DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1149370  autor: iphoneski
 06 maja 2023, 08:31
@babciagienia1p
Trochę nie rozumiem w jakim celu wyskoczyłaś z tą usługą. Przecież to jest tylko jedna z miliona opcji na esim w iPadach - nie musisz jej opłacać. Możesz dodawać sobie profile lokalnych kart i płacić normalne stawki - u nas choćby Plus daje możliwość kupna samego esim, darmowe 3 miesiące w T-M działają na tej samej zasadzie.

@f0ku5
Nie nazwałbym tego reliktem. Jak ktoś zamożny ma międzylądowanie w jakimś kraju i musi skorzystać z internetu, to nie będzie biegał pomiędzy kioskami szukając starterów. Kliknie kilka razy w ekran i już może skorzystać z sieci. Znajomy używał podobnej usługi w Egipcie, żeby już na lotnisku mieć dostęp do tłumacza i Ubera.
 #1149373  autor: babciagienia1p
 06 maja 2023, 09:26
iphoneski pisze:
06 maja 2023, 08:31
@babciagienia1p
Trochę nie rozumiem w jakim celu wyskoczyłaś z tą usługą. Przecież to jest tylko jedna z miliona opcji na esim w iPadach - nie musisz jej opłacać. Możesz dodawać sobie profile lokalnych kart i płacić normalne stawki - u nas choćby Plus daje możliwość kupna samego esim, darmowe 3 miesiące w T-M działają na tej samej zasadzie.

Wyskoczyłam odpowiadając na post @Remington.
Czy mógłbyś mnie oświecić w kwestii AppleSIM/eSIM? Mam dwa iPady. Jeden - nowszy - ma eSIM, która na pewno działa. Drugi - starszy - nie ma eSIM w specyfikacji. Czy na tym starszym też mogę wgrać, np. eSIM T-Mobile korzystając z opcji AppleSIM i nie będę musiała dodatkowo płacić Apple'owi za pośrednictwo?
 #1149374  autor: iphoneski
 06 maja 2023, 09:37
@babciagienia1p
Ale @Remington pisał o dodawaniu klasycznych esim do urządzeń Apple (i faktycznie można ich dodawać dość sporo) a to nie miało nic wspólnego z ofertą internetu od Apple. Dlatego właśnie nie rozumiem po co wtrąciłaś ten temat.
I nie, do AppleSIM nic nie wgrasz, bo to jest ich usługa a nie technologia.
 #1149379  autor: iphoneski
 06 maja 2023, 10:38
@babciagienia1p
Dlatego rejestracja to fikcja, a Apple nie jest jedynym dostarczycielem takiej usługi. Np ja testowałem sobie coś co się nazywało Airalo - pobierasz apkę, wybierasz kraj i ilość GB, po zapłaceniu dodajesz esim do telefonu i już masz neta. O ile dobrze pamiętam w Polsce działają na zasięgu Playa, ale krajów i sieci jest tam zatrzęsienie. Też nie jest tanio, ale jak nie chcesz rejestrować wakacyjnej karty w jakimś kraju o wątpliwych regułach prawnych, to lepiej zapłacić i swoich danych nie zostawiać.
 #1149427  autor: rymi
 07 maja 2023, 12:26
Remington pisze:
05 maja 2023, 10:08
rymi pisze:
05 maja 2023, 09:22
To w takich aparatach można mieć tylko jeden numer na eSIM? A drugi na fizycznej karcie SIM? Myślałem, że takich numerów na eSIM można mieć kilka.

Apple twierdzi, że profili można mieć osiem lub więcej.

Czym innym jest, ile z nich może być jednocześnie aktywnych. Dwa włącznie z kartą fizyczną, gdy pojawią się modele tylko eSIM zapewne też będą dwa.

Nie spodziewaj się więcej, bo aby jednocześnie działało X numerów, to telefon musi mieć X układów (w uproszczeniu: anten), z których każdy ma swój IMEI, łączy się z siecią operatora itd. itp.
No rozumiem, że to ograniczenie sprzętu, ale pytałem ogólnie o eSIM tam w dziale i mi zamknąłeś wątek przenosząc dyskusje do działu Samsunga, a ja chciałem się dowiedzieć tak naprawdę jak używać dwóch eSIM [łącząc ofertę firmową z indywidualną] i mieć dwa aparaty z dwoma eSIM [bo karta fizyczna SIM z oferty firmowej siedzi w modemie LTE w domu już od dawna, a karta fizyczna SIM z oferty indywidualnej ma siedzieć w modemie LTE na działce]. Chciałem wykorzystując usługę Ekstra karta eSIM mieć mój firmowy numer i numer prywatny w jednym aparacie na eSIM i to samo [firmowy i prywatny numer] na drugim aparacie, ale w wersji rugged.

Wspomniano tutaj w tym wątku, że któreś Samsungi umożliwiają dwie eSIM na raz jednocześnie - to które, bo na stronie Samsunga jakby nic o tym nie znalazłem w specyfikacjach.

Z jeszcze innego wątku o sprzęcie prosiłem o pomoc o aparatach z diodą powiadomień LED i wyszło, że takie coś ma tylko jeszcze tak naprawdę tylko Sony - no więc też na stronach Sony nie znalazłem nic o pracy na dwóch eSIM.

No i które to wspomniane w tym wątku chińskie aparaty mają dwie eSIM na raz? Może któryś z nich to wersja rugged [używałem 3 lata Doogee S95 Pro i nie mogę złego słowa powiedzieć o "chińskim wynalazku" - do czasu uszkodzenia mechanicznego (przejechany następnym quadem w błocie przez kompana) sprawował się wyśmienicie w roli do jakiej został stworzony].
Ostatnio zmieniony 07 maja 2023, 14:08 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Przeniosłem więc i wątek, bo przestał być o Samsungu
 #1149429  autor: iphoneski
 07 maja 2023, 12:42
Na Androidach się nie znam, ale dwie eSIM jednocześnie zapewniają iPhone od serii 13 w górę. Oczywiście wtedy nie możesz już użyć karty fizycznej, bo na raz mogą być aktywne tylko dwa numery. We wcześniejszych seriach działało to w systemie mieszanym, czyli w tym samym czasie 1 eSIM i jedna fizyczna. Możesz też włączyć miganie diody przy powiadomieniach, ale migać będzie chyba dioda przy aparacie, więc telefon musiałby leżeć ekranem do dołu. Ale tej funkcji nigdy nie włączałem, więc nie mam pewności jak ona dokładnie działa.