DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #306149  autor: stz
 26 gru 2008, 22:14
set80 pisze:Witam,
Jakies 3 miesiace temu kupilem sobie aktywacje w orange wybierajac wysoki plan taryfowy, sam abonament to okolo 300 zl. gdyz telefon jest mi niezbedny do pracy. Niestety szybko sie okazalo ze jakosc sieci Orange jest TRAGICZNA. Non stop komunikat na wyswietlaczu "siec zajeta", trzy krotkie sygnaly po ktorych nastepuje rozlaczenie lub komunikat "przepraszamy, nie mozemy zrealizowac twojego polaczenia, sprobuj pozniej". O przerywaniu polaczen i o "gluchych" polaczeniach nie wspominajac. Dla mnie jednak najgorsza rzecza sa klopoty z dodzwonieniem sie do mnie, dziennie dostaje kilka lub kilkanascie smsow z informacja ze ktos dzwonil, mimo ze telefon byl nieuzywany i mial pelny zasieg.

Pozdrawiam,
Niestety ja mam dokładnie to samo. Mieszkam w Żurominie na północnym Mazowszu. Do komunikatu "przepraszamy, nie mozemy zrealizowac twojego polaczenia, sprobuj pozniej" już zdążyłem się przyzwyczaić, bo słyszę go praktycznie codziennie. Czasami jest komunikat o błędnym numerze lub, że osoba do której dzwonię jest poza zasięgiem, jak w rzeczywistości tak nie jest.

Miałem:M D160, S S6 Power, Philips Genie, N 5110, S C25, S S35, S S45, N 6210, S Sl45, S S55, S S65, S D600e, N 6103, LG KE800, SE K800i, LG KE970, SE C702N 5800 Mam: BB 9780 Bold, BB 9900 bold, Galaxy S III, BlackBerry Z30

 #312144  autor: meexxx
 22 sty 2009, 14:20
Mieszkam w dość zaludnionym terenie - ma telefon motorola V9. Na wyświetlaczu telefonu pojawia mi się ikona ze jestem w zasięgu sieci HSPDA - problem w tym ze nie mogę wykonać żadnego połączenia a jak ktoś do mnie dzwoni to słyszy ze abonent jest poza zasięgiem sieci. Mam pełen zasięg, problemy występuje tylko w miejscu mojego zamieszkania, jeśli jestem w innym miejscu i w zasięgu sieci HSPDA to powyższego problemu nie ma. Odpowiedz sieci która dostałem to przełączenie telefonu na tryb GSM - problem w tym że telefon ten V9 nie ma ręcznego wyboru częstotliwości pracy... siec odpowiedziała mi ze technologia HSPDA tak ma ze szybko sie zapełnia i zasugerowali złożenie reklamacji ... do Motoroli :)
 #312168  autor: Andrzej24
 22 sty 2009, 15:42
Dopisuję się do tego postu. W większości siła. Ja równiez jestem użytkownikiem Orange i mam te same problemy co mój przedmówca. Od kiedy Idea przeszła na Orange takie problemy zaczęły się dziać u mnie. Na początku nie wiedziałem o tym lecz gdy ludzie zaczęli się skarżyć, że nie mogą się dodzwonić zacząłem badać tą sprawę i mieli rację. Telefon full zasięg a system mówi że jestem poza zasięgiem. To samo z połączeniami. Mieszkam w takim miejscu, że łapię aż 7 różnych przekaźników. Teraz jest o tyle lepiej że został tylko jeden nadajnik co robi mi takie pióra. Piszę do Orange a oni tylko odpisują że analizują i mam czekać. Teraz dostałem odpowiedź że w moim rejonie nadajniki działają prawidłowo a ja mam dalej problem. Ręce opadają. Już prawie wszyscy moi znajomi odeszli z Orange tylko przez to. Ja się ich trzymam bo mam rodzinę w Krakowie która ma Orange i mam darmowo do nich. W innym przypadku dawno bym im podziękował za takie usługi.

 #312350  autor: Claudec
 23 sty 2009, 05:26
Andrzej24, u mnie ten sam problem występuje :(
Mieszkam jakieś 500m od BTS'a i co jakiś czas dostaje smsy z informacja o tym
że ktoś próbował się do mnie dozownic.
Na telefonie mam pełny zasięg a ludzie narzekają że jestem poza zasięgiem :/
Teraz mam już Play Kartę wiec orange służy tylko do odbierania połączeń,
jeśli numer orange jest niedostępny to dzwonią mi na Play.

 #312454  autor: user_delete10
 23 sty 2009, 18:06
Ale to pewnie są problemy bardzo lokalne,czyli pewnie gdybyście przemieścili się o 50 m byłoby inaczej,czyli by działało.Dużo ludzi się tak skarży widzę na forum,ale gdyby to było powszechne i uciążliwe wszędzie to problem ujrzałby światło dzienne i nabrał rozgłosu.Nie ma masowych odejść od tego opa,od żadnego.To wszystko takie anomalie a pisząc/dzwoniąc do BOKu nikt nic nie poradzi bo sprzęt rzeczywiście jest sprawny.Lokalne,chwilowe problemy to niestety nie jest awaria całego BTSa/NodeB.

 #373571  autor: Vieslav
 05 gru 2009, 16:49
Dawno się tutaj nikt nie wypowiadał, a muszę napisać, że ostatnio Orange mnie rozczarowuje. Dziś od rana nikt nie może się do mnie dodzwonić, dostaję tylko smsy "Ktoś dzwonił" mimo dobrego zasięgu. W mieszkaniu gdy odbiorę telefon nie mogę się poruszać, bo gdy przesunę się o kilka centymetrów to efekt jest taki, jakbym nie miał zasięgu (nie słyszę drugiej osoby, a raczej słyszę urywany dźwięk). Podejrzewam, że związane jest to z częstą zmianą nadajników, bo podczas takich incydentów zasięg mam cały czas maksymalny.

 #373594  autor: Marens
 05 gru 2009, 19:47
Ostatnio sporo rozmawiam przez numer Orange i przyznam, że nie mam żadnych problemów.

 #373596  autor: muchakk
 05 gru 2009, 20:41
Vieslav
w tej sieci to raczej norma, u mnie jest dokładnie to samo. Zasięg non stop ucieka, rozmowy przerwy, a często mam komunikat zajętości sieci.. dno..

 #373680  autor: user_delete10
 06 gru 2009, 16:34
Ciężko mi to samo powiedzieć po paru latach w Orange...

 #373705  autor: michael_dee
 06 gru 2009, 18:36
meexxx pisze:siec odpowiedziała mi ze technologia HSPDA tak ma ze szybko sie zapełnia
Z tego, co ja wiem to jest wprost przeciwnie. 3G i 3,5G (HSDPA) mają większą pojemność, a co za tym idzie dają możliwość jednoczesnego prowadzenia rozmów przez większą niż w przypadku 2G liczbę osób.

Ostatnimi czasy, mam też problemy z dodzwonieniem się do Orange z Play, zarówno w systemie EDGE, jak i HSDPA. Często przy próbie inicjacji połączenia jest głucho lub słyszę komunikat, że abonent jest poza zasięgiem sieci. Co ciekawe sprawa dotyczy tylko połączeń wykonywanych do Orange.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2009, 18:40 przez michael_dee, łącznie zmieniany 1 raz.

 #373708  autor: kowcio
 06 gru 2009, 18:39
michael_dee pisze:meexxx napisał/a:
siec odpowiedziała mi ze technologia HSPDA tak ma ze szybko sie zapełnia


Z tego, co ja wiem to jest wprost przeciwnie. 3G i 3,5G (HSDPA) mają większą pojemność, a co za tym idzie dają możliwość jednoczesnego prowadzenia rozmów przez większą niż w przypadku 2G liczbę osób.
Pewnie, że tak. W 3G nie uświadczysz komunikatu sieć zajęta. Im będzie więcej osób zalogowanych do danej stacji, tym bardziej jej zasięg zostanie zredukowany- poczytaj o oddychaniu komórek.

Ja jak na razie nie mam żadnych problemów z Orange, nawet najmniejszych :) Tylko raz dzwonić nie mogłem cały wieczór, jak kilka lat temu padła sieć w całej Polsce w wakacje. Ale wiadomo nie od dziś, że Orange działa dość dobrze na zachodzie kraju, czego o wschodzie nie można powiedzieć.

 #373734  autor: user_delete10
 06 gru 2009, 21:17
Wycofuję wcześniejszą wypowiedź 2 posty wyżej !! Od godz. 13 do teraz nie dochodzą żadne smsy między mną i jednym innym nr.wewnątrz sieci. Brak raportu. Moje smsy nie dochodzą do tej osoby, nie mam raportów. Smsy tamtej osoby do mnie dochodzą ale ona również nie dostaje raportów. 8 godz. nic nie działa. Wspaniale !! Orange się popisuje w ostatnich dniach odcinając ludzi od siebie. Ciekawe co mam teraz zrobić :?: :?: :?: :twisted:

Na inny nr.Orange wiad.są dostarczane normalnie. Na ten 1 nie.Tylko w jedną stronę.W drugą, czyli do mnie dochodzą.
Ostatnio zmieniony 07 gru 2009, 00:03 przez user_delete10, łącznie zmieniany 1 raz.

 #373744  autor: KamaZ
 06 gru 2009, 22:49
kowcio pisze: Ale wiadomo nie od dziś, że Orange działa dość dobrze na zachodzie kraju, czego o wschodzie nie można powiedzieć.
Na wschodzie działa jak najbardziej w porządku. Proszę nie siać propagandy :wink:

 #373779  autor: kowcio
 07 gru 2009, 11:35
KamaZ pisze:kowcio napisał/a:
Ale wiadomo nie od dziś, że Orange działa dość dobrze na zachodzie kraju, czego o wschodzie nie można powiedzieć.

Na wschodzie działa jak najbardziej w porządku. Proszę nie siać propagandy :wink:
Wiesz, ja piszę to, do czego doszedłem czytając różne fora, rozmawiając z różnymi ludźmi (nie tylko z Orange) i wychodzi na to, że na wschodzie kraju jak i w GOPie nie działa wszędzie tak, jak na zachodzie ;-)

 #373816  autor: Vieslav
 07 gru 2009, 16:21
Z smsami też czasem mam problem. Gdy miałem telefon 3G nie miałem najmniejszego problemu. Teraz niestety mam 2G i odczuwam wielką różnicę w działaniu.

 #373902  autor: Marens
 07 gru 2009, 22:25
kowcio pisze:w GOPie nie działa wszędzie tak, jak na zachodzie ;-)
Ja spotkałem się z informacjami, że w GOPie działa bardzo dobrze.

 #374036  autor: Patryk_
 08 gru 2009, 20:18
Marens pisze:Ja spotkałem się z informacjami, że w GOPie działa bardzo dobrze.
Ale to tylko 3G.
Z 2G jest...różnie.

 #374042  autor: helmutthegreat
 08 gru 2009, 20:48
Szczerze to ja w GOPie nie mam w ogóle problemów z orange.
Cały czas pełny, albo prawie pełny zasięg i nie ma mowy o niedochodzeniu smsów, czy zrywaniu połączeń.
Jakość głosu też jest bardzo dobra.

Co innego play, tutaj jest dramat z jakością głosu (testowane na kilku telefonach).

Jest: BlackBerry 9700 + Nokia E51

Było: Samsung I550w, Motorola E8, Nokia E52, i200, SE K530i, Nokia E50, E590, Motorola Z6w, Motorola V3, Siemens CXV 70, Nokia 3100, Nokia 8210,



http://www.lastfm.pl/user/dzoners

 #374072  autor: mariusz9a
 08 gru 2009, 22:24
Marens pisze:
kowcio pisze:w GOPie nie działa wszędzie tak, jak na zachodzie ;-)
Ja spotkałem się z informacjami, że w GOPie działa bardzo dobrze.
Ja bym tego entuzjazmu nie podzielał. U mnie na osiedlu są dwa miejsca gdzie Orange zasięgu brak a inni są. Czasami też bywają problemy gdy dzwonię do kumpla który jest w Orange (rzadko, ale jednak są). Wszystko zależy od konkretnej lokalizacji w GOP. Dlatego ja bym ogólnie nie mówił że GOP jest dobry/zły. Bo różnie to bywa w tym regionie.
Patryk_ pisze:Marens napisał/a:
Ja spotkałem się z informacjami, że w GOPie działa bardzo dobrze.



Ale to tylko 3G.
Z 2G jest...różnie.
Z tym 3G to też nie tak do końca... Na automatycznym wyborze sieci, na trasie pociągu Sosnowiec <-> Gliwice, często Orange siedzi na 2G. Zresztą Plus też na tej trasie często wypada z 3G ;-)

 #376277  autor: michael_dee
 22 gru 2009, 23:22
Od kilku dni próbuję dodzwonić się na numer w Orange. Gdy dzwonię w trybie "pokaż numer" w słuchawce jest głucho, a po kilku sekundach słyszę komunikat o zajętości sieci.
Gdy dzwonię w trybie "ukryj numer", słyszę komunikat o tym, ze abonent jest poza zasięgiem sieci. O co kaman? Czy to problem z siecią, czy po prostu wyłączony telefon?
Z mojej strony jest wszystko OK, bo do innych normalnie mogę się dodzwonić.