DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 508 z 533
  • 1
  • 506
  • 507
  • 508
  • 509
  • 510
  • 533
 #1078315  autor: Młody..
 12 sie 2019, 23:42
helioN pisze:
12 sie 2019, 21:39
Koledzy, wielka prośba. proszę kogoś z wglądem o podanie lokalizacji BTS'a o CID 6856220. Zgasł mi sygnał z mojego pobliskiego BTS'a, łączy z tym co podałem...

Na infolinii oczywiście że nie było żadnych prac i zresetujemy Panu połączenie, wszystko inne dla nich to czarna magia :|
No ostatnio obsługa Playa wyjątkowo "bryluje", jeżeli chodzi o wiedzę i ogólnie chęć pomocy klientowi. Natomiast jeżeli chodzi o RTCN w Piaskach, to od dzisiaj (tj. 12.08) do 27.08 będą wykonywane prace modernizacyjne przez Emitel. Jeżeli nie masz nadal zasięgu z tej stacji, to prawdopodobnie obniżyli moc nadawania, albo wyłączyli Playa - pewnie prace są wykonywane na wysokości lub w bliskim otoczeniu fioletowych anten.

A co do CID-a, to @Pawrzes może będzie wiedział , choć chyba w grę wchodzą trzy stacje - Janówek, Brzeziczki i Żegotów.
 #1078317  autor: helioN
 12 sie 2019, 23:48
Młody.. pisze:
12 sie 2019, 23:42
helioN pisze:
12 sie 2019, 21:39
Koledzy, wielka prośba. proszę kogoś z wglądem o podanie lokalizacji BTS'a o CID 6856220. Zgasł mi sygnał z mojego pobliskiego BTS'a, łączy z tym co podałem...

Na infolinii oczywiście że nie było żadnych prac i zresetujemy Panu połączenie, wszystko inne dla nich to czarna magia :|
No ostatnio obsługa Playa wyjątkowo "bryluje", jeżeli chodzi o wiedzę i ogólnie chęć pomocy klientowi. Natomiast jeżeli chodzi o RTCN w Piaskach, to od dzisiaj (tj. 12.08) do 27.08 będą wykonywane prace modernizacyjne przez Emitel. Jeżeli nie masz nadal zasięgu z tej stacji, to prawdopodobnie obniżyli moc nadawania, albo wyłączyli Playa - pewnie prace są wykonywane na wysokości lub w bliskim otoczeniu fioletowych anten.

A co do CID-a, to @Pawrzes może będzie wiedział , choć chyba w grę wchodzą trzy stacje - Janówek, Brzeziczki i Żegotów.
Z nieba mi spadłeś! Zasięgu nie było co najmniej od weekendu, dobrze wiedzieć że coś robią, bo oczywiście według infolinii nie robią niczego.

Mam nadzieję że to ma związek z tymi pracami a nie że Play np. zmienił azymuty. Poczekam więc. Właśnie mi się wydaje że to mogą być Brzeziczki bo tamten BTS jest za wieżą w Piaskach, tam gdzie wycelowane są anteny.

Śmieszne, że na forum można dostać więcej info niż od operatora :wink: Poszło już wcześniej ode mnie zgłoszenie do BOK'u, ciekawe czy w ogóle wspomną o jakichkolwiek pracach czy coś zmyślą.
 #1078318  autor: Młody..
 12 sie 2019, 23:56
@helioN - W takim razie Emitel dał może cynk wcześniej Playowi, aby mogli wejść terminowo na maszt. Jeżeli na dniach się zasięg nie pojawi, to musisz czekać do najpóźniej 28.08, jak już wszystkie prace się zakończą. A robić coś na pewno robią, bo nadajniki Radio/TV nadają z anteny rezerwowej w godzinach 9-16, która jest pewnie sporo niżej, niż właściwe systemy antenowe.

No i @Pawrzes dobry człowiek, wyjaśnił temat ;)

Dodam tylko jeszcze, że to nie Play, a Emitel (właściciel obiektu) przeprowadza prace, więc Play, może zbytnio w zgłoszeniu niczego konkretnego nie powiedzieć. W czasie tych prac, oczywiście ekipa Playa może się pojawić, bo to zawsze dobry moment, aby zajrzeć do anten czy wszystko jest ok, ale to już indywidualna kwestia na linii Play - właściciel obiektu.

Masz możliwość sprawdzenia, czy inni operatorzy komórkowi (T, O i Plus) też nie nadają obecnie z tego masztu?
Ostatnio zmieniony 13 sie 2019, 00:22 przez Młody.., łącznie zmieniany 3 razy.
 #1078329  autor: helioN
 13 sie 2019, 01:12
Wszystkie inne sieci na razie działają, a więc ta najnowsza stacja w Janówku... dziwne, bliżej są Brzezice.

To już teraz wiem też dlaczego zasięg w telefonie wariował, Play tylko na zewnątrz działa z Janówka, trzeba korzystać z zasięgu Orange/T-Mobile.
 #1078401  autor: Mixiorek
 13 sie 2019, 15:18
Kolejne przeboje z RK. Oby już zakończone pozytywnie. Wyłączałem 2x-3x RK przez BOK. Prosiłem - wyłączyć wszystkich operatorów ma zostać tylko zasięg własny Play. Tak, zrobimy. Przyjęte. Mimo to terminal wchodził często i gęsto w 3G Orange. W Warszawie również, a przy słabym zasięgu to już w ogóle niemal od razu.
Zadzwoniłem po raz kolejny. Okazało się, że konsultant na moim testowym numerze widzi jednak włączony RK w Orange. Nie miał możliwości wyłączenia ze swojego poziomu. Zrobił zgłoszenie. Rozwiązane po jednym dniu roboczym. Wyłączyli.
Zrobili to akurat kiedy byłem w podróży i faktycznie terminal nie wszedł w RK Orange tam gdzie wszedł kiedy jechałem w drugą stronę. Mam nadzieję, że w końcu mi się udało ale moim zdaniem to powinno być łatwiejsze. Nie wiem czemu mimo wyłączania zostało to Orange.

Przy okazji sprawdziłem numer główny i mojej lepszej połowy. Wszystko było domyślnie. Nic nie było wyłączane. Okazało się, że Play sam wyłączył dostęp do Plusa. Przywróciłem ale konsultant od razu zastrzegł, że Plus znika 31 grudnia. Także Play pewnie już na dużą skalę wyłącza dostęp do Plusa by diagnozować czy i w jakiej skali klienci tracą zasięg/ dostęp. No i ciekawe czy za chwilę ponownie sami mnie nie odetną.

Na potwierdzenie:
"Witold Tomaszewski
@WitekT
bardzo monitorujemy takie miejsca i zdecydowana większość będzie pokryta naszym własnym zasięgiem do końca roku, kiedy to Polkomtel zostanie wyłączony zupełnie."

W dalszej dyskusji WitekT stwierdza, że wyłączanie RK w Plusie ma bardzo głęboki sens. Także chyba jadą na umowie sprzed lat, w której są słabe warunki dla Play i chodzi o niemały $$$$.
Jestem ciekaw jak to wygląda na ścianie wschodniej przy granicy gdzie Plus jest chyba najmocniejszy a do tego ma L900 gdzie N! może nie mieć L800. Także nie wiem jak bardzo Play ma pokryte ten obszar +-30km od wschodniej granicy.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1078407  autor: marcin19883
 13 sie 2019, 17:10
Wyłączenie zasięgu Orange, to osobny wniosek. Nie każdy konsultant jest na tyle kumaty, że to zrobi. Próbuj ponownie 😀
 #1078421  autor: Kryniczanin
 13 sie 2019, 19:20
W dalszej dyskusji WitekT stwierdza, że wyłączanie RK w Plusie ma bardzo głęboki sens. Także chyba jadą na umowie sprzed lat, w której są słabe warunki dla Play i chodzi o niemały $$$$.
Jestem ciekaw jak to wygląda na ścianie wschodniej przy granicy gdzie Plus jest chyba najmocniejszy a do tego ma L900 gdzie N! może nie mieć L800. Także nie wiem jak bardzo Play ma pokryte ten obszar +-30km od wschodniej granicy.
Jest sobie w Krynicy dzielnica Słotwiny. Znana z wyciągu Słotwiny Arena. Zamieszkuje tam z 2000 osób plus kilka tysięcy sezonowo licząc narciarzy w dzień to kilkanaście tysięcy. Plus ma swój maszt na słupie WN G900/U2100/900/L900. N i Play istnieją tylko szczątkowo na zewnątrz. Wewnątrz budynków zasięg ma tylko Plus.

Od początku roku mieszkańcom już po 5 razy wyłączono RK w Plusie. Ciągle przychodzą do salonu Play i proszą o włączenie. Tam piszą zgłoszenie, włączają i po kilku tygodniach wyłączają. Ta zabawa w kotka i myszkę trwa. Podobno Play coś myśli o postawieniu tam...Zobaczymy pożyjemy.
 #1078423  autor: Spacedust
 13 sie 2019, 20:26
Nowa stacja bazowa PLAY na ul. Słupskiej 234 w Poznaniu (betonowy słup T-Mobile), do tego stacja Plusa na samej górze po rozbudowie o LTE900 oraz stacja T-Mobile/Orange na środku.

PLAY umieścił swoje moduły radiowe na samym dole, ale nadaje sygnał z anten T-Mobile. Plus po rozbudowie dołożył po jednej antenie na sektor. Do tego przybyło całkiem sporo radiolinii, w tym jedna Playa, jedna Plusa, a reszta należy do T-Mobile.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jaki jest tego wszystkiego efekt ?–Tragiczny!

Teraz siedząc w Kiekrzu telefon kompletnie nie łączy się już ze stacją na kościele w Kiekrzu, tylko właśnie z tą stacją, bo ona jest terenowo wyżej. Transfery na L800 – 0,31 Mbps download, upload 1,28 Mbps.

Przed i po:

Obrazek
 #1078437  autor: Mixiorek
 13 sie 2019, 21:54
marcin19883 pisze:
13 sie 2019, 17:10
Wyłączenie zasięgu Orange, to osobny wniosek. Nie każdy konsultant jest na tyle kumaty, że to zrobi. Próbuj ponownie

Przeczytaj jeszcze raz, już jest ok i zostało zrobione ;-)
Dziś przetestowałem jak to działa. Konkretnie w Warszawie, na Ursynowie... tak, są miejsca bez zasięgu w stolicy :P
W Leclercu na Ursynowie, konkretnie garaż podziemny. Pozostali mają zasięg, czasem szczątkowy ale mają. Play ma stację dosyć blisko ale bez LTE 800. Niby jest na stacji U900 ale jakoś terminal siedzi do oporu w L800 a potem jest już brak zasięgu.
Na duży Plus należy zaliczyć natychmiastowe chwycenie się zasiegu własnego gdy pojawia się w eterze. Wyjazd z garażu i kilkanaście metrów od bramy wyjazdowej terminal już łapie sygnał własny. Z włączonym RK siedziałbym pewnie w nim do usranej śmierci albo gdy terminal lub sieć miałaby kaprys powrócić do zasięgu własnego.
Kryniczanin pisze:
13 sie 2019, 19:20
Od początku roku mieszkańcom już po 5 razy wyłączono RK w Plusie. Ciągle przychodzą do salonu Play i proszą o włączenie. Tam piszą zgłoszenie, włączają i po kilku tygodniach wyłączają. Ta zabawa w kotka i myszkę trwa. Podobno Play coś myśli o postawieniu tam...Zobaczymy pożyjemy.

Czyli jednak po jakimś czasie ponownie wyłączają :/
Moim zdaniem niestety ale w wielu miejscach nie zdążą z wybudowaniem własnego obiektu i odetną ludzi od sieci. Nie wierzę, że N! zastąpi 1:1 Plusa. Pewne posypią się rezygnacje z winy Playa.
Cóż, to będzie zapewne mniej kosztowne niż płacenie Plusowi za RK.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1078452  autor: spotify
 14 sie 2019, 00:10
Mixiorek pisze:
13 sie 2019, 21:54
Na duży Plus należy zaliczyć natychmiastowe chwycenie się zasiegu własnego gdy pojawia się w eterze. Wyjazd z garażu i kilkanaście metrów od bramy wyjazdowej terminal już łapie sygnał własny.
Chociaż jakiś plus (nie Plus :P). Pytanie czy to też chwilowe jak maniana na Twojej karcie z RK
Pewne posypią się rezygnacje z winy Playa.
Cóż, to będzie zapewne mniej kosztowne niż płacenie Plusowi za RK.
To już nie nasze zmartwienie.
I tak nawet jak wybudują 9,5tys stacji do 2022 to nie wszędzie będzie zasięg. Nie ma tego w żadnej sieci, aby świeciły w każdym miejscu w naszym kraju.
Dla przypomnienie sam WITEK o tym pisał na swoim ćwierkaczu, że nie będzie wszędzie zasięgu bo im się po prostu nie opłaca.
Z drugiej strony to nawet w regulaminie jest napisane, że za zasięg i jakość operatora roamingowego Play nie odpowiada.
Po trzecie - sieć komórkowa jest siecią mobilną, i jak zniknie Ci zasięg to nie możesz zerwać umowy.
 #1078453  autor: Mixiorek
 14 sie 2019, 00:27
Idziesz w lekką a nawet nie lekką manipulacje. Nie chodzi o zasięg wszędzie. Chodzi o zasięg w miejscu gdzie zapewnia/ zapewniał go w tym przypadku Plus. Dla klienta Play to rybka kto go zapewniał. Mógł korzystać z usług Play, operatora z którym zawarł umowę.
Taki przypadek opisał Kryniczanin. Nikt w tym przypadku o ile wiem nie oczekuje póki co zasięgu Play tam gdzie nie było i nie ma żadnej sieci.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1078454  autor: spotify
 14 sie 2019, 00:46
Jaka znowu manipulacja?
Czy zmiany w RK jakie w historii robił Play były podstawą do zerwania umowy z winy Play?
Czy czytałeś regulaminy?
Jeśli pojedziesz na wakacje i nie masz zasięgu to możesz zerwać umowę?
Czy jeśli masz pod domkiem stacje bazową i ją zlikwidują z jakiś powodów a Ty zostaniesz bez zasięgu. Masz podstawy do zerwania umowy?
Na wszystkie pytania odpowiedź - NIE
https://www.spidersweb.pl/2014/08/rozwi ... siegu.html

Play jak będzie chciał, będzie mógł to zrobić. Nie będzie chciał, nikt go nie zmusi.
Więc rezygnacje z winy Play? Zapomnij.
 #1078459  autor: Kryniczanin
 14 sie 2019, 07:48
Nie wierzę, że N! zastąpi 1:1 Plusa. Pewne posypią się rezygnacje z winy Playa.
W żadnym wypadku N nie ma szans zastąpić Plusa 1:1 bo zwyczajnie na wchodzie, w górach i ogólnie na dużej części prowincji w kraju Plus ma większy zasięg od N u mnie Plus ma dwie takie stacje gdzie ma tylko on i nikt więcej. Lokalizacje powiedziałbym że naprawdę przerabiające wiele danych/połączeń.

Słotwiny Krynica obok stoku i Bacówka nad Wierchomlą na Schronisku PTTK.

Taka ciekawostka sprawdźcie sobie w jakiej sieci jest telefon do Schroniska nad Wierchomlą... :) :) :)

http://wierchomla-schronisko.pl/index.php/kontakt/

Okres świąteczno - noworoczny na Taśmowej będzie gorący...
Czyli jednak po jakimś czasie ponownie wyłączają :/
Moim zdaniem niestety ale w wielu miejscach nie zdążą z wybudowaniem własnego obiektu i odetną ludzi od sieci
Co nam zostało tego roku 4,5 miesiąca. Czyli jest jak mówisz.
 #1078487  autor: spotify
 14 sie 2019, 11:51
Co do schroniska, to wiem w jakiej sieci :P (nie trzeba sprawdzać, bo znamy Ciebie :P) No ale ta sieć ma RK (jeszcze) :P
Albo przyszedł jakiś PH i makaronu na uszy nawinął :)

Zostaną bez sieci, bo taka jest kolej rzeczy. Albo własny zasięg albo ciągle w roamingu. RK to bylo wyjście z sytuacji.
Mam takie wrażenie, że jesteśmy tym mocno zdziwieni. Dlaczego? Przecież żaden operator w Polsce nie ma 100% pokrycia i znajdą się takie miejsca w Polsce, gdzie usługi nie działają w jednej sieci a działają w drugiej. Albo w ogóle.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2019, 13:33 przez spotify, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1078499  autor: tomi81
 14 sie 2019, 13:02
W województwie podlaskim znajdziemy kilka obszarów gdzie roaming w N! nie zastąpi roamingu w Plusie:

1. Tereny puszczy Augustowskiej (na północ i południe od Sejn) - Burbiszki nad jeziorem Galaduś, Giby, Berżniki);
2. Rejon Puszczy Białowieskiej, na północ (Nowe Masiewo) oraz na południe od Hajnówki/Dubicz Cerkiewnych (Starzyna, Werstok).

Na pozostałym obszarze powinny wystarczyć stacje własne (w tym te w budowie jak w puszczy knyszyńskiej) oraz roaming w N! (po porozumieniu z Białorusią mamy L800 przy samej granicy co zdecydowanie poprawiło jakość sieci na tym obszarze). Nie mam wiedzy jak to wyglada na dalszym odcinku wschodniej granicy (z Ukrainą). Z Rosją (obwód kaliningradzki) raczej rozmów na ten temat nie ma :wink:
 #1078505  autor: lambospeedd
 14 sie 2019, 13:32
@tomi81
Melduję, że przy granicy z Ukrainą sprawa z L800 ma się tak samo jak przy rosyjskiej granicy. Nie zapowiada się aby cokolwiek zrobiono w tej sprawie.
Ze swojego podwórka dodam że w powiecie hrubieszowskim, chełmskim, tomaszowskim (woj. lubelskie) N! na wsiach niestety leży. Play także traktuje ten teren po macoszemu, nadal ogromne przerwy w zasięgu. Jedynie Plus jako tako daje radę (głównie dzięki L900, ale też lepszej siatce stacji w terenie przygranicznym), przez co stacje z prawie full-wypasem potrafią się zapychać. Po innych sieciach hula wiatr, ale co z tego jak nie ma ciągłości działania :|
Z relacji swoich znajomych wiem, że sporo osób z mojego terenu poprzenosiło już numery z powodu wyłącznenia roamingu Plusa w Play.
 #1078508  autor: tomi81
 14 sie 2019, 13:39
@lambospeedd - dzięki za uzupełnienie :-). Z N! na podlasiu było dokładnie tak samo (do czasu porozumienia z Białorusią) - GSM, ewentualnie U2100. Gdzieniegdzie U900 by Orange (co działało tak, że szkoda pisać). Wówczas jedyną alternatywą był faktycznie Plus. Teraz to się zmieniło, nie mniej kartę Plusa dobrze też ze sobą mieć (vide to co napisałem wyżej). Play na macierzystym zasięgu jeszcze sporo brakuje do zostania samodzielnym operatorem na tym obszarze (najniższy priorytet dla tych terenów, co ekonomicznie da się wytłumaczyć).
  • Strona 508 z 533
  • 1
  • 506
  • 507
  • 508
  • 509
  • 510
  • 533
  • 1
  • 506
  • 507
  • 508
  • 509
  • 510
  • 533