DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1143941  autor: GSMowiec
 19 lut 2023, 14:14
Witam,
Mam pytanie dotyczące ilości aktywnych numerów esim w telefonie?.
Czy jak kupię telefon Samsunga S21 z dual sim to mogę mieć dodatkowo jeszcze jeden lub więcej aktywnych numerów w postaci esim?.
Czy można zrezygnować z kart sim i np. posiadać 3 numery esim w wspomnianym S21?.
 #1143989  autor: f0ku5
 20 lut 2023, 09:25
W przypadku telefonu z eSIM'em również możesz mieć dwie karty na raz aktywne jednocześnie. Po prostu w konfiguracji fizyczna karta SIM + fizyczna karta SIM, albo fizyczna karta SIM + eSIM. Natomiast kart eSIM w telefonie możesz mieć zapisanych kilka.
 #1144000  autor: GSMowiec
 20 lut 2023, 12:02
Trochę źle to napisałem.
Zależało mi na tym żeby mieć TRZY aktywne numery sim na jednym telefonie, obojętnie czy sim czy esim, ale widzę że po za jednym modelem telefony LG + Chińskie wynalazki nie ma takiej możliwości.
 #1147937  autor: kszaq
 17 kwie 2023, 14:38
@bogna22 Podlinkowane przez Ciebie rozwiązanie przypomina pierwsze adaptery sprzed kilkunastu lat, które pozwalały na wybór karty SIM przez menu STK. Działało to różnie i tylko do pewnej wersji kart, po wprowadzeniu nowszego standardu oraz pojawieniu się telefonów z prawdziwym dual SIMem takie wynalazki poszły w niepamięć.

W skrócie, telefon może obsługiwać tyle kart SIM równocześnie, ile ma przypisanych IMEI. Ilość możliwych profili eSIM aktywnych jednocześnie jest różna, przykładowo Pixel 6 może mieć tylko 1 aktywny profil na raz, a już Pixel 7 dwa (czyli fizyczna + eSIM lub eSIM + eSIM). Nie wiem jak to jest w Samsungach. Ale nawet w telefonie z najwyższej półki z dwoma gniazdami fizycznymi i obsługą eSIM nie włączysz na raz więcej kart niż ma przypisanych IMEI.
 #1149307  autor: rymi
 05 maja 2023, 09:22
Trochę kicha z tym eSIM :-( Myślałem, że dzięki usłudze Ekstra karta eSIM w Orange [w ofercie firmowej oraz w indywidualnej] zdubluje sobie to na dwa telefony + zegarek + tablety [eSIM w usłudze Ekstra karta eSIM można mieć aż 8 eSIM (po 4 z każdego rodzaju) https://www.orange.pl/omnibook/karta-esim i https://www.orange.pl/omnibook/ekstra-karta-esim ] i na co dzień będę używał Sony, a na quada Hammer Blade 5G, a tu klops :-(

Przydatne wyjaśnienia jak to działa znalazłem na https://www.hammeromania.pl/smartfony-z ... -wiedziec/


Wcześniej poczyniłem wpis:

"Czy na obecnych nowych telefonach z eSIM można mieć kilka numerów z eSIM? Kiedyś były aparaty DualSIM i wiadomo, że wtedy max 2 numery.

Chodzi mi o to, że przez chwilę miałem dostęp do Samsung Galaxy A54 z eSIM i chciałem tam zeskanować nowy kod QR [z promki T-Mobile z darmowym netem na 3 miesiące] i był komunikat, że skanowanie wyłączy już zainstalowaną kartę eSIM [czy jakoś podobnie] i właściciel się nie zgodził.

To w takich aparatach można mieć tylko jeden numer na eSIM? A drugi na fizycznej karcie SIM? Myślałem, że takich numerów na eSIM można mieć kilka.

Pytanie ogólne o zasadę działania po prostu eSIM, ale będę chyba brał pod uwagę mPTech Hammer Blade 5G"
 #1149309  autor: Remington
 05 maja 2023, 10:08
rymi pisze:
05 maja 2023, 09:22
To w takich aparatach można mieć tylko jeden numer na eSIM? A drugi na fizycznej karcie SIM? Myślałem, że takich numerów na eSIM można mieć kilka.

Apple twierdzi, że profili można mieć osiem lub więcej.

Czym innym jest, ile z nich może być jednocześnie aktywnych. Dwa włącznie z kartą fizyczną, gdy pojawią się modele tylko eSIM zapewne też będą dwa.

Nie spodziewaj się więcej, bo aby jednocześnie działało X numerów, to telefon musi mieć X układów (w uproszczeniu: anten), z których każdy ma swój IMEI, łączy się z siecią operatora itd. itp.
 #1149319  autor: babciagienia1p
 05 maja 2023, 12:27
Remington pisze:
05 maja 2023, 10:08
...Apple twierdzi, że profili można mieć osiem lub więcej...

Wszystko ładnie - można mieć - tylko poczytaj sobie o stawkach
https://www.apple.com/pl/ipad/cellular/

Dla nas - skromnych Grażyn i Januszy - takie rozwiązanie nie ma sensu, nawet w wypadku rejsu Dookoła świata, bo kupowanie/wgrywanie kart lokalnych jest bardziej efektywne. Poza tym roaming UE zdarza się w bardzo egzotycznych miejscach, np. francuskie i holenderskie (niderlandzkie?) Karaiby.
 #1149370  autor: iphoneski
 06 maja 2023, 08:31
@babciagienia1p
Trochę nie rozumiem w jakim celu wyskoczyłaś z tą usługą. Przecież to jest tylko jedna z miliona opcji na esim w iPadach - nie musisz jej opłacać. Możesz dodawać sobie profile lokalnych kart i płacić normalne stawki - u nas choćby Plus daje możliwość kupna samego esim, darmowe 3 miesiące w T-M działają na tej samej zasadzie.

@f0ku5
Nie nazwałbym tego reliktem. Jak ktoś zamożny ma międzylądowanie w jakimś kraju i musi skorzystać z internetu, to nie będzie biegał pomiędzy kioskami szukając starterów. Kliknie kilka razy w ekran i już może skorzystać z sieci. Znajomy używał podobnej usługi w Egipcie, żeby już na lotnisku mieć dostęp do tłumacza i Ubera.
 #1149373  autor: babciagienia1p
 06 maja 2023, 09:26
iphoneski pisze:
06 maja 2023, 08:31
@babciagienia1p
Trochę nie rozumiem w jakim celu wyskoczyłaś z tą usługą. Przecież to jest tylko jedna z miliona opcji na esim w iPadach - nie musisz jej opłacać. Możesz dodawać sobie profile lokalnych kart i płacić normalne stawki - u nas choćby Plus daje możliwość kupna samego esim, darmowe 3 miesiące w T-M działają na tej samej zasadzie.

Wyskoczyłam odpowiadając na post @Remington.
Czy mógłbyś mnie oświecić w kwestii AppleSIM/eSIM? Mam dwa iPady. Jeden - nowszy - ma eSIM, która na pewno działa. Drugi - starszy - nie ma eSIM w specyfikacji. Czy na tym starszym też mogę wgrać, np. eSIM T-Mobile korzystając z opcji AppleSIM i nie będę musiała dodatkowo płacić Apple'owi za pośrednictwo?
 #1149374  autor: iphoneski
 06 maja 2023, 09:37
@babciagienia1p
Ale @Remington pisał o dodawaniu klasycznych esim do urządzeń Apple (i faktycznie można ich dodawać dość sporo) a to nie miało nic wspólnego z ofertą internetu od Apple. Dlatego właśnie nie rozumiem po co wtrąciłaś ten temat.
I nie, do AppleSIM nic nie wgrasz, bo to jest ich usługa a nie technologia.
 #1149379  autor: iphoneski
 06 maja 2023, 10:38
@babciagienia1p
Dlatego rejestracja to fikcja, a Apple nie jest jedynym dostarczycielem takiej usługi. Np ja testowałem sobie coś co się nazywało Airalo - pobierasz apkę, wybierasz kraj i ilość GB, po zapłaceniu dodajesz esim do telefonu i już masz neta. O ile dobrze pamiętam w Polsce działają na zasięgu Playa, ale krajów i sieci jest tam zatrzęsienie. Też nie jest tanio, ale jak nie chcesz rejestrować wakacyjnej karty w jakimś kraju o wątpliwych regułach prawnych, to lepiej zapłacić i swoich danych nie zostawiać.