DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1144496  autor: adrjannn
 28 lut 2023, 18:11
Witam,

Posiadam od krótkiego czasu Samsung Galaxy S20 FE (bez 5G), numer w Mobile Vikings.
Problem polega na tym, że co kilka minut znika mi ikona voLTE i telefon ląduje w sieci 3G (potwierdzone w aplikacji Netmonster).
Karta SIM wymieniona - problem nadal występuje.
Ktoś miał podobny problem?

Próbowałem wymusić tylko LTE, lecz po paru godzinach nie mogę nigdzie zadzwonić oraz nikt do mnie.

Problem nie jest związany z zasięgiem, mam go full. Dzieje się tak w różnych miejscach.....
 #1144690  autor: Huboo
 02 mar 2023, 20:46
Ja mam podobnie główna karta Play bardzo często siedzi w 3g gdzie druga Orange nawet gdy jest minimalny zasięg trzyma w lte, karta wymieniana, restartowana telefon zmieniony i nic duże miasto czy wieś jak tylko trochę słabszy zasięg siedzi w 3g
 #1144932  autor: adrjannn
 06 mar 2023, 21:16
Zrobiłem eksperyment.
Wsadziłem kartę Vikinga do Xiaomi. A kartę T-mobile z Xiaomi do S20 FE.
Efekt mnie przerósł, na obydwu telefonach był drop co kilka minut z LTE do 3G (mimo pełnego zasięgu LTE!).
Po powrocie Viking w S20 FE dalej robi ping pong.
 #1144975  autor: kakazor
 07 mar 2023, 09:09
adrjannn pisze:
28 lut 2023, 18:11
Witam,

Posiadam od krótkiego czasu Samsung Galaxy S20 FE (bez 5G), numer w Mobile Vikings.
Problem polega na tym, że co kilka minut znika mi ikona voLTE i telefon ląduje w sieci 3G (potwierdzone w aplikacji Netmonster).
Karta SIM wymieniona - problem nadal występuje.
Ktoś miał podobny problem?

Próbowałem wymusić tylko LTE, lecz po paru godzinach nie mogę nigdzie zadzwonić oraz nikt do mnie.

Problem nie jest związany z zasięgiem, mam go full. Dzieje się tak w różnych miejscach.....
Mam to samo w T-Mobile - pisałem o tym jakiś czas temu.
Tutaj film sprzed paru miesięcy który ukazuje to skaknie: https://streamable.com/mskryx
Wczoraj sprawdzałem to skacze radośnie między 2600/2100/1800/800

Jak ustawie na sztywno tylko lte to tak jak u ciebie, po czasie ja albo nie mogę wychodzić połączeniami 'błąd serwera' albo nikt do mnie nie może się dodzwonić.
Na lte only, gdy nie ma jak zrzucić do 2g lub 3g to mam brak zasięgu przez kilkadziesiąt sekund i jak już złapie to ponownie radosna skakanka między pasmami i po chwili znowu brak zasięgu

Brak standardyzacji, multum konfiguracji, sprzętu, każdy robi po swojemu i bateria leci w oczach dlatego trzymam się sztywno 3g only. Sprawdze w kwietniu jak zgaszą 3g we Wrocławiu czy dalej będzie radosna skakanka tym razem między 2g a lte :D
 #1145005  autor: maniek357
 07 mar 2023, 13:04
Ciągłe skakanie po pasmach czy stacjach to wg mnie objaw tego, że grzebią w konfiguracji. Miałem tak w Orange kilka lat temu jak był refarming U2100 do L2100. Trwało może tydzień - dwa i się uspokoiło. A wyglądało nawet zabawnie, bo była ciągła karuzela po kilku okolicznych stacjach.
 #1145030  autor: adrjannn
 07 mar 2023, 18:56
kakazor pisze:
07 mar 2023, 09:09

Mam to samo w T-Mobile - pisałem o tym jakiś czas temu.
Tutaj film sprzed paru miesięcy który ukazuje to skaknie: https://streamable.com/mskryx
Wczoraj sprawdzałem to skacze radośnie między 2600/2100/1800/800

Jak ustawie na sztywno tylko lte to tak jak u ciebie, po czasie ja albo nie mogę wychodzić połączeniami 'błąd serwera' albo nikt do mnie nie może się dodzwonić.
Na lte only, gdy nie ma jak zrzucić do 2g lub 3g to mam brak zasięgu przez kilkadziesiąt sekund i jak już złapie to ponownie radosna skakanka między pasmami i po chwili znowu brak zasięgu

Brak standardyzacji, multum konfiguracji, sprzętu, każdy robi po swojemu i bateria leci w oczach dlatego trzymam się sztywno 3g only. Sprawdze w kwietniu jak zgaszą 3g we Wrocławiu czy dalej będzie radosna skakanka tym razem między 2g a lte :D
Dokładnie tak samo to u mnie wygląda. Zjazd z 4g do 3g na kilka sekund, i znów powrót do 4g.

Próbowałeś wyłączyć voLTE aby sprawdzić czy problem dalej występuje? U mnie po wyłączeniu voLTE też jest drop do 3g na kilka sekund.
 #1145034  autor: Huboo
 07 mar 2023, 19:54
Ja mam tak odkąd jestem w play wszyscy twierdzą że sieć i karta jest ok,ustawienie na sztywno lte kończy się brakiem sieci po pewnym czasie, oczywiście jak jestem w mieście i sieć jest stabilna to miarę trzyma w 5g i 4g, mam pracę mobilna i często zmieniam lokalizację i obserwuję to od dłuższego czasu, w Orange na karcie numer dwa to naprawdę musi być bardzo słaby zasięg żeby wyszło z lte,
 #1145413  autor: kakazor
 11 mar 2023, 19:33
Używam single sim.
Problem mam od roku jak kupiłem słuchawke z volte.
Jak wyłącze volte to również mam skakanke lte>3g co chwila

Dzisiejsza skakanka między 3 stacjami, a na 3g pod koniec to mi nawet politechnike złapał po drugiej stronie odry :D
https://streamable.com/r9fn3t

Do t-mo nie ma co zgłaszać, pierwsza linia wali standardowymi kopiuj-wklej - musiałby tutaj ktoś techniczny przyjść i wyjaśnić zjawisko czy to normalnie czy nie.