DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 3 z 29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29

 #713341  autor: ciekawy
 26 kwie 2014, 17:05
Halset,
nie nazywaj mnie fanbojem bo to miano należy się tobie fanboju Orange, piszesz jakie to Orange jest super,a nawet nie potrafi dorównać Play-owi, Play od dawna ma lepszej jakości rozmowy niż Orange,
tak, jak zwykle, gdyby admini nie kasowali postów w których głupio piszesz i na które ci ludzie odpowiadają to inni mogliby to sobie poczytać co to znaczy że jak zwykle byłeś w błędzie,
nie odpisuj już na ten post bo szkoda czasu na rozmowe z tobą,potem jakiś twój znajomy admin skasuje posty żebyś mógł napiać "Jak zwykle?"

 #713346  autor: Halset
 26 kwie 2014, 17:26
Halset,
nie nazywaj mnie fanbojem bo to miano należy się tobie fanboju Orange, piszesz jakie to Orange jest super,a nawet nie potrafi dorównać Play-owi, Play od dawna ma lepszej jakości rozmowy niż Orange,
W hejtowaniu jesteś mistrzem. I sorry ale jak aż tak dobry w tym nie jestem. Więc pass.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"

 #713360  autor: cyanoone
 26 kwie 2014, 18:01
Panowie po co się kłócić i niszczyć sobie nerwy? Niech każdy płaci komu chce. Wybór operatora jest indywidualną sprawą każdego klienta.
Pozdrawiam ;-)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #713364  autor: Halset
 26 kwie 2014, 18:09
A i jeszcze jedno - albo masz braki @ciekawy w nauce albo brak Ci kultury, ponieważ zaimki osobowe się pisze z dużej litery.

Edit
Albo po prostu masz takie braki, że nie wiesz co to zaimek osobowy ;)
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2014, 18:23 przez Halset, łącznie zmieniany 1 raz.

 #713370  autor: ciekawy
 26 kwie 2014, 18:19
albo taki jest styl tego nicku

 #713376  autor: pipawolowa
 26 kwie 2014, 18:40
Drogi Panie Moderatorze zamknij ten wątek (tutaj zaraz się krew poleje).

"Fantazja jest ważniejsza od wiedzy." A Einstein

 #713504  autor: janekt
 27 kwie 2014, 00:00
Halset, ciekawy- po co takie emocje? To jest poważne forum telekomunikacyjne, a mam wrażenie, że jestem w jakiejś piaskownicy. Trollowanie to nie jest dobry pomysł na nabijanie sobie licznika z liczbą napisanych postów- wiadomo, każdy chciałby mieć jak najwięcej, ale bez przesady,
Proszę, chociaż dzisiaj "zawieście broń". Jest kanonizacja Jana Pawła II, bez którego być może nie moglibyście tutaj swobodnie pisać. Dzień szczególny, wyjątkowy, nigdy więcej się nie powtórzy. Szkoda, gdyby został zmarnowany na dalsze spory...

JanekT

 #713594  autor: Ricki1980
 27 kwie 2014, 12:16
Mogę potwierdzić, że w DCS Play działa HD Voice. Xperia Z1 spisuje się świetnie. Stary muzealny SGS 2 tylko w UMTS, ale to w nim można podglądać w menu serwisowym jaki kodek jest używany i tylko do tego nadaje się świetnie.

Do grona telefonów działających w GSM z HD Voice mogę dodać Moto G i Xperie U.

 #713621  autor: ciekawy
 27 kwie 2014, 13:09
janekt,
masz racje, dawno bym odpuścił gdyby mnie nie obrażał i nie wmawiał że każda sieć według niego jest lepsza niż Play, on nie rozumie że ludziom którzy świadomie wybrali Play ta sieć odpowiada,

Ricki1980,
dobrze wiedzieć

 #713632  autor: Halset
 27 kwie 2014, 13:34
Ricki1980 pisze:Mogę potwierdzić, że w DCS Play działa HD Voice. Xperia Z1 spisuje się świetnie. Stary muzealny SGS 2 tylko w UMTS, ale to w nim można podglądać w menu serwisowym jaki kodek jest używany i tylko do tego nadaje się świetnie.

Do grona telefonów działających w GSM z HD Voice mogę dodać Moto G i Xperie U.
Ciekawe jak to działa?
Jak pisał @MaciejM
W Warszawie i w Białymstoku wymuszałem pasmo GSM1800 w Play. Zasięg nawet dobry, rozmowy dobrej jakości pod warunkiem, że się nie przemieszczamy.

Podczas przemieszczania trzaski, szumy, a nawet zerwanie połączenia. Handoveru z GSM1800 do roamingu nie zrobili.
to się wszystkiego można spodziewać.

Jeszcze tylko brakuje potwierdzenia tego, co piszą inni, że na roamingu TM net działa do 15Mb/s i tego, aby na roamingu TM puścił po HDVoice :smt101

 #713636  autor: ciekawy
 27 kwie 2014, 13:39
Halset,
a co ci znowu przeszkadza gdyby T puścił po roamingu HD Voice dla PLAY ?
LTE PLAY ma zagwarantowane w umowie roamingowej z T,fajnje, co ?

 #713645  autor: Halset
 27 kwie 2014, 13:57
ciekawy pisze:Halset,
a co ci znowu przeszkadza gdyby T puścił po roamingu HD Voice dla PLAY ?
LTE PLAY ma zagwarantowane w umowie roamingowej z T,fajnje, co ?
Mi nie przeszkadza. Ale TM na tym więcej straci niż zyska. Net tej samej prędkości roamingu, co abonent TM. HDVoice po całej sieci w 2g i 3g w TM dla ich klienta - to samo Play?
Itd.
Oferty w TM zazwyczaj są ciut droższe a jakość TM była zawsze lepsza poprzez swoją infrastrukturę.
Więc w jaki sposób klientów będą utrzymywać w swojej sieci, jak w Play będzie miał więcej pasma LTE, jakość połączeń podobna, takich naganiaczy jak Ty itd?
To by świadczyło, że TM sobie sam kopie dołek.
Dlatego póki to nie będzie oficjalnie, w bajki nie wierzę.

Co do LTE - nie powtarzaj bajek. Nikt tego oficjalnie nie powiedział. To tylko domysły dziennikarzy.

 #713654  autor: ciekawy
 27 kwie 2014, 14:05
Halset,
jeśli ktoś tu jest naganiaczem to ty o czym może świadczyć służbowa komórka w T,
PLAY należałyby się dobre warunki,w końcu za ten zasięg PŁACI,nie dostaje go za darmo,a T na tym zarabia, nie ma tu nic dziwnego w takim układzie

 #713659  autor: tMati
 27 kwie 2014, 14:13
Panowie, dopóki nie poznamy szczegółów umowy między T-mobile i Play, to możemy tylko gdybać.
Zgadzam się z Halset, że umowa w takiej formie byłaby samobójem dla T-mobile i nie sądzę by HDvoice poszło po roamingu, prędzej mogliby się dogadać i zrobić HDvoice w połączeniach między sieciami.

 #713665  autor: Halset
 27 kwie 2014, 14:23
Nr telefonu w TM nie jest mój i nie używam go poza sprawami służbowymi.
A Ty masz Play i używasz go 24h na dobę. Więc to Ty jesteś naganiaczem
PLAY należałyby się dobre warunki,w końcu za ten zasięg PŁACI,nie dostaje go za darmo
Nie rozmieszaj mnie :) Każdy pracownik Play używa tego argumentu. Szkolenia widzę, nie idą na darmo.
Ale to jest kropla w morzu nakładów finansowych TM. Prawie 4,5 mld złotych kosztuje całe N! czyli ponad 2mld na jedną sieć. Do tego trzeba to jeszcze utrzymać. Play płaci za możliwość korzystania a nie za wszystkie walory TM.
I ten argument płacenia za roaming to drugi największy bełkot naciągaczy i pracowników sieci Play. Pierwszy to zasięg 4 sieci i wciskanie kitów, że Play ma najlepszy zasięg.

Dla mnie koniec OT. Nie mam zamiaru pisać z betonem na tym forum jakim jest @ciekawy.
Kończę to śmiecenie w wielu tematach bo mam ciekawsze zajęcia. I przepraszam za burdel w tematach.

***************************************************************************
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2014, 17:06 przez Halset, łącznie zmieniany 4 razy.

 #713666  autor: ciekawy
 27 kwie 2014, 14:25
tMati,
no widzisz, zawsze jest rozwiązanie, mogą zrobić między sieciami, jeśli na tym zarobią,a przypuszczam że tak,

Halset,
najwięcej o naganiaczach krzyczą ci,którzy nimi sami są jak ty, najepszym przykładem są komentarze jaki to PLAY zły bo brał mtr bez wspomnienia że wszystkie sieci brały mtr i że Orange do dziś bierze ftr,piszecie naganiacze że PLAY inne sieci dają zasięg i robicie wrażenie że PLAY trzeb wspomagać,nikt nie wspomni że sieci udostępniające zasięg robią to dla kasy pochodzącej od PLAY

 #713718  autor: Halset
 27 kwie 2014, 15:37
nikt nie wspomni że sieci udostępniające zasięg robią to dla kasy pochodzącej od PLAY
Jesteś betonem. Ile razy można Ci tłumaczyć, że Play płaci krople w morzu dla możliwości korzystania i żadnych korzyści nie powinien dostawać, poza zasięgiem. A Twoje pierniczenie - płaci grosze i wszystko mu się należy. Beton!

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"

 #713747  autor: goral2099
 27 kwie 2014, 17:01
Halset: Myślisz, że jeżeli były by to "grosze" to wszystkie sieci pchały by się w umowy roamingowe? :)

A tak w ogóle to musicie sobie odpuścić z ciekawym, bo straszny syf robicie. I to gdzie się da. Nie wiem po ile macie lat, ale chyba niezbyt wiele...moderacja mogłaby się wziąć za tą waszą wojenkę.

 #713757  autor: Halset
 27 kwie 2014, 17:49
goral2099 pisze:Halset: Myślisz, że jeżeli były by to "grosze" to wszystkie sieci pchały by się w umowy roamingowe? :)
Ostatni raz piszę poza tematem.
Pchały się :D? Przecież to jest narzucone przez UKE. Już od samego początku istnienia Play W3 zostały do tego zmuszone.

 #713819  autor: ciekawy
 27 kwie 2014, 21:08
goral2099,
jaką wojenke ? on jest zaprogramowany i będzie bredził,że PLAY fuj i be,a to nieprawda,

Halset,
kto kogo zmuszał ?
Plus sprzedaje zasięg nie tylko PLAY ale też innym sieciom
  • Strona 3 z 29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29