DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1126607  autor: uikol
 09 sty 2022, 01:11
W odpowiedzi na jedną z reklamacji, operator przyznał się także do stosowania na swoich firewallach głębokiej inspekcji pakietów (DPI)🕵 — nawet do warstwy siódmej modelu OSI🕵🕵🕵
źródło: https://telepolis.pl

Czy spotkał się ktoś z czymś podobnym?
Ostatnio zmieniony 09 sty 2022, 12:57 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Usunięto link do strony o wątpliwej wiarygodności
 #1126617  autor: kozien70
 09 sty 2022, 09:52
Nie spotkałem się, a pracuję w branży IT i korzystam (jak również moi współpracownicy) z różnych narzędzi, darmowych i nie.
Myślę, że gdyby takie sytuacje miały miejsce to już dawno byłby dym w internecie.
Alarmujący ton, argumenty z cyklu "segregacja" itp. kojarzą mi się z antyszczepionkowcami, płaskoziemcami, przeciwnikami morderczego 5G i Zbigniewem Gelzokiem.
Dlatego uważam, że wszystko to jest stekiem bzdur. Propagowanie takich treści (podobnie jak antyszczepionkowych, anty 5G itd) uważam za szkodliwe i wg mnie moderacja powinna skasować ten wątek.
 #1126621  autor: Remington
 09 sty 2022, 12:03
Nie mieszajmy dwóch systemów walutowych, nic antyszczepionkowego czy anty 5G tam nie ma. Jest jedynie emocjonalna wypowiedź. Na razie niech wątek zostanie, bo może być rozwojowy.

Choć mało wiarygodne to skoro facet stawia mnóstwo tez i nie przedstawia dosłownie ani jednego dowodu.

Pisze o blokowaniu, ale nie pokazuje np. logu.

Powołuje się na rzekome odpowiedzi operatora w ogóle ich nie cytując.

Pisze, że „ustalono” też inne sposoby blokowania, ale nie wspomina ani kto dokonać tych ustaleń ani nie podaje na nie żadnych dowodów.

Wg niego nawet na infolinii otrzymał odpowiedź choć znamy poziom infolinii i to, że oni tam się na niczym nie znają, tym bardziej znaliby się na jakichś technicznych szczegółach i blokowanych portach czy protokołach?

Mało konkretne i niewiarygodne bicie piany ten artykuł w obecnej postaci.
 #1126627  autor: kozien70
 09 sty 2022, 12:38
Nie napisałem, że jest tam treść antyszczepionkowa czy anty5G tylko, że styl jest podobny. Co zresztą sam wypunktowałeś . Zero dowodów same pomówienia. Sygnalista IT? A czego tu się niby obawiać, jeśli ma się dowody, że coś jest blokowane? Napisać co i w jakich okolicznościach nie działa, udowodnić to logami, korespondencją z operatorem i tyle. A nie pisać w spiskowym tonie, dodając dramatyzmu tekstami o ukrywaniu tożsamości itd. Przecież to na kilometr śmierdzi szurem. Dlatego uważam że nie należy takich tekstów promować. A ten wpis to promocja takowych.

A skoro uważasz, że temat może być rozwojowy to może jako redakcja wystąpcie do operatora z zapytaniem o tego typu działania ?
 #1126631  autor: Remington
 09 sty 2022, 12:55
Przejrzałem resztę twórczości tego samozwańczego „sygnalisty”. Masz rację, same krzykliwe tytuły i ZERO konkretów.

W jednym z 2019 r. oskarża jakąś kobietę wymienioną z imienia, nazwiska i miejsca pracy o sam nie wie czy kradzież czy paserstwo, również nie przedstawiając żadnych dowodów (choć miał na to ponad 2 lata), czyli ewidentnie publicznie ją pomawia. Nie, linków do czegoś takiego tolerować nie będziemy.