DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1121535  autor: Marcin17b
 07 wrz 2021, 13:32
Cześć,

Czy jeśli kupie Xiaomi Redmi Note 8 Pro poza sklepem Orange i włożę do niego kartę Orange to czy będzie w nim działał Wifi Calling? Już raz spotkałem się z informację chyba w Nju Mobile że muszę kupić telefon bezpośrednio w ich sklepie żeby Wifi Calling był aktywny.

Pozdrawiam Serdecznie
Marcin
 #1121537  autor: Karlos20
 07 wrz 2021, 14:29
Według strony wificalling-volte oraz Orange, ten telefon jest wspierany. Operator jednak nie gwarantuje poprawnego działania IMS na urządzeniu, które nie zostało zakupione w sieci sprzedaży Orange.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1122497  autor: Marcin17b
 28 wrz 2021, 11:24
Właśnie testuję. Niestety po włączeniu odpowiedniej opcji w ustawianiach karty sim nic się nie zmienia, ikona w górnym pasku również pozostaje ta sama. Telefon próbuje połączyć się przez zwykła siec komórkową, do której nie mam dostępu.

Obrazek

Może coś pominąłem? Jakieś sugestie? Bedę wdzięczny za każdą pomoc :)
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2021, 17:31 przez Marcin17b, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1122513  autor: marcin19883
 28 wrz 2021, 17:12
Musisz na czacie zlecić uruchomienie Volte/VoWifi. I zaznacz, że Orange nie branduje tego telefonu, jakby konsultant zaczął zmyślać, że musisz kupić z sklepu Orange telefon.

Ps. Redmi Note 10 Pro i Redmi Note 9 Pro jest brandowane. A może i więcej nowszych telefonów. Na forum Miui ludzie piszą. Redmi Note 8 pro jest za stary.