DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 498 z 533
  • 1
  • 496
  • 497
  • 498
  • 499
  • 500
  • 533
 #1076503  autor: Mixiorek
 19 lip 2019, 07:46
Dzięki za jak zwykle fajną relację. Można na Ciebie liczyć. Ericsson zagościł na tych terenach na dobre. Dzięki Tobie można przy okazji fajnie zwiedzać podlaskie :-)
Miła odmiana po tych bezproduktywnych fusach na forum. Do tego jeszcze nie poszły tam gdzie ich miejsce czyli do śmieci segregowanych bio.
Więcej relacji z terenu! Rower, samochód, buty i do dzieła. Dane do btsearch a relacja i zdjęcia na forum.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1076509  autor: 3G
 19 lip 2019, 08:58
kozien70 pisze:
18 lip 2019, 10:21
Ktoś ostatnio pytał/sugerował, że w Play nie działa MIMO 4x4 jednocześnie z 256QAM i 4CA.
Działa, poniżej screeny. Stacja Play Polanica Zdrój, ul Pułaskiego.
Działa jak najbardziej. Screen z 9 lipca, Żabieniec k. Piaseczna, S9+
Obrazek

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1076518  autor: bed
 19 lip 2019, 10:29
W Łodzi (Retkinia) nie mogłem zalogować się do roamingu Orange - niedawno przestał działać Plus. Po wyjeździe z miasta Orange już śmigało. Sprawdzę dokładniej jak wrócę za kilka dni.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #1076519  autor: kozien70
 19 lip 2019, 10:36
Kilka słów o Play na trasie Warszawa-Wrocław-Polanica Zdrój. DLa przypomnienia: działam z wyłączonym RK.
Ogólnie odcinek Warszawa-Wrocław cały czas w używalnym zasięgu LTE. Wrocław-Polanica zasięg podobny do W3. Wyjątek: Dębowina, gdzie dobry zasięg dzięki własnym stacjom aktualnie ma tylko N!/Plus, ale wieża P4 już stoi gotowa do uruchomienia.
Natomiast w samej Polanicy ogromne rozczarowanie. Play miał tam do niedawna dwie stacje. I tak bardzo mało w porównaniu do Plusa/N! Obydwie na obrzeżach, w centrum brak. Brak ten zapewne wynika z ustawy uzdrowiskowej, która zabrania budowy nowych stacji, a W3 udało się to dużo wcześniej. Niestety jedną z tych dwóch stacji, na dachu hotelu przy ul. Górskiej Play ostatnio utracił :( Plusa działa tam nadal. Playowi pozostała w Polanicy jedna stacja przy Pułaskiego, która w tym górskim terenie daje symboliczne pokrycie kawałeczka obrzeża miasta. Efekt: jakieś 3/4 tej turystycznej miejscowości ratuje jedynie RK. W centrum na deptaku zarówno Plus jak i N! full zasięg LTE dzięki stacjom własnym. Play: zasięgu własnego brak.
Piszę cały czas o zasięgu Play na zewnątrz. Wewnątrz budynków nawet nie ma co wspominać.
Bez zmiany prawa (megaustawa) kiepsko widzę Play w takich miejscach :?
 #1076552  autor: micial
 19 lip 2019, 21:43
bed pisze:
19 lip 2019, 10:29
<cut> niedawno przestał działać Plus.
Ciekawostka każda karta w zabytkowej Nokii 6650 (umts 2100) jest pomimo doskonałego zasięgu własnego wywalana do RK plusa. Łódź wschód.
 #1076609  autor: lordbyd
 20 lip 2019, 21:19
Krótka relacja z trasy Bydgoszcz - Mogilno z telefonem w trybie tylko GSM. Za granicami Bydgoszczy telefon wchodzi w roaming krajowy T-Mobile i cały czas jest do niego zalogowany, mimo obecności własnego G900 na stacjach mijanych po drodze.
Przyczyną takiego zachowania jest obecność kanałów T-Mobile w sąsiednich komórkach sieci GSM Play. Co ciekawe na terenie miasta w sąsiednich komórkach wpisane są jedynie kanały własne.
 #1076612  autor: spotify
 20 lip 2019, 23:20
Dzisiaj włożyłem do mojego telefonu na kilka godzin kartę Play z RK
Na 3G ładnie ciągnie rozmowy do sygnału szczątkowego. Nie zawsze ale zdarza się, że szczątkowy to za dużo dla Play i jakość połączenia nie jest idealna. Szarpie słowa, rozmowa niestabilna. Również tak macie?
Niestety do 2G nie wpadłem a nie mam jak na Iphone tego wymusić. Nie jestem w stanie zatem sprawdzić jak działa w GSM i jaka jakość połączenia jest w half -rate
Natomiast gdy brak 3G macierzystego to drop. Później RK. Nigdy nie udało mi się płynnie przejść w RK, gdy Playa zasięg się kończy. Czy zawsze podczas wbijania się w RK następuje drop podczas rozmowy czy to zależy od terminala?
 #1076613  autor: Młody..
 20 lip 2019, 23:49
@spotify - Jeżeli telefon był zalogowany, bez możliwości spadku do 2G, to jako takiego handovera głosowego 3G-3G, to raczej nie ma. Kiedyś chyba były testy, wraz z zasięgiem U900 N!, ale raczej nie działało to dobrze.
Więc brak zasięgu macierzystego podczas połączenia w ramach UMTS, to drop, a w reselekcji po utracie zasięgu, oczywiście wpadniesz do roamingu. W trybie 3G/2G, powinno normalnie wpaść do roamingu podczas rozmowy, jeżeli tylko celki partnera roamingowego, są prawidłowo skonfigurowane.

Co do rwania połączeń przy szczątkowym zasięgu, to dużo zależy od tego co słychać w eterze. Jak telefon widzi kilka stacji bazowych, o podobnej sile zasięgu, to rarytasów głosowych nie należy się spodziewać.
 #1076615  autor: spotify
 21 lip 2019, 01:03
Młody.. pisze:
20 lip 2019, 23:49
Jeżeli telefon był zalogowany, bez możliwości spadku do 2G, to jako takiego handovera głosowego 3G-3G, to raczej nie ma. Kiedyś chyba były testy, wraz z zasięgiem U900 N!, ale raczej nie działało to dobrze.
Faktycznie. Jak sobie przypominam kiedyś Play (jeszcze przed ich budową obecną) to raczej H/O w roaming działało w miarę płynnie. Oczywiście do 2G TMobile. I rzadko kiedy był drop.
Więc brak zasięgu macierzystego podczas połączenia w ramach UMTS, to drop, a w reselekcji po utracie zasięgu, oczywiście wpadniesz do roamingu.
No tak niestety teraz było. Koniec zasięgu Play, zerwane połączenie. A za chwilę RK i mogłem dzwonić. Trochę słabo....
Co do rwania połączeń przy szczątkowym zasięgu, to dużo zależy od tego co słychać w eterze. Jak telefon widzi kilka stacji bazowych, o podobnej sile zasięgu, to rarytasów głosowych nie należy się spodziewać.
Na ten moment jeszcze Play nie jest dla mnie i jego jako główny numer dyskwalifikuje. U innych opów jest zawsze pewne jeszcze 2G, które po zaniku Volte/3G pozwala na rozmowę.
Pomijam zasięg jeszcze wyspowy czy grzebanie ciągle w telefonie, żeby wrócić do zasięgu macierzystego.
Czekam zatem dalej na rozbudowę fioletowych :wink:, gdzie dopiero po skończonej budowie (2021/2022) wrócę do kolejnych testów. Albo nie :-)

Dzięki!
 #1076629  autor: Athantor
 21 lip 2019, 11:34
Mixiorek pisze:
19 lip 2019, 07:46
Dzięki za jak zwykle fajną relację. Można na Ciebie liczyć. Ericsson zagościł na tych terenach na dobre. Dzięki Tobie można przy okazji fajnie zwiedzać podlaskie :-)
Dziękuję za miłe słowa. :smt006
kozien70 pisze:
16 lip 2019, 06:56
Przyjrzałem się Twoim zdjęciom - czyżby na stacji nowodworskiej było MIMO 4x4 w L800? Widzę na sektor dwa dualbandy i jeden singleband, wszystkie porty podpięte, liczba RRU również wskazywałaby na 4x4. Bo zakładam, że sprzętu L2600 tam nie ma.
Niestety ze zbliżeń zdjęć nie jestem w stanie się upewnić.
Zresztą nie tylko Nowy Dwór. Podobną konfigurację ma np. Bagno.
Mała aktualizacja – z poniższych zdjęć wygląda że MIMO 4x4 B20 jest w podlaskim standardzie 2018+: L800+(G?)/U900+G/L1800+U/L2100

:!: (kliknięcie prawym myszy → "pokaż obraz" na stronie ibb, po wczytaniu pełnej rozdzielczości, wyświetla w jeszcze wyższej, pełnej jakości)
:arrow: Suraż ul. Białostocka, dz. 187/2, gm. Suraż, podlaskie, BIA3330A {poprzednio: foto1} – nie działa


ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek

I jeszcze ciekawostka, patrzcie jak ładnie smaży MIELNIK nad BUGIEM (xD):

ObrazekObrazek

Ostatni sąsiad– LTE2100 z 25km.
:wink:

:-)
 #1076630  autor: Młody..
 21 lip 2019, 11:57
@spotify - Prędzej czy później, Play będzie musiał skonfigurować E-GSM do własnego U900 (mówię o płynnym przejściu podczas rozmowy i reselekcji), bo roaming kiedyś trzeba będzie wyłączyć, jak się chce być siecią ogólnopolską z prawdziwego zdarzenia.
Jeżeli chcesz poważnie testować Playa, to tylko bez roamingu i w trybie raczej omijającym działanie 2G, bo używanie takiej "protezy" w czasie gdy jest VoLTE i HD Voice w 3G, to jest kpina.
No i oczywiście rozbudowa - tam gdzie Play nie odstaje już od konkurencji ilością stacji bazowych i pojemnością, tam można go traktować rozsądnie jako głównego operatora, ale jest jeszcze wiele miejsc, gdzie trzeba jeszcze się przyłożyć do budowy. Dlatego zobaczymy jak się sytuacja zmieni w kolejnym roku.

@Athantor - Kosmiczne zdjęcia, kawał dobrej roboty!
 #1076631  autor: spotify
 21 lip 2019, 12:14
Athantor pisze:
21 lip 2019, 11:34
Obrazek
No i pięknie się robi fioletowo ;) Aż strach co było przed budową :-)
Młody.. pisze:
21 lip 2019, 11:57
Jeżeli chcesz poważnie testować Playa, to tylko bez roamingu i w trybie raczej omijającym działanie 2G, bo używanie takiej "protezy" w czasie gdy jest VoLTE i HD Voice w 3G, to jest kpina.
Dzięki ale na jako tako testy nie mam czasu. Póki nie będzie Play mógł być dla mnie nr głównym, gdzie będę się mógł przenieść, to nie biorę ich pod uwagę. Jak napisałeś - obecnie to jest kpina.
Wiadomo, że będzie musiał coś zrobić. To jeszcze co najmniej z 2 lata, jak nie więcej. Ale każde sieci mają coś do roboty cały czas (np N! z only L800)

EDIT
@Młody. Nawet tego tak nie odczułem, że mnie namawiasz. Dzięki wielkie za wskazówki ale na razie pasuje.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2019, 13:15 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1076633  autor: Młody..
 21 lip 2019, 12:30
@spotify - Ja Cię nie namawiam do testów Playa, tylko wspomniałem jak to robić rozsądnie w przyszłości.
Wiadomo, że każda sieć ma swoje zadania i cele na kolejne miesiące i lata, choć wydaje się, że najwięcej do nadrobienia nadal ma Play, choć Plus póki co też mocno idzie na skróty w każdej materii..

Koniec OT.
 #1076635  autor: Athantor
 21 lip 2019, 13:00
spotify pisze:
21 lip 2019, 12:14
Athantor pisze:
21 lip 2019, 11:34
Obrazek
No i pięknie się robi fioletowo ;) Aż strach co było przed budową :-)
No, było różowo albo pomarańczowo :lol:
Teraz, od akcji 7K, 5-10% czasu moich jazd po podlaskim, nie w lesie, jest w RK; wcześniej było odwrotnie. Tak więc, jest nie najgorzej. :smt023

:-)
 #1076676  autor: Pijo
 21 lip 2019, 21:38
EGSM900 zawitał na Pragę Północ jak widać na screenie niżej. Połączenia idą w Half Rate. Po zestawienu połaczenia następuje hopka do G1800, czyli wygląda to na Common BCCH.
Obrazek Obrazek Obrazek
 #1076679  autor: wiertolot
 21 lip 2019, 22:10
I jeszcze ciekawostka, patrzcie jak ładnie smaży MIELNIK nad BUGIEM (xD):

ObrazekObrazek

Ostatni sąsiad– LTE2100 z 25km.
:wink:

Re: Athantor-odpowiedź:

tak smaży ładnie po dolinie rzeki BUG i tam gdzie nie ma lasu i Puszczy Mielnickiej....

u mnie 7 km. na północny-wschód od Mielnik nad Bugiem i od tego nowego nadajnika tam w linia prosta poprzez puszczę i knieję w miejscowościach Adamowo,Adamowo-Zastawa, w budynku zero zasięgu, nawet w telefonie sieci PLAY nie wynajduje, muszę, żeby zadzwonić po Play iść na górkę, na drogę, z dala od lasu, wskakuje na jedną kreskę, zrobię dwa kroki w bok znika wszystko, zrywa połączenia, nie nadaje to wcale do korzystania, ani niczego,
jeden nadajnik na całą zalesioną mocno gminę Mielnik nad Bugiem to zdecydowanie za mało, wszystko, cały sygnał z niego ginie w lasie i puszczy i nic nie dochodzi........

Dopiero jak zbliżam na 2 km. do tego nadajnika autem sporo za Mętna,już prawie przed sam Mielnik oraz zakładami kredowymi i go widzę już za lasem na horyzoncie pojawia wszystko. To samo jest i dzieje od strony Radziwiłłówka i Moszczona Królewska.
Liście z drzew spadną to trochę poprawi, ale..........jeden nadajnik to za mało na tą gminę, w samym Mielnik tylko można z niego korzystać i nad rzeką w dolinie Bug, gdzie nie ma puszczy i lasu, na otwartej przestrzeni, niezalesionej, podobnie wewnątrz budynków położonych tylko w samym Mielniku i to nie wszystkich, za górą w dole nic nie dochodzi........taki zasięg.

Do Sutno, Niemirów też nic z niego nie dochodzi za pagórkami,lasem i puszczą. Pobliski Wajków, Serpelice podobnie. To samo Koterka, Tokary. Do Klukowicze i Wilanowo, też z Siemichocze praktycznie tam nic nie dociera.

Jest po prostu fatalnie i na terenie tej gminy z jednym nadajnikiem Play wypada najgorzej i blado, podobnie jak sieć Plus, choć oni mają jeszcze dwa nadajniki w Maćkowicze i Klukowicze, a jeszcze Serpelice za Bugiem, ale też tego zasięgu nie mam i nie wynajduje mi wcale w telefonie Plus z podobnej lokalizacji i z boku masztu Play w Mielnik na ul.Sadowa nic mi nie dochodzi.
Zero zasięgu jednego i drugiego i to 7 km. w linii prostej od tych nadajników w Mielnik Plus i Play na drodze wojewódzkiej numer 640. Może tylko w dwóch,góra trzech miejscach na tej drodze tylko na kreskę gdzieś wskoczy za lasem na górce na kreskę jak jedzie i znika wszystko.
Trudny teren i choć do częściowego pokrycia muszą być przynajmniej jeszcze ze dwie lokalizacje i to przy DW-640, inaczej trzeba jechać do samego Mielnika pod zakłady kredowe i tam tylko rozmawiać i z tego korzystać.
 #1076706  autor: Mixiorek
 22 lip 2019, 11:55
Mały kamyczek RK, tzw. zdziś:
Karta sim z dwa razy wyłączanym RK. Dziś przełączenie do 3G Orange na warszawskich Sielcach. Po dojechaniu w okolice Targówka karta wróciła do zasięgu macierzystego.

Wywaliłem Orange z sieci preferowanych (Umidigi). Teraz nic tam nie ma. Zobaczymy czy to coś da bo może karta odświeży się za jakiś czas i znowu powróci tam Orange :/

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1076746  autor: ST
 22 lip 2019, 17:58
Też tak zrobiłem (Umidigi) - niestety bez praktycznego efektu. Próba deaktywacji sieci preferowanych przez BOK (zgodnie z sugestią w tym wątku) także nic nie dała - karty SIM z włączonym RK płynnie wbijają się w sieci partnerów, tak w automacie, jak i przy ręcznym wyborze P4. Czyli - nie chcesz RK, deaktywuj, a i to nie jest 100% gwarancją, bo u mnie zdarza się, że przy wyłączonym RK SIM ląduje (z automatu, ręcznie się nie da) w Plusie lub Orange...
  • Strona 498 z 533
  • 1
  • 496
  • 497
  • 498
  • 499
  • 500
  • 533
  • 1
  • 496
  • 497
  • 498
  • 499
  • 500
  • 533