DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 76 z 94
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 94
 #1114612  autor: Mixiorek
 03 kwie 2021, 20:31
W S20 FE możesz sprawdzić kodek w service mode.
Dokładnie, tak jak koledzy piszą. EVS robi mega robotę. Jeżeli ktoś rozmawia niemało warto dołożyć zł do terminali wspierających. Po HDV i VoLTE to kolejny, wyższy poziom rozmów.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1114614  autor: marcin19883
 03 kwie 2021, 20:41
Mixiorek pisze:
03 kwie 2021, 20:31
EVS robi mega robotę. Jeżeli ktoś rozmawia niemało warto dołożyć zł do terminali wspierających.
Teoretycznie każdy nowszy SoC wspiera EVS. Nie trzeba wydawać dużo, bo na Xiaomi działa w PLAY. Sporo modeli jak nie wszystkie z ostatnich dwóch lat. :-)
 #1114663  autor: qqwerty1313
 06 kwie 2021, 11:19
VoLTE, Play -> Orange - EVS jest w jakiś 50% rozmów, różnica jest kolosalna, zwykłe HD Voice przy tym to jak rozmowa z księżyca :P
Orange -> Play - EVS jest może w 1 na 10 rozmów, może rzadziej.. Oczywiście te same lokalizacje rozmów, te same telefony w obu kierunkach. Zauważyłem, że z Orange do Orange też nie zawsze jest, mimo możliwości telefonów i VoLTE, tak średnio w połowie przypadków mam EVS. Niestety na iPhone nie da się sprawdzić kodeków, ale różnica jest tak duża że nie jest to potrzebne, słychać od razu.

Coraz bardziej mnie to drażni... Czy ktoś może wytłumaczyć z czego to wynika? Ja rozumiem, że testy, że nie od razu, ale Orange oferuje tę usługę od prawie 2 lat! Nie wiem od jak dawna działa w połączeniach pomiędzy operatorami, ale jak długo można coś wdrażać? Coraz częściej rozważam zerwanie umowy z Orange, mimo prawie 600PLN potencjalnej kary. Ich 5G to żart, cyrk z WiFi Calling od dawna nie jest śmieszny, a teraz to..
Pytanie, najczęściej dzwonię do Play, telefony po obu stronach od iPhony od XR w górę. Czy w Play działa to lepiej, tzn. EVS jest zawsze? Ostatnio też Mobile Vikings wprowadzili VoLTE, czy EVS też?
 #1114786  autor: maciejnet
 08 kwie 2021, 18:59
qqwerty1313 pisze:
06 kwie 2021, 11:19
VoLTE, Play -> Orange - EVS jest w jakiś 50% rozmów, różnica jest kolosalna, zwykłe HD Voice przy tym to jak rozmowa z księżyca :P
Orange -> Play - EVS jest może w 1 na 10 rozmów, może rzadziej.. Oczywiście te same lokalizacje rozmów, te same telefony w obu kierunkach. Zauważyłem, że z Orange do Orange też nie zawsze jest, mimo możliwości telefonów i VoLTE, tak średnio w połowie przypadków mam EVS. Niestety na iPhone nie da się sprawdzić kodeków, ale różnica jest tak duża że nie jest to potrzebne, słychać od razu.

Coraz bardziej mnie to drażni... Czy ktoś może wytłumaczyć z czego to wynika? Ja rozumiem, że testy, że nie od razu, ale Orange oferuje tę usługę od prawie 2 lat! Nie wiem od jak dawna działa w połączeniach pomiędzy operatorami, ale jak długo można coś wdrażać? Coraz częściej rozważam zerwanie umowy z Orange, mimo prawie 600PLN potencjalnej kary. Ich 5G to żart, cyrk z WiFi Calling od dawna nie jest śmieszny, a teraz to..
Pytanie, najczęściej dzwonię do Play, telefony po obu stronach od iPhony od XR w górę. Czy w Play działa to lepiej, tzn. EVS jest zawsze? Ostatnio też Mobile Vikings wprowadzili VoLTE, czy EVS też?
Ja dodam od siebie, że przenoszę swojego w rodzinie do Play właśnie z Orange. Jeszcze kilka dni... Dokładnie z tych samych powodów co opisałeś. Wifi Calling działa jak chce. W dodatku brakuje SMSów po VoWifi. W play czy Viking Mobile działa to dobrze. Mam porównanie bo posiadam usługi u obu operatorów. W Play usługa nie robi takich niespodzianek jak w Orange. Tam te usługi (VoLTE i VoWifi) działają jak chcą.
 #1114789  autor: Huboo
 08 kwie 2021, 19:07
Mixiorek pisze:
03 kwie 2021, 20:31
W S20 FE możesz sprawdzić kodek w service mode.
Dokładnie, tak jak koledzy piszą. EVS robi mega robotę. Jeżeli ktoś rozmawia niemało warto dołożyć zł do terminali wspierających. Po HDV i VoLTE to kolejny, wyższy poziom rozmów.
Sprawdziłem dziś kilkukrotnie Orange - Orange leciało / EVS 24.4
, Orange - Play / AMR
12.65, Play - Orange / EVS 24.4
Ja już też przenoszę się do Play, zapłacę karę za zerwanie umowy no ale trudno, tak naprawdę Orange powinien zapłacić mi karę za brak podstawowych usług.
 #1114794  autor: Huboo
 08 kwie 2021, 20:48
Tak EVS to nie podstawowa usługa ale, SMS, MMS, Wifi-Calling brak zasięgu wieloletnie oczekiwanie aż w końcu coś tam zacznie działać jak należy, podejście do klienta (całokształt) nazbierało się szczególnie teraz po tym jak "udanie" wprowadzili smsy po Wifi , dziękuję poczekam kolejne lata w innej sieci, mam jeszcze kilka numerów w Orange oraz T-Mobile więc będę obserwował ale z boku.
Dodam tylko że mieszkam 7km w linii prostej od granic Wrocławia, wystarczy wyjechać za Wrocław i w całej gminie Orange leży od lat no ale na mapach 4G z agregacją chyba jak wejdę dach to jedna kreska będzie ;)
 #1115040  autor: lucash25
 15 kwie 2021, 22:09
Może ktoś testował volte na nowych Samsungach z serii A52 5G i A72? Czy pojawia się HD+ (EVS)? Czy tylko zwykłe bitrate 23,85? Szukam jakiegoś Samsunga, który by nie kosztował krocie i wspierał EVS. ;)
 #1115047  autor: bed
 16 kwie 2021, 08:49
Należałoby dodać, że w razie czego EVS nie zadziała na S7 w Orange.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #1115055  autor: lucash25
 16 kwie 2021, 11:02
Eh..Samsung mógłby przynajmniej dać EVS do telefonów, które kosztują ok. 1500zł, a nie tylko te z linii S. Xiaomi daje EVS do swoich najtańszych telefonów, tylko z ich oprogramowaniem różnie bywa.
 #1115060  autor: kozien70
 16 kwie 2021, 12:28
Xiaomi w tanich modelach daje EVS, które jakościowo działa jak zwykłe HD, tyle jest warte. Aktywacja kodeka nie wystarczy. Muszą być odpowiednio wysokiej jakości mikrofony oraz słuchawka żeby to miało sens.
 #1115062  autor: Mixiorek
 16 kwie 2021, 13:00
bed pisze:Należałoby dodać, że w razie czego EVS nie zadziała na S7 w Orange.
kozien70 pisze:W Orange EVS od Galaxy S9 w górę.
W Play lub T-mobile od S7 w górę.

Bardzo słuszne uwagi, uściślenia za które dziękuję! Wpuściłbym kogoś na minę w Orange :-)
A przecież sam boleję z tego powodu bo mam pod opieką terminal S7 we Flexie :/
kozien70 pisze:
16 kwie 2021, 12:28
Xiaomi w tanich modelach daje EVS, które jakościowo działa jak zwykłe HD, tyle jest warte. Aktywacja kodeka nie wystarczy. Muszą być odpowiednio wysokiej jakości mikrofony oraz słuchawka żeby to miało sens.

No właśnie. Szkoda życia na słabą jakość połączeń głosowych :-)
Ja wiem, że dla niektórych Xiaomi jest odpowiedzią na wszystko. Na Apple, na Galaxy S, na Teslę, na SpaceX. No nie jest. Przykro mi, nie jest.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
  • Strona 76 z 94
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 94
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 94