DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #85923  autor: kamil1221
 15 lip 2006, 00:00
Może niektórzy zauważyli, że w usłudze P4M jest luka.
Na czym polega - a to proste - wybieramy swój numer to znaczy *133*XXXXXXXXX#, i możemy sami do siebie zadzwonić.

Jeżeli mamy jeszcze, Simplusa, lub mixa ze starą platformą rozliczeniową, kiedy jedna osoba do nas zadzwoni a my nie mamy kasy możemy ja odebrać i rozmawiać.
Dlaczego - bo po każdej rozmowie w systemie P4M otrzymujemy, smsa z rachunkiem...

Ach ten plus...
Czy zauważyliście jeszcze inne luki w tym systemie??

 #85936  autor: D@rio
 15 lip 2006, 01:10
Jeżeli mamy jeszcze, Simplusa, lub mixa ze starą platformą rozliczeniową, kiedy jedna osoba do nas zadzwoni a my nie mamy kasy możemy ja odebrać i rozmawiać.
Dlaczego - bo po każdej rozmowie w systemie P4M otrzymujemy, smsa z rachunkiem...
a tego chyba nie zrozumiałem bo nie wiem o co Ci chodzi...czyli że co? że możemy odebrać rozmowę jak nie mamy kasy na koncie i wtedy bije Nam ujemnie? Czy tak?

Obrazek

 #85976  autor: kamil1221
 15 lip 2006, 12:07
Dokładnie tak można - raz mi się udało kiedy miałem starą platforme.
Teraz mam nową i już się tak nie da.

 #85999  autor: D@rio
 15 lip 2006, 15:10
kamil1221 pisze:Dokładnie tak można - raz mi się udało kiedy miałem starą platforme.
Teraz mam nową i już się tak nie da.
No coz ;-) jak widać żadna platforma Polkomtela nie jest idealna ;) mamy tylko "lepszą" i "gorszą" wersje :mrgreen:

Obrazek

 #92534  autor: nstn
 06 sie 2006, 12:04
Widziałęm kiedyś na POPach rachunki ujemne (tzn. ujemny stan konta). Czy to jest logiczne? chyba nie, ale obecnie juz chyba tak nie można mieć.

 #92542  autor: Opportunist
 06 sie 2006, 12:30
nstn pisze:Widziałęm kiedyś na POPach rachunki ujemne (tzn. ujemny stan konta). Czy to jest logiczne? chyba nie, ale obecnie juz chyba tak nie można mieć.
Teraz na pewnomożamieć ujemny stan konta w POPie, bo wprowadzili KREDYT. I każdy może mieć złotówkę na minusie :D :) :smt005

Obrazek

 #92556  autor: Klusek
 06 sie 2006, 12:51
mgrygiel pisze:
nstn pisze:Widziałęm kiedyś na POPach rachunki ujemne (tzn. ujemny stan konta). Czy to jest logiczne? chyba nie, ale obecnie juz chyba tak nie można mieć.
Teraz na pewnomożamieć ujemny stan konta w POPie, bo wprowadzili KREDYT. I każdy może mieć złotówkę na minusie :D :) :smt005
Ale przecież nie będziesz miał nic na minusie, tylko właśnie będziesz złotóweczkę na plusie :)

Obrazek
Obrazek

 #92557  autor: Opportunist
 06 sie 2006, 12:52
Klusek pisze:
mgrygiel pisze:
nstn pisze:Widziałęm kiedyś na POPach rachunki ujemne (tzn. ujemny stan konta). Czy to jest logiczne? chyba nie, ale obecnie juz chyba tak nie można mieć.
Teraz na pewnomożamieć ujemny stan konta w POPie, bo wprowadzili KREDYT. I każdy może mieć złotówkę na minusie :D :) :smt005
Ale przecież nie będziesz miał nic na minusie, tylko właśnie będziesz złotóweczkę na plusie :)
Różnie to sobie można tłumaczyć... w końcu później to sobie zabiorą :P

Obrazek

 #92558  autor: Klusek
 06 sie 2006, 12:54
Zbiorą owszem, przy następnym doładowaniu, ale stan konta nie będzie wskazywał ujemnej wartości :)

Obrazek
Obrazek

 #92572  autor: Opportunist
 06 sie 2006, 14:07
Dzwoniąc do automatycznego biura obsługi, w "zakładce" stan konta podają, że stan konta jest ujemny :P

Obrazek

 #92597  autor: nstn
 06 sie 2006, 16:47
Złotówka złotówką, ale ja widziałem kiedyś ponad 1000 (tysiąc) złotych na minusie => z tego co wiem to były to jakieś błędy softu

 #92636  autor: Btk_Tomas
 06 sie 2006, 19:13
Ta złotówka z kredytu zawsze jest na minusie.

 #92672  autor: pumba
 06 sie 2006, 20:22
Jeśli mowa o usłudze KREDYT w POPie to opisze sytuację z jaką niedawno się spotałem, a mianowicie: Miałem na koncie 12gr ale potrzebwałem 20gr no więc wysyłam SMSa o treści KREDYT na numer 808 sprawdzam stan konta a tu 88gr :shock: tak sobie licze i powinienem mieć 1,12zł (12gr które miałem na karcie + 1zł kredytu) z czego wynika że usługa KREDYT w Orange jest niedopracowana i zamiast dodawać tą złotówkę to odejmuje od aktualnego stanu konta i teoretycznie jeśli mielibyśmy stan konta 100zł to po wysłaniu takiego SMSa mielibyśmy już 99zł. Jestem ciekaw jak będzie jeśli doładuje ten numer czy potrącą mi 1zł czy 76gr (88gr obecny stan konta - 12gr które miałem wcześniej = 76gr) bo tylko tyle dali mi kredytu. Może ktoś miał już taką samą sytuację? Na dniach postaram się doładować tamten numer i zobaczymy ile kasy mi zabiorą z tego doładowania jeśli 1zł to będzie materiał dla Witka "Jak to w Orange z matematyką" ;)

 #92826  autor: D@rio
 07 sie 2006, 10:38
Dodam że Orange twierdzi uż usługa "Kredyt" działa tylko przy stanie konta 0.00,- ;)

Obrazek

 #92840  autor: pumba
 07 sie 2006, 11:22
D@rio nie do końca tak bo w regulaminie jest zapis
1. „Kredyt” („Usługa”) to Usługa promocyjna dostępna dla Użytkowników w ofertach Nowy POP, Orange Go, Jedna Idea na kartę, Dla Każdego, POP (w taryfach Zrób to Sam, Max, Hit i Weekend), którzy spełniają następujące warunki:
- saldo konta głównego Użytkownika jest niższe niż 20 gr.,
- nie mają możliwości wykonywania połączeń, lecz mają możliwość ich odbierania.

 #92870  autor: D@rio
 07 sie 2006, 13:23
No to widać konsultant który wysyłał do mnie e-mail'a z odpowiedzią kit wcisnął :?

Obrazek