DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #55638  autor: Mariodo
 23 lut 2006, 00:57
Na wstępie pragnę powitać szanownych forumowiczów. Piszę tu , bo jak mam nadzieję znajdują sie tu ludzie, Którzy moga mi pomóc, stąd moja prośba. Zwrócił się do mnie jeden z operatorów komórkowych z zapytaniem czy nie byłbym zainteresowany użyczeniem mu części swojej działki w celu postawienia w tym miejscu anteny z nadajnikiem. Oczywiście że chciałbym, bo jest to działka przemysłowa, a ekstra kasa. . . wiadomo. Mam jednak wątpliwości bo w pobliżu (ok 100m. obok) mieszkają ludzie, a poza tym w samych budynkach na działce też pracują ludzie. Wiem o tych antenach tylko tyle,że promienieują w niekoniecznie najzdrowszy sposób. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat. Jako,że jestem kom,pletnym laikiem to prosiłbym o w miarę przystępną formę i język.
P.S. Może słyszeliście też ile można wziąć za taki wynajm i na co zwrócić szczególną uwagę w umowie.

 #55650  autor: Rokko
 23 lut 2006, 08:32
co do materiałow nie pomoge, ale nad moim biurem 2 pietra wyżej są anteny orange i jakos zyjemy, takze chyba nie jest tak źle:)

 #55670  autor: Kaczy
 23 lut 2006, 13:27
Ten temat występuje 2 razy. Niech ktoś zamknie 1, bo tak to nie wiadomo co się dzieje.

Ps. A tak do tematu.

To kiedyś mieszkałem w bloku, na którego dachu stał nadajnik. Nie wiem czy to od niego, ale wytwarzało się w pokojach pole elektrostatyczne i wszystki kurz osiadał w niesamowitym tempie na meblach :smt005 :smt005

...::: Made for loneliness :::...

 #55678  autor: kallafior
 23 lut 2006, 13:56
Kaczy pisze:To kiedyś mieszkałem w bloku, na którego dachu stał nadajnik. Nie wiem czy to od niego, ale wytwarzało się w pokojach pole elektrostatyczne i wszystki kurz osiadał w niesamowitym tempie na meblach
Kaczy nie ściemniaj :wink: poprostu nie chciało Ci się sprzątać i całą winę zwalasz na antene :smt005 :-D

Obrazek
Obrazek

 #55684  autor: Kaczy
 23 lut 2006, 14:04
Poważnie, było pole elektrostatyczne.
Czasami nawet iskry szły jak się wkładało klucz do drzwi.
Nie raz też czułem takie małe przebicia prądu :? :?

...::: Made for loneliness :::...

 #55880  autor: D@rio
 23 lut 2006, 22:42
na temat bezpieczeństwa polecam lekturę www.gsmscience.pl ;)

Co do warunków umowy...nie będę się wypowiadal bo to wszystko zależy od Twoich negocjacji a także tego co oni Ci zaproponują. Rożnie to jest. Czasami się coś dostaje od operatora za pozwolenie i użytkowanie a czasami są poprostu zwykłe rozliczenia finansowe w ramach dzierżawy działki.

 #59070  autor: turek
 07 mar 2006, 11:15
Kaczy pisze:Poważnie, było pole elektrostatyczne.
Czasami nawet iskry szły jak się wkładało klucz do drzwi.
Nie raz też czułem takie małe przebicia prądu :? :?
ja mam to samo... tylko nie ma w pobliżu żadnej anteny ;)

www.smspower.pl www.bramkasms.com.pl
podróże wyprawy relacje
 #59278  autor: Sirmark
 07 mar 2006, 22:26
Mariodo pisze:jednak wątpliwości bo w pobliżu (ok 100m. obok) mieszkają ludzie, a poza tym w samych budynkach na działce też pracują ludzie. Wiem o tych antenach tylko tyle,że promienieują w niekoniecznie najzdrowszy sposób. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat. Jako,że jestem kom,pletnym laikiem to prosiłbym o w miarę przystępną formę i język.
anteny promieniuja, TV promieniuje, mikrofala promieniuje.. nawet sobie nie zdajesz sprawe z tego co blizej ciebie promieniuje..
sprawdz ile W ma twoja mikrofala, a jak ja wlaczasz to pewnie sobie patrzysz w szybke jak sie kreci ;)
Tak wiec bym specjalnie nie demonizowal.

Najwieksze promieniowanie bedzie zdaje sie w odleglosci paru metrow od samej anteny, z kazdym kolejnym metrem odleglosci "promieniowanie" drastycznie maleje.
Przypuszczam, ze anteny beda umieszczone na wysokim maszcie. wiec
moge zalozyc ze twoja dzialka nie bedzie w ogole w polu widzenia nadajnika.
Nalezy pamietac ze charakterystyka anteny jest taka ze w pionie bedzie "promieniować" na ok. 33 st. a w poziomio ma ok 65 st.
Pierwsza lepsza charakterystyka jest tutaj

Jesli chodzi o tych ludzi 100 metrow od nadalnika.. to w lini prostej wyjdzie wiecej niz 100 metrow. przez co "promieniowanie" bedzie juz znacznie slabsze niz wyjsciowo. a biorac pod
uwage ustawienie anten to tez moze omijac swoim zasiegiem
P.S. Może słyszeliście też ile można wziąć za taki wynajm i na co zwrócić szczególną uwagę w umowie.
co do cen , ktore placa operatorzy to bywa to roznie. wszystko zalezy jak bardzo operatorowi zalezy na danym miejscu, i od typu konstrukcji ktora chce postawic.
Wiadomo ze jesli jest wstanie postawic to samo u sasiada na dzialce to praktycznie nie bedzie zbyt duzych negocjacji. ( wtedy powiedzmy z 1000 pln lub wiecej) Ale jesli dzialka jest wyjatkowa to moze dosc nawet do kilkudziesieciu tys. pln miesiecznie.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #59282  autor: Paola
 07 mar 2006, 22:50
Jeśli mogę coś napisać....jeszli masz domek obok tego to zrezygnuj,cobyśkolwiek podpisywał czytaj dobrze!!!-jak żle sie doczytasz to konsekwencje beda wielkie pomijam sprawę zdjęcia takiej stacji-pamietaj!!

 #59311  autor: D@rio
 08 mar 2006, 00:44
Zgadzam się z SirmarK'iem. Dodam tylko iż właśnie też zalezy na jakie pasmo to będzie BTS. Czy dualny czy 900MHz. Oczywiście to też zależy od mocy. Bo mogą postawić BTSa co zasięg będzie miał na 1 - 2 km. a równie dobrze i na 20km :) Ale czytaj dobrze, graj z Nimi w otwarte karty i negocjuj z Nimi jednoczeście pamiętając iż pieniądzę to nie wszystko :) (koniecznie walcz o to aby mimo wszystko przydzielili Ci jeśli się zgodzisz nielimitowaną komórkę dla Ciebie :D )

SirmarK: a czy to nie jest przypadkiem tak iż jeśli jego działka będzie w polu czy też nie, to czy nie zależy to od rodzaju zastosowania anten. Bo z tego co ja wiem jeśli nawet zastosujemy standardowe ułożenie czyli 3x2 anteny na 1 sektor w tym 1 dokólną to jego działka znajdzię się w bezpośrednim zasięgu. Jeśli się mylę to proszę, popraw mnie.

P.S
W Polsce zdjęcie BTS'a granicy praktycznie z cudem. A przykładów iż taka operacja się udała można wyliczyć na palcach rąk. Niestety...

 #60044  autor: Sirmark
 11 mar 2006, 16:16
D@rio pisze:Zgadzam się z SirmarK'iem. Dodam tylko iż właśnie też zalezy na jakie pasmo to będzie BTS. Czy dualny czy 900MHz. Oczywiście to też zależy od mocy. Bo mogą postawić BTSa co zasięg będzie miał na 1 - 2 km. a równie dobrze i na 20km :) Ale czytaj dobrze, graj z Nimi w otwarte karty i negocjuj z Nimi jednoczeście pamiętając iż pieniądzę to nie wszystko :) (koniecznie walcz o to aby mimo wszystko przydzielili Ci jeśli się zgodzisz nielimitowaną komórkę dla Ciebie :D )
oczywscie ze typ anten ma znaczenie i z jaka moca bedzie pracowal bts.
kiedys dawno w srodku miasta znajomy uzgodnil z nimi w umowie ze bts bedize pracowal z mala moca.
Co do telefonu do kompletnie sie nie oplaca negocjowac nielimitowanej komorki.. lepiej miec pieniadze, a za rozmowy zaplacic samemu..
bo tak najprawde ile jestes wstanie z tego telefonu wydagac. raczej niewiele.
(wiem co mowie, bo rachunki z komorek nigdy mnie nie ograniczaly ;) ;) )




D@rio pisze: SirmarK: a czy to nie jest przypadkiem tak iż jeśli jego działka będzie w polu czy też nie, to czy nie zależy to od rodzaju zastosowania anten. Bo z tego co ja wiem jeśli nawet zastosujemy standardowe ułożenie czyli 3x2 anteny na 1 sektor w tym 1 dokólną to jego działka znajdzię się w bezpośrednim zasięgu. Jeśli się mylę to proszę, popraw mnie.
oczywiscie ze wszystko zalezy od konkretnej lokalizacji , budowy BTSa i zastosowanych anten. Poza tym standardowo nie stosuje sie anten dookolnych. Standardowo masz 3 sektory po jednej antenie na sektor.
to czy dzialka bedzie w zasiegu to zalezy od wysokosci masztu i nachylenia anten.
teraz to tylko mozem gdybac.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #60048  autor: D@rio
 11 mar 2006, 16:30
Ok. Dziekuję bardzo za informację. Jeśli chodzi o mnie to ja już nie mam więcej pytań ;)

 #92720  autor: nstn
 06 sie 2006, 22:23
Gdzies mi sie obiło o uszy, że bardziej jest niebezpieczne długie używanie tel. kom. (długie rozmowy) niz BTS nad Twoją głową.

 #93093  autor: Sirmark
 08 sie 2006, 00:55
nstn pisze:Gdzies mi sie obiło o uszy, że bardziej jest niebezpieczne długie używanie tel. kom. (długie rozmowy) niz BTS nad Twoją głową.
bo tu chodzi o dwie sprawy, odleglosci i moc nadajnika od glowy, oraz to czy cos jest nadawane czy nie..
"nieuzywany" BTS emituje tylko kanal broadcastowy

 #93128  autor: D@rio
 08 sie 2006, 11:36
SirmarK: tak, ale jeszcze warto dodać że co 3h następuje aktualizacja położenia telefonu w przypafku Ery i Plusa a co 2h w przypadku Orange. A więc też to jest związane z otrzymaniem i wysłaniem jakiejś informacji i komunikacji a siecia...

Obrazek

 #93400  autor: nstn
 08 sie 2006, 22:08
To że nastepuje aktualizacja położenia abonenta to szczegół.

Jeśli chodzi o BCCH (Broadcast Control Channel) to wiadomo - musi być, bo bez niego nie pogadasz :)

Ale mi chodzilo po prostu o wpływ fal na mózg ludzki, bo wpływ ten jest duzo większy gdy używasz telefonu niż gdy go nie używasz.

 #93448  autor: Sirmark
 08 sie 2006, 23:20
D@rio pisze:SirmarK: tak, ale jeszcze warto dodać że co 3h następuje aktualizacja położenia telefonu w przypafku Ery i Plusa a co 2h w przypadku Orange. A więc też to jest związane z otrzymaniem i wysłaniem jakiejś informacji i komunikacji a siecia...

no tak, ale to tylko kwestia potwierdzenie polozenia w stylu "hallo, tu jestem" ;)

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew