DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 25 z 28
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28

 #372081  autor: Baluu
 27 lis 2009, 09:32
Witam!U nas wczoraj w wieżowcu na osiedlu 40tysięcznym odbyło się zebranie w sprawie postawienia dwóch nadajników 3g Ery na wieżowcu.Ludzie tak strasznie nie byli oburzeni, ze era chce postawić u nas na nadajnik tylko, ze kwota, która nam era zaproponowała to śmiech na sali. Załóżmy, ze z tych 40tys. mieszkańców 10tys to ich klienci.Proszę pomyśleć jaka kasę takie dwa nadajniki by dla nich generowały.A era zaproponowała nam całe 1300 pln netto:)Nie żebym był pazerny oraz mieszkańcy, ale kwota , którą zaproponowali to śmiech na sali!Ludzie odrzucili ta propozycję.Gdyby dali jakieś sensowne pieniądze to można by było się zastanowić.Pozdrawiam
1300 to dobra stawka. Standardowa. Ani duzo ani malo. Czy to 2 nadajniki 3G?? Nie ma sensu montowac 2 nadajnikow 3G. Pewnie 2 systemy. 2G i 3G.

Ludzie nie znaja stawek na dzierzawe dachu pod nadajniki, stad chca wiecej.

Zaprawde powiadam Wam to dobra kwota.

 #372087  autor: Artur051
 27 lis 2009, 10:26
west pisze:Witam!U nas wczoraj w wieżowcu na osiedlu 40tysięcznym odbyło się zebranie w sprawie postawienia dwóch nadajników 3g Ery na wieżowcu.Ludzie tak strasznie nie byli oburzeni, ze era chce postawić u nas na nadajnik tylko, ze kwota, która nam era zaproponowała to śmiech na sali. Załóżmy, ze z tych 40tys. mieszkańców 10tys to ich klienci.Proszę pomyśleć jaka kasę takie dwa nadajniki by dla nich generowały.A era zaproponowała nam całe 1300 pln netto:)Nie żebym był pazerny oraz mieszkańcy, ale kwota , którą zaproponowali to śmiech na sali!Ludzie odrzucili ta propozycję.Gdyby dali jakieś sensowne pieniądze to można by było się zastanowić.Pozdrawiam
A czy Era to fundacja charytatywna? Najlepiej jeszcze może aby każdemu z mieszkańców zapłaciła po tysiaka miesięcznie, niet?

 #372102  autor: west
 27 lis 2009, 12:07
powiem tak-byłem zwolennikiem postawienia tego nadajnika ponieważ na mapce ery jest oczywiście piękny umts a prawda, ze go nie ma wcale:) Npr.dużo ludzi mieszka na tym osiedlu. Może być, ze to stawka standardowa ale za taką kaskę nikt sobie na dachu dwóch nadajników nie postawi.Powiedziałbym ,że to takie nawet strategiczne miejsce.Obok stoi plus(100m od naszego wieżowca),play(300m), era(gsm-400m) i orange jakis kilometr.Klientów niesamowicie dużo.Powiem tak, ludzie u nas npr. nie są pazerni ale patrząc na prognozowane zyski taka kasa to npr.niewiele. Oczywiście mogę się mylić, ze to mało.Zreszta uważam, ze era pójdzie i tak wieżowiec obok.Pzdr ALL

 #372163  autor: widex
 27 lis 2009, 19:36
tu nie chodzi o zyski, o stadardową procedurę. Antena nikomu nie wadzi tak naprawdę. Czy ja będę miał prsty dach czy coś będzie na nim stać to mnie nie rusza.
za taką kaskę nikt sobie na dachu dwóch nadajników nie postawi
hmm, a ja mam trzy - sieci bezprzewodowych takich lokalnych dostawców i pieniądze trafiają do zarządcy budynku. Nie mój budynek - nie mój problem. Ja tu tylko mieszkam.

 #372302  autor: Łukasz_W
 28 lis 2009, 15:40
Można uzyskać większą kasę i tak jest w niejednym miejscu. Ale wszystko zależy co to za miasto/miejscowość i jakie są możliwości wyboru innej lokalizacji.

 #372365  autor: west
 28 lis 2009, 21:02
Jest to Szczecin-obok ma być budowana hala widowiskowo-sportowa:)raczej duże miasto:) możliwości postawienia nadajników raczej duże.No ale muszą się zgodzić ludzie a ci raczej nie są skorzy do stawiania u siebie nadajników.pzdr

 #372412  autor: Baluu
 29 lis 2009, 09:42
Ludzie nie chca nadajnikow u siebie na bloku, u sasiada na dzialce, ale u siebie na dzialce gdzie maja z tego kase to wielu sie zgodzi, a inni beda jęczeć bo to nie dla nich zrodelko mamony plynie. Poza tym na hali mozna stacje zamontowac, albo na terenie obiektu hali.
;)

 #372521  autor: tesla
 29 lis 2009, 15:58
west pisze:Nie żebym był pazerny oraz mieszkańcy, ale kwota , którą zaproponowali to śmiech na sali!Ludzie odrzucili ta propozycję.Gdyby dali jakieś sensowne pieniądze to można by było się zastanowić.Pozdrawiam
takie podejście to śmiech na sali. 15 tyś rocznie to dla każdej wspólnoty sensowna kwota, chyba że ktoś ma problem z mnożeniem.

Szkoda że tak mało osób zdaję sobie sprawę z tego że opłaty czynszowe idą przecież z pieniędzy abonentów.

Na końcu zdania dajemy kropkę, potem spację i zaczynamy z dużej litery. Proste?

 #372682  autor: bobix
 30 lis 2009, 15:57
1500 netto to naprawdę mała kasa. Ludzie nie dajcie się robić w balona. Zobaczcie ile jest jeszcze miejsc dookoła gdzie mogą zainstalować nadajnik, co jest w pobliżu (czy będzie obsługiwać duży ruch) i negocjujcie. Znam lokalizację gdzie orange płaci za anteny 3g/2g 6000 PLN. Jest to Warszawa a dookoła nie ma za dużo wysokich budynków. Wszystko zależy od lokalizacji. Wydaje mi się, że lokalizacja nie jest taka marna skoro chcą postawić antenę na 2g/3g :-)

 #372914  autor: krzykos
 01 gru 2009, 19:24
bobix pisze:1500 netto to naprawdę mała kasa. Ludzie nie dajcie się robić w balona. Zobaczcie ile jest jeszcze miejsc dookoła gdzie mogą zainstalować nadajnik, co jest w pobliżu (czy będzie obsługiwać duży ruch) i negocjujcie. Znam lokalizację gdzie orange płaci za anteny 3g/2g 6000 PLN. Jest to Warszawa a dookoła nie ma za dużo wysokich budynków. Wszystko zależy od lokalizacji. Wydaje mi się, że lokalizacja nie jest taka marna skoro chcą postawić antenę na 2g/3g :-)
Z takim podejściem jak Twoje Kolego - to gdybym dostał zgłoszenie od Ciebie w sprawie problemów z zasięgiem.....to bym to zgłoszenie wcale nie uznał......

Wszyscy wkoło nie chcą nadajników, ale zasięg to każdy by chciał mieć na FULL - pytanie tylko jakim cudem???? A pomyślałeś, że jeśli za każdą lokalizację trzeba by było TYLE płacić ile TY napisałeś to jakie by były koszty.......w całej POLSCE???? Tak, tak wiem, zaraz napiszesz, że operator ma pełno kasy.... TYLKO zastanów się ile kosztują same BTSy, NodeB, RL, feedery, konstrukcje.... a potem trzeba to jeszcze utrzymywać, serwisować, konserwować... Myślisz, że jak postawisz wieżę z nadajnikami - to potem już nic nie trzeba robić???? Nic bardziej mylnego.... Z drugiej strony popatrz tak jak pisał Tesla - lepiej chyba mieć w skali roku jakieś pieniążki - niż ich nie mieć wcale.....

 #372956  autor: masada
 02 gru 2009, 00:12
krzykos pisze:
bobix pisze:1500 netto to naprawdę mała kasa. Ludzie nie dajcie się robić w balona. Zobaczcie ile jest jeszcze miejsc dookoła gdzie mogą zainstalować nadajnik, co jest w pobliżu (czy będzie obsługiwać duży ruch) i negocjujcie. Znam lokalizację gdzie orange płaci za anteny 3g/2g 6000 PLN. Jest to Warszawa a dookoła nie ma za dużo wysokich budynków. Wszystko zależy od lokalizacji. Wydaje mi się, że lokalizacja nie jest taka marna skoro chcą postawić antenę na 2g/3g :-)
Z takim podejściem jak Twoje Kolego - to gdybym dostał zgłoszenie od Ciebie w sprawie problemów z zasięgiem.....to bym to zgłoszenie wcale nie uznał......

Wszyscy wkoło nie chcą nadajników, ale zasięg to każdy by chciał mieć na FULL - pytanie tylko jakim cudem???? A pomyślałeś, że jeśli za każdą lokalizację trzeba by było TYLE płacić ile TY napisałeś to jakie by były koszty.......w całej POLSCE???? Tak, tak wiem, zaraz napiszesz, że operator ma pełno kasy.... TYLKO zastanów się ile kosztują same BTSy, NodeB, RL, feedery, konstrukcje.... a potem trzeba to jeszcze utrzymywać, serwisować, konserwować... Myślisz, że jak postawisz wieżę z nadajnikami - to potem już nic nie trzeba robić???? Nic bardziej mylnego.... Z drugiej strony popatrz tak jak pisał Tesla - lepiej chyba mieć w skali roku jakieś pieniążki - niż ich nie mieć wcale.....
Dorzuce swoje 3 gr choc robi sie nieco OT
Klania sie powiedzenie, ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Oczywiscie, ze PTC czy tez jakikolwiek inny podmiot gospodarczy szuka minimalizacji kosztow i oszczednosci. Z punktu widzenia operatora mozna zaproponowac i 500 zl motywujac jak powyzej. I jesli sie ktos zgodzi na 500 zl - jego sprawa. Jego pieniadze. Nalezy jednak brac pod uwage, ze spoldzielnia czy ktokolwiek inny moze kwote 1500 zl uwazac za razaco niska i odmowic. Jego sprawa. Szanujmy sie nawzajem bez polajanek i pouczen, bo kazdy ma prawo do swoich wyborow.

 #372972  autor: krzykos
 02 gru 2009, 10:04
Sorki - ale żaden operator nie zaproponuje Tobie 500 PLN - nie pisz głupot - bo tak nie jest. Przyznaje rację, że każdy ma prawo do swojego zdania. Ale jeśli twierdzisz. że co miesięczne wpływy w wysokości 1500 PLN ( płatne z góry co miesiąc) to mało.... to ja już nic nie piszę.... co nie zmienia faktu odnośnie żalu co do zasięgu... Także ok, szanuję postawę ludzi, którzy za takie pieniądze nie chcą mieć nadajników - ale już za ich narzekanie na brak zasięgu nie będę szanował. Koniec OT.

 #372980  autor: bobix
 02 gru 2009, 10:59
Ale ja tu mówię o czystym biznesowym podejściu, a nie spojrzeniu na zasięg. To operator robi sobie kalkulację kosztów i patrzy czy mu się opłaca i jakie ma pokrycie. Ja patrzę co jest dookoła i ile wg mnie jest warte miejsce na moim dachu. Jeśli jest to jedyne "rozsądne miejsce" to żądam więcej. Jeśli obok są inne wysokie budynki to chcę mniej. Prawo popytu i podaży :-)

 #372985  autor: krzykos
 02 gru 2009, 11:37
bobix pisze: Ja patrzę co jest dookoła i ile wg mnie jest warte miejsce na moim dachu. Jeśli jest to jedyne "rozsądne miejsce" to żądam więcej. Jeśli obok są inne wysokie budynki to chcę mniej. Prawo popytu i podaży :-)
Według Ciebie....hmn... "rozsądne miejsce" - to w jaki sposób oceniłeś To miejsce?? Bo - to , że budynek jest wysoki - to wcale nie oznacza, że jest najlepszy.... Robiłeś pomiary propagacji? Sprawdziłeś czy są widoczne inne stacje?(tzw sąsiedzi - nie chodzi mi o innych operatorów...)? Czy jest możliwość postawienia kontenera plus maszt? Czy tylko same szafy(outdoory)? Czy jest możliwość zrobienia przyłącza dla agregatu? Czy jest łatwy dostęp do przyłącza energetycznego...??? itd....itd...naprawdę, tych ustaleń jest mnóstwo..... znam kilkanaście miejsc - gdzie operator uciekał z tzw"wysokiego" budynku....na niższe... i było lepiej... długo by tłumaczyć :? A prawo popytu.....no cóż - istniej coś takiego i każdy może się targować - byleby tylko z głową... a nie zapatrzony przez pryzmat ......$$$$$$$$ - nie sądzisz? ;-)

 #373171  autor: bobix
 03 gru 2009, 09:58
Oczywiście że tak jest. Nie samą kasą człowiek żyje ;-)

 #375620  autor: tesla
 18 gru 2009, 21:23
co tak cicho w tym temacie?
parę nodów do kolekcji :twisted:
Kod: Zaznacz cały
Siemianowice Śląskie
Ruda Śląska
Sosnowiec
Bytom
Wieliczka

Na końcu zdania dajemy kropkę, potem spację i zaczynamy z dużej litery. Proste?

 #375624  autor: Patryk_
 18 gru 2009, 21:35
tesla pisze:parę nodów do kolekcji
Te miasta całościowo to pewnie od zarania dziejów są już na liście w tym temacie :lol:

 #375633  autor: tesla
 18 gru 2009, 22:01
Patryk_ pisze:od zarania dziejów są już na liście w tym temacie
a sprawdziłeś to czy nawet ci się nie chciało??

jeszcze kilka?
Kod: Zaznacz cały
Będzin
Bolesław
Chorzów
Czeladź
Gorlice
Kluczbork

Na końcu zdania dajemy kropkę, potem spację i zaczynamy z dużej litery. Proste?

 #375730  autor: yagi
 19 gru 2009, 20:23
tesla, rozkrecasz impreze ;)
Patryk_ pisze:Te miasta całościowo to pewnie od zarania dziejów są już na liście w tym temacie :lol:
Akurat wszystkie co do jednego byly nieobecne na liscie :P

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #375750  autor: tesla
 19 gru 2009, 22:45
tesla, rozkrecasz impreze
możesz kliknąć pomógł :twisted:

to jeszcze
Kod: Zaznacz cały
Kłobuck
Kopienice
Koszarawa
Limanowa
Myślenice
8)

Na końcu zdania dajemy kropkę, potem spację i zaczynamy z dużej litery. Proste?
  • Strona 25 z 28
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28