DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 1 z 54
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 54
 #583346  autor: INTRO
 19 wrz 2012, 11:51
Dzisiaj na jednym z portalli telekomunikacyjnych wyczytałem, że są plany udostępnienia w Play trzeciego partnera roamingowego PTC. Ponoć na nowych kartach sim trzecim preferowanym operatorem stał się T-Mobile. A PTC potwierdziło, że taki zamiar ze strony obu operatorów jest.

http://www.gsm.biz.pl/

Na tym portalu można znaleźć takie informacje.

 #583350  autor: DanielR
 19 wrz 2012, 12:11
Czekają, bo pewnie jeszcze nie sklecili kolejnej miernej reklamówki z Wojewodą. :wink:
A tak całkiem poważnie. Każdy z każdym powinien mieć roaming i tyle.

 #583354  autor: Kryniczanin
 19 wrz 2012, 12:13
W końcu będzie jakiś normalny zasięg. U mnie PTC rządzi.

 #583367  autor: Artur051
 19 wrz 2012, 12:36
Jeśli i PTC będzie partnerem roamingowym to dla mnie bomba ;). Najlepszy zasięg w Płocku ma właśnie PTC ;). Chociaż na samego Playa macierzystego nie mogę narzekać bo jakość lepsza niż centek i plus ;).

[ Dodano: 2012-09-19, 12:37 ]
ciekawe czy hd voice w T będzie też dostępe na simkach Play ;)

 #583370  autor: get
 19 wrz 2012, 12:39
Czas najwyższy by Play zabrał się za pokrycie zasięgiem całego kraju.

 #583371  autor: Artur051
 19 wrz 2012, 12:48
get pisze:Czas najwyższy by Play zabrał się za pokrycie zasięgiem całego kraju.
Gdyby tak dołączyli się do projektu NetWorks! :) Własny zasięg wszędzie gdzie O i T by był :)

 #583376  autor: Andrzej24
 19 wrz 2012, 13:39
Dla mnie dobra wiadomość bo u mnie T-mobile ma najlepszy zasięg. Play będzie miał największy zasięg

 #583383  autor: NokiaUser
 19 wrz 2012, 13:59
Po prostu genialna wiadomość. Teraz duży zasięg będzie niewątpliwym plusem Play. ;)

 #583385  autor: Sig
 19 wrz 2012, 14:06
NokiaUser pisze:Po prostu genialna wiadomość. Teraz duży zasięg będzie niewątpliwym plusem Play. ;)
Nie jest. W każdej chwili zamieniłbym zasięg trzech, czy jak ma być wkrótce czterech sieci w Play na JEDEN zasięg porównywalny z obojętnie którym operatorem W3. Zapewniłoby to nie tylko prawdziwie ogólnopolską ofertę internetu mobilnego, ale też rozwiązało problemy z roamingiem (sieć zajęta, zrywanie trwających połączeń itd.). Nie są to na szczęście częste problemy, ale się zdarzają i są to sytuacje przez które Play nigdy nie będzie moim podstawowym, "zarobkowym" telefonem/internetem. Chyba, że znów ruszą z budowa własnej sieci.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #583387  autor: UndiscloseD
 19 wrz 2012, 14:08
Jakby się okazało, że to prawda, to dopiero nastąpi odpływ z T-Mobile do Play, bo klienci będą mieli ceny Play z zasięgiem T-Mobile :D

 #583391  autor: Artur051
 19 wrz 2012, 14:29
Sig pisze:Zapewniłoby to nie tylko prawdziwie ogólnopolską ofertę internetu mobilnego, ale też rozwiązało problemy z roamingiem (sieć zajęta, zrywanie trwających połączeń itd.).
Mając Play od roku nie uświadczyłem tego ;). Telefon płynnie się przełącza między sieciami ;). Sieć zajęta może raz przez cały okres użytkowania doświadczyłem na zasięgu centka. Ale w tym miejscu sieć zajęta występowała też i u klientów Orange ;)

 #583433  autor: andx
 19 wrz 2012, 16:52
Artur051 pisze:
Sig pisze:Zapewniłoby to nie tylko prawdziwie ogólnopolską ofertę internetu mobilnego, ale też rozwiązało problemy z roamingiem (sieć zajęta, zrywanie trwających połączeń itd.).
Mając Play od roku nie uświadczyłem tego ;). Telefon płynnie się przełącza między sieciami ;). Sieć zajęta może raz przez cały okres użytkowania doświadczyłem na zasięgu centka. Ale w tym miejscu sieć zajęta występowała też i u klientów Orange ;)
No to Ci gratuluję! Mam 3nr w Play od 4lat i gdyby nie sytuacja finansowa, to zmieniam operatora natychmiast. Jest to sieć która wstrzeliła się w sytuację, jaka panuje w kraju i pewnie większość ludzi godzi się z gorszą jakością usług z powodu finansów. Nie wierzę że jakiś tam celebryta, aktor, czy polityk korzysta z sieci Play.

 #583448  autor: Edmund
 19 wrz 2012, 17:57
Dla mnie to jest kretynizm żeby korzystali z zasięgu kolejnego partnera roamingowego.
Jedynym i najrozsądniejszym rozwiązaniem jest rozbudowa własnej sieci, w którą powinni zainwestować dużo kasy, a nie w kolejne reklamy z Kubą. Wiadomo, że mścić się będą decyzje dot. przetargów i przydziału częstotliwości, ale sądzę, że jeżeli postarają się o paczkę 15MHz z 1800MHz i wykorzystają ją na BTSach to sieć zyska na jakości.
Poza tym zapominamy o jednej rzeczy - posiadanie kolejnego partnera roamingowego rodzi problemy w postaci konfiguracji handoverów. Jak Play postara się o całkowite skonfigurowanie handoverów z Plusem z którym już ma umowę to już to może dać pewne efekty.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #583450  autor: NokiaUser
 19 wrz 2012, 18:02
andx pisze:Nie wierzę że jakiś tam celebryta, aktor, czy polityk korzysta z sieci Play.
No jak nie jak tak? A Kuba Wojewódzki? :lol:
Jest znany jakiś przybliżony termin, w którym karty Play będą już logować się do T-Mobile?

Jedyne, co mam, to złudzenia, że telepolis.pl na lepsze się zmienia

 #583457  autor: bolek2004
 19 wrz 2012, 18:25
Wg mnie to bez sensu jest. Jak wchodził play reklamował się telefonami 3g więc myślałem że postawią na stawianie nadajników 3g i w tym kierunku pójdą, potem zaczęli stawiać 2g, pewnie tylko dlatego żeby nałapać klientów bo i tak większość miała telefony 2g, a tu się okazuje że postawili bardziej na roaming, nie wiem może wyliczyli że stawianie nadajników jest droższe niż opłaty za roaming. Tak na prawdę to nie wiem po co kolejny roaming, być może część osób będzie zadowolona bo w niektórych lokalizacjach T ma najlepszy zasięg ale wg mnie nic to nie zmieni, bo jak ktoś dużo jeździ po Polsce i rozmawia to wie że niestety żeby wszystko było ok trzeba na sztywno ustawić roaming plusa albo orange.

 #583469  autor: andx
 19 wrz 2012, 19:12
Ciekawe jak sobie poradzą z Etykietką, jak dojdzie T-Mobile :color: :color: :smt068

 #583474  autor: pakierhakierxd
 19 wrz 2012, 19:47
Wg mnie pozytywne info ale bardziej wolę i tak zasięg w 1800 gsm + do netu w komputerze,tablecie lte bo w komórkach narazie nie dużo to jest.

Pozdrawiam :)

 #583480  autor: Ricki1980
 19 wrz 2012, 20:12
Być może chodzi o zaoferowanie HD Voice większej klienteli?

 #583481  autor: pakierhakierxd
 19 wrz 2012, 20:12
Możliwe :)

Pozdrawiam :)

 #583627  autor: zik
 20 wrz 2012, 14:22
Czy komuś udało się już zalogować do sieci T-Mobile?
W sumie brakowało w Play zasięgu tej sieci. Jeśli taka możliwość dojdzie to jednym słowem Play wymiata :) gdyż są miejsca gdzie to T-Mobile ma najlepszy zasięg. Ciekawe jak rozwiążą priorytety logowania do poszczególnych operatorów. Obecnie kasę z obecności klientów Playa trzepie tylko Orange i Plus, a TM musi obejść się smakiem. Kilka milionów abonentów z oczywistych względów kusi...
  • Strona 1 z 54
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 54
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 54