DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #421789  autor: Pijo
 08 sie 2010, 13:41
Czy ktoś zaobserwował w Orange sytuację braku płynnego handovera : tryb GSM, mam 5 kresek zasięgu, z max kresek zasięgu szybko zjeżdża od zera, następuje przerzucenie na druga stację/sektor szybki wjazd na 5 kresek zasięgu. Tylko w Orange udalo mi sie cos takiego zaoobserować (Play - handover pomiedzy stacja wlasna i Plusa pomijam w tych rozważaniach ).

 #421812  autor: mariusz9a
 08 sie 2010, 16:14
Vieslav, kup sobie archaicznego Siemensa C25 to będziesz miał wszędzie pełny zasięg i będziesz normalnie dzwonił.

Dla ciekawostki powiem, że swego czasu Siemens C25 był standardowym wyposażeniem technika sieci Idea ;-)

 #421830  autor: user_delete10
 08 sie 2010, 18:34
Vieslav pisze:Temat dawno umarł, ale odświeżę go, bo od kilku miesięcy zasięg Orange okropnie się pogorszył. W moim miejscu zamieszkania, gdzie zawsze miałem maksymalny zasięg Orange a brak innych sieci, obecnie sytuacja jest tragiczna. Nie da się rozmawiać, zasięgu brak zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Wyjdę na balkon, mam maksymalny zasięg. Nie ruszając się z miejsca porozmawiam minute, góra dwie, zasięg spada do zera i mnie rozłącza. Poza tym dodzwonienie się na mój numer graniczy z cudem (ciągle komunikat, że mam wyłączony telefon mimo, że zasięg mam). Problem dotyczy chyba wszystkich abonentów Orange w tej miejscowości. Zgłaszaliśmy problem, ale jedyne, co usłyszeliśmy to: "miejscowość leży na granicy zasięgu 3 nadajników, dodatkowo jest otoczona terenami leśnymi i my nic nie zrobimy ani nie zamierzymy robić". Tylko co ma jedno do drugiego, skoro przez 7 lat nie było żadnych problemów?! Już nawet Plus lepiej wypada, gdzie mam jedną kreskę na balkonie, ale z rozmowami nie ma żadnego problemu.
A jak wytłumaczyć, że w jednym domu, 250 m od mojego na parapecie Era ma Brak Sieci a kilkanaście cm na dworze, za szybą są 4 kreski na 5? Ja mam w domu nawet 5/5 kresek i żadnych problemów. W tym wypadku ciężko winić sieć. Jeśli jesteś na granicy aż 3 nadajników a jest chociaż jedno miejsce gdzie masz zasięg to wiadomo, że ci nie pomogą.

 #421929  autor: Claudec
 09 sie 2010, 10:11
Vieslav, coś czuje że trzeba będzie zmienić operatora na takiego który ma zasięg w twojej okolicy.

 #422138  autor: kowcio
 10 sie 2010, 11:43
Vieslav pisze:Czy ktoś zaobserwował w Orange sytuację braku płynnego handovera : tryb GSM, mam 5 kresek zasięgu, z max kresek zasięgu szybko zjeżdża od zera, następuje przerzucenie na druga stację/sektor szybki wjazd na 5 kresek zasięgu. Tylko w Orange udalo mi sie cos takiego zaoobserować (Play - handover pomiedzy stacja wlasna i Plusa pomijam w tych rozważaniach ).
Tak to w Orange jest. Ale nie zauważyłem, żeby to wymiernie wpłynęło na jakość. Zwłaszcza ostatnio, gdy w pociągu rozmawialem i to dość długo, jadąc przez pola i się nic nie działo- w 2G normalnie się rozmawiało. Lepsze to niż świetna konfiguracja 3G Ery! :roll:

 #422196  autor: Vieslav
 10 sie 2010, 16:46
Problem polega na tym, że od 8 lat mam telefon w tej sieci i jedyne problemy jakie miałem to przeciążenia po wprowadzeniu smsów po groszu i sporadyczne przeciążenia niedzielne. A teraz od kilku miesięcy nagle cuda się dzieją z zasięgiem.
Chyba już wszystko jasne: przybyło im klientów (wg najnowszych statystyk ponad 200 tysięcy) i sieć nie wyrabia. Dostałem kilka dni temu służbowy telefon (w taryfie biznesowej) i żadnych problemów. Działa idealnie, prawdopodobnie mają wyższy priorytet.
Claudec, zmienić żeby więcej płacić? 90% moich połączeń to Orange.
fenix189, u mnie jest lepsza akcja. W domu Plus nie ma zasięgu, ale są miejsca o wielkości kilku centymetrów kwadratowych, gdzie zasięg jest maksymalny. Jak przesuniesz telefon o kilka cm to znika całkiem.

 #422208  autor: kowcio
 10 sie 2010, 18:18
Vieslav, a co powiesz na takie urządzenie jakim jest Repeater? Na allegro można kupić. Nic innego nie pozostaje :-(
 #1120723  autor: admundo
 24 sie 2021, 14:42
Problem bardzo stary i nadal istnieje. Jest to bardzo uciążliwe.