DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 77 z 93
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 93
 #1115459  autor: rsig
 24 kwie 2021, 22:54
marcin19883 pisze:
24 kwie 2021, 17:45
rsig pisze:
23 kwie 2021, 21:07
Xiaomi zaczął montować w swoich tanich słuchawkach ten wyżej wspomniany fake-EVS.
Co ty gadasz. Nie ma czegoś takiego jak fake-EVS. Albo jest albo nie ma. Network Signal Guru wszystko pokazuje. Jest codec, jest bitrate. Nie ma żadnego kłamstwa. Ikona HD pojawia się na Xiaomi, kiedy mamy do czynienia z kodekiem AMR-WB. Reszta to już patrzenie w parametry, jaki bitrate i czy EVS sie załączył.
Za kozienem:
Xiaomi w tanich modelach daje EVS, które jakościowo działa jak zwykłe HD, tyle jest warte. Aktywacja kodeka nie wystarczy. Muszą być odpowiednio wysokiej jakości mikrofony oraz słuchawka żeby to miało sens.
 #1115480  autor: Mixiorek
 25 kwie 2021, 16:00
lucash25 pisze:
22 kwie 2021, 13:59
Zakupiłem A52 (wersja 4G). Rozmowa między S8 i A52, w obydwu kierunkach ma jakość SWB EVS. I oczywiście oprócz tego co wyświetla się w service menu czyli bitrate 24,40, jakość świetna. Sieć T-Mobile.

To świetna informacja. EVS schodzi w Samsungach do średniaków. Telefon za połowę ceny obecnego flagowca tego producenta.
Szkoda, że A52 i A72 to takie kobyły. Czas na EVS w jakimś średniaku nie większym niż ~149mm a najlepiej wielkości S10e.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1115633  autor: munio
 29 kwie 2021, 08:30
Samsung A70 XEO jakiś czas temu po aktualizacji do Androida 11 dostał obsługę EVS. Ale coś jest skopane. Chodzi o to, że tylko gdy wykonuje się połączenie wychodzące na obsługujący również tą technologię telefon, to mamy EVS - potwierdzone po drugiej stronie Samsungiem S10+. Ale gdy w drugą stronę wykonujemy połączenie np. ze wspomnianego S10+ na A70, to nie mamy EVS. Jest tylko kodek tradycyjny dla VoLTE. Wszystko dzieje się wewnątrz sieci Orange. Dla przykładu pomiędzy numerami Orange i dwoma telefonami S10+ wszystko cały czas śmiga jak należy. W obie strony jest EVS. Spotkał się ktoś z czymś takim?
 #1115719  autor: muddy
 30 kwie 2021, 16:25
@munio masz może dodatkową kartę SIM/e-SIM do numeru który jest w A70? Jeśli tak, to to jest wytłumaczenie. Mam identycznie z Orange abo, Note10+ oraz Galaxy Watch e-sim.

MM
 #1115732  autor: kozien70
 30 kwie 2021, 22:27
Nie bez powodu poprosiłem też o test kodeka przy dzwonieniu na 3G/2G. Niedawno opisywalem tu sytuację: dzwoniąc VoLTE z Galaxy S7 Edge XEO na dowolny numer w Orange pokazywało się HD+/EVS mimo, że EVS na S7 nie jest w Orange obsługiwany. Mało tego: EVS się wyświetlało nawet przy dzwonieniu na starą Nokię w 2G... Przy połączeniach w przeciwną stronę kodeki wyświetlały się prawidłowo, już bez EVS.
Przyczyną była wadliwa konfiguracja sygnalizacji po stronie Orange, telefon głupiał i wyświetlał EVS choć w rzeczywistości kodek ten nie działał i jakość była "zwykłe HD".
 #1115746  autor: ERA_GSM
 01 maja 2021, 01:47
Huboo pisze:
08 kwie 2021, 20:48
brak zasięgu wieloletnie oczekiwanie aż w końcu coś tam zacznie działać jak należy
uderz w stół a nożyce sie odezwą :D sam pamiętak akcje jak moi znajomi(około 3 osoby na ponad 200 w książce) które miały play i wieczne problemy z połączniami i jakością transmisji-nie można było sie do nich dodzwonic pomimo iż miały full zasięg (kwestia priorytetów swój/obcy na nadajnikach innych sieci z których korzystał play).
chcesz zobaczyć zasięg? poczekaj do stycznia-wtedy skończy sie dzień dziecka i play zostanie już tylko ze swoimi antenami w całej Polsce-wtedy ocenimy zasięg i inne parametry, a jak wiadomo umowy są na min 2 lata-czy warto ryzykować te kilka miesięcy przed poznaniem PRAWDZIWEJ jakości tej sieci? :D
 #1115748  autor: Huboo
 01 maja 2021, 06:21
Kolego warto ryzykować gdzie od wielu lat w mojej miejscowości nie ma zasięgu a niestety wifi calling w Orange nie działa jak należy nie muszę dodawać że w każdej innej sieci działa nawet w plusie. No i na dodatek Play który praktycznie jako jedyny stawia teraz maszty, stawia taki w mojej miejscowości więc myślę że jednak nie będzie gorzej niż jest teraz, a teraz w domu 0 kresek, na zewnątrz zależy jak zawieje wiatr. Tel samsung s20 FE 5G.
W razie gdyby mi w styczniu nie odpowiadało zerwę umowę stać mnie.
W Orange / Idei byłem od zawsze i zostawiam tam większość swoich numerów firmowych. Też zapłacę za zerwanie umowy o rok wcześniej ale będę się odwoływał w końcu na stronie mają piękny regulamin dot wifi calling, który obowiązuje od ponad miesiąca.
P. S. Pamięta ktoś jak dawniej Idea miała słaba Infrastrukture i wszycy smiali się ze Ci co mają numery w tej sieci są nie normalni, to przypomnę że to właśnie teraz jest Orange. Miłego weekendu. :D
 #1115751  autor: Huboo
 01 maja 2021, 08:00
Ten kto nie ma zasięgu i używa tej usługi dobrze wie że usługa od początku nie ma podstawowych funkcji czyli SMS/ MMS. Niby nic ale wkurza szczególnie w czasach pandemi. Ale jak się ciągle słyszy od operatora już wkrótce, pracujemy nad tym to
.. Ile można.
Ale to już na inny dział temat.
 #1115759  autor: Huboo
 01 maja 2021, 10:13
Oficjalnie jednak nie działa i to się liczy (nie interesują mnie kombinacje z przestawianiem jakiś opcji, rooty itp) jestem ich klientem od zawsze mam telefon z listy usługa ma działać i tyle płacę nie małe pieniądze za ich usługi więc mam prawo wymagać, śmieszna sprawa.
Może kupię sobie telefon satelitarny i będzie działać wszędzie?
MMS mi działa od początku akurat wysłanie, co z tego jak nie mogę odebrać.
 #1115788  autor: marcin19883
 01 maja 2021, 17:19
Już wiem dlaczego EVS jest gorsze na niektórych telefonach Xiaomi :D
Odkryłem dwa rodzaje połączeń: EVS-WB i EVS-SWB. Jedno jakościowo odpowiada HD-Voice, drugie to już pełne EVS. Oczywiście nowe telefony obsługują pełne EVS a starsze niepełne. Testowałem z Redmi 6(EVS-WB), Redmi Note 7(EVS-SWB) i Mi 10T Lite(EVS-SWB). Sieć PLAY-Orange i Orange-Orange. Zawsze tak samo. :D
 #1115796  autor: f0ku5
 01 maja 2021, 18:30
Nie do końca jestem przekonany, czy masz rację. Nasi operatorzy (przynajmniej taką mam wiedzę) obsługują EVS wyłącznie w wariancie SWB. EVS-WB teoretycznie w Polsce nie istnieje.
  • Strona 77 z 93
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 93
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 93