DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 1 z 533
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 533
 #815668  autor: muddy
 04 sie 2015, 01:01
Od co najmniej roku mam telefon ustawiony w trybie WCDMA+LTE (wcześniej - stary telefon - tylko WCDMA) i korzystam komfortowo z sieci Orange. Nie tylko w mieście - także podczas wyjazdów poza miasto. Być może w Twojej okolicy to się nie sprawdzi, ale sugeruję najpierw spróbować, a nie zakładać, że bez 2G byłaby katorga...

MM
 #815675  autor: Halset
 04 sie 2015, 08:58
Akurat sprawdzone i w Plusie i w TM. Nie ma możliwości korzystania z samego 3G, bo w wielu miejscach po prostu 3G brak. Więc w tym przypadku nie gdybałem ;)

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #815681  autor: Kryniczanin
 04 sie 2015, 10:02
Od co najmniej roku mam telefon ustawiony w trybie WCDMA+LTE (wcześniej - stary telefon - tylko WCDMA) i korzystam komfortowo z sieci Orange
I na 25% powierzchni kraju nie masz zasięgu bądź mam -112db 2100 bez zrzucenia do 900.

Komfort godny przejazdu maluchem na wakacje w 4 osoby.
Akurat sprawdzone i w Plusie i w TM. Nie ma możliwości korzystania z samego 3G, bo w wielu miejscach po prostu 3G brak. Więc w tym przypadku nie gdybałem ;)
A co to się stało, że nagle Halset w końcu uświadomił sobie, że 3G T/O jest co by tu nie mówić słabe? No i że go nie ma na 1/4 kraju? Przecież 3 tygodnie temu to było trendy i było wszędzie? Od morza aż po góry!

Nawet w Play z roamingiem 3G nie działa w całej Polsce. Są znane miejscowości bez 3G. Choćby Żegiestów Zdrój - uzdrowisko z jedną kreską na zewnątrz Aero 2 a wewnątrz tylko 2G. Miejscowość graniczy bezpośrednio z Słowacją.

Prawda jest taka: W Polsce żaden operator nie zapewnia ogólnopolskiego zasięgu 3G. Najbliżej do tego Playowi z Roamingiem, potem Plus a na szarym końcu Networks.

Co do konfiguracji Play to są różne warianty. Raz zrzuca przy 116 do T a raz przy około 90 - choć to tylko raz w życiu widziałem.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2015, 10:12 przez Kryniczanin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #815682  autor: p2225
 04 sie 2015, 10:06
Tylko nie zaczynajcie znowu wyliczeń ile to jest 25% kraju. To wątek o Play :)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #815683  autor: f0ku5
 04 sie 2015, 10:08
Panowie, tak jak czytam Wasze posty na tutejszym forum to widzę, żeście mądre głowy i przy okazji o coś spytam.
Jestem w PLAY, ale zasięg poza większymi miastami (nawet czasem na terenie Warszawy!) to tragedia. Wole mieć jeden porządny zasięg zamiast 4 do bani.

Jaka sieć obecnie oferuje teoretycznie najlepszy zasięg zarówno jeżeli chodzi o pokrycie, jak i technologię?
 #815684  autor: Kryniczanin
 04 sie 2015, 10:16
f0ku5isko

Nie ma takiego zasięgu.

T-Mobile jest liderem w 2G technologii z lat 90 XX wieku, w 3G ma dziadostwo i chodzi znacznie gorzej niż Play.
Plus w 3G jest liderem z Aero, jednak i tak nie ma ogólnopolskiego 3G porównywalnego do 2G - jest cała masa miejsc bez zasięgu 3G a z zasięgiem 2G.
Orange - w 3G gorzej od T-Mobile w 2G także choć najwięcej zyskali na modernizacji w N.

Co do LTE

Plus (800mhz sferii), Play i na szarym końcu całe N.
Tylko nie zaczynajcie znowu wyliczeń ile to jest 25% kraju. To wątek o Play :)
Wiesz doceniam, że Halset w końcu napisał, że 3G T/O ma dziury. To i tak spory sukces.
 #815686  autor: Halset
 04 sie 2015, 10:26
pawelec2225 pisze:Tylko nie zaczynajcie znowu wyliczeń ile to jest 25% kraju. To wątek o Play :)
Spokojnie ;)
A co to się stało, że nagle Halset w końcu uświadomił sobie, że 3G T/O jest co by tu nie mówić słabe? No i że go nie ma na 1/4 kraju? Przecież 3 tygodnie temu to było trendy i było wszędzie? Od morza aż po góry!
Nic się nie stało. Zarówno pokrycie 3G N! jak i Plusa jest podobne, w zależności od regionu.
W Plusie Aero ma słabsze niż 2G, podobnie N!. Na wielu trasach np Chojnice Wałcz nie pogadasz na samym 3G ani na Plusie ani na N!.
Prawda jest taka: W Polsce żaden operator nie zapewnia ogólnopolskiego zasięgu 3G. Najbliżej do tego Playowi z Roamingiem, potem Plus a na szarym końcu Networks.
Kompletna bzdura. W miastach Play w wielu miejscach nie ma nawet zasięgu macierzystego a na terenach niezabudowanych Plusa jak i N! jest podobne.
Mogę wymienić mnóstwo miejsc gdzie N! 3G jest a Plusa nie ma i odwrotnie, z czego właśnie (UWAGA) N! ma mniej dziur. A to wynika raczej z większej ilość nadajników N!, bo ogólnie U900 sieją słabiej jak Plus.
Co do konfiguracji Play to są różne warianty. Raz zrzuca przy 116 do T a raz przy około 90 - choć to tylko raz w życiu widziałem.
A jednak. Czyli N! -113dBm nie jest aż takie złe :P
Jaka sieć obecnie oferuje teoretycznie najlepszy zasięg zarówno jeżeli chodzi o pokrycie, jak i technologię?
Obecnie pokryciem zasięgu w Polsce jako całość TM. Potem Plus i O (które najwięcej zyskało na N!), z tym, że w O zasięg niby jest ale przez konfigurację często zrywa połączenia.
Play teoretycznie ma zasięg 4 sieci ale....w praktyce - różnie w zależności od regionu ten roaming działa.
Ogólnie nie ma żadnej sieci która ma pokrycie 100% powierzchni Polski ale z tych jakie mamy to największe pokrycie ma TMobile.
Wiesz doceniam, że Halset w końcu napisał, że 3G T/O ma dziury. To i tak spory sukces.
Nigdzie nie napisałem, że 3G T/O ma pokrycie 100% Polski...

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #815691  autor: Kryniczanin
 04 sie 2015, 10:42
Czyli generalnie jak chcę uciec z PLAY'a to najlepiej T-Mobile, bądź Plus?
Nie ma sieci idealnej sam musisz zdecydować. Prywatny nr mam w Play, internet w Play i T-Mobile a służbowy telefon w Orange i z tego wszystkiego najlepiej działa Play macierzysty w 3G a najgorzej 3G Orange ciut lepiej T-Mobile. W 2G liderem jest T-Mobile w 4G Play to niekwestionowany lider.
A jednak. Czyli N! -113dBm nie jest aż takie złe :P
Ja mówię o zrzucie(handoverze) do T-Mobile z EGSM. Przy -90 mnie zrzuciło choć tylko raz.
 #815693  autor: f0ku5
 04 sie 2015, 10:50
Kryniczanin pisze:
Czyli generalnie jak chcę uciec z PLAY'a to najlepiej T-Mobile, bądź Plus?
Nie ma sieci idealnej sam musisz zdecydować. Prywatny nr mam w Play, internet w Play i T-Mobile a służbowy telefon w Orange i z tego wszystkiego najlepiej działa Play macierzysty w 3G a najgorzej 3G Orange ciut lepiej T-Mobile. W 2G liderem jest T-Mobile w 4G Play to niekwestionowany lider.
Ja jestem z Warszawy, więc najbardziej mi oczywiście zależy na LTE i 3G. Poza Warszawą PLAY działa jakby chciał, a nie mógł i stąd moja chęć zmiany. Dodatkowo w Warszawie pracuję w takim miejscu, gdzie PLAY praktycznie nie ma zasięgu, a automatyczna zmiana sieci praktycznie nie działa...

Chcę również tylko i wyłącznie abonamenty z umową miesięczną, więc tak naprawdę do wyboru mam jedynie NJU i Heyah. Chyba, że jest coś jeszcze innego?
 #815694  autor: f0ku5
 04 sie 2015, 10:51
Czyli generalnie jak chcę uciec z PLAY'a to najlepiej T-Mobile, bądź Plus?
Tak.
Kup w kiosku sobie SIMy Plusa i TM i potestuj. A potem podejmij decyzję.
Wielkie dzięki Panowie za odpowiedzi i już Wam wątku nie zaśmiecam :)
Plus raczej też odpada, ponieważ korzystam z iPhone'a, a Plus nie jest certyfikowaną siecią. Wiem, że niby można korzystać z LTE "na własną odpowiedzialność", ale chyba wolałbym nie ryzykować.
 #815697  autor: f0ku5
 04 sie 2015, 11:01
No tak karta sim może go zjeść :-)
Nie no, po prostu tak jak napisałem - Plus nie ma autoryzacji Apple w Polsce, a dodatkowo nie ma (chyba?) żadnych abonamentów miesięcznych ;)
 #815702  autor: f0ku5
 04 sie 2015, 11:15
Tak też zrobię, ale odpowiedzcie mi na ostatnie pytanie - abonamenty "miesięczne" to tylko NJU i Heyah? Plus nic nie ma?
Wszystko na P4 odpada, więc Virgin nie liczę.
 #815928  autor: Halset
 05 sie 2015, 17:59
Flash999 pisze:
Halset pisze:Virgin również chodzi po TMobile.
To tylko roaming Play.
To nieźle wprowadzają w błąd
Ze strony Virgin
Korzystamy z nadajników Play i T-Mobile.
Napisaliby, że Play i roaming TMobile i by było wszystko jasne.
W każdym razie dzięki Flash oraz przepraszam za wprowadzenie w błąd

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #815985  autor: f0ku5
 05 sie 2015, 23:19
W Plushu nie ma nic ciekawego, poza tym tak jak pisalem - brak autoryzacji Apple dla Plusa.
Skoro chce uciec z PLAY'a to zostaje mi T-Mobile i Orange, ale poradziliscie przeniesc do T-Mobile, lub Plusa.
Sam sie za bardzo na tym nie znam, wiec skoro mam do wyboru T-Mobile i Plus to niedlugo pewnie wyladuje w Heyah ;)
 #815996  autor: kwasek66
 06 sie 2015, 00:37
Odpukać od ok. tygodnia magnetyzm zasięgu własnego ustał, jak siedzi w pomarańczy tak siedzi... Wcześniej nawet z manualnego wyboru, samo przełączyło do macierzystej...
 #816528  autor: Młody..
 09 sie 2015, 20:31
Trochę wczoraj po skanowałem na różnych pasmach w tel (głównie szukając CID-ów), i o to co mój Samsung złapał.
Wymuszone pasmo G900 :
Obrazek Obrazek

Obok screen równolegle nadawanego U900. CID-y jak widać bliźniacze, wiadomo co z czego zostało odziedziczone podczas podmiany G900 w U900.
Jest to jedyna lokalizacja, która rozsiewa ponownie G900 - jeden CID, nadawany na skrajnym kanale 975. Sygnał rozsiewany jest "dookolnie" z trzech anten sektorowych, wraz z U900.
Lokalizacja wybrana nie przypadkowo. Anteny z tego wieżowca się widoczne w wielu różnych miejscach w mieście, pokrycie z tego BTS-a jest największe ze wszystkich stacji Play. Ponowne rozsiewanie G900 ma na celu zapewne punktowo pokryć miejsca, gdzie DCS daje słabe parametry sygnału.
 #816532  autor: Dodo84
 09 sie 2015, 20:51
w Gorzowie Wlkp taka sytuacja jak wskazana wyżej przez ciebie utrzymuję się od około listopada, grudnia 2014 r. np: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 34&zoom=12 http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 85&zoom=17

https://www.speedtest.net/result/a/9816264223.png
 #816539  autor: Młody..
 09 sie 2015, 21:15
@Dodo84 - w Skarżysku wydaje mi się, że G900 pojawił się nie dawno. Obstawiłbym nawet, że mógł się pojawić w dniu konserwacji BTS-ów w powiecie skarżyskim (około trzech tygodni temu). Wcześniej przy wymuszeniu G900, wskakiwał mi T-Mobile - Playa nie było.
 #816541  autor: p2225
 09 sie 2015, 21:29
W Zielonej Górze E-GSM900 wrócił po około miesiącu i był chyba na każdej stacji. Obecnie jest bardziej w centrum miasta i na obrzeżach.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
  • Strona 1 z 533
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 533
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 533