DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1131301  autor: maniek357
 16 maja 2022, 09:00
Testował ktoś jak wygląda powrót z RK do zasięgu macierzystego przy aktywnej transmisji danych (stream radiowy) ? Z tego, co ja zaobserwowałem, to po spadku do U900 Orange, nie wróciło do zasięgu macierzystego, pomimo minięcia kilku stacji Playa po drodze.
 #1131304  autor: mirekm35
 16 maja 2022, 11:34
rsig pisze:
16 maja 2022, 01:48
Jak pamiętam w LTE już chyba nie pokazuje się R (dopiero jak się wejdzie w info o sieci to dowiadujemy się że jesteśmy w roamingu), tylko w 3G.
Wczoraj kilka razy korzystałem z RK w Orange (VoLTE działa, nie ma lejka 3/1 Mbps) i literka nie pojawiała się obok kresek zasięgu - czyli na pierwszy rzut oka nie widać, że się jest w roamingu. Ale ściągnięcie paska powiadomień pokazywało na dole operatora w postaci Play(Orange). Nie jestem też pewien, czy wszystkie telefony nie pokazują tej literki R - ja to zauważyłem na S22+.
maniek357 pisze:
16 maja 2022, 09:00
Testował ktoś jak wygląda powrót z RK do zasięgu macierzystego przy aktywnej transmisji danych (stream radiowy) ? Z tego, co ja zaobserwowałem, to po spadku do U900 Orange, nie wróciło do zasięgu macierzystego, pomimo minięcia kilku stacji Playa po drodze.
I tu się zdziwiłem, bo gdy zaliczyłem RK w czasie jazdy i oglądania YT, to wydawało mi się, że w tym RK pojadę przez parę km. A tu nie - po kilometrze, gdy tylko pojawił się mocny zasięg własny, to od razu telefon tam wskoczył. Tak, wiem, YT to nie transmisja ciągła. Ale to co opisałem stało się w trakcie trwania jednego filmu:) (tak, wiem, bufor napełnia się co jakiś czas).
 #1131305  autor: maniek357
 16 maja 2022, 12:47
YouTube nie ma ciągłej transmisji, nawet podczas oglądania jednego filmu. Gdy nie buforuje transmisja spada do 0, a dzieje się to co kilkanaście sekund.
 #1131317  autor: rsig
 17 maja 2022, 00:52
mirekm35 pisze:
16 maja 2022, 11:34
rsig pisze:
16 maja 2022, 01:48
Jak pamiętam w LTE już chyba nie pokazuje się R (dopiero jak się wejdzie w info o sieci to dowiadujemy się że jesteśmy w roamingu), tylko w 3G.
Wczoraj kilka razy korzystałem z RK w Orange (VoLTE działa, nie ma lejka 3/1 Mbps) i literka nie pojawiała się obok kresek zasięgu - czyli na pierwszy rzut oka nie widać, że się jest w roamingu. Ale ściągnięcie paska powiadomień pokazywało na dole operatora w postaci Play(Orange). Nie jestem też pewien, czy wszystkie telefony nie pokazują tej literki R - ja to zauważyłem na S22+.
To możesz jeszcze sprawdzić jak jest na 3G. Tam zdaje się R wciąż jest.
 #1146858  autor: mkkot
 01 kwie 2023, 22:08
Nie byłem 2 lata w Play. Jak to się teraz zachowuje przy zrzucie do roamingu w trakcie rozmowy? Kiedyś było 2G i jakość rozmowy mocno spadała. Czy nadal jest tak, że w trasie, głównie w pociągu, niby zasięg jest, ale transmisja danych działa rzadko kiedy?
 #1146859  autor: kozien70
 01 kwie 2023, 22:18
Roaming krajowy jest tylko z Orange, działa HD Voice w roamingu zarówno 2G jak i 3G, działa w RK również VoLTE z HD+.
Na transmisji danych w RK nie ma lejka, jest pełna prędkość. Co do zrzucenia rozmowy z zasięgu macierzystego do RK - nie miałem tak dawno takiej sytuacji, że nie jestem w stanie się wypowiedzieć.