DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 4 z 29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 29

 #713666  autor: ciekawy
 27 kwie 2014, 14:25
tMati,
no widzisz, zawsze jest rozwiązanie, mogą zrobić między sieciami, jeśli na tym zarobią,a przypuszczam że tak,

Halset,
najwięcej o naganiaczach krzyczą ci,którzy nimi sami są jak ty, najepszym przykładem są komentarze jaki to PLAY zły bo brał mtr bez wspomnienia że wszystkie sieci brały mtr i że Orange do dziś bierze ftr,piszecie naganiacze że PLAY inne sieci dają zasięg i robicie wrażenie że PLAY trzeb wspomagać,nikt nie wspomni że sieci udostępniające zasięg robią to dla kasy pochodzącej od PLAY

 #713718  autor: Halset
 27 kwie 2014, 15:37
nikt nie wspomni że sieci udostępniające zasięg robią to dla kasy pochodzącej od PLAY
Jesteś betonem. Ile razy można Ci tłumaczyć, że Play płaci krople w morzu dla możliwości korzystania i żadnych korzyści nie powinien dostawać, poza zasięgiem. A Twoje pierniczenie - płaci grosze i wszystko mu się należy. Beton!

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"

 #713747  autor: goral2099
 27 kwie 2014, 17:01
Halset: Myślisz, że jeżeli były by to "grosze" to wszystkie sieci pchały by się w umowy roamingowe? :)

A tak w ogóle to musicie sobie odpuścić z ciekawym, bo straszny syf robicie. I to gdzie się da. Nie wiem po ile macie lat, ale chyba niezbyt wiele...moderacja mogłaby się wziąć za tą waszą wojenkę.

 #713757  autor: Halset
 27 kwie 2014, 17:49
goral2099 pisze:Halset: Myślisz, że jeżeli były by to "grosze" to wszystkie sieci pchały by się w umowy roamingowe? :)
Ostatni raz piszę poza tematem.
Pchały się :D? Przecież to jest narzucone przez UKE. Już od samego początku istnienia Play W3 zostały do tego zmuszone.

 #713819  autor: ciekawy
 27 kwie 2014, 21:08
goral2099,
jaką wojenke ? on jest zaprogramowany i będzie bredził,że PLAY fuj i be,a to nieprawda,

Halset,
kto kogo zmuszał ?
Plus sprzedaje zasięg nie tylko PLAY ale też innym sieciom

 #713824  autor: Halset
 27 kwie 2014, 21:14
ciekawy,
Czy Ty kiedyś zrozumiesz, że Play to operator taki jak Plus Orange i TMobile a nie operator wirtualny typu Virgin Mobile, mBank czy inne cuda, który jak szybko wchodzą na rynek tak szybko odchodzą?
Co mają gruszki do jabłek?

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"

 #713827  autor: ciekawy
 27 kwie 2014, 21:23
Halset,
oczywiście że PLAY to sieć jak Plus,T,Orange, więc nie wiem dlaczego akurat o tym napisałeś ?

ale lepiej jeśli sieć ma opcje zasięgu na roamingu niż jeśli nie ma,

Gruszki do Jabłek mają to,że obaj mają blogi :)

 #713838  autor: bazooka
 27 kwie 2014, 21:49
Odnosząc się konkretnie do tematu "HD Voice" - cała ta dyskusja i przepychanka nie ma żadnego znaczenia, bo całe HD Voice jest tak potrzebne w codziennym życiu jak telewizja 3D...
...czyli urządzenia do jego odbioru mamy już długo (telefony do obsługi HD Voice i TV do 3D) - tylko część i to po jednej sieci nam to daje (w PLAY czytaj: tylko po macierzystej) a jest to cenione przez wąskie grono odbiorców, których nazwałbym "gadżeciarzami"... tak samo jest z telewizją 3D - TV ponakupowali a kanałów w tym trybie ze świeczką szukać :)

Idąc dalej tym tokiem myślenia: pisanie w stylu @ciekawego, że "to wstyd by Orange nie dawało tego co Play czy inne sieci to już mają" jest szukaniem "dziury w całym" czyli by podzielić naród, by zhejtować, by okazać "fanbojstwo" w pełnym tego słowa znaczeniu...
...w jednym momencie nasz @ciekawy - pisze, o świadomym wyborze sieci, w drugim miejscu mówi o wstydzie za operatora - wyobraź sobie Panie prowadzący tu rozmowę (czyt. @ciekawy) mam w dupie cały P4, czy całe wirtualne na nim działające gdy mam cieszyć się darmowymi rozmowami do końca czerwca (Virgin) po sieci P4 a nie mogę się przemieszczać tocząc rozmowę... :!: ...
MaciejM pisze:Nie wspominając o szybkim drenażu baterii przy włączonej transmisji danych w Play.

HD Voice mi nie jest do niczego potrzebne, nie mam ochoty czuć..., jak niektórzy powyżej piszą, że z tym bajerem czują "jakby rozmawiali przez głośnomówiący" - to jest argument ku HD Voice :?:
Absolutnie jakość rozmowy całkowicie wystarczająca jest w Orange - nie widzę powodów by pompować ten balon - pomyślmy chwilę o ludziach nie mających telefonu z tym wsparciem lub nie używających 3G, oraz przemieszczających się w ciągu dnia... Myślę, że ważniejsze jest to drugie i podobnie myśli Orange :)

...przy okazji jeszcze jedno co do niektórych forumowiczów - przypisanie roamingu innej sieci w P4 odbiera nam możliwość HD Voice - czy się mylę :?:


P.S.
Aha - i by nie było: mam i Virgin działające na P4 i Orange oraz mam możliwość odbioru TV 3D... :-D
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2014, 21:51 przez bazooka, łącznie zmieniany 1 raz.

 #713840  autor: Halset
 27 kwie 2014, 21:51
ale lepiej jeśli sieć ma opcje zasięgu na roamingu niż jeśli nie ma
Nie wiem ile Cię uczą na tych szkoleniach albo jesteś podatny na bełkot marketingu Play ale nie pisz bzdur.
Od zawsze dobra solidna infrastruktura to podstawa.
Dałeś się zmanipulować reklamą P4 a próbujesz innym to wciskać.
Roaming to wyjście ewakuacyjne, to wyjście z sytuacji a nie zaleta. Roaming nigdy nie był zaletą i nie będzie. Co widać jak ten roaming działa. Każda inna sieć po swoich nadajnikach lata bez zająknięcia a Play - każdy o tym wie, jak ta pseudo sieć działa. Działa beznadziejnie i kilka miejsc, gdzie dobrze działa w skali kraju tego nie poprawi. To jest kropla w morzu. To są ułamki procent do powierzchni naszego kraju
Więc skończ i wstydu sobie oszczędź.
Koniec spamowania. Kończę temat i syfylis jaki zrobiłem przez te dwa dni.....za co sorry ;-)

[ Dodano: 2014-04-27, 21:56 ]
sebusy,
Ale mimo tego w Play nie zawsze działa HDVoice. Ta sieć jest na tyle przeciążona, że jak w Orange na 2G zrzuca na HR z FR, tak w Play zrzuca z HDVoice.
Druga jeszcze jedna ważna sprawa.
Użytkownicy Play nie wiedzą jak ich słabo słychać w słuchawkach. Nałykali się tego bełkotu o HDVoice, w swojej słuchawce słyszą innych a ich samych rozmowca nie słyszy i musi się domyślać co autor miał na myśli.
W TM mamy HDVoice na 2g i 3g i to zawsze działa. Nie ma takich cyrków jak w Play.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"

 #713845  autor: bazooka
 27 kwie 2014, 22:05
Halset pisze:Użytkownicy Play nie wiedzą jak ich słabo słychać w słuchawkach. Nałykali się tego bełkotu o HDVoice, w swojej słuchawce słyszą innych a ich samych rozmowca nie słyszy i musi się domyślać co autor miał na myśli.
W TM mamy HDVoice na 2g i 3g i to zawsze działa. Nie ma takich cyrków jak w Play.
Co do pierwszego: racja święta, ale przekonaj takiego @ciekawego i sp. ...
...co do drugiego nie wypowiadam się, nie mam i nie mam zamiaru mieć T :)

 #713847  autor: Halset
 27 kwie 2014, 22:11
sebusy,
Ja właśnie jestem w Plusie i mam zamiar coś wybrać - TM lub O. I chyba raczej wezmę T za lepszą jakość głosową i nie chodzi tu o HDVoice ale o rozmowy na 2G.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"

 #713855  autor: Krystian_4G
 27 kwie 2014, 22:34
Plusa chwalilem zawsze za jakosc polaczen w 3G 2100, stosuja w GSM tez kodek AMR.

Krystian

 #713858  autor: Halset
 27 kwie 2014, 22:42
Krystian_4G,
Na pewno stosują zieloni w GSM kodek AMR? Jestem w Plusie od lat i mam całkiem odmienne zdanie. Dlatego chce z Plusa zrezygnować

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"

 #713859  autor: Krystian_4G
 27 kwie 2014, 22:47
Oj juz lata to stosuja jeszcze jak mialem starego SE to w trybie serwisowym pokazywal AMR FR lub AMR HR oczywiscie byly miejsca gdzie szlo tylko EFR FR a HR to lata temu w sylwestra czy wigilie

Krystian

 #713862  autor: Halset
 27 kwie 2014, 23:02
Krystian_4G pisze:Oj juz lata to stosuja jeszcze jak mialem starego SE to w trybie serwisowym pokazywal AMR FR lub AMR HR oczywiscie byly miejsca gdzie szlo tylko EFR FR a HR to lata temu w sylwestra czy wigilie
W Orange jest też ten kodek i też jak w Plusie czasami lata na FR a czasami na HR.
W TM tego nie ma, bo tam jest zawsze FR, dlatego jest lepsza jakość na 2G i mogą jechać na HDvoice po 2g.
Plus strasznie obniżył loty niestety.....

 #713866  autor: Krystian_4G
 27 kwie 2014, 23:13
Kazdy ma z nas swoje doswiadczenia z dana siecia, jesli u Ciebie Plus kuleje to warto potestowac i wybrac cos optymalnego dla siebie. U mnie Plusik daje rade mam kolo siebie bts-a tej sieci zreszta z tej lokalizacji podaje najlepszy sygnal ale to kwestia samej lokalizacji i dalej moze byc zupelnie inaczej i tak z pewnoscia jest. Tu niema co sie obrzucac emocjami biznes to biznes kazdy bierze to co najlepsze dla siebie podpowiem ja wybralem fioletowego.

Krystian

 #713871  autor: ciekawy
 27 kwie 2014, 23:25
też wybrałem PLAY po czytaniu komentarzy jaki to zły ten PLAY, ale nie byłbym sobą gdybym tego sam nie sprawdził,okazało się,że nie dość,że miałem lepszą ofertę to jeszcze jakość zasięgu lepsza niż w innych sieciach,no może Plus z całej 3 dorównywał PLAY jakością zasięgu, mam PLAY wybrany świadomie,nie dla telefonu i nie mam zamiaru zmieniać na nic innego bo to jest najlepsza sieć jaką miałem,a miałem wszystkie Plusa,T-Mobile,Orange,zawsze coś chrzanili,a PLAY nawet jak coś zmienia to nic nie chrzani, to jest sieć taka jaka powinna być sieć komórkowa

 #713873  autor: Halset
 27 kwie 2014, 23:29
Krystian_4G,
Ale nie chodzi o moje miejsce zamieszkania. Pracuje jako PH i objeżdżam ponad pół Polski i jestem w wielu miejscach. Plus kiedyś był mega. Ale na tle tego co TM prezentuje po N! nie ma co porównać. Nawet Orange w wielu miejscach chodzi lepiej niż Plus.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"

 #713892  autor: Krystian_4G
 28 kwie 2014, 00:07
Halset - mowilem tylko o swojej lokalizacji z punktu mojego siedziska ja do nikogo nie pije tylko opisalem jak u mnie jest punktowo. Z zawodu jestem kierowca tez jezdze po PL i moje oko kulawe mowi Plus nie ustepuje TM a Zachodnio pomorskim lideruje Plus natomiast Podlaskie i Mazury faktycznie TM tam nieznacznie wygrywa to sa roznice dla mnie malo istotne bo jestem w Play :-)

Krystian

 #713895  autor: ciekawy
 28 kwie 2014, 00:18
Krystian_4G,
oczywiście,że Plus w niczym nie ustępuje T może poza HD Voice
  • Strona 4 z 29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 29