DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #67714  autor: gm
 15 kwie 2006, 13:35
Czy jest możliwośc skonfigurowania Nokii 6230 tak aby Mini Opera łączyła się po profilu WAP GPRS a nie INTERNET GPRS? Jeżeli tak to jak tego dokonać.

Zamieniłem Nokię na SE i wróciłem do Nokii :-)

 #67716  autor: ywis
 15 kwie 2006, 13:56
Z tego co mi wiadomo, to przez INTERNET GPRS jest taniej.
A czy można dokonać takiej konfiguracji, to nie mam pojęcia. Może gdzieś na stronach ORANGE poszukaj.

 #67719  autor: gm
 15 kwie 2006, 13:59
Szukam ustawień na Plusa (przepraszam, ale zapomniałęm dodać). Mam w Plusie pakiet 50 MB na wap gprs lub internet gprs. W takiej sytuacji wolę, żeby mi taryfikowało co 10 kB a nie co 100 kB. Często zdarza się, że sprawdzam pocztę przez Nokię 6230 i mam w ciągu jednej sesji 5-10 kB.

Zamieniłem Nokię na SE i wróciłem do Nokii :-)

 #67845  autor: pumba
 15 kwie 2006, 22:49
hmm ale czy będzie to tak naprawde opłacalne, nie wiem jak wyglądają opłaty w plusie ale ja jak miałem abo w erze to WAP był liczony po 10kB a internet po 100kB po takiej samej stawce więc nie było sensu takiej zmiany

 #67864  autor: D@rio
 15 kwie 2006, 23:40
pumba pisze:hmm ale czy będzie to tak naprawde opłacalne, nie wiem jak wyglądają opłaty w plusie ale ja jak miałem abo w erze to WAP był liczony po 10kB a internet po 100kB po takiej samej stawce więc nie było sensu takiej zmiany
w PlusGSM jest podobnie. Stawka GPRS 100kB do WWW jest taka sam co, do WAP za 10kB a więc tak mu wychodzili o wiele lepiej...

 #67886  autor: gm
 16 kwie 2006, 06:52
Już pisałem, że mam pakiet 50 MB i może go zużyć łącząc się po profilu apn_internet lub apn_wap. Wolę łączyć się przez wap że względu na wolniejsze zużywanie pakietu, bo moje sesję są często krótkie i często ściąga mi ok. 50 kB a nie 200 kB gdybym łączył się przez internet. A propos samego tematu to już znalazłem rozwiązanie. Wchodząc w Mini Operę znalazłem opcję połącz przez i tam cdn

[ Dodano: 2006-04-16, 06:54 ]
cd przestawilem na domyślne połączenie przez wap_gprs.

Zamieniłem Nokię na SE i wróciłem do Nokii :-)

 #68067  autor: D@rio
 16 kwie 2006, 19:47
gm pisze:Już pisałem, że mam pakiet 50 MB i może go zużyć łącząc się po profilu apn_internet lub apn_wap. Wolę łączyć się przez wap że względu na wolniejsze zużywanie pakietu, bo moje sesję są często krótkie i często ściąga mi ok. 50 kB a nie 200 kB gdybym łączył się przez internet. A propos samego tematu to już znalazłem rozwiązanie. Wchodząc w Mini Operę znalazłem opcję połącz przez i tam cdn

[ Dodano: 2006-04-16, 06:54 ]
cd przestawilem na domyślne połączenie przez wap_gprs.
Skoro jesteś użytkownikiem MiniOpery to pozwole sobie mieć do Ciebie pytanie. Powiedz mi...czy Mini Opera ma możliwośc otwierania midletów i apletów JAVY?

 #68087  autor: gm
 16 kwie 2006, 20:54
Podeślij jakiś konkretny link to spróbuje otworzyć przez telefon i Mini Opere. Nie potrafie odpowiedziec Ci na to pytanie, bo ostatnio wyskakuje mi jakies ostrzezenie Java.

Zamieniłem Nokię na SE i wróciłem do Nokii :-)

 #68088  autor: D@rio
 16 kwie 2006, 20:56
gm pisze:Podeślij jakiś konkretny link to spróbuje otworzyć przez telefon i Mini Opere. Nie potrafie odpowiedziec Ci na to pytanie, bo ostatnio wyskakuje mi jakies ostrzezenie Java.
hmm...spróboj wejść np. na jakiś czat, np. polchat.pl . On wykorzystuje aplety Javy.

 #68090  autor: gm
 16 kwie 2006, 21:01
Nie wiem czy dobrze sprawdzilem, bo na codzien nie zagladam na takie storny, ale wszedlem na polchat.pl, dalej na jeden a czatow, nastepnie doszedlem do opcji otworz swoj wlasny pokoj, ale nie mam tak nicka wiec wyszedlem. Czy tyle wystarczy?

Zamieniłem Nokię na SE i wróciłem do Nokii :-)

 #68158  autor: D@rio
 17 kwie 2006, 02:52
gm pisze:Nie wiem czy dobrze sprawdzilem, bo na codzien nie zagladam na takie storny, ale wszedlem na polchat.pl, dalej na jeden a czatow, nastepnie doszedlem do opcji otworz swoj wlasny pokoj, ale nie mam tak nicka wiec wyszedlem. Czy tyle wystarczy?
Wystarczy. Dziękuję ;)