Strona 1 z 1

[plus] Problem z internetem 3G

Post:01 lip 2010, 03:37
autor: piwosz
mam problem w sumie "od zawsze" ale już to jest na tyle irytujące że muszę coś z tym zrobić.
Otóż mam iPlusa na komputer z modemem pod usb. Gdy się połączy na edge to chodzi normalnie tylko że nie za szybko, gdy przejdzie na 3G to się zaczyna dramat. Komputer myśli i myśli czy załadować stronę czy nie. Bardzo często (w 99% przypadkach) przeglądarka uznaje że nie ma połączenia i nic nie wyświetla. Opera czy firefox, bez różnicy. Mogę śmiało powiedzieć że gdy widzę 3g to już wiem że mi net nie chodzi. Problem znika gdy wskoczy HSDPA, wszystko wtedy działa płynnie. Tylko że nie trzyma tego zasięgu. Mieszkam w takim miejscu że o ten zasięg trudno, więc modem jest przy oknie. Zrzucił bym winę na modem albo kompa ale w telefonie w centrum miasta jest to samo. Jest 3g nie ma neta, a gdy wejdzie 3,5g jest pięknie. Co z tym 3g w plusie jest nie tak że po prostu "nie chodzi"? Nic się nie pobiera,nic nie ładuje.

Jakieś pomysły? Zgłosić to gdzieś?

Post:01 lip 2010, 07:49
autor: spike815
Ja tez tak mialem , jak bylem w zasiegu hsdpa to rozlanczalo polonczenie ci pare minut. Zglaszalem ale sami niewiedzieli o co biega. Zwalali na mnie. Ze zle polonczylem , a to ze mam zle sterowniki itp.... :?

Post:01 lip 2010, 15:45
autor: piwosz
z hsdpa jest wszystko ok. Jak jest 3g to jest kaplica. Zrywa połączenie wtedy. Przeczytałem na innym forum że jest jakiś sposób żeby podtrzymywalo połączenie przez pingi. Coś tam kojarze ale ciekawi mnie jakby to w praktyce wyglądało. :roll:

Post:02 lip 2010, 12:45
autor: agaak
Witaj w klubie!!! Ja w Plusie też takie "jaja" miałam! Ale rozwiązałam to programem do modemu - na sztywno HSDPA i tylko takie połączenie ma akceptować! Nie wiem tylko co zrobię zimą, bo aktualnie modem mam na przedłużaczu USB na parapecie i śmiga aż miło :)

natomiast w Orange - na SE k770i bo modem odstawiłam,, rwało w HSDPA, wolę tu na UMTS przez kabel do telefonu - stabilnie, a 384 kb/s w zupełności wystarcza. No chyba że ktoś nie wyrośl z archiwizacji Internetu czy "sweet" fotk na NK :)

aha i jeden bonus - w plusie jak mam np. 200MB to 200MB - ale w Orange 200MB to udaje mi się ściągnąć 230MB, podobno coś siec kompresuje, ale chyba tekst? bo obrazki są normalne? nie wiem?!

Post:05 lip 2010, 10:25
autor: piwosz
agaak, a jakiego programu użyłaś do modemu? Ja u siebie mam standardowy iPlusa a tam na sztywno to mogę tylko 3g ustawić co mnie nie urządza.
A w ogóle to antenę do modemu kupuje w tym tygodniu to zobaczę jak ściąga sygnał :)