DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 15 z 19
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 19

 #482388  autor: joxar1
 16 cze 2011, 11:48
Zdjęcie z wycieczki po okolicach Ustki (zrobione w Machowinku, nadajnik stoi w Objeździe)

Obrazek


Swoją odkryłem kolejny nadajnik z "NAD MORZEM" - Wytowno, gm. Ustka.

 #482475  autor: rogmaniek
 16 cze 2011, 19:42
maciek764 pisze:Na CID Plusa można ponarzekać,
Chyba chodziło Ci o CI :wink: Na CID stacji chyba nie ma co narzekać, bo to operator, wg swojego uznania, je numeruje :-D

POZdrawiam.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #482957  autor: Kamil_K
 18 cze 2011, 17:55
Dziś na wyświetlaczu plusowego telefonu "Wielkopolska" (pomimo że mieszkam w samym Poznaniu) zmieniło się na "POZNAN" - i po co tak krzyczeć, jak Play czy Orange :).

 #482989  autor: joxar1
 18 cze 2011, 20:48
No, też nie wiem. Już nam "krzycząca" Warszawa starczy, ale po prawdzie to nie ma tego złego, coby se na jeszcze lepsze nie wyszło - zniknął ogólnik, a pojawił się jakiś konkret :D

 #483027  autor: Kamil_K
 18 cze 2011, 22:25
Dla mnie to i tak nasze sieci mają to fajnie zrobione. W Niemczech, gdzie CI w ogóle nie jest używane, wyświetliło mi się pewnego razu (z kanału 50):

E-Plus
Station überlastet

:)

 #483028  autor: kowcio
 18 cze 2011, 22:26
Kamil_K pisze:ziś na wyświetlaczu plusowego telefonu "Wielkopolska" (pomimo że mieszkam w samym Poznaniu) zmieniło się na "POZNAN" - i po co tak krzyczeć, jak Play czy Orange :) .
A w którym miejscu można to zaobserwować?
Kamil_K pisze:Station überlastet
Haha, co oni myśleli, ze jak ktoś to zobaczy to nie będzie próbował dzwonić? ;-)

 #483031  autor: Kamil_K
 18 cze 2011, 22:29
Najpewniej chodzi o tę stację w centrum widoku.
kowcio pisze:
Kamil_K pisze:Station überlastet
Haha, co oni myśleli, ze jak ktoś to zobaczy to nie będzie próbował dzwonić? ;-)
Może kanał 50 służy E-Plusowi jako kanał diagnostyczny dla techników :).

 #483033  autor: kowcio
 18 cze 2011, 22:31
To nie pójde zobaczyć, bo to drugi koniec miasta i... Nigdy tam nie byłem ;-) jeszcze bym się zgubił. Myślałem, ze to gdzieś w centrum miasta takie cosik jest.

 #483035  autor: Kamil_K
 18 cze 2011, 22:34
Północna część os. Sobieskiego zazwyczaj loguje się do tej stacji, pomimo że bliżej do wieży RTV, ale zasłania ją dużo wysokich bloków.

 #483059  autor: slawnokia
 19 cze 2011, 00:40
Kamil_K pisze:Dla mnie to i tak nasze sieci mają to fajnie zrobione. W Niemczech, gdzie CI w ogóle nie jest używane, wyświetliło mi się pewnego razu (z kanału 50):

E-Plus
Station überlastet

:)
Czyli coś podobnego jak w Erze w zeszłym roku w Rejonie Międzybrodzia Bialskiego w czasie powodzi.
Normalnie Ci wygląda tak:"Miedzybrodzie Bialskie/Beskid Zywiecki".
A wtedy było tak:"mozliwe problemy z siecia-pracujemy nad poprawa/Miedzybrodzie Bialskie".
Cytuję pełne nazwy, bo na wyświetlaczu było okrojone . Do dziś żałuję,że wtedy screenów nie robiłem.

 #485773  autor: zicc
 30 cze 2011, 07:02
Z uwagi na fakt, iż sieć Plus od ok. pół roku nie emituje w Tarnowie (małopolskie) informacji cell info napisałem w tej sprawie maila do BOK Plus:

"Szanowni Państwo
Od około pół roku brak jest w Tarnowie (małopolskie) jakiegokolwiek cell info emitowanego przez Waszą sieć. Jeśli to możliwe prosę przywrócić cell info "Tarnow" w Tarnowie - LAC 21007 i 23102.
Szkoda że Wasza sieć nie traktuje tej niecennikowej usługi tak poważnie jak konkurencja czyli T-mobile gdzie w cell info znaleźć można nazwy poszczególnych ulic, krain geograficznych, wsi itd.
Pozdrawiam."


Odpowiedź BOK:
BOK PLUS pisze:Szanowny Panie,

dziękuję za przesłaną wiadomość.

Informacja o lokalizacji nie jest komercyjną usługą sieciową, zatem nie gwarantujemy jej dostępności. Nie posiadam informacji, czy i kiedy zostanie ponownie uruchomiana w Pana miejscowości.

W przypadku dodatkowych pytań, zapraszam do ponownego kontaktu.

Z poważaniem
xxxxxxxx
Internetowa Obsługa Klienta
Kolejny mail:
"Oczywiście że nie jest to komercyjna usługa sieciowa (tak samo jak nie jest nią taka usługa w T-mobile, Orange czy sieci Play - a mimo to tam działa znakomicie) ale czy jest to powód aby już pół roku nie było cell info w Tarnowie - LAC 21007?
Czy można uzyskać konkretną odpowiedź czym jest to dokładnie spowodowane i co stoi na przeszkodzie aby cell info o treści "Tarnow" w Tarnowie było z powrotem emitowane przez Waszą sieć?
Pozdrawiam"


I odpowiedź Plusa:
BOK PLUS pisze:Szanowny Panie,

z uzyskanych informacji przekazuje, że nie jest planowana żadna zmiana w kwestii usługi cell info.

Nie posiadam informacji o powodach takiej decyzji.

W przypadku innych pytań, zapraszam do ponownego kontaktu.

Z poważaniem
xxxxxxxxxxxxxx
Internetowa Obsługa Klienta
Jednym słowem szkda że Plus tak olewa cell info, inni jakoś mogą a też za to grosza nie biorą

 #485832  autor: arek.85
 30 cze 2011, 12:57
No oni tylko piszą takie albo np mi pisali ze wyslą moją sugestie do odpowiedniego działu i tyle
widać ze te emaile raczej nic nie pomogą najlepiej poprostu zmienić sieć heh

 #486562  autor: ezaq
 03 lip 2011, 19:10
Stacja na terenie Zakładów Azotowych w Puławach emituje Cell Info: "Pulawy Azoty".

Obrazek

 #486564  autor: arek.85
 03 lip 2011, 19:19
ezaq mam pytanie np jeżeli ma się starter z mbank mobile to co piszę po włożeniu karty sim do telefonu ? nazwa sieci mi chodzi

 #486570  autor: ezaq
 03 lip 2011, 19:32
arek.85, zajrzyj tutaj.

 #486584  autor: rogmaniek
 03 lip 2011, 20:05
W Wielkopolsce chyba najczęściej spotykane CI, to:

Obrazek

Ale zdarzają się także nazwy miast, np.:

Obrazek

I z inną tapetką :smt047

Obrazek

POZdrawiam*

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #486600  autor: joxar1
 03 lip 2011, 21:02
ezaq, widzę, że stacja tylko GPRS (jakoś mnie to nie dziwi :P ). Cell info trochę bardziej szczegółowe niż nazwa miejscowości - oby więcej takich.

 #486626  autor: ezaq
 03 lip 2011, 22:20
joxar1 pisze:ezaq, widzę, że stacja tylko GPRS (jakoś mnie to nie dziwi :P ).
Jeśli wnioskujesz to po braku litery E obok wskaźnika zasięgu to muszę Cię poinformować, że na Nokii E60 się ona nie pojawia i nie można stwierdzić czy stacja ma EDGE czy tylko GPRS. Chyba, że się posiada FieldTesta.

 #486686  autor: slawnokia
 04 lip 2011, 00:34
Kilka kolejnych screenów ze Śląska, innych niż "Slakie" czy "Beskid".



Obrazek Obrazek

Kocoń to niewielka wieś w Beskidzie Żywieckim.

Obrazek Obrazek

W Łaziskach Górnych funkcjonuje jeszcze nazwa "Laziska Gorn". Czyli kolejny skrót myślowy Plusa. Po co wpisywac pełną nazwę. Dopisanie literki e to przecież tyle roboty.
Niestety nie udało się mi screena zrobic jak na razie.

 #489018  autor: zicc
 14 lip 2011, 07:17
Jako ciekawostka, Plus z stacji na dachu hotelu "Tatry" na polanie Zgorzelisko (wys.ok.1100mnpm - obok Małego Cichego) emituje takie cell info:
Obrazek
Z tego co zauważyłem w samym Zakopanem cell info to "Zakopane", a przy Łysej Polanie (byłe przejście graniczne PL-SK) cell info to "Lysa Polana". Większość jednak małopolski objęta jest Plusowym CI "Malopolska". Nie zaobserwowałem jednak jakie cell info nadaje Plus z stacji w Myślenickich Turniach i z Kasprowego Wierchu
  • Strona 15 z 19
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 19
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 19