ocynkowane większości wież kratowych stawianych w aglomeracji warszawskiej powstają w warszawskim Ursusie. Przy tak dużych zamówieniach jak w tym roku firmy musiały zwiększyć zatrudnienie.

Wiele tych najstarszych zostało przemalowanych na biało np.:
Regulska 4 (6 sektorów w pasmach pojemnościowych)
Obrazek

Wspólna 4 w Warszawie-Wesołej
Obrazek
Screeny z GSV.

Natomiast wersję wież Monobot z nowych projektów od kiedy Play ma pasma 800/2600 można zobaczyć tutaj: http://nadajnikilipsk.xaa.pl/2018/12/w- ... acja-play/ :-)
matek451 pisze:
17 gru 2018, 19:45
Prośba do @Pawrzes o lokalizację eNB 9894, CID 2532912

Bukowisko SAN7005 (jest też L1800)

Pozdrawiam
 #1059950  autor: Pijo
 21 gru 2018, 00:18
Newsy z Podlaskiego:
- WSK4420, Sokoły (za sklepem Arhelan) - został zalany fundament. Na działce składowane są też stalowe elementy konstrukcji wieży.
Foty:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
 #1059957  autor: abberline
 21 gru 2018, 07:57
Odkąd w trybie 2G only telefony zaczęły się trzymać sieci macierzystej zamiast wyrzucać do RK zauważyłem u siebie jeszcze jedną rzecz. Mam dual SIM (OnePlus 5T) i kiedy karta PLAY jest ustawiona jako domyślna do danych mobilnych no to telefon jest zalogowany do LTE nonstop. W odwrotnej sytuacji karta bardzo często siedzi w 2G mimo, że jest to dual SIM 3G/2G. Co istotne karty pozostałych operatorów W4 (również z bezproblemowym zasięgiem wszystkich technologii) zalogowane są wtedy do 3G. Podczas sprawdzania telefon cały czas leży w jednym miejscu. Czy u Was też jest taka konfiguracja? Może zauważyliście podobną sytuację np. w telefonie z jedną SIM w trybie 3G/2G z wyłączonym data? Jeśli to istotne to stacja z którą się łączę ma zarówno DCS jak i GSM 900 od samego początku (09.2017).
 #1059967  autor: Mixiorek
 21 gru 2018, 09:27
Pawrzes pisze:
20 gru 2018, 23:50
Chciałeś rury to masz i nie wybrzydzaj

Nie wybrzydzam. Cieszę się niezmiernie. Jednak lubię robotę wykonaną dobrze od A do Z :P
Jak rozumiem czas nie pozwala na pewne sprawy a liczba dostawców i ich moce przerobowe są ograniczone. W sumie chyba żadna sieć nie zbudowała w ciągu roku 1,3k stacji (? nie pamiętam czy tyle mają postawić w tym roku).
Producentów elementów stalowych jest wielu w kraju a niektórzy instalatorzy stacji sami je sobie produkują np. elementy stalowe ocynkowane większości wież kratowych stawianych w aglomeracji warszawskiej powstają w warszawskim Ursusie. Przy tak dużych zamówieniach jak w tym roku firmy musiały zwiększyć zatrudnienie.

No właśnie. Czemu nie strunobeton? Cena? Np: pierwszy z brzegu:
http://www.strunobet.pl/oferta/zerdzie- ... e-typu-es/

Maszt rurowy ma taką samą nośność?
Warszawa, Powsin, sporo miejsca dla "gości":
https://goo.gl/maps/XWQG32uy8Lw

Wierzbnowska, Konstancin-Jeziorna:
https://goo.gl/maps/SGSKFwp3hkq

Ciszewskiego, Warszawa:
https://goo.gl/maps/HQj66sefLRC2

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1059982  autor: marcin19883
 21 gru 2018, 13:09
kozien70 pisze:
20 gru 2018, 19:17
Może po to, byś na forum wniósł dla innych coś wartościowego, na przykład zdjęcia.
Mam robić zdjęcia stacji, ale jaki w tym sens? Jak coś uruchomią, to będę to widział na telefonie. Po co mam się podniecać zawczasu? Robienie zdjęć jest bez sensu. Nikt ci za to nie zapłaci i nic to w konfiguracji sieci nie zmieni.
Ten konkretny wątek jest po to, by publikować informacje o budowie stacji bazowych i działaniu sieci P4. To wątek stricte techniczny, a nie pudelek z bajkami dla Kowalskiego
Czyli ktoś coś zasugeruje nie po twojej myśli i od razu wielkie oburzenie? Nie znam na forum osoby, która jest tak znerwicowana jak ty. Radzę ci wziąć wolne i jechać na urlop bez telefonu. Od razu lepiej się poczujesz. :-)
 #1059999  autor: Pawrzes
 21 gru 2018, 16:36
Mixiorek, rozumiem ale to nie czas ale technologia produkcji, dotyczy to też realizacji dla innych sieci. Nikt tyle nie wybudował i tyle już powstało stacji w tym roku.
Beton jest tańszy od stali. P4 też ma kilka strunobetonowych masztów własnych około 60m. Rurowe też mogą pomieścić i 3 operatorów (oczywiście nie te najniższe). Zwróć uwagę, że czarne feedery/jumpery w konstrukcjach Monobot są poprowadzone wewnątrz rur a strunobetonowe mają wyłącznie na zewnątrz.

Pozdrawiam
  • Strona 399 z 533
  • 1
  • 397
  • 398
  • 399
  • 400
  • 401
  • 533
  • 1
  • 397
  • 398
  • 399
  • 400
  • 401
  • 533