DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1118257  autor: chronos
 28 cze 2021, 21:53
Może to jest skrzyżowaniu Wiejskiej z Watykańską, a może coś innego,

jeśli potrzebujesz kontkretnych danych BTS to je dostarcze, jeśli nie, gps nie jest potrzebny. Wtedy również nazwa wsi, gminy, starostwa, są niepotrzebne. Co jednak jest potrzebne to konkretna pomoc :)
 #1118261  autor: matek451
 29 cze 2021, 00:06
Nie masz żadnej wiedzy i zgrywasz cwaniaka, twoja sprawa , nic na siłę. Tacy jak ty sami pozbawiają się możliwości optymalnego wyboru operatora, sprzętu, anteny, ja nie mam tym problemu , testuję od dawna najnowszy sprzet od ZTE czy Huawei w tym zewnętrzne punkty dostępowe 5G/LTE , z doskonałymi wynikami https://www.speedtest.net/my-result/a/7435353050 to na MC7010 w Play i agregacja B7+B3+B1.
 #1118441  autor: chronos
 02 lip 2021, 10:52
matek sam prezentuje nie najlepszy styl zachowania, odrobine zbyt bufonowy. Może to tylko styl pisania. :smt008

Tymczasem, pytanie jest otwarte, czy mają Panowie podstawowe informacje? Jesli nie to jakiej brakujez tych stacji?

moje pytanie o dobór, już wisi długo czasu,
najmniejsza odlełość od nadajnika to 5 km do 7 km, żadnego z nich nie widać.

ANTENY nadawcze:
https://imgpile.com/images/NDagnR.png

Chce miec zestaw : Antena zewnętrzna + router.


1. Diagnostyka
Jesli chodzi ze wszystkich sieci, kartami wszystkich telefonów
to nie mam tych kart, a nie bede ich kupował, żeby zrobić robić test. Zostane przy antenie Play. Jeśli bede miał inne karty, bede robił testy na bierząco.
aplikacje : NetMonster oraz speedtest

Antene zbiorczą zamierzm zainstalować w taki sposób, że będę mógł ją obrócić 360stopni, więc z czasem będę mógł zrobić zmiany później.

2. Antena - co jest na rynku co zbiera porządnie sygnał?

MikroTik LHG LTE6 kit
- https://www.batna24.com/pl/p/mikrotik-l ... -lte-rmmnj
raczej nie chce miec anteny zbiorczej z karta sim i elektronika na zewnatrz, raczej wole miec zestaw : antena na zewnątrz + router w środku

skoro powyższe jest prawdą

ATK-504
to tak antena jest w chwili obecnej jedyną propozycją która wystąpiła.
Czy ktoś może coś innego polecić?

3. Router
z routerów które można sprężyć z anteną zewnątrzną nie padła jeszcze żadna nazwa.
Który ma możliwosć spięcia z anteną zewnętrzną
 #1118450  autor: matek451
 02 lip 2021, 16:44
Sądzisz że ktoś na podstawie tych obrazków poleci ci sprzęt i antenę, pytaj wróża Macieja. Sprzęt dobiera się na podstawie konkretnych danych po wykonaniu testów, na NetMonster też zamierzasz pozamazywać wszystkie dane identyfikacyjne?
Widać że masz niewielka wiedzę w tych tematach a ci gorsza niczego się nie chcesz nauczyć, CPE LTE/5G to dużo lepsze rozwiązanie od routera z anteną zew. ale nie ten Mikrotik, do stacji Play B1+B3+B20 sie nie nadaje.
 #1119808  autor: chronos
 06 sie 2021, 08:55
Sprawa
DOBORU SPRZETU - antena kierunkowa + Router, jest dalej nie rozwiązana,

Matek jest odrobine arogancki i przejmuje dyskusje, nie dajac przestrzeni innym i narzucając swoje - zbudowane z czasem zdobywania wiedzy - zdanie. Nie trafiają do niego potrzeby innych, co nie znaczy, że stale mówi od rzeczy. Dzięki za twoje wpisy.

Tak czy inaczej.
Szukam dobrego sprzętu, który mogę kupić, zainstalować i przeprowadzić testy. Zaznaczam tutaj, że jesli sprzet bedzie dobry to niezależnie od tego czy zacznę od karty SIM właściwego operatora dla danego rejonu, czy źle trafie, zawsze będę mógł zmienić.uje dyskusje, nie dajac przestrzeni innym i narzucając swoje - zbudowane z czasem zdobywania wiedzy - zdanie. Nie trafiają do niego jednak potrzeby innych.

Pojawiły się 2 sugestie co do anteny
1. 'X-Cross' i krótkie kable feederowe
Allegro : "Antena Dual X-Cross 2x 22 dBi"

2. ATK-504.
Allegro : "2x Antena LTE Advanced 4G 5G ATK504 DUAL SMA 15 m"

Nie pojawiły się dotąd żadne sugestie (0), co do routera który by pasował (podpięcie) do takiej anteny.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję : ))
 #1119810  autor: matek451
 06 sie 2021, 13:29
Nie dostarczyłeś żadnych podstawowych danych które pozwoliłyby podpowiedzieć sensowne rozwiązanie, sprzęt dobiera się do konkretnych warunków a nie na zapas, to tez kwestia budzetu, chcesz mieć topowy to szykujesz ponad 2 tysiace złotych i masz. Ale czy kiedykolwiek wykorzystasz jego mozliwości u siebie . Na dziś masz duze odległosci do stacji bazowych operatorów z 3CC CA bez LTE2600 a do tego ponad 6 km do stacji NetWorks z 4CC CA, ale nadal brak parametrów sygnału z tych stacji bazowych dla tych operatorów. W technice radiowej liczy sie nie tylko odległość, dobór anteny bez parametrów sygnału i danych z BTS-a to loteria. Sa lokalizacje które wymagają anten kierunkowych typu ofset/grid z promiennikiem o duzym zysku 22-26dBi i wąskich katach promieniowania.
No i nie takiego szajsu jak Signaflex który podaje dla swojego złomu zysk 22dBi w w rzeczywistości jest minimum 2x mniejszy.
 #1119898  autor: matek451
 07 sie 2021, 15:26
A po co mu sprzęt który nie agreguje LTE2100+1800 i LTE2600+2100, to go od razu dyskwalifikuje, wskaane stacje bazowe mają 3 pasma LTE i dla Play2CC CA z B3+B1 na 2x15MHz jest podstawą, w przypadku N! stacja z agregacją 4 pasm LTE i jak agregacja 2 pasm to B7+B1 na 2X15MHz jest najszybsza, b1+B3 to z kolei razem 25MHz pasma. Zestaw Mikrotika posiada muzealny moden LTE.
 #1127185  autor: Bartek1987
 22 sty 2022, 20:10
Witam wszystkich, nie chcę otwierać nowego tematu więc podłącze się pod podobny, też mam problem z internetem w małej miejscowości położonej w lesie do najbliższego nadajnika w linii prostej jakieś 4km. Przez dwa lata mordowałem się z mobilnym z T-Mobile prędkości w weekendy spadały do zera. teraz mam Orange z racji tego że mam też w tej sieci komórki i w sumie jest nie najgorszy zasięg, ale chciałbym poprawić jakość internetu bo w popołudniowych porach jeszcze jakoś działa natomiast w porach wieczornych słabnie do 1-1,5 mb/s myślałem nad jakimś porządnym routerze i antenie do niego ale zanim kupię chcialbym się poradzić jakichś fachowców,dodam że nie specjalnie się na tym wszystkim znam więc proszę o wyrozumiałość :roll:
 #1127210  autor: iphoneski
 23 sty 2022, 12:17
Ale jeśli spada ci prędkość wieczorami to problem jest z przeciążonym nadajnikiem a nie z zasięgiem i na ten problem antena nic ci nie poradzi, ewentualnie połączenie z innym pasmem/nadajnikiem. No i Orange korzysta z tych samych stacji co T-Mobile, więc jeśli T działał słabo kupowanie neta w O nie było najlepszym pomysłem pod słońcem ;)
 #1127303  autor: Bartek1987
 25 sty 2022, 15:32
Pobrałem tą aplikację i pokazuje się adres Wińsko ,ul.Witosa więc tak jak myślałem, umowę z Orange podpisałem jakiś tydzień temu z racji tego że komórki działają w domu ale jak ktoś z forumowiczów ma inny sposób na internet to jeszcze mam czas żeby zrezygnować 😂 chociaż bardziej myślałem że kupno jakiejś anteny czy wzmacniacza mogłoby poprawić Internet 😌
 #1127310  autor: iphoneski
 25 sty 2022, 17:36
Antena nic ci tu nie da, bo stacja dla Orange ma tylko LTE 800, więc zwyczajnie jest zbyt mało pasma żeby dać ci coś więcej. Działa może lepiej od T-Mobile, bo tam jest duże wysycenie nadajników przez nielimitowany internet domowy. Najlepiej u ciebie powinien działać Plus, bo oni mają z tej stacji LTE 900 i 1800, czyli łącznie 25 mhz pasma w porównaniu do nędznych 10 w O/T.