DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #69729  autor: Kaczy
 23 kwie 2006, 21:52
Czy znacie jakieś dobre strony (mogą być angielskojęzyczne), gdzie jest dobrze opisane w jaki sposób otrzymuje się takie prędkości UMTS`u.

Chodzi mi o to jakie są tam używane modulacje i inne techniki zwiększające przepływność w kanale! Ewentualnie o inne techniki jakie tam są użyte, w celu otrzymania tej prędkości jaka jest.

Za wszelkie linki będę bardzo wdzięczny :)

...::: Made for loneliness :::...

 #69736  autor: D@rio
 23 kwie 2006, 22:46
Przyjedź do LBN'a to Ci dam książki ;)

natomiast do co UMTS => www.eraumts.com.pl (tam kiedyś była opisana modulacja kanałów itp. )

Obrazek

 #69739  autor: Kaczy
 23 kwie 2006, 22:51
D@rio pisze:Przyjedź do LBN'a to Ci dam książki ;)
To podaj mi namiary na tą książkę, a znajdę ją na jakimś wydziale mojej Politechniki

...::: Made for loneliness :::...

 #69742  autor: D@rio
 23 kwie 2006, 23:01
Kaczy pisze:
D@rio pisze:Przyjedź do LBN'a to Ci dam książki ;)
To podaj mi namiary na tą książkę, a znajdę ją na jakimś wydziale mojej Politechniki
1. GSM ależ to proste! - W. Haubowicz

2. Uslugi i bezpieczeństwo w sieci GSM/GPRS - M. Walczyk , A. Simon

3. A. Jaszczyk - Wstęp do telekomunikacji

4. Teleinformatyka - M. Norris

No i oczywiście wszelkie zbiory włąsne z internetu. Ale w tych książkach dużo powinieneś znaleźć a jeśli chodzi o UMTS to na tej stronie.

Pozdrawiam.

Obrazek

 #69766  autor: Kaczy
 24 kwie 2006, 13:12
Dzięki za tytuły :)
Dostajesz "pomógł"...

...::: Made for loneliness :::...

 #69865  autor: D@rio
 25 kwie 2006, 02:28
Dzięki :D ewentualnie jak bardzo coś potrzebujesz w formie drukowanej to np. mógłbym Ci przefaxować pewne wydruki które mam z źródeł własnych ;) (a to mam np. dot. UMTS-u).
Jeśli chodzi o EDGE to dużo znajdziesz na ten temat w książce nr. 2 na bank i wiem że coś jest jeszcze w książce nr. 4 - to bankowo. Pozostalych tytułów nie jestem pewny czy akurat będzie opisana fizyczna strona (poprostu nie pamiętam...) ;)

Obrazek