DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1145655  autor: QuadraFX
 15 mar 2023, 11:34
Czołem,

Ostatnio spotkałem się z ciekawym zjawiskiem. W sieci T-Mobile uruchomiłem Xperię XZ2 (kupioną kiedyś z abonamentem) i z moją kartą SIM działa na niej VoLTE i WiFi Calling.
Wrzuciłem następnie do tego telefonu kartę SIM z oferty karcianej T-Mobile i ani VoLTE ani WiFi Calling nie działa. Wysłałem SMSa aktywującego te usługi, zostały włączone, aczkolwiek telefon wciąż ich nie uruchamia.
Dla testu wrzuciłem tę kartę do Galaxy S10+ i wszystko jest OK - zarówno VoLTE jak i WiFi Calling się uruchamia.
Czyli, podsumowując - na Xperii XZ2 z kartą abonamentową mam VoLTE i WiFi Calling, z kartą "na kartę" - brak, choć usługi zostały aktywowane. I obie te kartu działają poprawnie na Galaxy S10+.

Pytanie : ma ktoś jakiś pomysł skąd te różnice i czemu te karty różnie się zachowują? Finalnie pewnie zapytam operatora, ale...
 #1145656  autor: Karlos20
 15 mar 2023, 11:42
QuadraFX: IMS w T nie jest z automatu aktywowany w ofertach na kartę w porównaniu do abonamentu. Tak jest z wieloma dodatkowymi usługami, a szczególnie z Fake5G, który w prepaidzie uruchomi się jedynie po aktywacji usługi "GO L" za 45 zł/mies.
Warto też wiedzieć, że są modele telefonów, które wspierają IMS w innych sieciach (Orange, Play i Plus), a nie zadziała w T-Mobile niezależnie czy masz kartę czy abonament. To wina operatora, nie producenta telefonu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1151615  autor: bogna22
 16 cze 2023, 12:44
QuadraFX pisze:
15 mar 2023, 11:34
...
Pytanie : ma ktoś jakiś pomysł skąd te różnice i czemu te karty różnie się zachowują? Finalnie pewnie zapytam operatora, ale...
W T do dziś jest problem z kartami SIM, niby LTE zadziała ale już VoXXX nie lub szaleje. Pomaga zakup startera z najnowszego wydania i podmiana. Ogarnie Ci to Bok, kupujesz NIE rejestrujesz i gotowe.

5G, VoXXX czy przekierowanie połączeń.... w PL robi się "show" aby zarobić, gdzie w cywilizowanych krajach jest konsternacja, iż tego nie ma czy za dopłatą.
Obecnie jest trend, aby każdy to miał w podstawie, popatrz jak ładnie krojono ludzi na abo 5G ale tylko w droższych taryfach... teraz nawet w karcie dostaniesz w pakiecie.

Mamy tak fanie w PL, iż mamy wybór, dopasujesz ofertę np. taki play nie wydziwia z przekierowaniem/VoXXX, kiedy Orange/Nju wycina usługi dla pre-paid ale rozdaje GB.

VoXXX dostały karty korpo w t-mobile...