DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 1 z 24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 24

 #484767  autor: kowcio
 26 cze 2011, 00:36
mkowalski pisze:kowcio napisał/a:
Ale jak Solorz Żak kupi Polkomtela, to szybko P4 wykosi.

Podpisali umowę z konkretną datą ważności. Polkomtelowi nie będzie tak łatwo się od niej "uwolnić". Poza tym czemu wszyscy zakładają, że Solorz-Żak będzie chciał zostawić Play?
Ale czas leci... No bo to pewne, mam powody, by tak uważać ;-) najchętniej kupiłby całe P4 :P Ale na to urząd nie wyda zgody.
mkowalski pisze:Tym bardziej, że dla wielu osób to właśnie zasięg jest decydujący przy wyborze operatora.
Ostatnio to już mało ważna kwestia, patrząc na to, co dzieje się z Play, no a ta sieć - nie ma sobie co mydlić oczu - najgorzej wyglada od strony zasięgu, jakości i wszystkiego. Leci do przodu, ale no jest najmniej pewna. Sam korzystam, na razie się nie zawiodłem, ale byłby problem, gdyby coś było nie tak (podpisałem wysoki abo). heh.
Zobaczymy jak to będzie z tym Play, może być ciekawie.

 #484770  autor: rogmaniek
 26 cze 2011, 00:40
mkowalski pisze:Zniszczyłoby to jeden z podstawowych filarów konkurencji - "ściganie się" zasięgiem. Tym bardziej, że dla wielu osób to właśnie zasięg jest decydujący przy wyborze operatora.
Zgadzam się, a nawet posty w tym temacie potwierdzają, że nadal są miejsca, gdzie jeden operator ma dobry zasięg, a inni, tzw. słaby, czy nawet braki w budynkach.
mkowalski pisze:Podpisali umowę z konkretną datą ważności. Polkomtelowi nie będzie tak łatwo się od niej "uwolnić". Poza tym czemu wszyscy zakładają, że Solorz-Żak będzie chciał zostawić Play?
Ale pytanie: czy ta obecna umowa mogłaby "przeszkadzać" w podpisaniu drugiej, właśnie z Centertelem? Oczywiście może być taki zakazujący zapis. Tylko czy P4 zgodziłoby się na takie ograniczenie- nie chce mi się w to wierzyć. Ale skoro umowa z Polkomtelem, wg mnie, mogłaby być lepiej wynegocjowana (mam na myśli odpowiedzi z BOK, że P4 nie ma wpływu na zasięg i działanie sieci Polkomtela), to w przypadku tego operatora, niestety jest to możliwe :smt085

POZdrawiam.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #484772  autor: mkowalski
 26 cze 2011, 00:49
kowcio pisze:
mkowalski pisze:kowcio napisał/a:
Ale jak Solorz Żak kupi Polkomtela, to szybko P4 wykosi.

Podpisali umowę z konkretną datą ważności. Polkomtelowi nie będzie tak łatwo się od niej "uwolnić". Poza tym czemu wszyscy zakładają, że Solorz-Żak będzie chciał zostawić Play?
Ale czas leci... No bo to pewne, mam powody, by tak uważać ;-) najchętniej kupiłby całe P4 :P Ale na to urząd nie wyda zgody.
Tego tematu nigdy dokładnie nie śledziłem, więc nie wiem jak jest. Ale naprawdę Solorz jest taki chętny do zakupów? ;)
rogmaniek pisze:Ale pytanie: czy ta obecna umowa mogłaby "przeszkadzać" w podpisaniu drugiej, właśnie z Centertelem? Oczywiście może być taki zakazujący zapis.
Nie, nie ma takiego zapisu - http://www.telepolis.pl/news.php?id=16630. Początkowo umowa o roamingu krajowym miała być na wyłączność dla Polkomtela, ale UOKiK zakwestionował ten zapis - właśnie z powodu ograniczania potencjalnych działań ze strony Orange i T-Mobila.

 #484774  autor: rogmaniek
 26 cze 2011, 00:55
mkowalski pisze:Nie, nie ma takiego zapisu
mkowalski pisze: Początkowo umowa o roamingu krajowym miała być na wyłączność dla Polkomtela, ale UOKiK zakwestionował ten zapis
A rzeczywiście. Już zapomniałem o tym. Dzięki za przypomnienie. Tym bardziej jest jakaś szansa, że może, jako klient P4, doczekam się drugiej umowy, właśnie z Centertelem. Oby... Bo na dalszą, intensywną rozbudowę sieci, przez P4, chyba nie ma już co liczyć.

POZdrawiam.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #484777  autor: Marek_G
 26 cze 2011, 01:05
Tak nadal jestem zalogowany do sieci Orange (ustawiłem teraz na stałe) i mogę dzwonić. Teraz jest późno w nocy więc męczę info roaming 790-500-115 i nic z konta nie ździera. W międzyczasie przełączałem się jeszcze pomiędzy Plusem, playem i orangem i wszystko działa. Tak samo jest u mojego taty który ma LG KP100 (nawet się ponabijałem z niego, że go do innej sieci przenieśli i że teraz doładowanie orange musi kupić).
Obydawj mamy zarejestrowane karty. To może być powód, bo karta mojej mamy (niezarejestrowana) do sieci orange się nie zalogowała, nawet jak ją przełożyłem z jej telefonu (LG KG130) do telefonu taty (LG KP100).
Co do Nokii to niestety nie mam żadnego modelu tego telefonu żeby sprawdzić, ale jak widać to raczej zależy od karty, a nie od telefonu.

Jeżeli chodzi o sieć orange to u mnie ma bardzo kiepski zasięg, wystarczy popatrzeć na nadajniki. A jeżeli chodzi o przeciążenia to różne osoby piszą, że Orange jest właśnie bardzo przeciążona, więc nie wiem czy jest sens się w ten roaming bawić.

A tak w ogóle to ktoś już pisał, do Play4U, bo ja się boję, że jak się dowiedzą to zablokują ;)

P.S.
Parę razy mi się BTS-y Orange przełączały, raz w Cell info było "PRZEWORSK" a innym razem "0"

 #484781  autor: rogmaniek
 26 cze 2011, 01:39
Marek_G pisze:W międzyczasie przełączałem się jeszcze pomiędzy Plusem, playem i orangem i wszystko działa.
Ale masz fajnie. Szkoda, że ja nie mogę się zalogować, testowo, do sieci Centertela...
Marek_G pisze:nawet się ponabijałem z niego, że go do innej sieci przenieśli i że teraz doładowanie orange musi kupić).
Dobre :smt047
Marek_G pisze:Obydawj mamy zarejestrowane karty. To może być powód, bo karta mojej mamy (niezarejestrowana) do sieci orange się nie zalogowała, nawet jak ją przełożyłem z jej telefonu (LG KG130) do telefonu taty (LG KP100).
Ciekawe, ale chyba ten argument odpada. Mam numer przeniesiony, także oczywiście jest zarejestrowany.
Marek_G pisze:Co do Nokii to niestety nie mam żadnego modelu tego telefonu żeby sprawdzić, ale jak widać to raczej zależy od karty, a nie od telefonu.
Czyli na telefonach SE, Samsung, LG da się. Mam jeszcze jedną kartę Fresh'a, to sprawdzę za chwilę w telefonie Alcatel. Dam znać czy się udało zalogować do sieci Centertela.
Marek_G pisze:Jeżeli chodzi o sieć orange to u mnie ma bardzo kiepski zasięg, wystarczy popatrzeć na nadajniki. A jeżeli chodzi o przeciążenia to różne osoby piszą, że Orange jest właśnie bardzo przeciążona, więc nie wiem czy jest sens się w ten roaming bawić.
Cóż- lepszy dostęp, w ramach roaming'u krajowego, nie tylko do sieci Polkomtela. Chyba, że P4 wtedy by podziękowało Polkomtelowi za współpracę.
Marek_G pisze:A tak w ogóle to ktoś już pisał, do Play4U, bo ja się boję, że jak się dowiedzą to zablokują
Kto wie... Tej osobie, co właśnie pisała w tamtym temacie, podobno telefon już się nie zaloguje do sieci Orange :P

POZdrawiam.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #484783  autor: mkowalski
 26 cze 2011, 01:58
Marek_G pisze:Obydawj mamy zarejestrowane karty. To może być powód, bo karta mojej mamy (niezarejestrowana) do sieci orange się nie zalogowała, nawet jak ją przełożyłem z jej telefonu (LG KG130) do telefonu taty (LG KP100).
Nie, to nie ma znaczenia. Od strony technicznej sieć w żadnym momencie logowania ani dzwonienia nie wie z jakim abonentem ma doczynienia (pod względem zarejestrowania numeru).
Marek_G pisze:Co do Nokii to niestety nie mam żadnego modelu tego telefonu żeby sprawdzić, ale jak widać to raczej zależy od karty, a nie od telefonu.
Nie szukaj Nokii, nie ma potrzeby. Skoro udało się zalogować dwie różne karty, to sprawa nie dotyczy telefonu. Obie wasze karty Playa to prepaidy, mam rację?
Marek_G pisze:A tak w ogóle to ktoś już pisał, do Play4U, bo ja się boję, że jak się dowiedzą to zablokują ;)
Ja już napisałem prośbę o komentarz w tej sprawie, więc jeśli to tylko błąd, to będzie naprawiony ;)
Marek_G pisze:Parę razy mi się BTS-y Orange przełączały, raz w Cell info było "PRZEWORSK" a innym razem "0"
Jeśli sytuacja dotyczy kilku stacji Orange, to mamy już doczynienia z większą skalą zjawiska ;)

 #484792  autor: Kryniczanin
 26 cze 2011, 09:30
Witam serdecznie podepnę się pod temat po przeczytaniu tego postu zacząłem sprawdzać swoje karty sim z kolekcji i karta w rodzinie zalogowała się do Orange PL nie da się z niej dzwonić i pojawia się komunikat "Przepraszamy połączenie nie może być zrealizowane" karta ma wygasłe wychodzące. SMS-y i połączenia przychodzące działają.Lokalizacje to stacje bazowe pod Krynicą czyli Tylicz i Krzyżówka. Kody na usługi sieciowe np. *43# działają.


Zdjęcie jest tutaj

http://telepolis.pl/forum/album_page.php?pic_id=636

 #484794  autor: madhunt3r
 26 cze 2011, 10:12
Jak umiesz czytać w tym wątku chodzi o łączenie się do Orange, z karty Play, a nie w Rodzinie.

 #484795  autor: Kryniczanin
 26 cze 2011, 10:22
Ale jedno z drugim może mieć związek jeśli jest to błąd sieci i nie ma żadnych prób i testów to może być to problem ogólnokrajowy Orange że karty obce logują się do ich sieci.

 #484798  autor: doktor
 26 cze 2011, 10:35
u mnie tez działa Orange co chwila zmienia się nazwa sieci z Orange PL na Play, połaczenia działają, gmina Tyczyn koło Rzeszowa

https://www.speedtest.net/result/a/9980004371
LTE2600+LTE2100+LTE1800+LTE800+5G 3600

https://www.speedtest.net/result/15854998413.png
GPON w domu

 #484800  autor: Marek_G
 26 cze 2011, 10:38
@mkowalski, tak wszystie karty to play fresh

Dołączam jeszcze screena z połączeniem z bezpłatnym numerem "Info roaming".
Obrazek

 #484802  autor: mkowalski
 26 cze 2011, 10:58
Ciekawe zjawisko. Jest już stanowisko play4you2:
play4you2 pisze:Nic mi nie wiadomo na temat sieci Orange i możliwości logowania się do niej. Nigdy nie było i na chwilę obecną również nie ma możliwości zalogowania się do tej sieci z karty SIM będącej w Play. Jedyny Operator do którego można się zalogować mając kartę SIM Play, to sieć Plus i to jest wszystko, co mogę powiedzieć w tym temacie.

 #484803  autor: madhunt3r
 26 cze 2011, 11:00
"na chwilę obecną " Czyli może coś w przyszłość nie dalekiej z tego być.

 #484804  autor: Sig
 26 cze 2011, 11:05
Kiedyś już ktoś pisał, że udało mu się wysłać SMS z karty Play poprzez Orange i że ten SMS dotarł, więc jak dla mnie możliwości są dwie - błąd, który się powtarza, lub testy (teraz może na szerszą skalę) roamingu. W idealnej sytuacji Orange dołączyłby do Plusa jako zapewniający roaming. Może nawet ogłoszenie tego zbiegłoby się w czasie z ciągle odwlekanymi zmianami w Play Online na Kartę. Jeżeli dodać do tego fakt, że sam Rzecznik TP zapowiada jakieś zmiany w ofercie internetu mobilnego Orange jak wróci za tydzień z wakacji...

Życie jednak nauczyło mnie tego, żeby nie mieć przerostu oczekiwań. Dopóki imć Gruszka nie napisze inaczej, dla mnie to ewidentny błąd sieci, ewentualnie jakieś "piractwo" Play :-). Choć oczywiście, ja każdy chciałbym się pozytywnie zdziwić.

Edit: Zapomniałem dodać, próbowałem na dwóch Freshach - zarejestrowanym (przeniesionym) i nie zarejestrowanym - Orange mnie nie wpuszcza, więc to chyba mimo wszystko coś lokalnego. Dla porządku - aktualnie w tym miejscu nie ma nadajnika Play, może Orange wpuszcza tam gdzie jest Play.

 #484808  autor: muchakk
 26 cze 2011, 11:12
W Przemyślu Orange PL również wpuszcza i pozwala na połączenia...

 #484809  autor: Kryniczanin
 26 cze 2011, 11:14
Ja próbowałem na 15kartach play od abonamentu przez mixa do karty i nic żadna nie zalogowała się.

 #484810  autor: ezaq
 26 cze 2011, 11:22
Do osób, którym karty Playa logują się do Orange: sprawdźcie, czy inne karty (Plus, T-Mobile) też logują się do Orange. Może to błąd Orange, że wpuszcza obce karty do siebie. Choć podejrzewam, że to mogą być jakieś testy Play i Orange, bo z tego co czytam, to możliwość logowania występuje tam gdzie Play ostatnimi czasy miał problem z własnym zasięgiem.

 #484812  autor: doktor
 26 cze 2011, 11:26
Drugi telefon z Play nie zaloguje sie do Orange(ten numer nie jezdzi na wschód), moj numer za pierwszym razem wskakuje do dawnej IDEA( pracuje w Przemyślu), być może numery, które znajdują sie w okolicach wschodniej granicy gdzie Play ma problemy, mogą sie logować do ORANGE a inne już nie. Do 30 czerwca miał być rozwiązany problem, takie info dostałem z BOK Play i może to jest to rozwiązanie.

[ Dodano: 2011-06-26, 11:28 ]
Era nie wskoczy do Orange, sprawdzone

https://www.speedtest.net/result/a/9980004371
LTE2600+LTE2100+LTE1800+LTE800+5G 3600

https://www.speedtest.net/result/15854998413.png
GPON w domu

 #484814  autor: muchakk
 26 cze 2011, 11:29
Moje wszystkie karty z Play logują się do ORANGE. Karta z Heyah ma cały czas "Brak dostępu".


Edit:

W orange działa wszystko oprócz transmisji danych.
  • Strona 1 z 24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 24