DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 3 z 142
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 142
 #808215  autor: Mart87
 24 cze 2015, 11:38
To trochę jak z zamknięciem analogowej telewizji. wszyscy musieli ruszyć do sklepów po tunery lub nowy TV, bo ktoś sobie coś uzbdurał.

Taka polityka to wpychanie użytkownika w dodatkowe koszta.
 #808243  autor: wook
 24 cze 2015, 13:26
Mart87 pisze:Ponadto 3G nie jest uniwersalnym zasięgiem i działa tylko na nowoczesnych smartfonach. Nie wszyscy użytkownicy telefonów to młodzież zmieniająca smartfona co pół roku
Z tego co pamiętam to w 2009 roku kupiłem pierwszy swój telefon z UMTS więc to nie tylko nowe urządzenia. Zresztą można kupić np. Nokie E52 obsługująca UMTS 900 i 2100 i nie kosztującą majątku.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #808250  autor: marcinek243
 24 cze 2015, 13:46
Mart87 pisze:Ponadto 3G nie jest uniwersalnym zasięgiem i działa tylko na nowoczesnych smartfonach.
Chyba miałeś na myśli 4G

Dziś BYLEJAKI smartfon ma 3g nie mówiąc już o chociażby noki 300 301 302 303
 #808275  autor: wook
 24 cze 2015, 16:27
Telefony z UMTS 900 i 2100 tylko bez dotyku i klawiatury qwerty:
http://www.gsmarena.com/results.php3?s3 ... chscreen=2

dziś patrzyłem jak z zasięgiem i wszędzie praktycznie LTE w mieście 90k ludzi i okolicy, przełączało do 3G tylko podczas rozmowy.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #808359  autor: Mart87
 24 cze 2015, 21:24
Mój akurat nie ma 3G, o zasięgu 3G można pomarzyć, jedna kreska, większość pakietów ginie że EDGE działa szybciej niż 3G.
 #808364  autor: bed
 24 cze 2015, 21:32
Forest150 pisze:Ja wiem że większość tu z nas zapomniała jak to jest jak bateria w telefonie wytrzymuje ponad tydzień :-p
Ja tam mam smartphona w domu, któremu właśnie leci ponad 280 godzin na zasilaniu z akumulatora :) Przewidywany koniec to ~60 godzin :P LG F60 używany przez mojego tatę, w którym wyłączona jest jakakolwiek transmisja danych :P

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #808650  autor: Forest150
 26 cze 2015, 06:53
bed pisze:używany przez mojego tatę
I wszystko jasne...
Wiesz ile moja lumia wytrzymuje jak leży z włączonym oszczędzaniem energii i wyłączoną transmisją danych? Szczerze? Nie wiem bo ja używam intensywnie smarta... Jedynie w mojej E52 zapominam o ładowarce :)

Jeśli Ci pomogłem, kliknij "pomógł"
 #808683  autor: kozien70
 26 cze 2015, 10:52
Lumia 735, na sztywno 2G Orange bez transmisji danych, bez żadnych aplikacji, używana przez starszą osobę tylko do rozmów: ładowanie raz na tydzień. Mały offtopic ;)
 #808823  autor: wook
 26 cze 2015, 18:17
w L520 używanej tylko do rozmów w trybie sieci automatycznym (stale w 3G) też wytrzymuje tydzień.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #812248  autor: ja.michal
 16 lip 2015, 00:01
Ziendal pisze:Interesuje mnie, czemu żadna sieć w Polsce nie wprowadzi Wi-Fi calling ? Widzę że w USA to dość popularne rozwiązanie.
Może chodzi o stworzenie jednolitego ekosystemu do głosu w IP? Możliwe, że zabiorą się za to w momencie pojawienia się VoLTE. Co ciekawe taki Orange z Liveboxami jest w idealnej sytuacji jeśli chodzi o odciążenie zasobów radiowych lub ich agregację z pasmami nielicencjonowanymi.
wook pisze:Co do telefonów 2G Only można by wprowadzić zakaz sprzedaży nowych urządzeń, by wymusić zwiększenie ilości sprzętu obsługującego obydwa zakresy.
Po co zakaz? Cło zaporowe. ;)
 #812252  autor: kwasek66
 16 lip 2015, 00:47
GSM900 + miejscami dynamiczny DCS, reszta na VoLTE, proszę nie pisać bajek... 3G umarło. Jakakolwiek inna konfiguracja sieci to marnotrawstwo pasma, chyba że ma ich się za dużo.
LTE można zaadaptować i agregować na dowolnym pasmie, ono potrafi to czego 3G nie umiało.
EGSM900 zapewni wsteczną kompatybilność - co więcej będzie zrzutka z VoLTE, a to drugie zapewni dane... Na to wszystko pierdolnie koparka w kabel i wszystkie usługi w domu wysiądą.. :)
wook pisze:w L520 używanej tylko do rozmów w trybie sieci automatycznym (stale w 3G) też wytrzymuje tydzień.
Pytanie czy siedzi w UMTS900 czy ma karuzelę z UMST2100, jak to pierwsze to ok, jak drugie to kiszka.. Uroki w miastach, telefon siedzi na -110dBm i żre baterię... Lepsze jest ręczne wyłączenie pasma UMT2100 :mrgreen: Co za czasy, kiedyś szał bo DCS wkracza z GSM, a teraz sami wyłączamy pasma :)
 #812267  autor: pakierhakierxd
 16 lip 2015, 08:12
Każdy telefon jak malo korzystamy i praktycznie net wyłączony to dłużej pociągnie ;)
Ja mam w 2 telefonie włączone 3g(wsadzone 2 karty sim) ,internet włączany kiedy potrzeba i jak leży nie używany to prawie nic nie je :P

Najwięcej internet zawsze pożera :D
Niby nikt nie chce wyłączać 2g ale wszędzie co raz mniej pasma na to dają.
Np. w Orange/T ostatnio postanowili dać 15mhz na lte,cześć z gsm jakaś zabrali.
Ja tam i tak wolę siedzieć na trybie 2g/3g/4g ,najczęściej jestem na 3g/4g.
3g praktycznie tylko tam gdzie nie ma lte.

Pozdrawiam :)
 #812342  autor: kwasek66
 16 lip 2015, 12:38
pakierhakierxd pisze:Niby nikt nie chce wyłączać 2g ale wszędzie co raz mniej pasma na to dają.
Np. w Orange/T ostatnio postanowili dać 15mhz na lte,cześć z gsm jakaś zabrali.
Zrobili optymalizację... Szkoda że nie zapisali sobie miliarda zielonych karty, za wycofanie plusa ze sprzedaży kawałka DCS. Zauważ iż większość telefonów jest dwuzakresowa, a ludzie nie znają się na zagadnieniach telekomunikacyjnych. Taki telefon siedzi sobie w 3G, ewentualnie sieć podczas rozmowy, migruje do 2G jak jest miejsce. Operator docelowo pozostawi sobie pełen GSM, a ruch w miastach będzie rozładowywał dynamicznie DCS/LTE. To 3G jest na wymarciu... w idealnej bajce. U nas nie umieją sprzedać 800/2600Mhz, a o "wymianie' pod batutą UKE, posiadanych pasm w celu uzyskania ciągłych bloków zapomnij. W Niemczech mają to za sobą aukcję, aby we Francji handlować 700Mhz... To niewydolne Państwo jest winne, na forum padła propozycja, zacząć aukcję od ceny np. 2mld PLN za blok i leci sobie ona w dół, nie kupisz, przegrasz...
Pozostała trójka i tak dużo robi aby LTE1800 docierał gdzie dociera, ale fizyki nie oszukasz LTE800 jest dużo słabsze pojemnościowo.
Obecnie UMTS900/LTE strasznie pływa od miasta to miasta, miedzy nimi GSM... Idealnie to zaobserwujesz jadąc PKP czy autem przez pół PL :)
Ja pamiętam czasy modemu 56kbps... więc skok jakościowy jest ogromy.
 #812364  autor: bobix
 16 lip 2015, 13:58
ja.michal pisze:
Ziendal pisze:Interesuje mnie, czemu żadna sieć w Polsce nie wprowadzi Wi-Fi calling ? Widzę że w USA to dość popularne rozwiązanie.
Może chodzi o stworzenie jednolitego ekosystemu do głosu w IP? Możliwe, że zabiorą się za to w momencie pojawienia się VoLTE. Co ciekawe taki Orange z Liveboxami jest w idealnej sytuacji jeśli chodzi o odciążenie zasobów radiowych lub ich agregację z pasmami nielicencjonowanymi.
VoLTE jest niezbędne do uruchomienia WiFi Calling.
 #812471  autor: bed
 16 lip 2015, 23:18
kwasek66 pisze:Ja pamiętam czasy modemu 56kbps... więc skok jakościowy jest ogromy.
Owszem, ale dziś potrzeby są o wiele większe niż kiedyś, co nie zmienia faktu że jest bardziej komfortowo :)

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #812473  autor: sa
 16 lip 2015, 23:21
Forest150 pisze:Niedorzeczne... Mimo że używkę smarta można nabyć za stówkę to i tak duża ilość osób kupuje zwykły telefon z 2G na rzecz baterii. Ja wiem że większość tu z nas zapomniała jak to jest jak bateria w telefonie wytrzymuje ponad tydzień :-p A poza tym za duży procent społeczeństwa ma telefony 2G żeby opy ich tak olały od razu więc jak już będzie znikoma ilość takich aktywnych użytkowników wtedy pewnie 2G pójdzie do lamusa.
I tu się mylisz jeżeli mogę np. w rtv agd(lub innym sklepie z tym asortymentem) za mniej niż 100zł kupić nową np. nokię 130 i też nową nokię 105 to po co mam kupować telefon od opa?I po co mam kupować używany samrtfon z komisu czy alegro skoro nie ufam tym miejscom i często są owe smartwony za te pieniądze bardzo w nieciekawym stanie ?Zwłaszcza że ja chce mieć Nowy telefon tylko do rozmów,zaś net i inne pierdoły mnie kompletnie nie interesują,a mam ciężką alergię na wszystko co dotykowe jest...Jedyna opcja była by gdyby i operatorzy i sklepy zajmujące się sprzedażą takiego sprzętętu całkowicie zlikwidowali kupno i zamówienia takich telefonów i tym samym sprzedaż tych telefonów, a producenci zostali by w ten sposób zmuszeni by wznowić produkcję normalnych telefonów klasycznych z 3g takich jak np. mój Cedar, inaczej nie ma możliwości by zmusić ludzi do wymiany sprzętu.
Dodajmy fakt mój Cedar ma 5lat i nie widzę telefonu który by wg. mnie miał lepszą specyfikację i lepsze funkcjonowanie niż mój coraz starszy fonik.301 dość słaba bateria do tego chyba prawie zniknął z rynku, 515 jest na micro sim do tego ciężko dostęny jako zupełna nówka,oba słabszy soft od śp.SE, s5610 cieżko dostęny chyba że jakaś używka,s5611 kompletny niewypał,soft też nie wybitny...są jeszcze b550 ale na razie nie wiadomo ile jest wart poza ceną, i ciągle gdzie niegdzie jeszcze występuje b2710,cała reszta dobrych klasycznych telefonów które można jako nowe nabyć praktycznie nie istnieje, chyba że ktoś che kupić jakieś używane zabytki jeszcze starsze niż mój cedar.
A co do zasięgu gsm play to istnieje ,bo np.na mojej noki 206 jest i działa nawet pełny zasięg ma o dziwo..
 #812494  autor: marcinek243
 17 lip 2015, 08:20
sa pisze:A co do zasięgu gsm play to istnieje ,bo np.na mojej noki 206 jest i działa nawet pełny zasięg ma o dziwo..
Wyjedź gdzieś na trasę to zobaczysz jak telefon 2g only 90% czasu siedzi w roamingu. Zaś telefon z 3g u900 jakieś 50%
 #812497  autor: maniek89
 17 lip 2015, 08:25
W sumie to akurat w nokii nie widać kiedy siedzi w roamingu, więc równie dobrze może mieć pełny zasięg macierzysty bądź któregoś z partnerów roamingowych ;)
 #812547  autor: sa
 17 lip 2015, 11:27
I tu się panowie mylicie na mojej noki pisze jak byk jeżeli jest roaming to pisze
play(plus)
play(t-mobile)
a jak jest macieżysta sieć to pisze samo,:"play"
przetestowane zarówno manualnie jak i automatycznie także na innych telefonach..
marcinek243
A co do roamingu mam numer w play od 2007 roku i wtedy jedyny zasięg jaki był to był plus myślisz że zmiany nadajników są jakimś wielkim problemem?Starzy klienci play są do tego przyzwyczajeni. A jak masz sprawny telefon ze sprawną anteną to żaden problem wierz mi.Chyba że antenka jest słabiutka i nie potrafi złapać zasięgu lub gubi,a co do nadajników 3g zasięg własny play u mnie dzial i tobez problemów ,przetestowane także na modemach od playa i to od 2009 roku.Szczerze mówiac zasieg 3 g to play ma najlepszy ze wszystkich opów z jakich mam okazję sprawdzić,na pewno lepszy niż orange i lepszy niż tmobile a nawet lepszy niż plus oczywiście tu gdzie mieszkam i najczęściej przebywam.
  • Strona 3 z 142
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 142
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 142