DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 187 z 533
  • 1
  • 185
  • 186
  • 187
  • 188
  • 189
  • 533
 #950707  autor: iphoneski
 15 wrz 2017, 07:04
WellDone pisze:Czesc, którzy operatorzy są teraz dostępni do wyboru w play?
Tego to teraz chyba nie wie nikt. Np u mnie jest play, plus i t-m. U kumpla tylko play i plus. A znam ludzi, co mają sieci wszystkie. Generalnie, technicznie jest możliwość włączenia wszystkich, jak zadzwonisz to pewnie ci włączą.
 #950708  autor: iphoneski
 15 wrz 2017, 07:13
Wie ktoś na jakiej podstawie mogę się zweryfikować u konsultanta play w dziale technicznym? Zadzwonię do nich o ten zasięg pomarańczy, ale te kwity z numerami, hasłami itd zostały u rodziców. Na pesel albo info o ostatniej fakturze itp da radę?
 #950709  autor: p2225
 15 wrz 2017, 07:18
Imię i nazwisko, adres, PESEL i pewnie faktura. W ofercie na kartę jest przybliżony stan konta. Jeśli chodzi o zasięg to ja im napisałem, że sieć T-mobile i Plusa jest w okolicy przeciążona i że inni klienci mają tak samo. Bez problemu dali dostęp i przenieśli Orange na pierwsze miejsce. ;)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #950711  autor: iphoneski
 15 wrz 2017, 07:45
p2225 pisze:Imię i nazwisko, adres, PESEL i pewnie faktura. W ofercie na kartę jest przybliżony stan konta. Jeśli chodzi o zasięg to ja im napisałem, że sieć T-mobile i Plusa jest w okolicy przeciążona i że inni klienci mają tak samo. Bez problemu dali dostęp i przenieśli Orange na pierwsze miejsce. ;)
A myślałem, że tylko ja wstaję tak wcześnie :)
No u mnie ten argument nie przejdzie, miasto ;)
Ale tam gdzie będę w weekend Orange działa najlepiej, a skoro mogę mieć dostęp i wygodnie korzystać to czemu nie.
 #950712  autor: p2225
 15 wrz 2017, 07:49
@iphoneski jakie tam miasto... ja uruchomiłem kartę SIM po roku nieużywania i nawet nie rozpocząłem żadnej transmisji przez czas rozpatrywania zgłoszenia i bez problemu dostałem dostęp do Orange.
Napisz, że okoliczne nadajniki są przeciążone.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #950713  autor: iphoneski
 15 wrz 2017, 08:02
p2225 pisze:@iphoneski jakie tam miasto... ja uruchomiłem kartę SIM po roku nieużywania i nawet nie rozpocząłem żadnej transmisji przez czas rozpatrywania zgłoszenia i bez problemu dostałem dostęp do Orange.
Napisz, że okoliczne nadajniki są przeciążone.
Jak zadzwonię i nic nie zdziałam to tak zrobię, ostatnio jak zgłoszenie robiłem to się dowiedziałem, że telefon nie próbował logować się do Orange, także nie dostanę. Nadal nie rozumiem jak miałby się logowacC, skoro nie ma uprawnień, ale taka logika tego konsultanta. Tak w ogóle to co im za różnica? Przecież taki techniczny i tak nie będzie za to płacił, ale centrala play.
 #950717  autor: p2225
 15 wrz 2017, 08:18
O tym logowaniu to nie taka do końca głupota. Chodziło zapewne o to, że gdybyś był poza zasięgiem każdej sieci to telefon spróbowałby się zalogować do Orange. Jak wyszukasz sieć i wybierzesz Orange to telefon będzie wskazywał brak zasięgu, ale np. w service menu będzie pokazywał wszystkie dane o zasięgu Orange. To jest opcja na wypadek połączenia alarmowego. Nawet ja będąc w Orange, gdy nie mam zasięgu, w service menu pojawiają się dane o nadajnikach Plusa. Tak można sprawdzać modernizacje sieci innych operatorów bez konieczności posiadania ich starterów. :)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #950721  autor: iphoneski
 15 wrz 2017, 08:43
p2225 pisze:O tym logowaniu to nie taka do końca głupota. Chodziło zapewne o to, że gdybyś był poza zasięgiem każdej sieci to telefon spróbowałby się zalogować do Orange. Jak wyszukasz sieć i wybierzesz Orange to telefon będzie wskazywał brak zasięgu, ale np. w service menu będzie pokazywał wszystkie dane o zasięgu Orange. To jest opcja na wypadek połączenia alarmowego. Nawet ja będąc w Orange, gdy nie mam zasięgu, w service menu pojawiają się dane o nadajnikach Plusa. Tak można sprawdzać modernizacje sieci innych operatorów bez konieczności posiadania ich starterów. :)
No ale wtedy to słowa technika byłyby kłamstwem, bo zaznaczałem Orange kilka razy, żeby zobaczyć czy już włączyli.
 #950754  autor: marcin19883
 15 wrz 2017, 13:03
Play czysto zrzuca do lte2600, które co dziwne jest wolniejsze od lte1800. Jak to możliwe? Przecież lte2600 ma 20Mhz a lte1800 10Mhz i jest bardziej oblegane.
 #950762  autor: iphoneski
 15 wrz 2017, 14:51
p2225 pisze:Napisz, że okoliczne nadajniki są przeciążone.
Wysłałem im takie o: "Witam serdecznie obsługę play. Wyjeżdżam na weekend w miejsce, gdzie dobrze działa tylko sieć Orange, innych sieci albo nie ma, albo są przeciążone do granic możliwości. Proszę więc, po raz kolejny o włączenie na moim numerze (tu wstawić numer) zasięgu sieci Orange.
Jest to dla mnie ważne, ponieważ mimo urlopu potrzebuję dostępu do internetu i rozmów.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam"
Ciekawe czy starczy, jak mi jakiegoś gniota wyślą to teraz już im nie odpuszczę tak szybko, płacę jak inni to chcę mieć usługi też jak inni.
 #950766  autor: umcusumc
 15 wrz 2017, 15:11
Ja wysłałem prośbę o włączenie roamingu Orange jak byłem w Niemczech ;) Oddzwonili, zrobili weryfikację klienta i włączyli. Czyli pewnie jak zawsze zależy na kogo trafisz.
 #950769  autor: adijos93
 15 wrz 2017, 15:30
mi ostatnio znowu wyłączyli zasięg orange w play mimo,że miałem już aktywowany ręcznie, wczoraj zrobiłem zgłoszenie,dziś mi aktywował na nowo (ale ich pomysł by dzwonić o 11 rano jest bardzo głupi, większość ludzi siedzi w pracy a ja akurat zajęty w tym czasie byłem i nie mogłem odebrać)
 #950771  autor: iphoneski
 15 wrz 2017, 15:40
adijos93 pisze:mi ostatnio znowu wyłączyli zasięg orange w play mimo,że miałem już aktywowany ręcznie, wczoraj zrobiłem zgłoszenie,dziś mi aktywował na nowo (ale ich pomysł by dzwonić o 11 rano jest bardzo głupi, większość ludzi siedzi w pracy a ja akurat zajęty w tym czasie byłem i nie mogłem odebrać)
Ja nie odbieram nigdy, bo zawsze chcą jakieś hasło abonenckie, a to mam w innym mieszkaniu i nie będę po to jeździł specjalnie. Zgłaszam przez internet to przez internet mają się kontaktować. Gdybym chciał sobie porozmawiac z nimi przez telefon to albo bym zadzwonił, albo zostawiłbym prośbę o kontakt na stronie play.
 #950898  autor: cyanoone
 16 wrz 2017, 13:39
mi ostatnio znowu wyłączyli zasięg orange w play mimo,że miałem już aktywowany ręcznie, wczoraj zrobiłem zgłoszenie,dziś mi aktywował na nowo (ale ich pomysł by dzwonić o 11 rano jest bardzo głupi, większość ludzi siedzi w pracy a ja akurat zajęty w tym czasie byłem i nie mogłem odebrać)
Kiedyś mi konsultant powiedział, że jak karta nie loguje się 30 dni do Orange to mogą odciąć>

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #950901  autor: Ubinoob
 16 wrz 2017, 14:44
lordbyd pisze:
Co chwilę mimo pełnego zasięgu dostawałem "kopa" z sieci i na tym się zabawa kończyła
Na karcie Virgin, którą testuję, mam podobne objawy po zalogowaniu telefonu (w trybie auto) do DCS lub 3G.
Zauważyłem, że dzieje się tak gdy dostępny jest sygnał sieci własnej.
W miejscu, w którym nie ma zasięgu sieci własnej problem ten nie występował.
Na wykresie zużycia baterii widać moment "wyrzucania" z sieci roamingowej jako cienka czerwona kreska w zakładce "sygnał sieci komórkowej".
Lekki odkop (nie miałem chwili żeby zerknąć na forum), ale dodam że byłem w totalnej dziurze zasięgu macierzystego. Najbliższa stacja P4 to ponad 15km w linii prostej, a w eterze nawet resztek nie było. Mimo to, wykopywało dramatycznie do momentu wymuszenia chwilowo ręcznie TM. Później po ponownym przestawieniu na "auto" sytuacja się co dziwne uspokoiła i do końca dnia było dobrze. W tej chwili jestem ponownie w zasięgu macierzystym, ale za tydzień będę miał okazję być znowu w opisywanym miejscu, także będę obserwował.
 #950943  autor: adijos93
 17 wrz 2017, 00:35
cyanoone pisze:Kiedyś mi konsultant powiedział, że jak karta nie loguje się 30 dni do Orange to mogą odciąć>
Fajnie,tylko,żę ja w miejscu gdzie jest tylko orange jestem różnie czasowo...
 #950959  autor: iphoneski
 17 wrz 2017, 10:27
Wczoraj dzwonił do mnie facet z play, nie miałem hasła abonenta, jak zwykle, ale powiedział, że dzwoni z dobrymi wiadomościami. Zasięg odblokowany, znaczy można jak się chce. Inna sprawa, że w miejscu, w którym jestem nawet to nie pomogło, brak zasięgu wszystkich sieci .
Ubinoob pisze:
lordbyd pisze:
Co chwilę mimo pełnego zasięgu dostawałem "kopa" z sieci i na tym się zabawa kończyła
Na karcie Virgin, którą testuję, mam podobne objawy po zalogowaniu telefonu (w trybie auto) do DCS lub 3G.
Zauważyłem, że dzieje się tak gdy dostępny jest sygnał sieci własnej.
W miejscu, w którym nie ma zasięgu sieci własnej problem ten nie występował.
Na wykresie zużycia baterii widać moment "wyrzucania" z sieci roamingowej jako cienka czerwona kreska w zakładce "sygnał sieci komórkowej".
Lekki odkop (nie miałem chwili żeby zerknąć na forum), ale dodam że byłem w totalnej dziurze zasięgu macierzystego. Najbliższa stacja P4 to ponad 15km w linii prostej, a w eterze nawet resztek nie było. Mimo to, wykopywało dramatycznie do momentu wymuszenia chwilowo ręcznie TM. Później po ponownym przestawieniu na "auto" sytuacja się co dziwne uspokoiła i do końca dnia było dobrze. W tej chwili jestem ponownie w zasięgu macierzystym, ale za tydzień będę miał okazję być znowu w opisywanym miejscu, także będę obserwował.
Dlatego ja zawsze wymuszam zasięg ręcznie, podobno to zależy od telefonu, ale ja mogę nawet zaznaczyć zasięg play i nie połączy się wtedy z żadnym partnerem roamingowym, dobra opcja, gdy zasięg play jest słaby, ale używalny.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2017, 12:23 przez Golarz Filip, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: połączyłem dwa posty w jeden/ na przyszłość proszę korzystać z edycji
 #950990  autor: Ubinoob
 17 wrz 2017, 13:23
Tylko pytanie, czy to właśnie o to chodzi żeby wymuszać ręcznie zasięg? Telefon jest do używania i nie wyobrażam sobie, że przeciętny użytkownik miałby co chwilę zmieniać ręcznie sieć. Owszem, w niektórych miejscach jest to konieczność, ale generalnie usługa powinna działać dobrze w trybie Automatycznym i to jest raczej bezdyskusyjny argument.
  • Strona 187 z 533
  • 1
  • 185
  • 186
  • 187
  • 188
  • 189
  • 533
  • 1
  • 185
  • 186
  • 187
  • 188
  • 189
  • 533