DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #939742  autor: myk6414
 19 lip 2017, 14:56
pakierhakierxd pisze:To ze tak jest napisane nie znaczy ze w ktoryms momencie lejek cie nie dotknie (FUP).
Nie dotknie mnie lejek bo nie ma takowego w mojej umowie.
Jest oczywiście zapis że jak będę ssał 24/7/365 z pełną mocą to mnie moga zblokować - ale taki zapis jest w każdej umowie - nawet Orange na światłowód to wstawia jako wentyl bezpieczeństwa.
Ba - nawet w umowie na telefon jest wpisane że jak wykryją że za dużo dzwonię z no-limit mogą mi przyblokować rozmowy.
Online
 #939760  autor: umcusumc
 19 lip 2017, 16:21
bed pisze:Tylko pewnie prędkości w dostępie mobilnym w takiej lokalizacji będą maleć ze względu na wzrastającą liczbę abonentów i coraz więcej danych przesyłanych przez każdego z nich - można powiedzieć, że to atak z podwojoną siłą. Zobaczymy jak się utrzymają, ale zazwyczaj jest tak, że jak inni "zwietrzą", że mobilny net (konkretnego opa A) działa X razy lepiej niż od operatora Y to przejdą do A, zwiększając ruch i automatycznie szybkość sieci. Koło się zamyka.
Od 3 lat mam takie prędkości. Zdaję sobie sprawę, że mam szczęście, ale tak czy inaczej, chodziło mi o pokazanie, że uogólnianie nie ma sensu. Różne są potrzeby i różne rozwiązania.
 #939812  autor: f0ku5
 19 lip 2017, 19:23
pakierhakierxd pisze:nie bede z toba gadal poczytaj regulaminy ofert.
Ależ ja doskonale znam regulamin oferty o której mówię, za to Ty bezsensownie idziesz w zaparte :)
 #939879  autor: reboot
 19 lip 2017, 23:41
A ten punkt do czego się odnosi?
3.2.6. Po przekroczeniu przez Abonenta korzystającego z usługi „LTE bez limitu” 100 GB transmisji danych w technologii LTE w Cyklu Rozliczeniowym, prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do końca tego cyklu i będzie wynosić nie więcej niż 2 Mb/s w przypadku danych pobieranych oraz nie więcej niż 2 Mb/s w przypadku danych wysyłanych. Ograniczenie to nie będzie miało wpływu na
prędkość transferu danych poza usługą „LTE bez limitu”.

WKS
 #939882  autor: -Gosc-
 20 lip 2017, 00:24
Internet mobilny jako też domowy? Jak najbardziej, używam,działa, polecam. Po co mi jakieś dziwne instalacje w domu? Mam modem podpinam do lapka, wifi srifi i ten cały bullshit mnie nie interesuje, działa dobrze, po co mi tzw. stacjonarny internet? Jakież to niezbędne prędkości są potrzebne? Na mobilnym 42Mbps DL to jest nieprzydatne? Nie załatwię nic na takich prędkościach? Potrzebuje zabrać komputer, biorę z modemem i mam internet tam gdzie jestem.
 #939892  autor: pakierhakierxd
 20 lip 2017, 08:09
Aktywacja i dezaktywacja usługi „LTE bez limitu” nastąpi w terminie 24 godzin od jej zlecenia.
3.2.6. Po przekroczeniu przez Abonenta korzystającego z usługi „LTE bez limitu” 100 GB transmisji danych w technologii LTE w Cyklu
Rozliczeniowym, prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do końca tego cyklu i będzie wynosić nie więcej niż 2 Mb/s w przypadku
danych pobieranych oraz nie więcej niż 2 Mb/s w przypadku danych wysyłanych. Ograniczenie to nie będzie miało wpływu na
prędkość transferu danych poza usługą „LTE bez limitu”.
3.2.7. Z usługi „LTE bez limitu” można korzystać jedynie w zasięgu Sieci.”

Pozdrawiam :)
 #939969  autor: myk6414
 20 lip 2017, 14:13
Rozwiniesz

EDIT: Raz jeszcze przejżałem swoją umowę. Jest tam tylko taki wpis: "Transmisja danych w ramach Oferty Promocyjnej jest nielimitowana we wszystkich technologiach obsługiwanych przez operatora
(2G/3G/LTE). W przypadku naruszenia przez Abonenta bezpieczeństwa lub integralności Sieci Operatora i Usług Telekomunikacyjnych Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości transmisji danych w taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kBit/sek. Od kolejnego Cyklu Rozliczeniowego ograniczenie to zostanie zniesione. Może być ono ponownie wprowadzane przez Operatora w przypadku wystąpienia przesłanki wskazanej w pierwszym zdaniu niniejszego punktu. " I to jest wszystko co mam w umowie na temat blokowania. Nic o limitach
Ostatnio zmieniony 20 lip 2017, 14:31 przez myk6414, łącznie zmieniany 1 raz.
Online
 #939973  autor: takisobiejurek
 20 lip 2017, 14:28
Mam ten internet na firmę z T-mobile, i nie mam żadnego lejka co prawda mieszczę się w stu giga, ale były miesiące co pobrałem i z 400. W mim przypadku, gdzie mam dostępny DSL 6/1 lub radio na 5GHz max 8Mb/s i ciągłe przerwy, mam teraz 70/25 i minimum 20/20 zewnętrzny IP i 2 awarie po 4 godziny w ciągu 1,5 roku.
 #939975  autor: kaspeed
 20 lip 2017, 14:33
Ja coprawda mam radiowke 10/1za 70zl z limitem 150gb tak mam tez dwa mobilne internety.Orange 500gb z fajnym lejkiem technicznym jak za duzo pobierze w 24h 60gb i lejek....Mam.zewnętrzny ip w ORANGE i prędkości 45/30 stacjonarny net radiowy w życiu nie da mi takiej prędkości.Gdybym mial.wybor bral.bym światłowód.Na pewno mobil jest alternatywą jak wyjscia brak.Limity? Patrz tmobile heyah niemam zupelnie limitów:-)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #939989  autor: myk6414
 20 lip 2017, 14:51
Ale o czym my tu gadamy - LTE/Radiówka nigdy nie zastąpi (dobrego) kabla*. Koniec kropka.
Ja u siebie mam właśnie albo LTE z Plusa (miałem ostatnie 3 lata, z lejkami) albo właśnie T-M (bez lejka, ale z zapisem w umowie jw).

*u mnie we wsi pewien provider wszedł ze światłowodem - stawia go na słupach drewnianych, karze sobie płacić 159,99zł za 100Mbit + 599zł instalacja. Z tego co rozmawiałem z sąsiadami nie ma tygodnia żeby nie było awarii.
Online
 #940002  autor: f0ku5
 20 lip 2017, 15:22
Pakier, naucz się czytać, proszę :)
Przyczepiliscie się do tego nielimitowanego LTE, a kompletnie nie o to chodzi. To jest dodatkowa usługa, którą można włączyć.
W taryfie MAX nie ma żadnego lejka.