DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 456 z 533
  • 1
  • 454
  • 455
  • 456
  • 457
  • 458
  • 533
 #1068493  autor: RicoExus
 27 mar 2019, 18:17
p2225 pisze:
27 mar 2019, 16:30
@Spotify pierwsze wzmianki pamiętam z listopada 2015: https://www.telepolis.pl/forum/viewtopi ... 85#p837245

Stare czasy kiedy pisałem o antenach Play na Płycie Redłowskiej, które chciały im odpaść od komina. Do dziś dnia stacja Play ID: GDY0016 Gdynia, Cylkowskiego 7, jeden sektor na max, pozostałe dwa to tylko G/L1800 i U/L2100. Stacja mega obciążona z sektorami, które nie pokrywają terenu w 360 stopniach. Więc już dawno z Play nie korzystam, bo w budynkach max przeciążone U900 i L800.

Po niżej aktualne zdjęcie tego sektora rozbudowanego na max, i ostanie zdjęcie, po lewej obok siebie na górze dwie anteny Kathrein sektory minimum jak na miasto.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I stacja 5G Ready :D Gdynia, Tetmajera 65.
Obrazek
 #1068500  autor: spotify
 27 mar 2019, 20:12
RicoExus pisze:
27 mar 2019, 18:17
Stare czasy kiedy pisałem o antenach Play na Płycie Redłowskiej, które chciały im odpaść od komina. Do dziś dnia stacja Play ID: GDY0016 Gdynia, Cylkowskiego 7, jeden sektor na max, pozostałe dwa to tylko G/L1800 i U/L2100. Stacja mega obciążona z sektorami, które nie pokrywają terenu w 360 stopniach. Więc już dawno z Play nie korzystam, bo w budynkach max przeciążone U900 i L800.
To jak w końcu? Ponoć Play reaguje szybko na obciązenie swoich stacji i jeśli jest mocne obciążenie to dokłada pasma.
Nic wieszać nie mają zamiaru?
Gdzie teraz przeniosłeś numer? Pamiętam że coś z Plusem miałeś do czynienia i wyniki ze speedtestów wklejałeś.
 #1068503  autor: Athantor
 27 mar 2019, 21:00
Coś takiego, niezidentyfikowanego, złapane w Kudryczach (gm. Zabłudów, podlaskie):
Obrazek Obrazek Obrazek

@Pawrzes, pomógłbyś? :)
Mi wychodzi, że to Chraboły dz. nr 270/4, gm. Bielsk Podlaski, podlaskie, BIS4480, ale to by oznaczało LTE2100 z prawie 20km?! :shock:

Tak przy okazji zapytam, czy wiesz może o co chodzi z E-CID zaczynającymi się od szóstki? Do tej pory wszystkie u nas zaczynały się jedynką. Takoż eNBID >20000...
Czy jest to może nieujemnie skorelowane z zastosowanie Ericssona zamiast Huawei? ;-)

:-)
 #1068505  autor: Pijo
 27 mar 2019, 21:31
Athantor pisze:
27 mar 2019, 21:00

Tak przy okazji zapytam, czy wiesz może o co chodzi z E-CID zaczynającymi się od szóstki? Do tej pory wszystkie u nas zaczynały się jedynką. Takoż eNBID >20000...
Czy jest to może nieujemnie skorelowane z zastosowanie Ericssona zamiast Huawei? ;-)
Dobrze się domyślasz. Eryki są podpiętę do RNC 17 w Podlaskiem i mają eNBid=2xxxx.
Przykład:
Play (26006) ID: BIA5510, Sofipol - gm. Gródek, maszt T-Mobile - link
 #1068508  autor: RicoExus
 27 mar 2019, 22:01
spotify pisze:
27 mar 2019, 20:12
RicoExus pisze:
27 mar 2019, 18:17
Stare czasy kiedy pisałem o antenach Play na Płycie Redłowskiej, które chciały im odpaść od komina. Do dziś dnia stacja Play ID: GDY0016 Gdynia, Cylkowskiego 7, jeden sektor na max, pozostałe dwa to tylko G/L1800 i U/L2100. Stacja mega obciążona z sektorami, które nie pokrywają terenu w 360 stopniach. Więc już dawno z Play nie korzystam, bo w budynkach max przeciążone U900 i L800.
To jak w końcu? Ponoć Play reaguje szybko na obciązenie swoich stacji i jeśli jest mocne obciążenie to dokłada pasma.
Nic wieszać nie mają zamiaru?
Gdzie teraz przeniosłeś numer? Pamiętam że coś z Plusem miałeś do czynienia i wyniki ze speedtestów wklejałeś.
Tak tu piszą, że Play reaguje na obciążenie. Ale według mnie nie wszędzie i nie zawsze. Chociaż w tym przypadku można powiedzieć, że częściowo zadziałali szybko jak tylko skończyła się aukcja to była jedna z pierwszych stacji tutaj, która na ten sektor otrzymała L2600 i L800 tylko dla tego, że stacja zdychała. Ale o rozbudowie reszty sektorów zapomnieli. Teraz z biegiem czasu i ten sektor zdycha zwłaszcza, że zasięgiem pokrywa cześć plaży w Sopocie. Choć tam część ruchu przejmie na plaży czy molo stacja Play (26006) ID: GDA1032 Gdańsk, Jelitkowska 20. Ale i tu w Redłowie powinni już dawno dołożyć na dwa pozostałe sektory chociaż L800 i U900 ze względu na różnice w terenie, bo L2600 szybko potrafi znikać. A sam korzystam z Plusa i choć mam w zasięgu 2 niezmodernizowane stacje bo tylko L1800, U2100 i G900 to wszystko elegancko działa. Play jedna stacja, anteny umieścili najwyżej ze wszystkich, żeby jak największy obszar pokryć i kiszka nie ma co się z nimi męczyć. Orange T-mobile też elegancko działa, a anteny najniżej.
 #1068514  autor: spotify
 27 mar 2019, 22:47
RicoExus pisze:
27 mar 2019, 22:01
Teraz z biegiem czasu i ten sektor zdycha zwłaszcza, że zasięgiem pokrywa cześć plaży w Sopocie.
What? :shock: Z Redłowa aż na plaże w Sopocie? W które miejsce? Bo chyba nie przy molo?
A sam korzystam z Plusa i choć mam w zasięgu 2 niezmodernizowane stacje bo tylko L1800, U2100 i G900 to wszystko elegancko działa. Orange T-mobile też elegancko działa, a anteny najniżej.
Czyli rozumiem, że ta stacja Play na tyle obciążona, że w miejscu zamieszkania słaby komfort korzystania z tej sieci? U mnie w mieszkaniu też Play nie błyszczy. Dopiero jak na balkon wyjdę i złapie L2600.
Czy poza mieszkaniem też miałeś problemy z siecią Play na terenie Gdyni? (najlepiej jakbyśmy na PW przeszli 😉)
Ogólnie mam wrażenie, że w Gdyni czy też w Trójmieście brakuje im stacji i pojemności. Stąd cały czas jestem zdystansowany do nich. W Gdyni mieszkam i w mieszkaniu słabo (na połączenia o dziwo nie ma jak narzekać) (podawać dzielnicy nie będę z racji swojej prywatności) a jak jeżdżę po Polsce - RK. I tak źle i tak niedobrze...
Ostatnio zmieniony 27 mar 2019, 23:51 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1068518  autor: Athantor
 27 mar 2019, 23:12
Pijo pisze:
27 mar 2019, 21:31
Athantor pisze:
27 mar 2019, 21:00

Tak przy okazji zapytam, czy wiesz może o co chodzi z E-CID zaczynającymi się od szóstki? Do tej pory wszystkie u nas zaczynały się jedynką. Takoż eNBID >20000...
Czy jest to może nieujemnie skorelowane z zastosowanie Ericssona zamiast Huawei? ;-)
Dobrze się domyślasz. Eryki są podpiętę do RNC 17 w Podlaskiem i mają eNBid=2xxxx.
Przykład:
Play (26006) ID: BIA5510, Sofipol - gm. Gródek, maszt T-Mobile - link
Tak właśnie czułem, po tych ostatnich, potwierdzonych Eliaszukach, Siemichoczach, czy właśnie Sofipolu.

Nb., LongCID UMTS na takich stacjach też wszedł już na ponad milion.

:-)
 #1068519  autor: RicoExus
 27 mar 2019, 23:45
@ spotify

Tak stacje z molo w Sopocie widać przez lornetkę czy zoom w aparacie, bo to najwyższe miejsce na Płycie Redłowskiej. Na molo robiłem testy z tej stacji. Beka bo to był jedyny silny sygnał na molo kiedyś i może jeszcze jest. Testy szły chyba na wszystkim, nie pamiętam dokładnie może z wyjątkiem L2600. To troszkę ponad 5km bez żadnych przeszkód i kiedy w Sopocie był tłum latem to stacja zupełnie siadała, że nawet testów nie szło robić :) Czemu Play do dziś nie zrobił zasięgu z mola jak reszta to nie wiem ? A dziur w zasięgu mają sporo, to dużo by pisać. Choć wczoraj sprawdzałem pojawiło się GSM900 w Play w miejscach gdzie w Gdyni nie było. Są też i takie stacje 3 sektory niski budynek nędzne anteny po jednej na sektor. I do dziś dnia nie ruszone. Już wiele wiejskich stacji to przy tym full wypas :D
Gdynia Al. Zwycięstwa 191
https://www.google.pl/maps/@54.4843827, ... 8192?hl=pl

Play "Lider" 5G Ready :mrgreen:
 #1068521  autor: marcin19883
 28 mar 2019, 00:08
iphoneski pisze:
27 mar 2019, 18:10
A ja dziś będę jeszcze robił zgłoszenie o całkowite wyłączenie RK.
U mnie w rodzinie to już jeden telefon od 2 miesięcy leci bez RK.
Ja na swoim powróciłem do RK, bo nie posiadam L800, który jest potrzebny do płynnego przełaczania między E-GSM a innymi pasmami. W Playu po 3G900 telefon wskakuje na L800, by potem wskoczyć na E-GSM i z powrotem tak samo. PLAY ma skopaną konfiguracje. Płynność jest miedzy parterami roamingowymi a w swojej sieci nie bardzo. Mówię już o tym od kilku miesięcy :lol:
 #1068523  autor: spotify
 28 mar 2019, 00:17
A ponoć ze mnie hejter Play i już kilka razy się burzył @Benjamin Linus ze ja narzekam jako fanboj N! a on nie ma żadnych problemów w Trojmiescie...
Dzięki za odpowiedz
Przechodzimy na PW (w wolnej chwili napisze) bo zaraz burdel w tym temacie z naszej winy się zrobi

@marcin
Już tez o tym pisałem ze Play mimo wypasu na stacjach i wyciskaniu soków z LTE ma wiele grzeszków. Niestety Play tez idealny w swojej konfiguracji nie jest
Wystarczy ze Welldone pisał jakie mial problemy w sieci Play po przejściu z Ois na Androida i się skończyło się tym, ze pożegnał Play
 #1068532  autor: Benjamin Linus
 28 mar 2019, 08:44
spotify pisze:
28 mar 2019, 00:17
A ponoć ze mnie hejter Play i już kilka razy się burzył @Benjamin Linus ze ja narzekam jako fanboj N! a on nie ma żadnych problemów w Trojmiescie...
.....
słowa fanboj chyba nie pisałem, jak pamiętam....
spierałem się o lokalizacji koło MULK, że tam TM kuleje , jak i Play zresztą też jak pisałeś.

nawiązując do tematu, to za Osową w kierunku Gdyni TM zrywa rozmowę bo gubi sieć :wink:
 #1068538  autor: spotify
 28 mar 2019, 10:19
To żartem napisałem jeśli chodzi o fanboja 😉
W Mulku jest tez problem z Play. Chyba sektor anteny z Play nie jest skierowany akurat w Mulk ?
Tylko na pietrze lapie zasięg
Na ulicy między Chwaszczynem a Zukowem przez stacje tymczasowa zapewnia zasięg na pewno na lepszym poziomie niż N!
To jest śmieszne ze od lat N! nic tam nie postawił ani nie dowiesil się do Plusa czy Play przy skrzyżowaniu w kierunku Banina
Co do TM - trasę tą przejadę na 3G bez problemu (czasami nawet na Volte) natomiast Orange potrafi 2/3 razy zerwać połączenie i zawsze rozmowa na 2G
Benjamin Linus pisze:
28 mar 2019, 08:44
nawiązując do tematu, to za Osową w kierunku Gdyni TM zrywa rozmowę bo gubi sieć :wink:
Gdzie za Osowa w kierunku Gdyni ? Na Obwodnicy?
Orange potrafi zerwać
TM nie mam żadnego problemu w obie strony (czasami jest zrzut z Volte na 3G)
Play tam równiez dobrze działa a Plus w odwrotne stronę czyli Gdynia - Osowa potrafi wywalić
I to tez zależy chyba od słuchawki
Kolega na Huawei ma problem z połączeniami regularnie w nju, służbowym TM i również testował Plusa na tym odcinku
Podobne są anomalie na Estakadzie przez las - odcinek Morska Obwodnica
Tam jak trafisz - wszyscy zrywali połączenia albo miałeś szczęście i przejechałes bez problemu
A wszyscy zrywali bo teraz Play tego nie robi. Postawiona w zeszłym roku stacja na Demptowie ma sektor akurat w Estakadę
Ogólnie Play w Trojmiescie na własnym zasięgu ma bardzo dobra jakość połączeń i tez o tym pisałem
Gorzej z pokryciem i z zamulonym netem
Z niewiadomych przyczyn Orange w kwestii voice działa zdecydowanie gorzej, zarówno od TM jak i od Play
Dlatego tez z powodu połączeń zrezygnowałem z Orange a przyczyn które opisał @Rico mam jeszcze dystans do Play (już pomijam tutaj jazdę po Polsce)

EDIT
Poprawka. Nigdy tam nie zrywało i nie było problemów (Obwodnica w kierunki Gdyni od Osowej) Ostatnio jechałem nawet w niedzielę i bez żadnych problemów
Tak czy siak - dzisiaj nie tylko mi zerwało rozmowę ale wywaliło całkowicie z sieci. Mają jakąś awarię (pewnie coś z nadajnikiem)
Ostatnio zmieniony 28 mar 2019, 17:49 przez spotify, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1068549  autor: iphoneski
 28 mar 2019, 13:33
marcin19883 pisze:
28 mar 2019, 00:08
iphoneski pisze:
27 mar 2019, 18:10
A ja dziś będę jeszcze robił zgłoszenie o całkowite wyłączenie RK.
U mnie w rodzinie to już jeden telefon od 2 miesięcy leci bez RK.
Ja na swoim powróciłem do RK, bo nie posiadam L800, który jest potrzebny do płynnego przełaczania między E-GSM a innymi pasmami. W Playu po 3G900 telefon wskakuje na L800, by potem wskoczyć na E-GSM i z powrotem tak samo. PLAY ma skopaną konfiguracje. Płynność jest miedzy parterami roamingowymi a w swojej sieci nie bardzo. Mówię już o tym od kilku miesięcy :lol:
Ja mam 800 także dla mnie to nie problem. Wyłączyłem głównie ze względu na wpadanie w RK na trasach podczas gdy na karcie internetowej normalnie działa LTE Play. Dzwoniłem i okazało się, że zasięgu O nie można tak sobie od ręki wyłączyć i trzeba przez zgłoszenie a tylko ten zasięg miałem aktywny. Zgłoszenie zrobione telefonicznie i czekam na efekt.
W sumie mogliby pomyśleć nad jakimiś bonusami neta dla tych, którzy sami z RK rezygnują. Z 5GB miesięcznie więcej bym nie pogardził.
 #1068551  autor: marcin19883
 28 mar 2019, 13:49
iphoneski pisze:
28 mar 2019, 13:33
Ja mam 800 także dla mnie to nie problem... Dzwoniłem i okazało się, że zasięgu O nie można tak sobie od ręki wyłączyć.
Jakbyś miał Volte to już bajka z własnym zasięgiem Play.
Co do Orange to prawda, trzeba osobne zgłoszenie. Chociaż zdarzało mi się, że od ręki wyłączyli. Zależy na jakiego konsultanta trafisz.
 #1068556  autor: sindikat
 28 mar 2019, 16:30
Play ma rozmach bez dyskusji.
Stacje szybciej się pojawiają niż pozwolenia UKE.
Przykład: Szymki, powiat białostocki, woj. Podlaskie.
W ubiegłym tygodniu przy zabudowaniach leżała biało-czerwona kratownica. Szukałem w pozwoleniach i była pustka. A dzisiaj w nowych wykazach na BTSearch jest już fioletowy balon.

W sieci można trafić na zdjęcia agregacji Intra Band. Czy po rozbudowie w Play to jest możliwe?

2600 FDD+2600FDD+1800:

Obrazek

Na uwagę zasługuje fakt, że są to dwa różne bloki.
 #1068559  autor: Mixiorek
 28 mar 2019, 17:04
Dwa nowe pozwolenia na stacje w zagłębiu sadowniczym Grójec-Nowe Miasto n/Pilicą-Biała Rawska - Pachy i Władysławów. Jak to odpalą będą mieć największą liczbę stacji w tym rejonie. Czapki z głów.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1068561  autor: kozien70
 28 mar 2019, 17:48
sindikat pisze:
28 mar 2019, 16:30
W sieci można trafić na zdjęcia agregacji Intra Band. Czy po rozbudowie w Play to jest możliwe?
A co Play z obecnie używanych pasm miałby w taki sposób agregować?
 #1068573  autor: sindikat
 28 mar 2019, 19:06
Zbytnio nie wiem jak to w Rosji działa.
Czy ta sama stacja obsługuje dwa różne bloki na tej samej częstotliwości czy to bloki z różnych masztów.

Tu jest, np. niewyraźne 1800 +1800: https://i.ytimg.com/vi/brgWILHipBQ/hqdefault.jpg

Nie wiem z jakiego kraju, ale też różne bloki.

Także albo PL jest w tyle albo idzie inną ścieżką.
 #1068578  autor: dagonPL
 28 mar 2019, 19:54
sindikat pisze:
28 mar 2019, 19:06
Zbytnio nie wiem jak to w Rosji działa.
Czy ta sama stacja obsługuje dwa różne bloki na tej samej częstotliwości czy to bloki z różnych masztów.

Tu jest, np. niewyraźne 1800 +1800: https://i.ytimg.com/vi/brgWILHipBQ/hqdefault.jpg

Nie wiem z jakiego kraju, ale też różne bloki.

Także albo PL jest w tyle albo idzie inną ścieżką.
Chyba nie do końca wiesz o czym piszesz.
Żeby coś agregować, trzeba najpierw mieć co.
PL nie jest w tyle, tylko operatorzy nie mają bloków LTE powyzej 20MHz w tej samej częstotliwości. Tylko Plus ma 50MHz w 2600TDD i ma odpalone na niewielkiej ilosci stacji 20+20 TDD 2600.
Jeżeli chodzi o agregacje z różnych stacji, to stosuje to PLAY, ale w chwili obecnej nie agreguje tych samych pasm w downlinku.

Twitter @FonRuchalFest
  • Strona 456 z 533
  • 1
  • 454
  • 455
  • 456
  • 457
  • 458
  • 533
  • 1
  • 454
  • 455
  • 456
  • 457
  • 458
  • 533