DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #89789  autor: Loop
 29 lip 2006, 21:29
Tak trochę off-topic:

wróciłem właśnie z urlopu na Wybrzeżu i... coś mnie zdziwiło.

Moja komórka ("dresiarski" SE K750i) zmieniła napis na wyświetlaczu - zamiast tradycyjnego dla telefonów SE napisu "PL-PLUS" pojawia się teraz napis "Plus GSM". Czyżby operator coś 'zmajstrował' przy pomocy SIM Application Toolkit /w Plusie to się chyba nazywa 'Plus MEGA'/?

Sorry za 'zaśmiecanie' forum, ale tak sobie pomyślałem, że być może zadziałał ten sam mechanizm co we wrześniu 2005 przy rebrandingu Idei na Orange - niektórzy użytkownicy dawnej Idei wyposażeni w odpowiednie karty SIM (z tzw. SIM Extra) przeszli 'automatycznie' na nową nazwę sieci.

Trochę mnie to dziwi w obliczu tego, że Plus od jakichś 3 miesięcy zrezygnował z dodawania określenia "GSM" na swoim logo oraz w swojej marce :lol:

 #89791  autor: D@rio
 29 lip 2006, 21:35
Prędzej bym powiedział że nazwa wyświetlana sieci musiała Ci się zaaktualizować przy korzystaniu z GPRSu...

Obrazek

 #89792  autor: Rokko
 29 lip 2006, 21:38
Patrze wlasnie na moj wyswietlacz i nadal jest PL-PLUS

 #89793  autor: przemek910
 29 lip 2006, 21:39
A gdy wyłączysz i włączysz telefon to wtedy wraca do PL-PLUS ? Czy nadal zostaje PLUS GSM?

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #89794  autor: D@rio
 29 lip 2006, 21:43
Prędzej bym powiedział że ma najnowszą PlusMega3 (karty GEMPLUS-a) i mu się zaaktualizowała poprzez GPRS, przy korzystaniu. Zdalnie, żadnych takich masowych aktualizacji kart SIM nie było z tego co się orientuję.

Obrazek

 #89795  autor: Loop
 29 lip 2006, 21:44
D@rio pisze:Prędzej bym powiedział że nazwa wyświetlana sieci musiała Ci się zaaktualizować przy korzystaniu z GPRSu...

Fakt! Przy okazji urlopu, po raz pierwszy udało mi się porządnie skonfigurować GPRS i WAP oraz trochę się tym "pobawić". Sam nie zwróciłem uwagi na tę zbieżność okoliczności :D

Tym niemniej - od 3 miesięcy marka sieci operatora Polkomtel S.A. zwie się "PLUS", już bez "GSM"...

 #89796  autor: D@rio
 29 lip 2006, 21:45
Loop pisze:
D@rio pisze:Prędzej bym powiedział że nazwa wyświetlana sieci musiała Ci się zaaktualizować przy korzystaniu z GPRSu...

Fakt! Przy okazji urlopu, po raz pierwszy udało mi się porządnie skonfigurować GPRS i WAP oraz trochę się tym "pobawić". Sam nie zwróciłem uwagi na tę zbieżność okoliczności :D

Tym niemniej - od 3 miesięcy marka sieci operatora Polkomtel S.A. zwie się "PLUS", już bez "GSM"...
No to już się wyjaśniło. No tak, marka się zwie Plus ale systemy telekomunikacyjne dalej są jakby to powiedzieć "by PlusGSM" ;)

Obrazek

 #90425  autor: mardall
 01 sie 2006, 17:32
U mnie Plus GSM wyswietla się, że hej!!!

 #90429  autor: pajorro
 01 sie 2006, 17:48
Mogli by się pozbyć tego GSM na końcu... :-) Skoro nazwa się może przy korzystaniu z GPRS zmienić.

Właśnie tak miałem ostatnio jak wsadzałem Tak Taka do 6021- najpierw był napis Era, a po wejściu w wap ERA. Niby to samo, ale dużymi literami ;-))

 #91525  autor: Michu
 03 sie 2006, 23:01
Moja komórka ("dresiarski" SE K750i) zmieniła napis na wyświetlaczu - zamiast tradycyjnego dla telefonów SE napisu "PL-PLUS" pojawia się teraz napis "Plus GSM". Czyżby operator coś 'zmajstrował' przy pomocy SIM Application Toolkit /w Plusie to się chyba nazywa 'Plus MEGA'/?


Generalnie protestuje przeciwko stawianiu dopisków "dresiarski" przed k750i. Prosze nie tyrac tego telefonu ani jego uzytkownikow.... :-D
Loop nie obrzydzaj mi telefonu :-)

 #92275  autor: Osk92
 05 sie 2006, 17:19
Mi czasami zamiast Era pisze ERA różnicy niby niewielka ale jak razi w oczy :lol: I zdaje mi się, że jakbym wyłączył i włączył telefon to byłoby inaczej :smt005

 #92278  autor: tomico
 05 sie 2006, 17:24
Mi na simtelligencie pisze Orange. A u mamy na simce pisze dalej Idea, ale ta simka jest sprzed 6 lat.