DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1148082  autor: kemsinenu
 19 kwie 2023, 16:49
Zauważyłem, że Play od 12 kwietnia 2023 wprowadził eSIM.
https://www.play.pl/nowy/uslugi/esim

Dostępne dla wszystkich ofert w sieci Play, oprócz Virgin, UPC, Red Bull Mobile, Fakt oraz Vikings Mobile.

Brak opisu jak wygląda przenoszenie pomiędzy telefonami. Konsultant na czacie stwierdził, cytuję:
Na ten moment nie mamy możliwości przenoszenia esim
Jestem w trakcie wymiany jednej z kart. Proces w aplikacji jest w miarę prosty. Jedynie w pewnym momencie (iOS) pojawia się pytanie o wyłączenie dotchczasowej karty SIM Play lub głównej karty eSIM, aby włączyć nową kartę eSIM Play, która jest w trakcie aktywacji. Mogłoby to być lepiej wyjaśnione przed rozpoczęciem procesu wymiany. Sama wymiana trwa 3 godziny. Przychodzi SMS oraz email z informacją i instrukcjami co zrobić jeśli to nie ja zleciłem wymianę. Do wymiany przez aplikację potrzebna jest włożona oryginalna karta.
 #1148086  autor: kemsinenu
 19 kwie 2023, 16:58
Zmyliła mnie "Nowość" przy info o usłudze na stronie Play, początek obowiązywania regulaminu oraz pojawiały się gdzieniegdzie komentarze, że Play tego nie obsługuje. Dodatkowo brak dopracowanej procedury przenoszenia pomiędzy telefonami.
 #1148090  autor: Remington
 19 kwie 2023, 17:36
Zgadza się, nowością jest możliwość samodzielnej zmiany plastiku na eSIM w aplikacji. Niestety tylko to - reszta w punkcie.
 #1148093  autor: kszaq
 19 kwie 2023, 19:19
Mała uwaga do tego, co jest na stronie: można mieć taryfę Fakt Mobile na eSIM. Co prawda przenosiłem kartę z inną taryfą, ale już na eSIM można bez problemu, przez USSD przeprowadzić migrację do PNK RWK, a później do Fakt.
 #1148095  autor: Remington
 19 kwie 2023, 20:24
No takiego obejścia to by nie blokowali, identycznie można mieć eSIM np. w nju. Sam proces wymiany karty jedynie ograniczają.
 #1148097  autor: IC_Current
 19 kwie 2023, 20:33
@kszak
Właśnie odpowiedziałeś mi na pytanie, które dopiero miałem zadać.
@kemsinenu
W Play nie ma procedury samodzielnego przeniesienia esim między różnymi telefonami, ale mając jabłkofona można spróbować użyć ich natywnego narzędzia. Od IOS 16 można przenosić esim między iPhone z tym samym kontem użytkownika - tylko pytanie czy Play na to zezwala.
 #1148104  autor: kemsinenu
 19 kwie 2023, 23:47
eSIM aktywował się poprawnie i wszystko działa. Poszło gładko.

Przyznam, że nie widzę sensu w 3 godzinnym zwlekaniu z aktywacją w przypadku wymiany przez aplikację. Karta dawca musi być w telefonie żeby zacząć. Ciekawe jakie scenariusze były rozpatrywane i skąd wzięły się 3 godziny. Natomiast w przypadku wymiany w salonie chciałbym przynajmniej 12 godzin opóźnienia aby ktoś kto nie zawsze jest w zasięgu miał czas zareagować na sim swapping.

Sprawdziłem i przenoszenie pomiędzy iPhonami nie działa. Wg https://support.apple.com/pl-pl/HT209096 żaden operator w Polsce nie oferuje „eSIM Quick Transfer”. Uważam, że to powinna być integralna i obowiązkowa część standardu eSIM działająca na każdym telefonie i u każdego operatora oferującego eSIM.
 #1148120  autor: Pabloz
 20 kwie 2023, 09:58
Zaraz, czyli ta nowość w aplikacji to tylko wymiana tradycyjnej SIM na eSIM? Nie mogę potem wygenerować w apce QR kodu żeby przenieść eSIM na nowy telefon? Dobrze rozumiem?

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
 #1148125  autor: kemsinenu
 20 kwie 2023, 11:11
Konsultant twierdzi, że nie da się przenosić eSIM. Trudno powiedzieć. Regulamin wspomina o wymianie eSIM -> eSIM w aplikacji, ale nie wiem jak to miałoby się odbyć bo szczegółowo opisana jest tylko wymiana SIM -> eSIM do której w telefonie potrzebna jest włożona karta SIM. Spróbuję później zalogować się do apki na innym telefonie i zobaczę czy będzie opcja przeniesienia.
 #1148126  autor: kszaq
 20 kwie 2023, 11:12
@Pabloz U siebie w aplikacji nie widzę żadnej możliwości wymiany eSIM, czyli generacji nowego kodu.
 #1148130  autor: Remington
 20 kwie 2023, 11:42
kemsinenu pisze:
20 kwie 2023, 11:11
Regulamin wspomina o wymianie eSIM -> eSIM w aplikacji, ale nie wiem jak to miałoby się odbyć bo szczegółowo opisana jest tylko wymiana SIM -> eSIM do której w telefonie potrzebna jest włożona karta SIM.

Ja tam widzę tylko wymianę plastiku na eSIM. Czy coś źle czytam?
 #1148137  autor: kszaq
 20 kwie 2023, 12:57
@Remington Regulamin wspomina o możliwości wymiany eSIM na eSIM, również w aplikacji:
Wymianę Karty SIM/USIM na eSIM lub eSIM na eSIM
można zlecić:
a) podczas osobistej wizyty w Punkcie Sprzedaży P4 na
zasadach opisanych w pkt III niniejszego regulaminu,
b) w Aplikacji Play24 na zasadach opisanych w pkt IV
niniejszego regulaminu.
 #1148140  autor: iphoneski
 20 kwie 2023, 13:12
@kszaq
Bo możesz tak wymienić, ale do wymiany telefon musi korzystać z aktualnie aktywnej karty. Czyli możesz sobie wymieniać karty w obrębie jednego telefonu - nie wiem w jakim celu ktoś miałby to robić.
 #1148151  autor: zwariowany.kurczak
 20 kwie 2023, 14:30
iphoneski pisze:
20 kwie 2023, 13:12
@kszaq
Bo możesz tak wymienić, ale do wymiany telefon musi korzystać z aktualnie aktywnej karty. Czyli możesz sobie wymieniać karty w obrębie jednego telefonu - nie wiem w jakim celu ktoś miałby to robić.
Aby zwolnić miejsce na kartę pamięci.. lub 3 kartę sim :mrgreen:
 #1148152  autor: iphoneski
 20 kwie 2023, 14:34
@zwariowany.kurczak
Po co się wymienia plastik na cyfrę wiem - miałem na myśli po co zmieniać esim na esim w obrębie jednego urządzenia.
 #1148156  autor: Remington
 20 kwie 2023, 15:08
Aby zmienić PUK. Ale w jakim celu zmienić PUK - tego nie wiem.
 #1148159  autor: kemsinenu
 20 kwie 2023, 15:58
Przy aktywnej karcie eSIM Play (aplikacja to wykrywa) na iOS brak opcji do wymiany eSIM -> eSIM.

Regulamin nie wspomina o konieczności posiadania oryginalnego plastiku, więc może eSIM -> eSIM to tylko marzenie autora regulaminu.

Edycja: w drugim iPhonie po zalogowaniu w Play24 na numer brak opcji przeniesienia eSIM do tego telefonu. Wydaje się, że na dziś eSIM -> eSIM przez aplikację nie istnieje.
 #1148175  autor: Benjamin Linus
 20 kwie 2023, 18:20
a działają wszystkie usługi typu VoLTE itp. ?
 #1148183  autor: Karlos20
 20 kwie 2023, 18:43
Benjamin Linus: na eSIM działa to, co wcześniej było aktywne na fizycznej karcie - wszystko zależy od posiadanego telefonu. Mogę to na 100% potwierdzić np. na iPhonie 11 Pro i 13 Pro.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥